Νεκρός ο 16χρονος

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Πάντως κι εδώ,στα Γιάννενα,το σημερινό πανεκπαιδευτικό συλλαλητήριο,ήταν μαζικότατο κι ειρηνικότατο.Κι αυτό που μου έκανε εντύπωση,ήταν το γεγονός ότι η συμμετοχή των μαθητών ήταν εξίσου μεγάλη με πέρυσι,παρά το γεγονός ότι τα σχολεία είναι κλειστά.(Θέλω να πω,ότι η πορεία δεν αποτέλεσε αφορμή για να χάσουν ορισμένοι μάθημα ή να κάνουν πχ χαβαλέ).

Καλα δεν ηταν και πολυ μαζικοτατο δυστυχως μην λεμε και ψεματα.:D Ειρηνικο σιγουρα παροτι μας ειχαν παρει απο πισω οι μπατσοι να μας δειχνουν τον δρομο.
Οι πορεια των αναρχικων-αριστεριστων την Κυριακη το βραδυ παροτι παραδοξο μαζεψε πιο πολυ κοσμο.
-----------------------------------------
Δεύτερη φορά που το ακούω. Με πειράζει το ότι μπορεί να μπλεχτώ και εγώ σε επισόδεια. Τέλος πάντων, τέρμα η συζήτηση σε αυτό το θέμα από μέρους μου, γιατί νύσταξα και δεν μπορώ να σκεφτώ καλά. Αύριο θα σου απαντήσω καλύτερα:P

Δεν προκειται να μπλεχτεις σε επισοδεια και αυτο μπορω να στο υπογραψω απο τωρα. Κανεις δεν θα σου δωσει καδρονι η μολοτοφ να πεταξεις, ουτε θα πετανε πετρες μεσα στην πορεια, ακομα και να γινουν επισοδεια Αυτες ειναι πιπες των ΜΜΕ για να απωθουν τους πολιτες απο τις πορειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Όσο και να προσπαθείτε να με πείσετε για το χαμηλό IQ σας, έτσι ώστε να σας δικαιολογήσουν, δεν μπορώ να το πιστέψω.

Άνθρωποι, οι οποίοι προκαλούν τη βία, δήθεν για να την καταπολεμίσουν, οι οποίοι αρπάζουν την κάθε ευκαίρια για να τεμπελιάσουν, που προσπαθούν να επιβάλλουν με φασιστικό τρόπο τα σωστά ή μη επιχειρήματα τους και το παίζουν δήθεν αναρχικές κυριούλες, καταπιεσμένες σε ένα αρρωστημένο περιβάλλον προσβάλλουν τόσο το κοινό αίσθημα, όσο και της ιδέες της Αριστεράς.

Εμπρός λοιπόν, που έχετε φάει τη ζωή με το κουτάλι στα 18 και 19 σας (για να μην πω στα 16), που κρύβεστε πίσω από τη βράκα και τα φράγκα της μαμάς, βγείτε να σπάσετε, να διαδηλώσετε που ήρθατε σε τούτο τον μάταιο κόσμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToMakriAggouri

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Όσο και να προσπαθείτε να με πείσετε για το χαμηλό IQ σας, έτσι ώστε να σας δικαιολογήσουν, δεν μπορώ να το πιστέψω.
..
..
..

Παληκαρι μου καλο ειναι να εκφρασεις και καμια αποψη αντι να κρινεις τους παντες και τα παντα για να γκρινιαζεις σαν μιζερος ελληναρας.
Μεχρι τοτε, ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ.

Περι του IQ των παιδιων λιγα τα σχολια σου ομως, αποψεις εκραζουμε σε ενα φορουμ δεν κανουμε προσωπικες επιθεσεις. Αντε και πολυ ωρα σπαταλησαμε με σενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Παληκαρι μου καλο ειναι να εκφρασεις και καμια αποψη αντι να κρινεις τους παντες και τα παντα για να γκρινιαζεις σαν μιζερος ελληναρας.
Μεχρι τοτε, ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ.

Είναι Ελληνικά. Λέω ότι προσπαθείτε να κάνετε τον κόσμο να κρίνει ότι έχετε χαμηλό iq αλλά εγώ δεν θα σας κρίνω έτσι.

Αν είσαι από ξένη χώρα δικαιολογείσαι, αλλιώς πρέπει να ξαναπάς Α δημοτικού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToMakriAggouri

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Είναι Ελληνικά. Λέω ότι προσπαθείτε να κάνετε τον κόσμο να κρίνει ότι έχετε χαμηλό iq αλλά εγώ δεν θα σας κρίνω έτσι.

