Οι τελευταίες μέρες του 2008!

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Όπως είχε γράψει ο Γιάννης πριν τρία χρόνια:

Σε λίγες μέρες κλείνει η χρονιά γράψτε ότι προλαβαίνετε σε αυτό το topic. Δέσμευση για την Νέα Χρονιά, υπόσχεση ή απλά τις ευχές για τον καινούργιο χρόνο
Στις1/1 το τοπικ θα κλειδωθεί και θα μείνει οπότε να μπορούμε να ανατρέξουμε όλο το 2006 σε αυτά που λέγαμε πριν τελειώσει η χρονιά!
Βάλτε το σημάδι σας στο πέρασμα του χρόνου !Καλές γιορτές


Εδώ θα βρείτε το περσινό θέμα. Για να δούμε τι τηρήσατε παιδούνια. :shifty:



Σαν να τ' άνοιξα λίγο νωρίς. :P Πάρτε χαρτί και γράφτε τους στόχους σας για το 2009!! :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Να γλυτώσω από το ίδρυμα.

Πρώτος και τελευταίος στόχος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
το διάβασα και αμέσως μου ήρθε στο μυαλό, πόσα παιδιά έγραφαν πέρσυ και φέτος σταμάτησαν ή μπαίνουν πολύ αραιά.

Όσο για το 2008: δύσκολη χρονιά, πρώτη χρονιά ως μάνα, όλες οι δυσκολίες μου φαινόντουσαν βουνό! Αύριο θα έχει περάσει ένας χρόνος από τη σημαντικότερη στιγμή της ζωής μου. Τώρα πια δε βάζω στόχους, αφήνομαι να δω τι άλλο μου επιφυλάσσει η ζωή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Να περάσω όλα τα μαθήματα το Φλεβάρη για να σιγουρέψω στο 100% το ότι θα βγάλω fast τη σχολή και να έχω και μερικές ώρες ελεύθερες στο επόμενο εξάμηνο να ξύνω τα καμπανέλια μου. Επίσης, να πάω με την παρέα μου το Φεβρουάριο στη τούμπα να δω το μπαοκ να λιώνει το γαύρο και να μάθω την prolog όσο καλά ξέρω τη C.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Το 2008 ήταν μια πολύ περίεργη χρονια... Πολλές απογοητεύσεις, πολλές αλλαγές... Μια ατέλειωτη μεταβατική φάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Όπως ανέφερε και η Ρέζιντεντ, πρώτος και τελευταίος μου στόχος είναι να φύγω από το ίδρυμα που είμαι τώρα... :D
Από εκεί και πέρα όσα έρθουν κι όσα πάνε...Καλύτερα να μην τα περιμένω μιας και μετά αργούν να έρθουν... :)
Πάνω από όλα υγεία...

Να πω πάντως ότι το 2008 δε μου άρεσε...Πέρα από το στέκι, κάτι ταξιδάκια που έκανα και ένα reunion που άξιζε τα λεφτά του δεν είχε και κάτι το συνταρακτικό...Εκτός κι αν εγώ είμαι άπληστος και ζητάω πολλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Όλα καλά αλλά το θέμα να κλείσει στις 5/1 παρακαλώ για να γράψουν όσοι περισσότεροι μπορέσουν.. :)

ΥΓ: Και ίσως καταφέρω να γράψω κι εγώ. Δυσκολεύομαι πολύ φέτος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
το 2008 για μένα ήταν μια από τις καλύτερες και ταυτόχρονα από τις πιο λυπητερές χρονιές.. παρ όλα αυτα δυστηχώς τελειώνει και έρχεται μια καινούρια χρονία η οποία ελπίζω να είναι πολύ καλύτερη από αυτήν .. και εύχομαι και σε όλους το 2009 να είναι μία καλύτερη χρονιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δικός μου στόχος, να μην ξαναρθει ποτέ ποτέ ποτέ χρονιά σαν το 2008- θα φροντίσω πρσωπικά γι αυτό :D

Να γλυτώσω από το ίδρυμα.

Πρώτος και τελευταίος στόχος :P

Εχμ, λες να το καταφέρω κι εγώ μέχρι το τέλος του χρόνου; 40κάτι μαθήματα μου μένουν μωλε, λεπτομέεεερειες :angel:


πς. όταν καταφέρεις να γλιτώσεις πες και σε εμάς τον τρόπο, μήπως βρούμε κανένα παραθυράκι χοχο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Το 2008 ήταν μία πολύ δύσκολη και άσχημη χρονιά... Κλάμα, προσπάθεια, στενοχώριες, προβλήματα...όλα στον υπερθετικό βαθμό. Έκλεισε όμως με κάτι πολύ ευχάριστο (το πτυχίο μου :D) και μπορώ να πω ότι ήρθε μία ισορροπία... Ακόμα και μετά από αυτό βέβαια υπήρξαν πολλά και σοβαρά προβλήματα αλλά προσπαθώ να μην υποτιμώ το γενονός και δίνω ένα περιθώριο στον εαυτό μου να συνέλθει :redface:

