Ναι...δημιουργούμε!

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,513 μηνύματα.
Ασχετο με ζωγραφικη,αλλα ...βαζουμε γενικοτερα πραγματα που φτιαχνουμε.
Λοιπον.
Εχω ορεξη να αλλαξω επιπλα κλπ.Πηρα καινουργιες καρεκλες για την τραπεζαρια,ακομα δεν τις εχω παραλαβει..οποτε με επιασε να θελω να ξαναφτιαξω το τραπεζι της τραπεζαριας και αλλα πραγματα.[ΠΛΗΡΗΥΣ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΔΗΛΑΔΗ.Ενα απο αυτα ειναι και το ψυγειο μου που δεν το αντεχω ασπρο..:mpliaks: και αποφασισα να το βαψω.
Αφου περασα απο 1000 σκεψεις,τι μπρουντζο,τι χρυσο,τι ασημενιο..τι οτι θετε...ανακαλυψα τα χρωματα κιμωλιας.:inlove::inlove::inlove:

ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΒΑΦΟΥΝ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ.ΑΟΣΜΑ.ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΑ...ΣΤΕΓΝΩΝΟΥΝ ΕΥΚΟΛΑ.Ειναι εξαιρετικα για βιντατζ κατασκευες αλλα και οχι μονο,βαφουν εντελως ματ και υπεροχα και πανευκολα.ΚΑΙ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΑΠΟΧΡΩΣΕΙΣ!
Οποτε..μου ηρθε η ιδεα που βεβαια την ειχα δει παλιοτερα στο ιντερνετ.
Εβαψα το ψυγειο μου ΣΗΜΕΡΑ ετσι.......
20230319_195951.jpg
Και ναι μεν φαινεται καπως απο την φωτο,στη πραγματικοτητα ειναι ΥΠΕΡΟΧΟ ακομα και σκετο..διοτι δεν θα μεινει ετσι αλλα αυριο θα παρω ...

Κιμωλιες,θα γραψω και θα ζωγραφισω στον μαυροπινακα μου πλεον...και θα ειναι υπεροχος.Ειναι παρα πολυ στη μοδα ψυγεια/μαυροπινακες γκουγκλαρετε να δειτε τι ομορφοι ειναι.
Θα σας το βαλω οταν βεβαια τον φτιαξω και με κιμωλια και βεβαια γραφεις και σημειωσεις και το σβηνεις και κανεις καινουργια πραγματα!

Οι καρεκλες ειναι οι παλιες...δενε χουν ερθει ακομα οι καινουργιες και βεβαια θα σας δειχνω ότι βαφω να το βλεπετε .
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,513 μηνύματα.
Το πείραμα πέτυχε και ο καλ/χνης επέζησε! :hehe:

Έχω φτιάξει μόνο την επάνω μεριά ( της κατάψυξης ) ,αύριο το αποκάτω.
ΟΚ μιλάμε σβήνεις κανονικά,δεν αφήνει σημάδια..( το κέρωσα εννοείται) ,ζωηγραφίζεις όσο γίνεται βέβαια με κιμωλίες,μου αρέσει πολύ...και voila! Το σημερινό επάνω μέρος ΜΟΝΟ.
Το υπόλοιπο αύριο ή το σαβ/κο.
Μετά ακολουθουν τραπέζια κλπ.

Πρώτα η πλαινή πλευρά στην οποία θα γράφω σημειώσεις (ήδη έγραψα) και στην μπροστινή οι εκαστοτε ζωγραφιες μου.
Πλαινό μέρος-σημειώσεις
20230323_212143.jpg

Μπροστινό
20230323_212152.jpg
ΟΚ τα χρώματα κιμωλίες είναι αλλά δεν πολυφαίνονται και λόγο βραδιού.
Το θεωρώ πάντως πολύ εντυπωσιακό και μοντέρνο αποτέλεσμα.:inlove:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,513 μηνύματα.
Έφτιαξα και το κάτω μέρος του ψυγείου που ομολογώ μου αρέσει ακόμα περισσότερο απο το πάνω.Και βέβαια σιγά μην δεν έβαζα γατούλες στο ψυγείο μου. :inlove:

Voila
20230325_214601.jpg

Και ολόκληρο
20230325_214533.jpg

Τη μέρα πάντα φαίνεται καλύτερο λόγω χρωμάτων.
Ναι...είμαι απόλυτα ικανοποιημένη απο το πείραμα..:bounce:

Στο μεταξύ έφτιαξα και τα τραπεζάκια του σαλονιού,αυτά που βάζουμε μπροστά απο τον καναπέ...ήρθαν στο μαγαζί και οι καρέκλες της τραπεζαρίας που αγόρασα,τη Δευτέρα θα τις παραλάβω.....γρήγορα πάω και δεν το φαντααζόμουν.
Και αποφάσισα πως θα φτιάξω και την τραπεζαρία.Αν βγει όπως την θέλω θα είναι υπέροχη.
Τελικά αποφάσισα να κινηθω σε πολυχρωματισμό.!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,938 μηνύματα.
Μόλις τώρα το τελειοποίησα🌹
IMG_20230508_012314.jpg
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,513 μηνύματα.
Εν αναμονη της εκθεσης που θα κανω μαζι με μια αγαπημενη μου φιλη και συναδελφο,εγω με εργα ζωγραφικης αυτη με φωτογραφιες , το καλοκαιρι στο Λουτρακι, αρχισα να κορνιζαρω τα εργα που θα εκθεσω.
Εν αρχη αυτα που σας εχω δειξει και εδω..

