Νέες γνωριμίες: Αυθορμητισμός ή "στρατηγική";

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,475 μηνύματα.
Ναι ισχυει. Δεν μπορώ να ασχολουμαι με ανουσία κολλήματα και να χαζολογαω. Είμαι και σε άλλη ηλικία όποτε... Πιο μικρός ήμουν κ εγώ στο κόσμο μου.
Είχες δίκιο. Το παραδέχτηκα...Και το εννοώ, ακριβώς έτσι όπως το έγραψα. Η 'τακτική σου', μπορεί να είναι κάπως κοφτή, αλλά, σε κάθε περίπτωση, είναι ντόμπρα...

Και από ένα σημείο και μετά είναι και προστασία, για τον ίδιο σου τον εαυτό, να ξέρεις ποιον/α έχεις απέναντι...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.
Είχες δίκιο. Το παραδέχτηκα...Και το εννοώ, ακριβώς έτσι όπως το έγραψα. Η 'τακτική σου', μπορεί να είναι κάπως κοφτή, αλλά, σε κάθε περίπτωση, είναι ντόμπρα...

Και από ένα σημείο και μετά είναι και προστασία, για τον ίδιο σου τον εαυτό, να ξέρεις ποιον/α έχεις απέναντι...

Θεωρω οτι είναι δίκαιη και έντιμη ναί.

Απο τη στιγμή που εσυ θές κάτι ερωτικό ή ψάχνεσαι για αυτό αυτη τη περίοδο αλλα η άλλη πλευρά
ειναι σε φάση "εμένα με ενδιαφέρει απλά να μιλάω με κάποιον κάποιους κάποιες αυτη τη περιοδο στο ίντερνετ και ώς εκεί κ δε ψάχνω κάτι αλλο" ή "ειμαι σε φάση που ακομη έχω τα πραγματα μου στο σπιτι του πρώην μου" ή "ειμαι σε φάση που δουλευω / διαβαζω 15 ωρες την ημέρα και με ενδιαφέρει μονο αυτό αυτη τη περίοδο" νομίζω οτι θα είναι καλύτερα να το καταλαβεις οσο πιο γρήγορα γίνεται και να ψάξεις αλλού.

Αυτη η περίπτωση ΔΕΝ κάνει για σένα. Απλά και όμορφα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ειναι ικανότητα και ευφυία για έναν άντρα αλλα και μια γυναίκα να έχουν αναπτύξει μια βάση κριτηρίων ωστε να αντιλαμβάνονται εγκαιρα ποιος κάνει για αυτούς... αυτές.

Το σέξ βρίσκεται δεν ειναι πρόβλημα κ αν εισαι και καλόβολος / καλόβολη και σε αυτό δεν θα ειναι πρόβλημα με καμία/ κανέναν. Οπότε μένει το ΤΙ άνθρωπο θα βαλεις μεσα στο σπιτι σου.

Ακουω κάτι ιστορίες και μου πέφτουν τα μαλλιά. Ευτυχως ειναι πολλά ακόμη.

Ο άλλος παραιτήθηκε λέει απο Λιμενικος επειδη η δικιά του σπάστηκε που τον πηγαν μετάθεση. Οποτε προτιμησε να παραιτηθει απο το να χαλάσει την οικογένεια του. Οταν τον γνώρισε δεν ήξερε οτι ειναι Λιμενικος ; αυτη η γυναίκα τωρα... αγαπάει πραγματικα αυτο τον άνθρωπο ;

Η άλλη στεναχωριέται λέει επειδη ο δικος της δεν θέλει να έχουν επαφές με τους γονείς της. Άλλος ασέβαστος εγωιστής αυτός.... αυτη φύτρωσε δεν έχει γονείς. Πρέπει να τσακώνεται και να δημιουργεί εντάσεις μαζί τους.

Ο άλλος έχει κανει την άλλη τάρανδο.... εδω τι να σχολιάσεις ;

Ρε παιδια ειλικρινα.... με τι δύστροπους ανθρωπους πάτε και μπλέκετε ; δηλαδη ντάξει. :P

Ολα ξεκινάνε απο τις μικρές ηλικίες απο εκει κάποιος ή κάποια πρέπει να αντιλαμβάνονται αν ο Χ ειναι κατάλληλος να του ανοιχθούν. Βέβαια οταν και εμεις δεν έχυμε σωστή συμπεριφορά να προσεγγίσουμε σωστούς ανθρώπους δεν φτάινε οι υπόλοιποι.

