Μου λείπουν τα παιδιά μου και νιώθω πως για όλα κάνω λάθος

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Έχω βγάλει συμπεράσματα για την ψυχολογική κατάσταση της Αριάνας αλλά θα προτιμούσα να τα κρατήσω για μένα για να μη λέτε οτι κάνω την ψυχολόγο και να μη τη φέρω σε δύσκολη θέση.

Αριάνα ένα πράγμα θα σου πω. Κοίταξε να ζεις το τώρα. Μην το ξεχνάς αυτό. Ακόμα κι αν σου φαίνεται μίζερο ή χαζομάρα, να είσαι ευγνώμων και για τις μικρές, χαζές στιγμές. Αυτές είναι ο σπόρος που φυτεύεις για να αντέξεις τα δύσκολα όταν έρθουν.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,595 μηνύματα.

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,263 μηνύματα.
Έχω βγάλει συμπεράσματα για την ψυχολογική κατάσταση της Αριάνας αλλά θα προτιμούσα να τα κρατήσω για μένα για να μη λέτε οτι κάνω την ψυχολόγο και να μη τη φέρω σε δύσκολη θέση
Αντέδρασα με «λυπάμαι» γιατί πραγματικά θέλω να τα μάθω
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
α)Και γιατί ποιοτικός ελεύθερος χρόνος =χρόνος για αχαλίνωτο φλερτ;;

β)Αν σε καλύπτει ο σύντροφός σου σε βασικές ανάγκες, αν σου ΤΟΝΩΝΕΙ ΤΟ ΗΘΙΚΟ ως γυναίκα ή ως άνδρα (αφήνω τα γονεικα στην άκρη), αν με τις πράξεις και τα λόγια του σου δείχνει πως μετράς ακόμη... Αν δε σε κάνει να νιώθεις οτι έπιασες πατο στο βάλτο ή ακόμα χειρότερα πως είσαι ο πάτος... Γιατί λοιπόν να φλερτάρει κάνεις με ο, τι κινείται ή ακόμα χειρότερα να πηδάει ο, τι κινείται;

γ)Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι το ίδιο επιρρεπείς σε πειρασμούς.. Για άλλη μια φορά γενικεύετε.
α)Δεν συνδέονται απαραίτητα (τα ανέφερα ξεχωριστά)...

β)Μάλλον άλλο θέμα διαβάζεις, γιατί σ' αυτό στο οποίο συζητάμε ο εν λόγω άντρας κάθε άλλο παρά «τονωμένος» είναι...

γ)Δεν είναι γιατί υπάρχουν οι συνέπειες (άλλος τις φοβάται, έχει ηθικούς φραγμούς μέχρι ενός σημείου κ.λπ. και θυσιάζει τον πειρασμό, άλλος όχι και ενδίδει)...σ' ένα υποθετικό σενάριο όμως που (όπως προανέφερα) δεν υπάρχουν συνέπειες τι νομίζεις ότι θα συνέβαινε;:rolleyes:
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,595 μηνύματα.
Κάνω πολλες λίστες καθημερινά. Οι μισές είναι για τη δουλειά οι άλλες μισές είναι του σπιτιου. Είναι και οι δυο σοβαρές και πρεπει να τηρουνται κατά γράμμα.
Ας πουμε σπίτι έχω λίστα με το ποτε κάνω γενικη, ποτε τα μπαλκονια, τι θα μαγειρέψω μέσα στη βδομάδα, λίστα για τα ψώνια , ποτε πληρωνω μπάσκετ, μπαλέτα, ενοργανες, κιθάρες, πιανα.Αυτα τα τελευταια τα χει αναλάβει ο συζυγος αλλά εγώ τα διπλοτσεκαρω μη γίνουμε κ ρεζίλι καμμια ώρα κ ξεχάσει να πληρωσει 🤣

