Να βγάζουν οι επισκέπτες τα παπούτσια;

Seniorita.Irene

Νεοφερμένος

Η Seniorita.Irene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Φαντάσου να κάνεις πάρτυ και να είναι όλοι με τα παντοφλάκια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
γιατι οχι?

οχι πιτζαμα παρτυ
padofla παρτυ.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Εγώ έχω να προτείνω κάτι καλύτερο!!!!!

Τι παντοφλάκια και ξυπόλυτοι μου λέτε.....
Βάλτε στην είσοδο της πολυκατοικίας τραπεζάκια και 2 - 3 πλαστικές καρέκλες και τελείωσε η υπόθεση!!!!!!!
+ Τα έξοδα θα είναι κοινόχρηστα (κρίση έχουμε, να μην βάλουν και οι γείτονες ένα χεράκι στα έξοδα των καλεσμένων?)!!!!!

:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mayram999

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Κοίτα αυτό εγώ έχω παρατηρήσει ότι το κάνουν όσοι έχουν σπίτια χωρις μοκέτες,χαλιά κ.α Εμείς πάλι έχουμε μοκέτα και δεν χρειάζεται,αλλά παρ' όλα αυτά εγώ είμαι όλη την ώρα ξυπόλητη :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Snow

Νεοφερμένος

Η Snow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Εγώ έχω την συνήθεια να τα βγάζω.Νομίζω πως έτσι σέβεσαι τον χώρο του άλλου.Πάντως όταν έρχονται επισκέπτες στο σπίτι μου δεν έχω πρόβλημα να μπούν με τα παπούτσια.Άσχετα αν μετά σφουγγαρίζω με τις ώρες..:mad:χε χε χε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άμα θέλει ο άλλος να τα βγάλει ας τα βγάλει.
Αν δεν θέλει ας μη τα βγάλει.
Αλλά άμα πας μια επίσκεψη γιατί να βγάλεις τα παπούτσια.
Άλλο επίσκεψη,άλλο πάω να αράξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Κι εμένα δεν μου αρέσει όταν θέλουν να βγάλω τα παπούτσια μου.
Αρχικά τα παπούτσια του κάθε ενός είναι πακέτο με την όλη εμφάνιση.
Σκέψου την κάθε μία δηλαδή που αγοράζει τα τάδε παπούτσια και τα χει συνδυάσει με τη τσάντα, το φόρεμα κτλ. Άρα πάει το σύνολο.
Και γενικά, ούτε εγώ στο σπίτι μου υποχρεώνω κανένα να βγάλει τα παπούτσια του.
Αφού μετα θα το καθαρίσω το σπίτι, την άλλη μέρα θα πέσει σφουγγάρισμα, άρα γιατί τόσος σαματάς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μεγαααααάαααλη αγένεια. Μια φορά πριν κάτι χρόνια είχαμε πάει επίσκεψη σε κάτι κουμπάρους μας και επειδή αυτή ήταν τρελή και δεν ήθελε να της λερώσουμε το χαλί μας είπε να βγάλουμε τα παπούτσια μας και μας έβαλε να φορέσουμε σακούλες σκουπιδιών :crazy: :kill:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
στο σπιτι γενικα δεν μπορω να ειμαι με παππουτσια αλλα σε επισκεψη θα με φαινοταν περιεργο να μην φοραω, οχι οτι θα με χαλαγε-το αντιθετο, θα ενιωθα και πιο ανετα- αλλα απλα στην ελλαδα δεν ειναι συνηθισμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Είχε τύχει να πάμε μια επίσκεψη και εγώ παραπονιόμουν στην μάνα μου και της έλεγα στο αυτί πως δεν με βολεύουν αυτά τα παπούτσια και πως πονάνε τα πόδια μου. Αυτά όταν δεν μπορούσε να με δει η "οικοδέσποινα".:P Η μάνα μου μου έλεγε συνέχεια "Κάνε υπομονή ρε παιδί μου, σε λίγο θα φύγουμε", αλλά επειδή είχα λυσσάξει κάποια στιγμή η κυρία με άκουσε.:redface: Και μου λέει "Απαπα, γιατί δεν μιλάς καλέ τόση ώρα, άμα σε πονάνε τα ποδαράκια σου! Βγάλε τα παπούτσια να είσαι άνετα!". Δεν αντιστάθηκα και πολύ.:P Μετά αυτή μου έφερε και καινούρια παντοφλάκια που είχε και τα φόρεσα. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
εγώ πάντα προτείνω όταν έρχονται σπίτι μου,να βγάζουν τα παπούτσι τους(οι καλοί φίλοι,για τους άλλους χέστη&α)
........όταν είμαι σε άλλο σπίτι,μόνο αν το προτείνουν θα τα βγάλω(αν είναι φίλοι μου τότε τα βγάζω και τα πετάω στη μούρη τους :) )