Στόχοι για το 2009...Να ξεπεραστούν τα προβλήματά μου, να ξεκαθαρίσουν επιτέλους κάποια πράγματα και να κάνω ένα βήμα παραπάνω στον επαγγελματικό και τον προσωπικό τομέα. Είμαι αποφασισμένη να προσπαθήσω για αυτά, αρκεί να βρω τη δύναμη γιατί προς το παρόν δεν την έχω (γι αυτό και μένω στάσιμη :()
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
το 2008 ήταν μια παρα παρα πολύ δυσκολη χρονια για εμένα σε όλους τους τομείς ναι σε όλους, όλα πηγαν κατα διαόλου
Ελπίζω το 2009 να κάνω ενα βημα παραπάνω και να βαλω την ζωη μου σε αλλους ρυθμούς πιο χαλαρούς και πιο ευτυχισμένους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Μόλις είδα το θέμα κι έκανα 1 γρήγορη ανασκόπηση της χρονιάς σκέφτηκα ότι ήταν προς το άσχημο και ότι δεν με πήγε κανένα βήμα παραπάνω. Νομίζω όμως ότι είμαι λίγο σκληρή με τον εαυτό μου επειδή όταν είδα αυτά που έγραψα πέρισυ ως wish list

''1. Να ξεκινήσω 1 από τις εκπαιδεύσεις που θέλω και κάτι καινούριο ακαδημαϊκά
2. Να γίνω πιο ουσιαστικά "ελεύθερη επαγγελματίας"
3. Να ξεκινήσω αυτά τα μαθήματα κοσμήματος
4. Να αφεθώ περισσότερο στην προσωπική και κοινωνική μου ζωή
5. Να πάω Αγγλία στα κορίτσια, Γλασκώβη και 1 μακρινό ταξίδι
6. Να χάσω άλλα 4 κιλά
7. Να ψαχτώ κι άλλο στον τομέα ''τα βρίσκω με τον εαυτό μου''

είδα ότι τα έκανα όλα. Και σε σπουδές έκανα βήματα, κι επαγγελματικά (πια έχω μεν το ΤΕΒΕ αλλά δεν ''συνεργάζομαι'' με κάποιο κέντρο που παίρνει το μεγαλύτερο μέρος των χρημάτων. Έχω τις υποχρεώσεις του ελεύθερου επαγγελματία αλλά at least όλα τα λεφτά των συνεδριών πάνε στην τσέπη ΜΟΥ κι είμαι χαρούμενη γι'αυτό), και έχασα 4 κιλά (κι επίσης έσφιξα με gym:P), και ταξίδια έκανα, και μαθήματα κοσμήματος, όσο για προσωπικά αν και δεν βρήκα την σχέση που ονειρεύομαι είχα 1 δραστήρια χρονιά. Αν κάτι δεν πήγε όπως θα ήθελα είναι το κομμάτι κοινωνικότητα, καθώς οι νέες παρέες δεν ήταν όσες θα ήθελα. Όσο για το στάνταρ ''τα βρίσκω με τον εαυτό μου'' νομίζω έκανα βήματα.

Η χρονιά όμως, για να μου αφήσει 1 γλυκόπικρη γεύση, δεν ήταν και όλο χαρά. Δυσκολίες κυρίως στα επαγγελματικά με πολλές ματαιώσεις, νεύρα, κλάματα, άσχημα συναισθήματα που με έκαναν να πάρω νωρίτερα 1 μεγάλη απόφαση. Επιπλεόν, πολλές περίεργες καταστάσεις στον κοντινό μου κύκλο και στον πιο ευρύ. Με αποκορύφωμα 1 πολύ πικρή γεύση για την χώρα μου.

Για τον επόμενο χρόνο αν θέλω κάτι είναι

1. Δουλειά, και πάλι Δουλειά.
2. Το summer school.
3. Ταξίδια.
4. Ισορροπία και λιγότερη ανωριμότητα στα προσωπικά μου.
5. Κοινωνικοποίηση περισσότερη.
6. Να ασχοληθώ ενεργά με κάποια πράγματα πιο ακτιβιστικά που θέλω κάμποσα χρόνια.
7. Να μην παρατήσω τα νέα μου hobbies.
8. Να κάνω σεμινάρια διακόσμησης.

Έβαλα πολλά για να είναι πιο challenging.:P Αλλά είμαι ρεαλίστρια, επειδή έχω πολλές τρελές σκέψεις που θα είμαι στον κόσμο μου αν βάλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Για το 2008 δεν ξέρω να απαντήσω αν ήταν καλό ή κακό. Ήταν η χρονιά που βρήκα επιτέλους το επάγγελμα που θέλω να κάνω, αλλά ήταν και η χρονιά που έχασα τον πατέρα μου..
Πέρσι τέτοια εποχή ήταν όλα αλλιώς. Αλλά μιλάμε για όλα σχεδόν. Δούλευα αλλού, έμενα αλλού, ερωτικά ήμουν μπερδεμένη, κοινωνικά ένιωθα φοβισμένη να γνωρίσω κόσμο, δεν υπήρχαν καν ευκαιρίες κοινωνικοποίησης.. Το 2008 ήταν η συνέχεια των σημαντικών αλλαγών που είχαν ξεκινήσει το 2007 και οι οποίες δεν ξέρω ακόμα πότε θα ολοκληρωθούν.