Καθημερινά να σκεφτω τι θα τους δώσω για κολατσιό κ να το χω έτοιμο αποβραδις. Τα ρουχα τους να είναι έτοιμα για την επόμενη (δίπλα ρουχα γιατί το απόγευμα θα τα έχουν συνήθως ήδη λερωσει) . Σημειώνω επίσης ποτε μίλησα με δασκάλες κ τι μου είπαν γιατί δε τα θυμάμαι όλα, 🤨 επίσης σημειώνω ποτε έχει γενέθλια κ γιορτή κάποιος γιατί τους ξεχνάω (νονοι κουμπαροι πεθερικά φίλοι συνάδελφοι κοκ)
Σημειώνω ποτε παω αισθητικό, νυχου και μασάζ (τα κάνω όλα οπότε βρίσκω χρόνο) για να μη ξεφευγω από τους χρόνους αλλά πάντα ξεφευγω
Σημειώνω ποτε πηγα τα παιδια αλλά κι εγώ σε γιατρους, κρατω πληρες ιστορικό


Όλα αυτά με κουράζουν αλλά παραλληλα με κανουν να νιώθω ασφάλεια αλλιώς ότι να'ναι
Αποφάσισα να σκέφτομαι τα καλα που κάνω να παρω λίγο τα πανω μου 🤣
Αριάνα για ένα ψιλοχαοτικο άτομο, όπως εγώ ,οι λίστες σου είναι πηγή νευρώσεων, ψυχαναγκασμου και αδικαιολόγητου άγχους ... Πάρε τη ζωή πιο χαλαρά και μη λειτουργείς εντός κουτακιων συνεχώς.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,595 μηνύματα.
α)Δεν συνδέονται απαραίτητα (τα ανέφερα ξεχωριστά)...

β)Μάλλον άλλο θέμα διαβάζεις, γιατί σ' αυτό στο οποίο συζητάμε ο εν λόγω άντρας κάθε άλλο παρά «τονωμένος» είναι...

γ)Δεν είναι γιατί υπάρχουν οι συνέπειες (άλλος τις φοβάται, έχει ηθικούς φραγμούς μέχρι ενός σημείου κ.λπ. και θυσιάζει τον πειρασμό, άλλος όχι και ενδίδει)...σ' ένα υποθετικό σενάριο όμως που (όπως προανέφερα) δεν υπάρχουν συνέπειες τι νομίζεις ότι θα συνέβαινε;:rolleyes:
Διάβασα τα σχόλια.. Μπορεί ο συγκεκριμένος άνδρας να μην έχει τις ίδιες ανάγκες εκτόνωσης με σένα πχ
Υπάρχουν πολλά υποθετικά σενάρια για το υποθετικό σου σενάριο. Συνέπεια μεταξύ άλλων είναι και το να μην μπορεί κάποιος να διαχειριστεί συναισθηματικά τις διασυνδέσεις που θα ακολουθήσουν το φλερτ και την παράλληλη ζωή, ακόμη και αν αυτή δεν αποκαλυφθεί. Ή για κάποιους οι ενοχές που ενδεχομένως προκύψουν και η μη δυνατότητα διαχείριση ς τους είναι αποτρεπτικός παράγοντας
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,595 μηνύματα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Αριάνα ένα πράγμα θα σου πω. Κοίταξε να ζεις το τώρα. Μην το ξεχνάς αυτό. Ακόμα κι αν σου φαίνεται μίζερο ή χαζομάρα, να είσαι ευγνώμων και για τις μικρές, χαζές στιγμές. Αυτές είναι ο σπόρος που φυτεύεις για να αντέξεις τα δύσκολα όταν έρθουν.
Mπορώ να το επιβεβαιώσω αυτό. Ακριβώς το ίδιο μου'χε πει η αγαπητή Himela πριν κανα 2 χρόνια επί προσωπικού και μέχρι σήμερα που το σκέφτομαι, με "ξυπνάει" και μου δίνει δύναμη . Κάτι τόσο απλό, που σαφώς όλοι μπορούμε να σκεφτούμε αλλά το έχουμε καταχωνιασμένο στο μυαλό μας.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Mπορώ να το επιβεβαιώσω αυτό. Ακριβώς το ίδιο μου'χε πει η αγαπητή Himela πριν κανα 2 χρόνια επί προσωπικού και μέχρι σήμερα που το σκέφτομαι, με "ξυπνάει" και μου δίνει δύναμη . Κάτι τόσο απλό, που σαφώς όλοι μπορούμε να σκεφτούμε αλλά το έχουμε καταχωνιασμένο στο μυαλό μας.
Συγγνώμη για το οφ τόπικ, αλλά να δώσω μια αγκαλιά σε αυτό το μωρό! :hug:<3
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Και γιατί ποιοτικός ελεύθερος χρόνος =χρόνος για αχαλίνωτο φλερτ;;