Ειμαι λέει ειρωνικός και κλειστός κ δε θέλω πολλά πολλά.... και τι μας το λές ; για να βαράς το σκοπο σου και να χορευουμε σε αυτον ; καταρχας εμενα η ειρωνια μου τη σπάει δεν θέλω καν να ακούω τετοιους ανθρώπους. Αν θές να πείς κάτι πες το. Τι ειρωνιες κ μαλακιες ; ή μηπως εισαι κάνας Καβαφης και χρησιμοποιείς την ειρωνεία σαν σημείο στίξης. Άραξε λιγο τη κορμάρα σου. :)

Ας είμαστε ρεαλιστές και βάζω κ μένα πρώτα μέσα. Αν δεν αλλάξουμε ορισμένα πραγματάκια εχουμε να φάμε πολλά χαστούκια ακόμη στη ζωούλα μας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Δροσουλίτης

Δραστήριο μέλος

Ο Δροσουλίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Οικονομολόγος. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Όντως, πολύ ξεκάθαρες οι θέσεις σου Devil. Τσεκουράτες.

Θα μιλήσω για την δική μου οπτική γωνία, δεν κάνω καμία αντιπαράθεση. Παραθέτω την ταπεινή μου άποψη.

Εμένα όλη αυτή η απλοποίηση/εκλογίκευση μου δημιουργεί άγχος καθώς τη διαβάζω και επιχειρώ να βρω αντίστοιχο αντίκρισμα της στη ζωή μου. Μπορεί να φταίει που δεν φοβήθηκα τα "χαστούκια" που έφαγα στις δεκαετίες μου. Και αν ξαναγύριζα το χρόνο πίσω, μπορεί να αναζητούσα και περισσότερα. Αυτά είναι και τα προσωπικά μου παράσημα, αυτά που πέρασα και που δεν με ξεπέρασαν ώστε να μετριάσουν την έμφυτη μου αισιοδοξία.

Επίσης δεν μου αρέσουν οι πολλές υποχωρήσεις προκειμένω να επιτευχθεί η "συμβατότητα". Και δε μου αρέσουν είτε τις κάνω εγώ, είτε τις κάνει η σύντροφός μου για εμένα. Δέχομαι αυτές που δεν μου αλλάζουν τίποτα από τα θεμελιώδη μου, και ότι θεωρώ εγώ ως θεμελιώδες. Ως εκεί όμως.
Η μεγαλύτερη απόδειξη για το αν μια γυναίκα είναι κατάλληλη για εμένα, είναι το κατά πόσο μου επιτρέπει απλά να είμαι ο εαυτός μου. Και το ίδιο και εγώ για εκείνη. Το θέμα είναι να μας αποδέχονται για ότι ακριβώς είμαστε, όχι με την προοπτική μελλοντικών βελτιώσεων του τύπου "Καλός είναι, αλλά αυτά τα πολλά με τις φίλες του θα του τα κόψω στην πορεία".
Δεν ξέρω αν είναι δύσκολο, πάντως το έχω βιώσει και το βιώνω. Μάλλον θεωρώ εαυτόν, τυχερό.

Δεν μου αρέσουν τα τυχερά παιχνίδια, αλλά στη ζωή μου έχω υιοθετήσει μια τακτική που εφαρμόζεται στην ρουλέτα κυρίως. Το σύστημα Martingale. Σε αυτό το σύστημα, μετά από κάθε άτυχο ποντάρισμα, διπλασιάζεις το ποσό του πονταρίσματος. Χάνεις, διπλασιάζεις ξανά. Μέχρι που κάποια στιγμή το πετυχαίνεις και σε αποζημιώνει για όλα τα χαμένα πονταρίσματα. Η διαφορά της ρουλέτας όμως με τη ζωή, είναι πως ακόμη και τα χαμένα πονταρίσματα, πάλι κέρδος είναι. Multi-win. Για κάθε λοιπόν ποντάρισμα μου σε κάποιον άνθρωπο, που μπορεί να μην πήγε όπως θα ήθελα, αντί να "μαζευτώ" και να είμαι περισσότερο επιφυλακτικός για τον επόμενο που θα πιστέψω, απλά θα δώσω περισσότερα όταν και αν οι συνθήκες το επιτρέπουν.
Κάποιοι ίσως το πουν ανοησία, ή πως είμαι "αδιόρθωτος", αλλά είναι η ζωή μου και δεν δίνω δεκάρα για το πως θα το χαρακτηρίσουν. Και έτσι θα πρέπει να κάνουν και όλοι δηλαδή.