Αν είσαι από ξένη χώρα δικαιολογήσαι, αλλιώς πρέπει να ξαναπάς Α δημοτικού.

Φιλαρακο πολυτεχνειο εχω φτασει δοξα το θεο και παω και για πολυ ψηλοτερα.
Το χαμηλο IQ αλλοι το εχουν προφανως.. και αντε να δουλεψεις, εσυ που παλευεις για το ψωμι σου - ενω εμεις τεμπελιαζουμε - τρολλακι της δεκαρας.

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ και παλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Φιλαρακο πολυτεχνειο εχω φτασει δοξα το θεο και παω και για πολυ ψηλοτερα.
Το χαμηλο IQ αλλοι το εχουν προφανως.. και αντε να δουλεψεις, εσυ που παλευεις για το ψωμι σου - ενω εμεις τεμπελιαζουμε - τρολλακι της δεκαρας.

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ και παλι.

To ΙQ έχει ισχυρό συντελεστή συσχέτισης με τις σπουδές, αλλά όχι 1. Αφού φτάνεις στο σημείο να λες που σπουδάζεις, για να δικαιολογήσεις το IQ σου, προφανώς ανήκεις σε αυτή τη μειοψηφία, επομένως δικαιολογείσαι απόλυτα. Προς Θεού. Εύχομαι από τη καρδιά μου, περαστικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToMakriAggouri

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
To ΙQ έχει ισχυρό συντελεστή συσχέτισης με τις σπουδές, αλλά όχι 1. Αφού φτάνεις στο σημείο να λες που σπουδάζεις, για να δικαιολογήσεις το IQ σου, προφανώς ανήκεις σε αυτή τη μειοψηφία, επομένως δικαιολογείσαι απόλυτα. Προς Θεού. Εύχομαι από τη καρδιά μου, περαστικά.

Φιλαρακο, το τι δειχνει το IQ νομιζω δεν ειναι αναγκη να το αναλυσουμε.
Προφανως το IQ καποιου δεν εξαρταται σε κανενα βαθμο απο το τι σπουδαζει (ειδικα στην Ελλαδα, μιας και η δυνατοτητα να σπουδασεις κατι περναει απ' τις πανελληνιες.)
Το οτι σπουδαζω το ανεφερα επειδη εκρινες με το μυαλουδακι σου οτι πρεπει να παω στο δημοτικο.. περασα και απο εκει, εμαθα και 5 πραγματα, εχω φτασει στα 25 και μαθαινω ακομα περισσοτερα οσο μεγαλωνω.

Επειδη εκτιθεσε ομως και γελαει ο κοσμος μαζι σου ρε αδερφε, μην κοκκινιζεις και πας να βγαλεις τα κομπλεξ σου πανω μου.
Αντε γεια, οριστικα τωρα γιατι πρεπει να παω και σχολη. Να περασεις ευχαριστα το σκληρα εργαζομενο πρωινο σου και παλι. Περαστικα. (και αγυριστα.):bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Φιλαρακο, το τι δειχνει το IQ νομιζω δεν ειναι αναγκη να το αναλυσουμε.
Προφανως το IQ καποιου δεν εξαρταται σε κανενα βαθμο απο το τι σπουδαζει (ειδικα στην Ελλαδα, μιας και η δυνατοτητα να σπουδασεις κατι περναει απ' τις πανελληνιες.)
Το οτι σπουδαζω το ανεφερα επειδη εκρινες με το μυαλουδακι σου οτι πρεπει να παω στο δημοτικο.. περασα και απο εκει, εμαθα και 5 πραγματα, εχω φτασει στα 25 και μαθαινω ακομα περισσοτερα οσο μεγαλωνω.

Επειδη εκτιθεσε ομως και γελαει ο κοσμος μαζι σου ρε αδερφε, μην κοκκινιζεις και πας να βγαλεις τα κομπλεξ σου πανω μου.
Αντε γεια, οριστικα τωρα γιατι πρεπει να παω και σχολη. Να περασεις ευχαριστα το σκληρα εργαζομενο πρωινο σου και παλι. Περαστικα. (και αγυριστα.):bye:

Φιλάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Καλα δεν ηταν και πολυ μαζικοτατο δυστυχως μην λεμε και ψεματα.:D Ειρηνικο σιγουρα παροτι μας ειχαν παρει απο πισω οι μπατσοι να μας δειχνουν τον δρομο.
Οι πορεια των αναρχικων-αριστεριστων την Κυριακη το βραδυ παροτι παραδοξο μαζεψε πιο πολυ κοσμο.
-----------------------------------------


Δεν προκειται να μπλεχτεις σε επισοδεια και αυτο μπορω να στο υπογραψω απο τωρα. Κανεις δεν θα σου δωσει καδρονι η μολοτοφ να πεταξεις, ουτε θα πετανε πετρες μεσα στην πορεια, ακομα και να γινουν επισοδεια Αυτες ειναι πιπες των ΜΜΕ για να απωθουν τους πολιτες απο τις πορειες.