Ευχές για το 2009 δεν έχω, εκτός ίσως από το ότι ελπίζω πως όσοι αγαπώ θα είναι καλά στην υγεία τους κι ευτυχισμένοι. Τίποτα άλλο δεν θέλω πιο πολύ, τίποτα άλλο δεν μοιάζει πια να έχει μεγαλύτερη σημασία. Επιμέρους στόχοι μικρής έντασης φυσικά και υπάρχουν, αλλά ..δεν μετράνε απλώς πια τόσο πολύ.

Καλή μας χρονιά λοιπόν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Για το 2009 εύχομαι περισσότερη υγεία γύρω μου.
Χάθηκαν πολλές ψυχές, πολλές από αυτές απρόσμενα, και πόνεσα τόσο εγώ όσο κάποιοι που αγαπώ και δεν αντέχω να βλέπω στεναχωρημένους.

Εύχομαι και περισσότερη τύχη στα επαγγελματικά, τόσο για μένα, όσο και για τους δικούς μου... και να μη μας αγγίξει η κρίση.

Ελπίζω να καταφέρω αυτή τη μετακόμιση που ονειρεύομαι και να πετύχουν αντίστοιχα κάτι συγκεκριμένους στόχους οι δυο κολλητές μου, η αδερφή μου και ο ichliebedich.

Πολλά κομβικά σημεία πλησιάζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
1.υγεια
2. πτυχιο στα γαλλικα
3. καλυτερη δουλεια πανω στον τομέα μου
4. κάποιος δικός μου να προσληφθει
5. να παω ταξίδια
6. να χασω επιτελους λιγα κιλά
7. να προσπαθησω για ενα μεταπτυχιακο

καλή χρονιά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gaspar7342

Νεοφερμένος

Ο gaspar7342 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Να μήν χάσω άλλο έναν χρόνο σε ανούσια πράγματα χωρίς αξία. καλή χρονιά σε όλους.:santa::flowers:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Metallou19

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Να φύγει επιτέλους το 2008 και να περάσουμε σε μια καλύτερη χρονιά και οι καινούριοι στόχοι για την νέα χρονιά είναι:

  • Να παραμείνω υγιείς.
  • Να συνεχίσω να είμαι ευτυχισμένη.
  • Να προσέξω λίγο την διατροφή μου.
  • Να περάσω στην πιστοποίηση.
  • Να δώσω και να πάρω το Lower στα αγγλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Για να δούμε τις ευχές του 2008,

Αρχική Δημοσίευση από Angie_Ann:
Για το 2008 εύχομαι

Να γυμναστώ περισσότερο (κλεμμένο από πιο πάνω αυτό :P)
Να περάσω κανένα μάθημα :whistle:
Να αφήσω τη δουλειά τον Απρίλιο και με τα λεφτά που μάζεψα να κάνω όλες τις ξέφρενες διακοπές που σχεδιάζω :jumpy:

Αυτά έγιναν :)

Αρχική Δημοσίευση από Angie_Ann:
Να έχω υγεία εγώ και όσοι αγαπώ!

Αυτό όμως δεν έγινε, και ήταν μακράν το σημαντικότερο :/:

Γι' αυτό και για τη νέα χρονιά εύχομαι σε όλους σας σας υγεία. Αυτή η κλισέ ευχή δυστυχώς εμπεριέχει μια μεγάλη αλήθεια γιατί χωρίς υγεία, τίποτε άλλο δεν μπορεί να γίνει.

Για το 2009 θέλω πάνω από όλα υγεία λοιπόν για μένα και για όσους αγαπώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκαρακης

Νεοφερμένος

Ο Σκαρακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
O Λαος εδω και πολλα χρονια λεει το εξης.... <<Καθε περυσι και καλυτερα>> Προσωπικα ευχομε να σταματηση αυτη η κατρακυλα που μας κανει να κοιταμε το χθες και να θυμομαστε οτι <τοτε> ηταν καλυτερα!! Ευχομε λοιπον ενα ευτυχισμενο και δημιουργηκοτατο 2009 για ολους μας!!Στο χερι μας ειναι να αλλαξουν ολα!! Τα δε οπισω λησμονω τα δε μπροστα κοιταω. Αν καναμε πεντε πραγματα το 2008 βαζουμε στοχο για δεκα το 2009!! Αν καναμε πεντε λαθη το 2008 φροντιζουμε να αποφυγουμε δεκα παγιδες του 2009!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skeptomeni

Νεοφερμένος

Η skeptomeni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Αυτή τη χρονιά θέλω
1.Να μου πουν το ναι επιτέλους στην δουλειά που περιμένω.
2.Να πάνε πολύ καλύτερα τα οικονομικά μου.
3.Να ξεφορτωθώ τον ακατανόμαστο.
4.Να είμαι γενικώς ευτυχισμένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top