"Πότε με τη μία, πότε με την άλλη,
πότε με τις δυο και όπου με βγάλει,
λεν πως η ζωή μου, με μπουρδέλο μοιάζει
και είναι επιλογή να μη με νοιάζει"

(Από ένα σχετικό τραγουδάκι μου)

Επίσης, δεν υπάρχει κάποιο στερεότυπο στο τι σημαίνει "επιτυχία" ή "αποτυχία" στην προσωπική ζωή του καθενός. Ακούω συχνά, "χώρισε, απέτυχε στη ζωή του". Τι μας λες μαντάμ. Αποτυγχάνεις όταν δεν έχεις επιλογές. Και ειδικά στα των κοινωνικών συμβάσεων, δεν είναι το πρόβλημα το διαζύγιο. Η λύση σε προβλήματα είναι. "Λύση του γάμου" αποκαλείται νομικά, έ τυχαίο είναι; :)

Αναφέρω τα παραπάνω, ακόμη και αν είναι πέραν του θέματος το οποίο είναι η αρχή μιας σχέσης, γιατί πιστεύω πως μπορούν να καθορίσουν την γενικότερη συμπεριφορά μας ακόμη και στο πρώτο ραντεβού. Η νοοτροπία μας, συνήθως είναι ευδιάκριτη από έναν εξωτερικό παρατηρητή όταν ανοιγόμαστε.

Προσωπικά λοιπόν δεν είχα κάποια λίστα με πράγματα που έπρεπε να επιβεβαιώσω πως δεν εντοπίζονται στην κοπέλα του ραντεβού για να "γλιτώσω χρόνο" ας πούμε. Δεν έψαχνα δηλαδή για να δω αν ανιχνεύονται τα στραβά των πρώην μου που μπορεί να πλήρωσα ακριβά κάποτε, αλλά από την στιγμή που το ένστικτο και η λαχτάρα έδιναν την εξουσιοδότησή τους , αναφωνούσα "πεδίο δόξης λαμπρόν" και προχωρούσα απελευθερωμένος. Και αν οδηγούσε σε γκρεμό; Ε, και;;

Έχω επιλέξει να ζω τις στιγμές της ζωής μου, αποκαλώντας τες ως το "τρέχον πάντα", όχι υπό το πρίσμα πως κάποτε θα τελειώσουν ή θα αποχρωματιστούν ή θα γεράσουν. Ο νόμος της φθίνουσας οριακής χρησιμότητας δεν βρίσκει εφαρμογή σε αυτή την θέαση. Αν τα έβλεπα διαφορετικά, θα έβλεπα παντού ματαιότητες και θα πρόσβαλλα την ίδια τη ζωή.

Γι αυτό και πάντα μου αρέσαν τα ταξίδια πολύ περισσότερο από τον προορισμό. Και ένας νέος άνθρωπος που έρχεται στη ζωή σου, είναι ένα ταξίδι. Κατά πως λένε, είτε θα κερδίσεις, είτε θα μάθεις, ότι και αν πάθεις.

Σε αυτό θα εστιάσω λοιπόν. Ακόμη και αν οι στατιστικές πιθανότητες είναι κόντρα. Αυτές, τη δουλειά τους και εγώ τη δική μου.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,475 μηνύματα.
Θεωρω οτι είναι δίκαιη και έντιμη ναί.
Και ξεκάθαρη, Devil. Ξεκάθαρη στάση. Ξέρεις τί θες και το κάνεις σαφές, από την αρχή...

Αν κι από το θέμα έχουμε ξεφύγει, κατά πολύ, αλλά δεν πειράζει...

Μεγαλώνοντας, μαθαίνω να εκτιμώ τους ανθρώπους με ξεκάθαρη στάση : Που θα τους καταλαβαίνω...Που δε θα χρειάζεται ν΄ ανατρέχω ξανά και ξανά για να δω τί εννοούν...Που δε θα με μπερδεύουν....Όπου βλέπω ανθρώπους που δεν τους καταλαβαίνω ή που η λογική τους παλεύει με τη δική μου...στρίβω. Επιτόπου.-

Τα πράγματα είναι πολύ απλά. Κι αν έτσι τα δούμε, η ζωή (μας) θα είναι καλύτερη. Ούτε πονταρίσματα (λες και μιλάμε για άλογα...), ούτε τεχνικές, ούτε τίποτα...