είναι κατα κάποιο τρόπο,όπως όταν λες σε κάποιους να πάω τα παλτά/μπουφάν σας μέσα.......δεν τους υποχρεώνεις απλά το προτείνεις

τώρα τον χειμώνα,σε όλους το λέω να τα βγάζουν,επειδή έχω το χαλί στο δωμάτιό μου......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Εγώ πάλι πάντα απαιτώ να τα βγάζουν, ακόμη και σε άτομα που δεν είναι φίλοι, πχ έρχονται να μου κάνουν μια ενημέρωση για το τηλέφωνο, τα παπούτσια μαζεύουν τόσα μικρόβια, έχουμε και μικρό παιδί σπίτι που κυλιέται συνέχεια στο χαλί δε γίνεται ο άλλος να πατάει με τα παπούτσια μέσα, άσε που πολλές φορές αν έχουν πατήσει και λάσπες κάνουν πλακάκια και χαλιά με στάμπες, δε γίνεται να είμαι με τη σφουγγαρίστρα στο χέρι κάθε φορά...τους ζητάω να τα βγάλουν για τη μικρή και τους δίνω παντόφλες..
Με την ίδια λογική βγάζω και εγώ τα δικά μου παπούτσια όπου πηγαίνω, ακόμη και αν επιμένουν να μη τα βγάλω για να μη "κουράζομαι" εγώ τα βγάζω και εξηγώ πως το κάνω για να μη λερώσω το σπίτι, εκεί όντως κάνουν πίσω και από μόνοι τους μου λένε πως το σκέφτομαι σωστά και να τα βγάλω..
Και για να κλείσω, για εμένα δεν είναι θέμα άνεσης, είναι θέμα καθαριότητας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
εδώ δεν τα βγάζω εγώ πολλές φορές μες στο σπίτι μου, θα λέω τους επισκέπτες ?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
εδώ δεν τα βγάζω εγώ πολλές φορές μες στο σπίτι μου, θα λέω τους επισκέπτες ?:P

ε βέβαια, μαλάκας είσαι; να βρωμάει ποδαρίλα όλο το σπίτι μετά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
ε βέβαια, μαλάκας είσαι; να βρωμάει ποδαρίλα όλο το σπίτι μετά;

xaxaxa

*μια που δεν ανοίγω και παράθυρα συχνά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Όχι, μου φαίνεται εξαιρετικά αγενές το να ζητάει κάποιος από τους επισκέπτες να βγάλουν τα παπούτσια τους.
Στην τελική, ας καθαρίσει η σποιτονυκοκυρά το σπίτι της μετά την επίσκεψη.
Ή ας μην καλεί κόσμο σπίτι της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Όχι, μου φαίνεται εξαιρετικά αγενές το να ζητάει κάποιος από τους επισκέπτες να βγάλουν τα παπούτσια τους.
Στην τελική, ας καθαρίσει η σποιτονυκοκυρά το σπίτι της μετά την επίσκεψη.
Ή ας μην καλεί κόσμο σπίτι της.