Αν σε καλύπτει ο σύντροφός σου σε βασικές ανάγκες, αν σου ΤΟΝΩΝΕΙ ΤΟ ΗΘΙΚΟ ως γυναίκα ή ως άνδρα (αφήνω τα γονεικα στην άκρη), αν με τις πράξεις και τα λόγια του σου δείχνει πως μετράς ακόμη... Αν δε σε κάνει να νιώθεις οτι έπιασες πατο στο βάλτο ή ακόμα χειρότερα πως είσαι ο πάτος... Γιατί λοιπόν να φλερτάρει κάνεις με ο, τι κινείται ή ακόμα χειρότερα να πηδάει ο, τι κινείται;

Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι το ίδιο επιρρεπείς σε πειρασμούς.. Για άλλη μια φορά γενικεύετε.
Μας τρολάρει ο Τζακ! Μας διαβάζει και γελάει τώρα! :lol:
Για άντρα που έχει μια αγαπησιάρικη σχέση στη ζωή του, οι άλλες γυναίκες δεν είναι καν πειρασμός. Είναι αδιάφορες. Μπορεί να είναι ωραίες γυναίκες, στραβός δεν είναι, αλλά δε θα έκανε ποτέ κίνηση. Δεν τον ενδιαφέρει! Και αν έκανε κάποια γυναίκα, θα της έδινε μια ωραία (ή άσχημη) χυλόπιτα.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Μας τρολάρει ο Τζακ! Μας διαβάζει και γελάει τώρα! :lol:
Για άντρα που έχει μια αγαπησιάρικη σχέση στη ζωή του, οι άλλες γυναίκες δεν είναι καν πειρασμός. Είναι αδιάφορες. Μπορεί να είναι ωραίες γυναίκες, στραβός δεν είναι, αλλά δε θα έκανε ποτέ κίνηση. Δεν τον ενδιαφέρει! Και αν έκανε κάποια γυναίκα, θα της έδινε μια ωραία (ή άσχημη) χυλόπιτα.
Εδω θα συμφωνήσω. Καθετα οριζόντια και διαγώνια.

Έχω ερωτευτεί ΚΑΙ αγαπήσει κάποτε γυναίκα, πάνω κι από την ίδια μου την ύπαρξη. (ξέρουμε πως κατέληξε αλλά whatever).

ΔΕΝ υπήρχε ΚΑΜΙΑ άλλη γυναίκα στον κόσμο για μένα. Προτιμούσα να κόψω το λαιμό μου που λέει ο λόγος, παρά να δεχθώ να παω με οποιαδήποτε άλλη γυναίκα.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Αν ο άντρας έχει αξία, με το που βγαίνει έξω μόνος ή με φίλους (όντας παντρεμένος) θα κάνουν ουρά οι μικρές να τον βάλουν στο βρακί τους...αν είναι ένας χοντρός υδρωτίλας με μπιφτέκι Zidane στο κεφάλι κ.λπ. (όπως ο μέσος Έλλην οικογενειάρχης το 2024 δηλαδή) τι να τον κάνουν;:rolleyes:
Από εκεί και πέρα το κατά πόσο θα ενδώσει ο πρώτος εξαρτάται από το πόσο «καλοταϊσμένο» τον έχει η γυναίκα του (και δεν μιλώ για παστίτσια και μουσακάδες προφανώς:P)...
Kαι ο γάμος όμως έχει σκαμπανεβασμάτα και αρρώστιες θα περάσεις και κατάθλιψη και ιδρωτίλες και στρες , δεν θα είσαι πάντα σε ετοιμότητα για μια ''νύχτα πάθους'' με τον/την σύζυγο για να μη φας κέρατο.