Ταπεινή μου άποψη αυτή. Χωρίς - κι απ΄ τη μεριά μου - να υπάρχει καμία απολύτως διάθεση για αντιπαράθεση...
 

Δροσουλίτης

Δραστήριο μέλος

Ο Δροσουλίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Οικονομολόγος. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
. Ούτε πονταρίσματα (λες και μιλάμε για άλογα...), ούτε τεχνικές, ούτε τίποτα...
Σωστή η παρατήρηση, τραβηγμένο το "ποντάρισμα", στην προσπάθεια μου να εξηγήσω τη θέση μου. Δεκτόν.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Α ρε Άννα και Σάκη, καλά τα λέγατε εσείς τότε!
 

kamekiwii23

Νεοφερμένος

Ο kamekiwii23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Εξαρτάται τη στάση και την αύρα της εκάστοτε κυρίας, ένας γενικός κανόνας είναι να προσπαθούμε να κάνουμε " read the room " σε ερωτικο βέβαια πλαίσιο και να ανταποδιδουμε ότι λαμβάνουμε..
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.
Και ξεκάθαρη, Devil. Ξεκάθαρη στάση. Ξέρεις τί θες και το κάνεις σαφές, από την αρχή...

Αν κι από το θέμα έχουμε ξεφύγει, κατά πολύ, αλλά δεν πειράζει...

Μεγαλώνοντας, μαθαίνω να εκτιμώ τους ανθρώπους με ξεκάθαρη στάση : Που θα τους καταλαβαίνω...Που δε θα χρειάζεται ν΄ ανατρέχω ξανά και ξανά για να δω τί εννοούν...Που δε θα με μπερδεύουν....Όπου βλέπω ανθρώπους που δεν τους καταλαβαίνω ή που η λογική τους παλεύει με τη δική μου...στρίβω. Επιτόπου.-

Τα πράγματα είναι πολύ απλά. Κι αν έτσι τα δούμε, η ζωή (μας) θα είναι καλύτερη. Ούτε πονταρίσματα (λες και μιλάμε για άλογα...), ούτε τεχνικές, ούτε τίποτα...

Ταπεινή μου άποψη αυτή. Χωρίς - κι απ΄ τη μεριά μου - να υπάρχει καμία απολύτως διάθεση για αντιπαράθεση...

Νομίζω οτι τελικά τίποτα δεν είναι τυχαίο. Ακόμη και αυτοί οι άνθρωποι που λές λειτουργούν έτσι γιατι το καλύτερο που μπορούν να σου δώσουν είναι αυτό : μπερδεμένες καταστάσεις.

Δεν ξέρω εάν ειναι θέμα

α) Ηλικίας - κάποιοι το αμφισβητούν αυτό αλλά δεν είναι απόλυτο καθώς καθένας ωριμάζει σε διαφορετικούς χρόνους.

β) τρόπου με τον οποίο μεγάλωσαν πχ διαταραγμένες οικογενειακές σχέσεις κτλ.

γ) Φάσης - δεδομένης χρονικής στιγμής πχ εγώ σε αυτή τη φάση της ζωής μου θέλω αυτό και ως εκεί.

Πέραν των παραπάνω το βασικό ερώτημα ειναι

εάν αξίζει εσύ να εμπλακείς σε μια τέτοια κατάσταση και τι έχεις να κερδίσεις στο τέλος. Εάν ο σκοπός σου ειναι η δημιουργία οικογένειας ή γενικά μιας σοβαρής και σωστής σχέσης δεν έχεις καμία δουλειά να μπλέξεις σε "μπερδεμένες καταστάσεις".

Για αυτό και με βλέπεις ξεκάθαρο όπως λές!

Και να σου πώ και κάτι τελευταίο - πλέον δεν θα έβγαινα ραντεβού κάν με κάποιες καταστάσεις που ειχα βγει ας πούμε πριν απο ένα χρόνο.

Σε βλέπω πως δεν πατάς καλά πχ κ έχεις θέματα. Δεν θα σου τα λύσω εγώ. Σορρυ. Καλά να περνάς.
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Για να αντέξει κάποια να είναι μαζί μου πρέπει να παίρνει ηρωίνη. :thumbsup:
 

Δροσουλίτης

Δραστήριο μέλος

Ο Δροσουλίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Οικονομολόγος. Έχει γράψει 436 μηνύματα.

