Οι φράσεις που σιχαίνεστε...

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,777 μηνύματα.

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
"Σε μια σχέση πάνω από όλα ζητάω ο άλλος να είναι απόλυτα ειλικρινής"

(Οκ, δεν έχετε θέμα να είστε κλισέ και απελπιστικά προβλέψιμοι/ες, δεν έχετε βαρεθεί να ζητάτε ανεδαφικά πράγματα που ούτε εσείς προσφέρετε; )
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
«Δεν πειράζει»

:jumpy:

Αν δεν πείραζε δεν θα θα μας ένοιαζε βρε κουμπαρε
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,777 μηνύματα.
{κάποια ερώτηση}, σωστά;

αυτό το "σωστά" στο τέλος της ερώτησης, ειδικά σε κάποιες περιπτώσεις/από συγκεκριμένα άτομα.
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
«Όταν σου μιλάω να με κοιτάς!»

Άνθρωπε, δεν βλεπείς ότι εκείνη τη στιγμή κάνω κάτι άλλο;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
"Είναι προφανές ότι..."
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν σταματάμε λέω εγώ επειδή θα πρέπει να τσεκάρουμε την λίστα πριν μιλήσουμε σε κάποιον;
Μπα σε καλό σας!:lol:

Εσένα αγαπητέ @Samael αν κάτι είναι προφανές, πώς θέλεις να σου το πούνε;
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Δεν σταματάμε λέω εγώ επειδή θα πρέπει να τσεκάρουμε την λίστα πριν μιλήσουμε σε κάποιον;
Μπα σε καλό σας!:lol:

Εσένα αγαπητέ @Samael αν κάτι είναι προφανές, πώς θέλεις να σου το πούνε;

Αν κάτι είναι τόσο προφανές υποθέτω δεν θα δυσκολευτεί κάποιος να το εξηγήσει. Ειδάλλως γιατί να πει οτι είναι "προφανές" ; Σημαίνει οτι ούτε ο ίδιος ξέρει γιατί μιλάει :shifty:.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν κάτι είναι τόσο προφανές υποθέτω δεν θα δυσκολευτεί κάποιος να το εξηγήσει. Ειδάλλως γιατί να πει οτι είναι "προφανές" ; Σημαίνει οτι ούτε ο ίδιος ξέρει γιατί μιλάει :shifty:.
Ναι βρε παιδάκι μου, ξεκινάει ο άλλος λέγοντας "είναι προφανές ότι" και συνεχίζει με την εξήγηση!
Προσπαθώ να σκεφτώ τώρα αν το λέω... :lol:
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Ναι βρε παιδάκι μου, ξεκινάει ο άλλος λέγοντας "είναι προφανές ότι" και συνεχίζει με την εξήγηση!
Προσπαθώ να σκεφτώ τώρα αν το λέω... :lol:
Αυτό είναι το ιδανικό σενάριο, αλλά δυστυχώς κάποιοι μένουν στην φράση :P.
Χμ δεν νομίζω,γιατί εαν το έλεγες χωρίς να εξηγείς τι είναι προφανές θα το θυμόμουν σίγουρα :hehe: .
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό είναι το ιδανικό σενάριο, αλλά δυστυχώς κάποιοι μένουν στην φράση :P.
Ε, τότε είναι όντως εκνευριστικό.
Γιατί να σου το πει δηλαδή για να δείξει ότι το καταλαβαίνει αυτός (που δεν το καταλαβαίνει) ενώ εσύ δεν είσαι σε θέση να το κάνεις;
Μπορείς να το πεις και προσβλητικό.

Χμ δεν νομίζω,γιατί εαν το έλεγες χωρίς να εξηγείς τι είναι προφανές θα το θυμόμουν σίγουρα :hehe: .
Πράγματι!
Χωρίς να το εξηγήσω δεν το λέω!
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Ε, τότε είναι όντως εκνευριστικό.
Γιατί να σου το πει δηλαδή για να δείξει ότι το καταλαβαίνει αυτός (που δεν το καταλαβαίνει) ενώ εσύ δεν είσαι σε θέση να το κάνεις;
Μπορείς να το πεις και προσβλητικό.


Πράγματι!
Χωρίς να το εξηγήσω δεν το λέω!

Δεν έχω καταλάβει ακόμα αλλά υπάρχουν όντως άνθρωποι που θα αρχίσουν να απαντάνε και να κάνουν ολόκληρη συζήτηση για κάτι ακόμα και εάν δεν έχουν την παραμικρή ιδέα για αυτό. Είναι εκνευριστικό γιατί στην ουσία είναι ολόκληρο τσίρκο για να μην πουν απλά οτι δεν γνωρίζουν. Οπότε ναι,είναι προσβλητικό με την έννοια οτι σε θεωρούν χαζό.

Εσύ είσαι αναλυτική ευτυχώς :laugh: .
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
«Όλα θα πάνε καλά»

Το μεγαλύτερο και συνηθέστερο ψέμα που λέμε οι άνθρωποι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν έχω καταλάβει ακόμα αλλά υπάρχουν όντως άνθρωποι που θα αρχίσουν να απαντάνε και να κάνουν ολόκληρη συζήτηση για κάτι ακόμα και εάν δεν έχουν την παραμικρή ιδέα για αυτό.
Εννοείται αυτό. Μια απλή επίσκεψη στο thread για τον κόβιντ να κάνεις το διαπιστώνεις ιδίοις όμμασι.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top