Μπορεί να αλλάξει ο σεξουαλικός προσανατολισμός; - Gay Conversion

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 2,140 μηνύματα.
Είναι διασκεδαστικές οι οργισμένες αντιδράσεις των φανατικών ανδρακλάδων σε κάθε υπόνοια ότι μπορεί να μην είναι 100% αυτό που νομίζουν ότι είναι.

Gay Lgbt GIF by abixaviiii
Αν μιλάς για εμένα, εγώ είμαι.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,903 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,286 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,903 μηνύματα.

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,019 μηνύματα.
Απλά το είπα καθώς είπες ότι μειώνουμε τις ομοφυλόφιλες κοπέλες γεγονός που δεν ισχύει.
Μα τωρα να μιλανε και οι λεσβιες για διακρισεις αν ειναι δυνατον. Τι να πουν δλδ και οι γκει που ολοι με τις προσβολες τις οποιες ακουνε, η τωρα με το θεμα της τεκνοθεσιας μονο κατα αυτων στρεφονται οι περισσοτεροι και λενε κατι για μητρικα φιλτρα.

Αλλα οχι εκει, να ερθουν να θυματοποιηθουν να παρουν ολα τα φωτα πανω τους επειδη η μεγαλυτη προσβολη που ακουσαν ηταν οταν καποιος στο κλαμπ τους ειπε οτι θα της κανει στρειτ ή οτι ειναι ψαλιδοχερες τσιβιτσιλουδεζ.
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 2,140 μηνύματα.
Όταν ο άλλος λέει "οι ηθοποιοί είστε σεξουαλικά διεστραμμένοι" ναι, μάλλον κάποιος μειώνει..
Έχεις το επίπεδο κατανόησης γραπτού λόγου που είναι αναμενόμενο από έναν ηθοποιό.

Εύγε τέκνο.

Και για την ιστορία, η αρχική μου ρήση ήταν αυτή:
Δεν γίνεται να είναι κάποιος ηθοποιός συντηρητικός και να πάει μπροστά. Για αυτό και τα θεωρείτε φυσιολογικά να λέτε τέτοιες μαλακίες.

Μιλάμε για έναν κλάδο που έχει πολλή σεξουαλική διαστροφή.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,903 μηνύματα.
Έχεις το επίπεδο κατανόησης γραπτού λόγου που είναι αναμενόμενο από έναν ηθοποιό.

Εύγε τέκνο.

Και για την ιστορία, η αρχική μου ρήση ήταν αυτή:
Το ίδιο πράγμα είναι. Αποκαλείς τους ηθοποιούς σεξουαλικά διεστραμμένους γιατί; Επειδή είναι οι περισσότεροι ομοφυλόφιλοι ή bi.. μόνο και μόνο επειδή είσαι προκατειλημμένος. Συγγνώμη, αλλά άσε με να ξέρω καλύτερα τι παιδιά είναι οι ηθοποιοί, κάθε μέρα τους ζω. Εσύ δώσε βάση στο δικό σου επάγγελμα και πάψε να κατακρίνεις τα άλλα με τόση απέχθεια:)
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 2,140 μηνύματα.
Το ίδιο πράγμα είναι. Αποκαλείς τους ηθοποιούς σεξουαλικά διεστραμμένους γιατί; Επειδή είναι οι περισσότεροι ομοφυλόφιλοι ή bi.. μόνο και μόνο επειδή είσαι προκατειλημμένος. Συγγνώμη, αλλά άσε με να ξέρω καλύτερα τι παιδιά είναι οι ηθοποιοί, κάθε μέρα τους ζω. Εσύ δώσε βάση στο δικό σου επάγγελμα και πάψε να κατακρίνεις τα άλλα με τόση απέχθεια:)
Κανένα επάγγελμα δε κατακρίνω.

Τουναντίον, μού αρέσει πάρα πολύ το θέατρο και πηγαίνω πολύ συχνά.

Αυτό που δεν αντέχω είναι όταν κάποιος κάνει τη σεξουαλική του ταυτότητα όλη του τη προσωπικότητα. Και αυτό το φαινόμενο δυστυχώς λαμβάνει τεράστιες εκτάσεις πιο πολύ στο καλλιτεχνικό χώρο, γιατί λανθασμένα έχει καλλιεργηθεί η εντύπωση ότι μόνον οι ηθοποιοί είναι "προχω" και για να είναι κανείς "προχω" σημαίνει να ανέχεται τον κάθε ψυχανώμαλο ψυχοπαθή που παίζει scrabble με τη σεξουαλική και κοινωνική του ταυτότητα.

Αλήθεια, που είναι οι φεμινίστριες τώρα που κυριολεκτικά οι ομοφυλόφιλοι τις μετατρέπουν σε μηχανήματα παραγωγής τέκνων για να τα υιοθετούν οι ίδιοι; Γιατί τόσο μόκο;
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,903 μηνύματα.
Κανένα επάγγελμα δε κατακρίνω.

Τουναντίον, μού αρέσει πάρα πολύ το θέατρο και πηγαίνω πολύ συχνά.

Αυτό που δεν αντέχω είναι όταν κάποιος κάνει τη σεξουαλική του ταυτότητα όλη του τη προσωπικότητα. Και αυτό το φαινόμενο δυστυχώς λαμβάνει τεράστιες εκτάσεις πιο πολύ στο καλλιτεχνικό χώρο, γιατί λανθασμένα έχει καλλιεργηθεί η εντύπωση ότι μόνον οι ηθοποιοί είναι "προχω" και για να είναι κανείς "προχω" σημαίνει να ανέχεται τον κάθε ψυχανώμαλο ψυχοπαθή που παίζει scrabble με τη σεξουαλική και κοινωνική του ταυτότητα.