Μαζικό μου φάνηκε,τουλάχιστον για τα δεδομένα των Ιωαννίνων και αναλογικά με πέρυσι...
Σήμερα έμαθα για τα γιαούρτια που πέταξαν στον αντιπρόεδρο της ΕΛΜΕ,λίγο πριν την πορεία...
Όσο για την πορεία το βράδυ της Κυριακής,μάζεψε όντως πολύ κόσμο.
*Επίσης,θα ήθελα να συμπληρώσω κάτι,αναφερόμενη σε όσα αναφέρθηκαν παραπάνω:Είναι άσχημο να εξομοιώνουμε καταστάσεις τελείως διαφορετικής φύσεως(πορείες παιδιών με μεμονωμένες περιπτώσεις βανδαλισμού,λεηλασιών...).Επίσης,είναι λίγο αντιφατικό από τη μία να κατηγορούμε τη νέα γενιά,για τακτικές νωθρότητας,τακτικές "φραπέ" και "καναπέ" και από την άλλη να της επιρρίπτουμε ευθύνες για ψευτοεπαναστατικές εκφράσεις,στα πλαίσια μιας γενικότερης διάθεσης αμφισβήτησης,όταν εκείνη διεκδικεί με τον οποιοδήποτε τρόπο κάτι καλύτερο.
Δεν εθελοτυφλώ.Φυσικά υπάρχουν στάσεις,χωρίς κανένα ιδεολογικό υπόβαθρο,αλλά ας μην απολυτοποιούμε τα πάντα.Δε νομίζω,ότι η στάση της νέας γενιάς,που διεκδικεί οραματιζόμενη κάτι καλύτερο,αποδεικνύει το χαμηλό δείκτη νοημοσύνης της ή τις ρομαντικοθεωρητικές της ιδέες,τις οποίες δεν προσπαθεί να πραγματώσει.Ακόμα,το παιδί των 16,17 ακόμα και 18 χρονών,είναι απόλυτα φυσιολογικό να έχει ακόμα μία ασαφή ιδεολογική θέση.Αυτό ωστόσο,δεν το καθιστά ανίκανο να κρίνει τα τεκταινόμενα και να αντιλαμβάνεται ότι δυστυχώς δεν είναι όλα ρόδινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georg13pao

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georg13pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Όσο και να προσπαθείτε να με πείσετε για το χαμηλό IQ σας, έτσι ώστε να σας δικαιολογήσουν, δεν μπορώ να το πιστέψω.

Άνθρωποι, οι οποίοι προκαλούν τη βία, δήθεν για να την καταπολεμίσουν, οι οποίοι αρπάζουν την κάθε ευκαίρια για να τεμπελιάσουν, που προσπαθούν να επιβάλλουν με φασιστικό τρόπο τα σωστά ή μη επιχειρήματα τους και το παίζουν δήθεν αναρχικές κυριούλες, καταπιεσμένες σε ένα αρρωστημένο περιβάλλον προσβάλλουν τόσο το κοινό αίσθημα, όσο και της ιδέες της Αριστεράς.

Εμπρός λοιπόν, που έχετε φάει τη ζωή με το κουτάλι στα 18 και 19 σας (για να μην πω στα 16), που κρύβεστε πίσω από τη βράκα και τα φράγκα της μαμάς, βγείτε να σπάσετε, να διαδηλώσετε που ήρθατε σε τούτο τον μάταιο κόσμο...