Κάτσε γιατί εδώ με προσβάλεις κάπως, στο σπίτι μου από το πρωί μέχρι το βράδυ μπαίνουν 100 άνθρωποι, από γιαγιάδες, φίλους (δικών μου, των 2 αδερφών μου ΚΑΙ των γονιών μου) μέχρι και μάστορες, συνάδελφοι και γείτονες, δεν υπάρχει μέρα που θα φάμε οικογενειακά μόνο τα άτομα του σπιτιού γιατί πάντα 1 από τους 5 που μένουμε εδώ μέσα φέρνουμε κόσμο, τι σημαίνει αυτό; Πως εγώ και η μητέρα μου κάθε μέρα μετά τη δουλειά πρέπει να είμαστε με τις σφουγγαρίστρες στο χέρι ή πρέπει να απαγορεύσουμε την είσοδο στο σπίτι μας σε τρίτους; :confused:
Τα παπούτσια που φοράει ο άλλος και έχει σύρει του κόσμου τα μικρόβια πρέπει να τα μεταφέρει στο χαλί μου και στο σαλόνι μου; (γιατί υπάρχουν άτομα που βολεύονται στραβόπόδι και παίρνουν παραμάζωμα μαξιλάρια και καναπέ) το βραδάκι όμως εγώ θα βάλω τα μούτρα μου εκεί πέρα και το μωρό κυλιέται συνέχεια παντού, δε γίνεται ο άλλος που θα έχει πατήσει μέχρι και σκατά να τον αφήσω να πατήσει πάνω στο χαλί.
Και οκ, κάνεις τη κίνηση να βγάλεις παντόφλες και να πεις κάτι του τύπου "έλα να νιώθεις άνετα, να μην έχουμε και το νου μας στο μωρό" και περιμένεις ο άλλος να βάλει το μυαλό του να δουλέψει...
Επίσης μου φαίνεται τρομερά εκνευριστικό που πολλές φορές όταν κάποιον θα τον πας σε ένα δωμάτιο του σπιτιού να του δείξεις πχ τις καινούργιες κουρτίνες αντί να κάτσει στη καρέκλα θα πάει να κάτσει στο κρεβάτι σου, και μάλιστα θα βάλει το κώλο σου εκεί που είναι το μαξιλάρι σου, ρε άνθρωπε εγώ κοιμάμαι σε αυτό, εσύ θα έχεις κάτσει με αυτό το παντελόνι απ'το πρωί σε παγκάκια, λεωφορεία και δε θέλω να φανταστώ που άλλου, εε μη κάθεσαι πάνω στο μαξιλάρι που θα βάλω το κεφάλι μου αργότερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Κάτσε γιατί εδώ με προσβάλεις κάπως, στο σπίτι μου από το πρωί μέχρι το βράδυ μπαίνουν 100 άνθρωποι, από γιαγιάδες, φίλους (δικών μου, των 2 αδερφών μου ΚΑΙ των γονιών μου) μέχρι και μάστορες, συνάδελφοι και γείτονες, δεν υπάρχει μέρα που θα φάμε οικογενειακά μόνο τα άτομα του σπιτιού γιατί πάντα 1 από τους 5 που μένουμε εδώ μέσα φέρνουμε κόσμο, τι σημαίνει αυτό; Πως εγώ και η μητέρα μου κάθε μέρα μετά τη δουλειά πρέπει να είμαστε με τις σφουγγαρίστρες στο χέρι ή πρέπει να απαγορεύσουμε την είσοδο στο σπίτι μας σε τρίτους; :confused:
Τα παπούτσια που φοράει ο άλλος και έχει σύρει του κόσμου τα μικρόβια πρέπει να τα μεταφέρει στο χαλί μου και στο σαλόνι μου; (γιατί υπάρχουν άτομα που βολεύονται στραβόπόδι και παίρνουν παραμάζωμα μαξιλάρια και καναπέ) το βραδάκι όμως εγώ θα βάλω τα μούτρα μου εκεί πέρα και το μωρό κυλιέται συνέχεια παντού, δε γίνεται ο άλλος που θα έχει πατήσει μέχρι και σκατά να τον αφήσω να πατήσει πάνω στο χαλί.
Και οκ, κάνεις τη κίνηση να βγάλεις παντόφλες και να πεις κάτι του τύπου "έλα να νιώθεις άνετα, να μην έχουμε και το νου μας στο μωρό" και περιμένεις ο άλλος να βάλει το μυαλό του να δουλέψει...
Επίσης μου φαίνεται τρομερά εκνευριστικό που πολλές φορές όταν κάποιον θα τον πας σε ένα δωμάτιο του σπιτιού να του δείξεις πχ τις καινούργιες κουρτίνες αντί να κάτσει στη καρέκλα θα πάει να κάτσει στο κρεβάτι σου, και μάλιστα θα βάλει το κώλο σου εκεί που είναι το μαξιλάρι σου, ρε άνθρωπε εγώ κοιμάμαι σε αυτό, εσύ θα έχεις κάτσει με αυτό το παντελόνι απ'το πρωί σε παγκάκια, λεωφορεία και δε θέλω να φανταστώ που άλλου, εε μη κάθεσαι πάνω στο μαξιλάρι που θα βάλω το κεφάλι μου αργότερα...