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,475 μηνύματα.
Δεν γελάω. Η αλήθεια είναι. Μόνο σπάνια αν μου πουν κάποιο καλό αστείο.
Αν θέλεις, όμως, μπορείς να σεβαστείς αυτούς που γελάνε. Και που με λέξεις, όπως η...ηρωίνη τούς κόβεται το γέλιο...
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Ηρεμήστε, μια υπερβολή είπε ο άνθρωπος, μην πέφτετε να τον φάτε.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,035 μηνύματα.
Ε για αυτο εισαι μονος σου αδερφε.Με αυτα τα αστειακια με κανα γατο θα μεινεις.
Ως γατοπατέρας να σε ενημερώσω ότι το να έχεις γατί και γενικά ζώο, είναι ενδεικτικό πολλών θετικών για μια γυναίκα.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Ως γατοπατέρας να σε ενημερώσω ότι το να έχεις γατί και γενικά ζώο, είναι ενδεικτικό πολλών θετικών για μια γυναίκα.
Και ακόμα θετικότερο αν πρόκειται για άντρα γατομπαμπά. :)
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,035 μηνύματα.
Και ακόμα θετικότερο αν πρόκειται για άντρα γατομπαμπά. :)
Αυτο εννοουσα, οτι το βλέπει θετικά μια γυναίκα αλλά μάλλον η έκφρασή μου έπασχε.:knife:

ορθότερα "...εκλαμβάνεται ως θετικο απο μια γυναικα".

Τουλάχιστον αυτό έχω παρατηρήσει εγω, μου έχουν πει "έχω δει πως έχεις γατί, άρα σκέφτηκα θα έχεις ευαισθησίες".

Επίσης σε μπαρ πριν χρόνια, έτυχε κι έδειχνα το γατο μου στην παρέα μου, και όπως μίλαγα έτσι με στοργή και αγάπη, φαινεται με παρακολουθούσε μια κοπέλα απο το διπλανό τραπέζι και ήρθε και μου μίλησε ένθερμα συγχαίροντάς με για τον τρόπο με τον οποίο μίλαγα και πόση χαρά της προκάλεσε οτι το είδε.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,273 μηνύματα.
Αυτο εννοουσα, οτι το βλέπει θετικά μια γυναίκα αλλά μάλλον η έκφρασή μου έπασχε.:knife:

ορθότερα "...εκλαμβάνεται ως θετικο απο μια γυναικα".

Τουλάχιστον αυτό έχω παρατηρήσει εγω, μου έχουν πει "έχω δει πως έχεις γατί, άρα σκέφτηκα θα έχεις ευαισθησίες".

Επίσης σε μπαρ πριν χρόνια, έτυχε κι έδειχνα το γατο μου στην παρέα μου, και όπως μίλαγα έτσι με στοργή και αγάπη, φαινεται με παρακολουθούσε μια κοπέλα απο το διπλανό τραπέζι και ήρθε και μου μίλησε ένθερμα συγχαίροντάς με για τον τρόπο με τον οποίο μίλαγα και πόση χαρά της προκάλεσε οτι το είδε.
Βλέπουν σε σένα τον πάτερα των πολυπόθητων παιδιών τους.
Subliminally,Οραματίζονται πως θα σαι το ίδιο στοργικός με αυτά.

Γυναίκες.:pfff:



:P
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Αυτο εννοουσα, οτι το βλέπει θετικά μια γυναίκα αλλά μάλλον η έκφρασή μου έπασχε.:knife:

ορθότερα "...εκλαμβάνεται ως θετικο απο μια γυναικα".

Τουλάχιστον αυτό έχω παρατηρήσει εγω, μου έχουν πει "έχω δει πως έχεις γατί, άρα σκέφτηκα θα έχεις ευαισθησίες".

Επίσης σε μπαρ πριν χρόνια, έτυχε κι έδειχνα το γατο μου στην παρέα μου, και όπως μίλαγα έτσι με στοργή και αγάπη, φαινεται με παρακολουθούσε μια κοπέλα απο το διπλανό τραπέζι και ήρθε και μου μίλησε ένθερμα συγχαίροντάς με για τον τρόπο με τον οποίο μίλαγα και πόση χαρά της προκάλεσε οτι το είδε.
Γκομενοπαγίδες :
Ο σκύλος
Το μικρό το αδελφάκι/ξαδελφάκι
Το γιουκαλίλι
Κάποιο βιβλίο του Μπουκάι (ή του Μουρακάμι)
Ένα Instagram με παντζούρια, ηλιοβασιλέματα και Κυκλαδίτικες γάτες (και γριές!)
Ο Παύλος ο Παυλίδης


Α γάτα δεν έχει :dizzy2:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top