Ρε αγόρι μου, κατάλαβε το, δεν περνάνε εδώ αυτά. ΟΚ, είναι στη μόδα να το παίζεις καυστικός σε όλα αλλά αφού σε καταλάβαμε, κάντην με ελαφρά. Έχουμε γεμίσει αυθεντίες του είδους σου που τα ξέρουν όλα και τα κατακρίνουν όλα. Αν είναι να συμμετέχεις στη συζήτηση πες κάτι ουσιαστικό ή αλλιώς τράβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Ρε αγόρι μου, κατάλαβε το, δεν περνάνε εδώ αυτά. ΟΚ, είναι στη μόδα να το παίζεις καυστικός σε όλα αλλά αφού σε καταλάβαμε, κάντην με ελαφρά. Έχουμε γεμίσει αυθεντίες του είδους σου που τα ξέρουν όλα και τα κατακρίνουν όλα. Αν είναι να συμμετέχεις στη συζήτηση πες κάτι ουσιαστικό ή αλλιώς τράβα.

Γεια σου ρε george, που τα ξέρω όλα και τα κατακρίνω όλα. Έχεις δίκιο, τα ξέρω όλα γι'αυτό πιστεύω πως έχω σε όλα δίκιο, όλοι οι υπόλοιποι δεν ξέρουν τίποτα ή θέλουν το κακό μου. Έχεις δίκιο, σας κατακρίνω όλους γι'αυτό που είστε, κάνετε και υποστηρίζετε γι'αυτό βγαίνω κάθε μέρα και διαδηλώνω, τα σπάω, καίω ελληνικές σημαίες, μισώ όλη την αστυνομία, έχω κάνει τα εκπαιδευτικά ιδρύματα καφενείο. Έτσι γουστάρω.

Να σου κάνω μια πρόταση; Διάβασε αυτό που έγραψες και μετά κοιτάξου στον καθρέφτη.

Εκεί ακριβώς είναι το πρόβλημα. Το παίζετε ξερόλες και τα κατακρίνετε όλα.
-----------------------------------------
Μαζικό μου φάνηκε,τουλάχιστον για τα δεδομένα των Ιωαννίνων και αναλογικά με πέρυσι...
Σήμερα έμαθα για τα γιαούρτια που πέταξαν στον αντιπρόεδρο της ΕΛΜΕ,λίγο πριν την πορεία...
Όσο για την πορεία το βράδυ της Κυριακής,μάζεψε όντως πολύ κόσμο.
*Επίσης,θα ήθελα να συμπληρώσω κάτι,αναφερόμενη σε όσα αναφέρθηκαν παραπάνω:Είναι άσχημο να εξομοιώνουμε καταστάσεις τελείως διαφορετικής φύσεως(πορείες παιδιών με μεμονωμένες περιπτώσεις βανδαλισμού,λεηλασιών...).Επίσης,είναι λίγο αντιφατικό από τη μία να κατηγορούμε τη νέα γενιά,για τακτικές νωθρότητας,τακτικές "φραπέ" και "καναπέ" και από την άλλη να της επιρρίπτουμε ευθύνες για ψευτοεπαναστατικές εκφράσεις,στα πλαίσια μιας γενικότερης διάθεσης αμφισβήτησης,όταν εκείνη διεκδικεί με τον οποιοδήποτε τρόπο κάτι καλύτερο.
Δεν εθελοτυφλώ.Φυσικά υπάρχουν στάσεις,χωρίς κανένα ιδεολογικό υπόβαθρο,αλλά ας μην απολυτοποιούμε τα πάντα.Δε νομίζω,ότι η στάση της νέας γενιάς,που διεκδικεί οραματιζόμενη κάτι καλύτερο,αποδεικνύει το χαμηλό δείκτη νοημοσύνης της ή τις ρομαντικοθεωρητικές της ιδέες,τις οποίες δεν προσπαθεί να πραγματώσει.Ακόμα,το παιδί των 16,17 ακόμα και 18 χρονών,είναι απόλυτα φυσιολογικό να έχει ακόμα μία ασαφή ιδεολογική θέση.Αυτό ωστόσο,δεν το καθιστά ανίκανο να κρίνει τα τεκταινόμενα και να αντιλαμβάνεται ότι δυστυχώς δεν είναι όλα ρόδινα.

Είσαι πολύ λογική. Συμφωνούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georg13pao

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georg13pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Γεια σου ρε george, που τα ξέρω όλα και τα κατακρίνω όλα. Έχεις δίκιο, τα ξέρω όλα γι'αυτό πιστεύω πως έχω σε όλα δίκιο, όλοι οι υπόλοιποι δεν ξέρουν τίποτα ή θέλουν το κακό μου. Έχεις δίκιο, σας κατακρίνω όλους γι'αυτό που είστε, κάνετε και υποστηρίζετε γι'αυτό βγαίνω κάθε μέρα και διαδηλώνω, τα σπάω, καίω ελληνικές σημαίες, μισώ όλη την αστυνομία, έχω κάνει τα εκπαιδευτικά ιδρύματα καφενείο. Έτσι γουστάρω.