Οι μουτζουρες που τυχον δειτε μετα το Εφη ειναι για να κρυβει το επιθετο βεβαια.. :P
20230430_115511.jpg


20230430_115413.jpg


20230430_115440.jpg


20230430_115344.jpg

Ολα μαζι εδω...τα εβαλα οσο καλυτερα μπορουσα στον τοιχο μου...μακαρι να ειχα μεγαλυτερο αλλα δεν εχω

20230430_115740.jpg

Και το τελευταιο για την ωρα που εφτιαξα,νομιζω δεν το εχω βαλει εδω.Το Πασχα το τελειωσα...το βαζω αρχικα χωρις κορνιζα διοτι σε αυτο μπηκε και πλεξι γκλας...και γυαλιζει οταν το φωτογραφιζεις και δνε φαινεται καλα και μετα ,με την κορνιζα

20230418_093006.jpg


20230507_083140.jpg


Θα φτιαξω και αλλα βεβαια..καλα να ειμαστε για το καλοκαιρι.Αν ολα πανε καλα θα σας βαλω φωτο και απο την εκθεση.
 

Συνημμένα

  • 20230430_115740.jpg
    20230430_115740.jpg
    1.8 MB · Εμφανίσεις: 51
Τελευταία επεξεργασία:

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,938 μηνύματα.
Το ονόμασα το χέρι του Οδυσσέα
Δεν ξέρω γιατί
Μη με ρωτάτε
IMG_20230526_231548.jpg
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,605 μηνύματα.
2D3DBBDE-DCD3-443F-B1B8-4934361C77D8.jpeg
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,938 μηνύματα.
Venus🐚
IMG_20230801_000234.jpg
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,938 μηνύματα.
Elisa and Marcela🌹
είχα κλάψει με αυτή τη ταινία και τις ζωγράφισα..
IMG_20230808_153415.jpg
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,605 μηνύματα.
091346E9-A416-4CA1-A5AE-A2F1778E950E.jpeg
D76DC1F6-C47A-45FA-BDED-122FE5CEC4C1.jpeg
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,938 μηνύματα.
Πρώτη προσπάθεια τύπου graffiti σε χαρτί🖤
IMG_20230818_175009.jpg
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,605 μηνύματα.
IMG_3732.jpeg
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,937 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Καλησπέρα! Θα ήθελα να δοκιμάσω σετ αγγειοπλαστικής αλλά δεν βλέπω κάτι για ενήλικες . Το έγραψα και στο google αλλά πάλι μόνο παιδικά βγάζει . Έχει δοκιμάσει κανένας κάτι παρόμοιο ; Αξίζουν τα παιδικά ;
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,605 μηνύματα.
D1EFB68C-7E87-48B5-A81F-1DCE58842E47.jpeg
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,513 μηνύματα.
Καλησπέρα! Θα ήθελα να δοκιμάσω σετ αγγειοπλαστικής αλλά δεν βλέπω κάτι για ενήλικες . Το έγραψα και στο google αλλά πάλι μόνο παιδικά βγάζει . Έχει δοκιμάσει κανένας κάτι παρόμοιο ; Αξίζουν τα παιδικά ;
Οχι βρε συ γιατι; Εμενα μου βγαζει πολλα...για αρχη δες εδω..μεχρι και τροχο εχει..


Κια εγω θα ηθελα πολυ να δοκιμασω...αλλα γενικα θελω τοσα πολλα που χανομαι.. :hehe:
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Οχι βρε συ γιατι; Εμενα μου βγαζει πολλα...για αρχη δες εδω..μεχρι και τροχο εχει..


Κια εγω θα ηθελα πολυ να δοκιμασω...αλλα γενικα θελω τοσα πολλα που χανομαι.. :hehe:
Μόνο τα εργαλεία βλεπω στο συγκεκριμένο σάιτ!!! Ο πηλός που μπορεί να χρησιμοποιηθεί είναι ο κλασικός ?
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,513 μηνύματα.
Μόνο τα εργαλεία βλεπω στο συγκεκριμένο σάιτ!!! Ο πηλός που μπορεί να χρησιμοποιηθεί είναι ο κλασικός ?
Τα εργαλεια ειναι το ζητουμενο.Πηλο κοιτα δεν νομιζω οτι σε συμφερει αυτος που πουλανε σε ειδη ζωγραφικης,μικρα μαγαζια εννοω.Λογικα καπου που πουλουν χονδρικης.Ρωτα σε καποιο καταστημα με ειδη τεχνης.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,938 μηνύματα.
Πω πω, το 2016 την έκανα αυτή, είχα τρέλα με τον Alex Turner και με arctic monkeys😌
IMG_20230823_143118.jpg
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,606 μηνύματα.
Ταμα τοχεις να μας τρελαίνεις..ευγε...μπραβω..συγχαρητηρια
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top