Δεν λέω να δέσουμε και το γαιδάρο μας, αλλά μη ζούμε και σε καθεστώς ανασφάλειας ότι ο άλλος/άλλη θα μας παρατήσει ή κερατώσει με το παραμικρό.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,595 μηνύματα.
Άνδρες αξίας και μαλακίες.
Αν ο άνθρωπος έχει μυαλό και παιδεία ( και προσοχή δεν αναφέρομαι στις ακαδημαϊκές γνώσεις), θα φροντίσει και το μέσα του και το έξω του. Θα υποστηρίξει τη σύντροφό του και θα αντιμετωπίσει μαζί της το όποιο εμπόδιο τους βάλτωσε.

Αν πάλι του τελείωσε, ο άνδρας" αξίας", ας έχει τα κότσια να αναλάβει τις ευθύνες του και να πορευτεί μόνος στη ζωή.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,263 μηνύματα.
Άνδρες αξίας και μαλακίες.
Αν ο άνθρωπος έχει μυαλό και παιδεία ( και προσοχή δεν αναφέρομαι στις ακαδημαϊκές γνώσεις), θα φροντίσει και το μέσα του και το έξω του. Θα υποστηρίξει τη σύντροφό του και θα αντιμετωπίσει μαζί της το όποιο εμπόδιο τους βάλτωσε.

Αν πάλι του τελείωσε, ο άνδρας" αξίας", ας έχει τα κότσια να αναλάβει τις ευθύνες του και να πορευτεί μόνος στη ζωή.
Ε μα και το ότι ο άνδρας αξίας είναι γκόμενος και κούκλος, δηλαδή θα μετρήσει την αξία του με το πόσες επιτυχίες έχει έξω;

Από που κι ως πού, λες κι αν ο ίδιος άνθρωπος αν περνάει φάση ή κατάθλιψη και δεν προσέχει την εμφάνιση του θα χάσει την αξία του.
Τέτοια αξία, τόσο ευμετάβολη, δεν τη θέλει κανείς.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Αριάνα για ένα ψιλοχαοτικο άτομο, όπως εγώ ,οι λίστες σου είναι πηγή νευρώσεων, ψυχαναγκασμου και αδικαιολόγητου άγχους ... Πάρε τη ζωή πιο χαλαρά και μη λειτουργείς εντός κουτακιων συνεχώς.
Ε πως θα τα κανω όλα αυτά ; δηλαδή τι απ'όλα αυτά να μην κανω ; θα χω θέμα κι εγώ και οι υπόλοιποι μετά...να μην ετοιμαζω τα κολατσιΑ; να μη σημειώνω γιορτές; μετά δεν λεω χρόνια πολλα σε κανέναν άδικο να τους ξεχνάω.. Να μη κανω μενου βδομαδας ; αμα δεν κανω μπορεί να καταλήγουμε να τρώμε απέξω δεν μπορώ τελ ώρα...
Πες τι να αραίωσω κ αν είναι να βοηθήσει να το κανω!!

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έχω βγάλει συμπεράσματα για την ψυχολογική κατάσταση της Αριάνας αλλά θα προτιμούσα να τα κρατήσω για μένα για να μη λέτε οτι κάνω την ψυχολόγο και να μη τη φέρω σε δύσκολη θέση.