Να σου κάνω μια πρόταση; Διάβασε αυτό που έγραψες και μετά κοιτάξου στον καθρέφτη.

Εκεί ακριβώς είναι το πρόβλημα. Το παίζετε ξερόλες και τα κατακρίνετε όλα.

Να σου θυμίσω ότι οι περισσότεροι εδώ γράφουν επιχειρήματα, και μόνο τα δικά σου post είναι 10% ουσία και 90% βρισιές και επαναλαμβανόμενες βλακείες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Να σου θυμίσω ότι οι περισσότεροι εδώ γράφουν επιχειρήματα, και μόνο τα δικά σου post είναι 10% ουσία και 90% βρισιές και επαναλαμβανόμενες βλακείες;

Αν δεν καταλαβαίνεις τι λέω, είναι προσωπικό σου θέμα. Μην μας ζαλίζεις εδώ. Αν δεν κατάλαβες το προηγούμενο ποστ και την σημασία που έχει, τι να σου πω αγόρι μου. Πήγαινε παίξε pro.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georg13pao

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georg13pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Ω ναι, τα post σου είναι πολύ σοβαρά και γεμάτα επιχειρήματα :lol:

αχαχχα γελάω που σας έχουν κάνει πρόβατα και σας πορώνουν κιόλας!

Α ρε Ελλαδάρα!


Fasdag, νομίζω πως δεν έχεις καλή μνήμη. Αλλά δεν πειράζει. Ότι σου πουν παιδάκι μου. Μην τυχόν και χαλάσει το προξενιό.

Όταν ξυπνήσετε από το λήθαργο σας, θα είναι αργά.

Καληνύχτα αγωνιστές μου.

Αν θεωρείτε ότι σας φταίνε όλα καλύτερα κοιτάξτε στον καθρέφτη.

Κρίμα να βλέπω νέα παιδιά με τόσο άσχημη πλύση εγκεφάλου. Είσαστε τα στρατιωτάκια του σήμερα. Μαριονέτες. Απλά εξυπηρετείτε συμφέροντα.

Και δεν είναι ούτε έλλειψη γνώσεων, ούτε λόγω χαμηλού iq όσο κι αν θέλετε να μας πείσετε γι'αυτό.

Είναι πασιμφανές ότι πολύ απλά έχετε επηρεαστεί και μέσα στο εφηβικό πάθος, σας φταίνε όλα.

Απλά τελικά προκαλείτε το γέλιο και το κλάμα του περισσότερου κόσμου για τον ίδιο ακριβώς λόγο.

Και όπως έχω ξαναπεί αν σας φταίνε κάποιοι, να πάτε εκεί να ζητήσετε τα ρέστα και όχι σε όσους δεν φταίνε.

Περαστικά λοιπόν. Κρίμα πραγματικά...

Όσο και να προσπαθείτε να με πείσετε για το χαμηλό IQ σας, έτσι ώστε να σας δικαιολογήσουν, δεν μπορώ να το πιστέψω.
Εμπρός λοιπόν, που έχετε φάει τη ζωή με το κουτάλι στα 18 και 19 σας (για να μην πω στα 16), που κρύβεστε πίσω από τη βράκα και τα φράγκα της μαμάς, βγείτε να σπάσετε, να διαδηλώσετε που ήρθατε σε τούτο τον μάταιο κόσμο...

Με έκανες και γέλασα πάλι. :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Ω ναι, τα post σου είναι πολύ σοβαρά και γεμάτα επιχειρήματα :lol:














Με έκανες και γέλασα πάλι. :lol:

Σου ξαναλέω, το ότι δεν μπορείς να καταλάβεις ορισμένα πράγματα είναι και λογικό και θεμιτό.

Θα μπορούσα αντίστοιχα, να βγάλω και εγώ άλλα ποστ εδώ, αλλά αυτό δεν έχει νόημα.

Σημασία έχει που καταλαβαίνεις ότι σε συμφέρει. Και που ότι δεν καταλαβαίνεις το κατακρίνεις ή γελάς με αυτό.