Αλήθεια, που είναι οι φεμινίστριες τώρα που κυριολεκτικά οι ομοφυλόφιλοι τις μετατρέπουν σε μηχανήματα παραγωγής τέκνων για να τα υιοθετούν οι ίδιοι; Γιατί τόσο μόκο;
ΕΝΤΕΛΩΣ άλλο ζήτημα αυτό με τις παρένθετες, όπου έχω κι εγώ τις ενστάσεις μου.. Ναι, ούτε εγώ συμφωνώ με αυτό αλλά δεν θα το συζητήσω εδώ.

Και ναι, οι ηθοποιοί τουλάχιστον έχουμε το θάρρος να το λέμε, δεν κρυβόμαστε
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 2,140 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,903 μηνύματα.
Για καλό το λες αυτό;
Χμμ, άρα εσύ προτιμάς να είναι ο άλλος παντρεμένος με γυναίκα και λίγο κρυφογκέι, πάρα να έχει το θάρρος και να το αποκαλύψει ε; οκ.

Ναι, προφανώς και το λέω για καλό. Όπως το είπα, δεν κρυβόμαστε.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,603 μηνύματα.
Ο σεξουαλικός προσανατολισμός άπαξ και γίνει αντιληπτός από ένα άτομο δεν αλλάζει. Μπορεί να αποσιωποιηθει, να καταπιεστεί, να βιωθει, αλλά θα είναι εκεί. Το ότι πολλοί σε μεγαλύτερη ηλικία το συνειδητοποιούν είναι γιατί τότε τολμούν να το παραδεχτούν στον εαυτό τους. Ίσως κάτι να μην τους κολλουσε νωρίτερα στις σχέσεις τους και στις σεξουαλικές τους επαφές, αλλά να μην μπορούσαν να το προσδιορίσουν.
 

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Μερικά από πιο ισχυρά χριστιανικά λόμπι της Αμερικής θεωρούν ότι η ομοφυλοφιλία είναι μια διανοητική διαταραχή. Οργανώνουν τα στρατόπεδα μετατροπής για να "θεραπεύσουν" τους ομοφυλόφιλους και να τους μετατρέψουν σε ετεροφυλόφιλους με πολλές φορές καταστρεπτικές συνέπειες για τα άτομα αυτά.
Τις τελευταίες 2 δεκαετίες παντως ολο αυτό που περιγράφετε φαίνεται να ισχύει για τους στρέιτ που θεωρούνται αυτοματα ομοφοβικοι, οπισθοδρομικοί και πρέπει να "θεραπευτούν"...
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Διεστραμμένος είναι όποιος εισηγήθηκε την ένταξη του μολυβιού στο rock/paper/scissors και έσπασε την ωραία του κυκλικότητα.
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,974 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ ενώ το προοδευτικό σκυλολόι έχει αναγάγει τον σεβασμό στον αυτοπροσδιορισμό του άλλου ως μέγιστη αρετή ξέρω' γω (εφόσον είσαι οτιδήποτε άλλο εκτός από στρέιτ, εννοείται), αν κάποιος θεωρεί εαυτόν 100% στρέιτ, είναι θύμα της πατριαρχικής ετεροκανονικότητας και προσπαθεί να κρύψει ότι κατά βάθος θέλει να το σελώσει το άλογο.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,824 μηνύματα.
Κάποτε οι ομοφυλόφιλοι θεωρούνταν αφύσικοι που έλκονται με το ίδιο φύλο, διεστραμμένοι,γενετική ανωμαλία κ.λπ. Σήμερα οι ετεροφυλόφιλοι από μερικούς θεωρούνται αφύσικοι καθώς όλους μας έλκει η ψυχή και όχι το φύλο απλά ντρεπόμαστε να το παραδεχθούμε γιατί είμαστε «αντρακλάδες» με εύθραυστη αρρενωπότητα (fragile masculinity που ακούμε συνέχεια).

Το να κάνει ο καθείς και η καθεμία αυτό που θέλει χωρίς να χώνει σε ένα καλάθι τους πάντες δεν ήτο ποτέ επιλογή... I love humanity.

Διεστραμμένος είναι όποιος εισηγήθηκε την ένταξη του μολυβιού στο rock/paper/scissors και έσπασε την ωραία του κυκλικότητα.
Ποτέ στη ζωή μου δεν δέχθηκα να παίξω αυτό το παιγνίδι με μολύβι. Πέτρα, ψαλίδι, χαρτί. ΤΕΛΟΣ.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,286 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ ενώ το προοδευτικό σκυλολόι έχει αναγάγει τον σεβασμό στον αυτοπροσδιορισμό του άλλου ως μέγιστη αρετή ξέρω' γω (εφόσον είσαι οτιδήποτε άλλο εκτός από στρέιτ, εννοείται), αν κάποιος θεωρεί εαυτόν 100% στρέιτ, είναι θύμα της πατριαρχικής ετεροκανονικότητας και προσπαθεί να κρύψει ότι κατά βάθος θέλει να το σελώσει το άλογο.

Ε καλά δεν ξέρεις ότι ισχύει η δημοκρατία και η ελευθερία απόψεων με την προϋπόθεση να είσαι fully progressive??
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top