Αριάνα ένα πράγμα θα σου πω. Κοίταξε να ζεις το τώρα. Μην το ξεχνάς αυτό. Ακόμα κι αν σου φαίνεται μίζερο ή χαζομάρα, να είσαι ευγνώμων και για τις μικρές, χαζές στιγμές. Αυτές είναι ο σπόρος που φυτεύεις για να αντέξεις τα δύσκολα όταν έρθουν.
Εγώ δεν έχω προβλημα να ακουσω ολες τις απόψεις, κάθε αποψη δεκτή αρκεί να μιλάει ο άλλος με σεβασμό!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Άρα θεωρούμε πως εκ φύσεως όλοι οι άνδρες εκ προοιμίου είναι άπιστοι... Ναι βρε παιδί μου στη φύση του ανδρός είναι... Πολυ βολική θεωρία
Άπιστοι όχι, πολυγαμικοί ναι...
Kαι ο γάμος όμως έχει σκαμπανεβασμάτα και αρρώστιες θα περάσεις και κατάθλιψη και ιδρωτίλες και στρες , δεν θα είσαι πάντα σε ετοιμότητα για μια ''νύχτα πάθους'' με τον/την σύζυγο για να μη φας κέρατο.

Δεν λέω να δέσουμε και το γαιδάρο μας, αλλά μη ζούμε και σε καθεστώς ανασφάλειας ότι ο άλλος/άλλη θα μας παρατήσει ή κερατώσει με το παραμικρό.
Συγνώμη, γι' αυτό το πράγμα βλέπεις να μιλάμε εδώ;Το να έχεις «σκαμπανεβάσματα» είναι ασύγκριτα καλύτερο σε σχέση με μια άχρωμη, άοσμη και άγευστη flat συμβίωση καθώς σημαίνει ότι μαζί με τα «κάτω» έχεις και τα «πάνω»!Ποια είναι τα «πάνω» εν προκειμένω;
Το να συμβαίνει μια φορά στο τόσο κάτι που να σπάει τη ρουτίνα συνήθως είναι αρκετό!
Έλα όμως που σ' αυτά τα ζευγάρια δε συμβαίνει ποτέ (ή συμβαίνει τόσο σπάνια που «χάνεται» μέσα στη ρουτίνα οπότε καταλήγει να 'ναι άνευ ουσίας)...
α)Ε μα και το ότι ο άνδρας αξίας είναι γκόμενος και κούκλος, δηλαδή θα μετρήσει την αξία του με το πόσες επιτυχίες έχει έξω;

β)Από που κι ως πού, λες κι αν ο ίδιος άνθρωπος αν περνάει φάση ή κατάθλιψη και δεν προσέχει την εμφάνιση του θα χάσει την αξία του.

γ)Τέτοια αξία, τόσο ευμετάβολη, δεν τη θέλει κανείς
α)Όχι ρε παιδιά προς Θεού, θα μετρήσει την αξία του ανάλογα με το αν η μαμά του ή η γιαγιά του τον βλέπει σαν κουκλάκι ζωγραφιστό!:rolleyes:

β)Η «φάση» πάει κι έρχεται, αν είναι όντως «φάση» θα επανέλθει, δε χάνει τίποτα (πλην χρόνου)...

β)Πολλοί τη θέλουν, απλώς δεν έχουν τα @@ να το παραδεχτούν ή/και να κάνουν αυτό που πρέπει για να φτάσουν ως εκεί...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Δεν θα έλεγα πως έχει να κάνει με εμενα όλο αυτό που περιγράφεται εδώ. Εντάξει υπάρχουν θέματα αλλά αυτό είναι εντελώς μακριά μου. Εμένα δηλαδή
Εκτός αν το παρεθεσες για κάποιον αλλο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η αξία που έχει ο καθένας μας χωρίζεται στην «αντικειμενική» και στην «υποκειμενική» (την αξία που έχουμε στα μάτια του κάθε ανθρώπου δηλαδή, που μπορεί να είναι μικρότερη ή μεγαλύτερη από την «αντικειμενική» μας)...η πρώτη καθορίζεται από αντικειμενικά κριτήρια όπως π.χ. οι εκάστοτε κοινωνικές νόρμες (π.χ. το 1700 το να είναι μια γυναίκα παχύσαρκη την καθιστούσε ποθητή, το 2024 την καθιστά απεχθή), ενώ η δεύτερη από υποκειμενικά (τι εντύπωση έχουμε δώσει στον/στην άλλον/η με τα λόγια μας, τις πράξεις μας κ.λπ.)...εν προκειμένω, ένας άντρας που είναι παντρεμένος (πράγμα το οποίο φαίνεται ακόμη και πριν επικοινωνηθεί π.χ. από το ότι φοράει βέρα) έχει αυτομάτως μεγαλύτερη «υποκειμενική» αξία στο μυαλό μιας γυναίκας απ' ότι θα είχε αν δεν ήταν (γιατί τον βλέπει σαν «τρόπαιο», γιατί σκέφτεται ότι για να τον έχει κάποια άλλη μάλλον έχει αξία κ.λπ.)...