χαχα..συμφωνω μαζι σου...ειμαι καθετη στο να βγαζουνε τα παπουτσια δηλαδή ότι μαζέψει ο άλλος απο το δρόμο πρεπεί να το φέρει και σπίτι μου, δε καταλαβα;....ουτε μπορω να καθαριζω όλη μέρα...επίσης εκείνο το χαλι που θα πρέπει να το πλύνεις...απο το πατα πατα με βρωμικα παπουτσια...το χαλακι της εξωπορτα όσο και να σκουπισεις τα παπουτσια καθαρά δε γινονται για μένα στην ουσια το ιδιο ειναι ειτε τα σκουπιζεις ειτε όχι...και φυσικα βγαζω παντα τα δικά μου οπου και να παω εγω θεωρω αγενεια να τους βρωμιζω το σπιτι....:/:ειδικά όταν εχουν παιδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Κάτσε γιατί εδώ με προσβάλεις κάπως, στο σπίτι μου από το πρωί μέχρι το βράδυ μπαίνουν 100 άνθρωποι, από γιαγιάδες, φίλους (δικών μου, των 2 αδερφών μου ΚΑΙ των γονιών μου) μέχρι και μάστορες, συνάδελφοι και γείτονες, δεν υπάρχει μέρα που θα φάμε οικογενειακά μόνο τα άτομα του σπιτιού γιατί πάντα 1 από τους 5 που μένουμε εδώ μέσα φέρνουμε κόσμο, τι σημαίνει αυτό; Πως εγώ και η μητέρα μου κάθε μέρα μετά τη δουλειά πρέπει να είμαστε με τις σφουγγαρίστρες στο χέρι ή πρέπει να απαγορεύσουμε την είσοδο στο σπίτι μας σε τρίτους; :confused:
Τα παπούτσια που φοράει ο άλλος και έχει σύρει του κόσμου τα μικρόβια πρέπει να τα μεταφέρει στο χαλί μου και στο σαλόνι μου; (γιατί υπάρχουν άτομα που βολεύονται στραβόπόδι και παίρνουν παραμάζωμα μαξιλάρια και καναπέ) το βραδάκι όμως εγώ θα βάλω τα μούτρα μου εκεί πέρα και το μωρό κυλιέται συνέχεια παντού, δε γίνεται ο άλλος που θα έχει πατήσει μέχρι και σκατά να τον αφήσω να πατήσει πάνω στο χαλί.
Και οκ, κάνεις τη κίνηση να βγάλεις παντόφλες και να πεις κάτι του τύπου "έλα να νιώθεις άνετα, να μην έχουμε και το νου μας στο μωρό" και περιμένεις ο άλλος να βάλει το μυαλό του να δουλέψει...
Επίσης μου φαίνεται τρομερά εκνευριστικό που πολλές φορές όταν κάποιον θα τον πας σε ένα δωμάτιο του σπιτιού να του δείξεις πχ τις καινούργιες κουρτίνες αντί να κάτσει στη καρέκλα θα πάει να κάτσει στο κρεβάτι σου, και μάλιστα θα βάλει το κώλο σου εκεί που είναι το μαξιλάρι σου, ρε άνθρωπε εγώ κοιμάμαι σε αυτό, εσύ θα έχεις κάτσει με αυτό το παντελόνι απ'το πρωί σε παγκάκια, λεωφορεία και δε θέλω να φανταστώ που άλλου, εε μη κάθεσαι πάνω στο μαξιλάρι που θα βάλω το κεφάλι μου αργότερα...

Βρε συ, δεν σε προσβάλω καθόλου. Απλά αυτή είναι η άποψή μου. Αν εσύ προτιμάς στο σπίτι σου να βγάζουν οι επισκέπτες τα παπούτσια, τότε καλα κάνεις και τους το ζητάς. Εμένα μου φαίνεται ότι τους φέρνω σε δύσκολη θέση (γιατί στην τελική μπορεί ο άλλος να μην θέλει να κυκλοφορεί με τις ξένες παντόφλες ή να μην νιώθει άνετα με παντόφλες στο ξένο σπίτι, ή να μην έχει κάνει πεντικιούρ, ή να μην φοράει τις καλύτερες κάλτσες ή στην τελική να μην γουστάρει), γι αυτό και δεν το ζητάω σε κανένα. Μόλις φύγουν όλοι, καθαρίζουμε το σπίτι και τέλος. Με την ίδια λογική, όταν έχω καλεσμένους στο σπίτι, (δεν λεω για την κολλητή μου ή τον αδελφό μου), προφανώς ούτε εγώ δεν φοράω παντόφλες. Είσαι σαν να παραγνωρίζεσαι έτσι. Δεν υποδέχομαι κόσμο ούτε με παντόφλες, ούτε με πυτζάμες. Φοράω φυσιολογικά άνετα ρούχα και παπούτσια. Η όλη αμφίεση "σπιτονυκοκυράς", μου ακούγεται σαν να παραγνωριζόμαστε.
Αλλά μην το παίρνεις σαν προσβολή, δημοκρατία έχουμε, ο καθένας κάνει ότι θέλει σπίτι του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Να θέσω ένα ερώτημα, καθώς εμείς πάντα τα βγάζαμε τα παπούτσια στο σπίτι μας. Από πού προκύπτει η ανάγκη να φοράμε παπούτσια στο σπίτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top