Γι'αυτό σου λέω, μην χαλιέσαι εδώ μέσα με άτομα χωρίς επιχειρήματα σαν κι εμένα, και πήγαινε παίξε pro.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Γεια σου ρε george, που τα ξέρω όλα και τα κατακρίνω όλα. Έχεις δίκιο, τα ξέρω όλα γι'αυτό πιστεύω πως έχω σε όλα δίκιο, όλοι οι υπόλοιποι δεν ξέρουν τίποτα ή θέλουν το κακό μου. Έχεις δίκιο, σας κατακρίνω όλους γι'αυτό που είστε, κάνετε και υποστηρίζετε γι'αυτό βγαίνω κάθε μέρα και διαδηλώνω, τα σπάω, καίω ελληνικές σημαίες, μισώ όλη την αστυνομία, έχω κάνει τα εκπαιδευτικά ιδρύματα καφενείο. Έτσι γουστάρω.

Να σου κάνω μια πρόταση; Διάβασε αυτό που έγραψες και μετά κοιτάξου στον καθρέφτη.

Εκεί ακριβώς είναι το πρόβλημα. Το παίζετε ξερόλες και τα κατακρίνετε όλα.
-----------------------------------------


Είσαι πολύ λογική. Συμφωνούμε.




Πού ακριβώς συμφωνούμε;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georg13pao

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georg13pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Γι'αυτό σου λέω, μην χαλιέσαι εδώ μέσα με άτομα χωρίς επιχειρήματα σαν κι εμένα, και πήγαινε παίξε pro.

Δε μαρέσει το pro. Προτιμώ να καίω σπίτια και μαγαζιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToMakriAggouri

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Ρε παιδια αφηστε το τρολλ τον στατιστικο να λεει τις χαζομαρες του στον αερα.
Προφανως εχει σοβαρο ποστο στην τραπεζα που τον εβαλε ο θειος του και απλετο χρονο να κατηγορει τους παντες επειδη εχει ψυχολογικα απο μικρος.

Ας μεινουμε εμεις ον-τοπικ και ας μην ασχολουμαστε πια με προσωπικους χαρακτηρισμους και ειρωνιες ενος 26χρονου, που τη βρισκει να τον κανουν να φαινεται ενας αμορφωτος, παιδια με τα μισα του χρονια. (τωρα θα πεταξει καμια εξυπναδα περι διαιρεσης του 26 δια 2 και οτι δεν τον βγαλουν χαζο 13χρονα αλλα 16χρονα παιδια :lol:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
τα ξέρω όλα γι'αυτό πιστεύω πως έχω σε όλα δίκιο,
μονο οι ανοητοι πιστευουν οτι εχουν σε ολα δικαιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
μονο οι ανοητοι πιστευουν οτι εχουν σε ολα δικαιο.

Δεν σε τιμάει αυτό που λες.
-----------------------------------------
Πού ακριβώς συμφωνούμε;:hmm:
Επίσης,θα ήθελα να συμπληρώσω κάτι,αναφερόμενη σε όσα αναφέρθηκαν παραπάνω:Είναι άσχημο να εξομοιώνουμε καταστάσεις τελείως διαφορετικής φύσεως(πορείες παιδιών με μεμονωμένες περιπτώσεις βανδαλισμού,λεηλασιών...).Επίσης,είναι λίγο αντιφατικό από τη μία να κατηγορούμε τη νέα γενιά,για τακτικές νωθρότητας,τακτικές "φραπέ" και "καναπέ" και από την άλλη να της επιρρίπτουμε ευθύνες για ψευτοεπαναστατικές εκφράσεις,στα πλαίσια μιας γενικότερης διάθεσης αμφισβήτησης,όταν εκείνη διεκδικεί με τον οποιοδήποτε τρόπο κάτι καλύτερο.
Δεν εθελοτυφλώ.Φυσικά υπάρχουν στάσεις,χωρίς κανένα ιδεολογικό υπόβαθρο,αλλά ας μην απολυτοποιούμε τα πάντα.Δε νομίζω,ότι η στάση της νέας γενιάς,που διεκδικεί οραματιζόμενη κάτι καλύτερο,αποδεικνύει το χαμηλό δείκτη νοημοσύνης της ή τις ρομαντικοθεωρητικές της ιδέες,τις οποίες δεν προσπαθεί να πραγματώσει.Ακόμα,το παιδί των 16,17 ακόμα και 18 χρονών,είναι απόλυτα φυσιολογικό να έχει ακόμα μία ασαφή ιδεολογική θέση.Αυτό ωστόσο,δεν το καθιστά ανίκανο να κρίνει τα τεκταινόμενα και να αντιλαμβάνεται ότι δυστυχώς δεν είναι όλα ρόδινα.

Με αυτό συμφωνούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top