Αν ήταν έτσι δε θα έβλεπες ένα σωρό άντρες στην ηλικία μου να κλαίγονται για την αγαμία τους, θα 'χαν πλακωθεί στα γυμναστήρια στις πλαστικές κ.λπ. θα 'χαν όλοι από μια ωραία γυναίκα κι εσείς οι πιτσιρικάδες θα είσασταν όλοι με το χερογλύκανο...την επόμενη φορά λοιπόν που θα προσπαθήσεις να βάλεις λόγια στο στόμα μου φρόντισε να βγάζουν τουλάχιστον κάποιο νόημα!:rolleyes:

Όλες οι παντρεμένες κι οι παντρεμένοι τις ίδιες δικαιολογίες, γίνεται ο/η άλλος/η 500 κιλά κι αρχίζει τα «εεε η γέννα», «εεε η δουλειά όλη μέρα κάθομαι στο γραφείο τρώω σκατά κ.λπ.», «εεε τα παιδιά που χρόνος για γυμναστήριο» κ.λπ. κ.λπ.

Sorry αλλά ειδικά η εικόνα που μας περιγράφεις για τον άντρα σου είναι τραγική (άκου δεν έχει φίλους «από επιλογή»), τον άνθρωπο ειλικρινά τον λυπάμαι, έχει ουσιαστικά «τερματίσει» τη ζωή του για να είναι πατέρας και μαζί σου...κι απ' ότι μας λες δηλώνει ότι θέλει κι άλλο παιδί;!
Μάλλον ο ζουρλομανδύας κοντοζυγώνει...
Κανεις λάθος και δε μας γνωρίζεις
.. Ανέκαθεν ήταν κλειστός σαν ατομο δεν είχε ποτε πολλους φίλους ήταν ένα σοβαρό μετρημένο άτομο χαμένο μέσα σε βιβλια και αθλητισμο. Γνώρισε εμένα το πάρτυ άνιμαλ και κουμπωσαμε. Με ηρεμησε κ τον ξεσηκωσα. Δεν μπορώ να σου πω ποσα προβλγματα έχουμε ζήσει μαζί - όχι μεταξυ μας - και γίναμε έτσι. Εμείς παραλιγο να χάσουμε παιδι. Παραλίγο εγώ να χαθώ!
Ειλικρινά κάποιοι άνθρωποι πρεπει να φοράτε τσιροτο στο στόμα σας.
Όπως και σε άλλο μέλος έτσι κ σε σενα δηλώνω δημοσίως ότι δε θέλω επαφές. Καμμια ενσυναίσθηση και επίσης επειδή είμαστε ανώνυμα δε δίνει σε κανέναν αθτο το δικαίωμα να κρίνει τόσο κακα.
Δεν ξέρω αν εισαι άσχετος, παντως όπως εκφράζεσαι καλοσυνη κ συμπόνοια δε δείχνεις άρα δε μου κάνεις. Δε θέλω τη γνώμη σου. Δε θέλω καν να απολογηθώ....

. Δεν ξέρεις τι παει να πει αγάπη...
Αυτο είναι σίγουρο...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.
Top