Ολική καταστροφή στη Μόρια

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,729 μηνύματα.
Οκ καταρχάς σόρρυ για την ελαφριά ειρωνεία στο προηγούμενό μου μήνυμα.
Αλλά η ερώτησή μου παραμένει, ποιο ακριβώς βασικό δικαίωμα σου έχουν στερήσει;
Το κομμάτι με την θρησκεία είναι πολύ μεγάλο θέμα από μόνο του, αλλά να υπενθυμίσω ότι είμαστε θεωρητικά κράτος με ανεξιθρησκία και η πίστη αποτελεί προσωπική υπόθεση του καθενός. Άσχετο αυτό.
Αυτό που συμβαίνει αυτή τη στιγμή στις "υποδομές προσφύγων" είναι μία κατάσταση ανάλογη των γκέτο. Όταν έχεις πάρει μία ομάδα ανθρώπων και την έχεις ρίξει στα σκατά, δεν μπορείς μετά να εκπλήσσεσαι που αντιδράσει και δεν μπορείς να χρησιμοποιείς αυτή την αντίδραση ως επιβεβαίωση ότι καλώς είναι στα σκατά.
Ξαναλέω, προφανώς και η κατάσταση είναι προβληματική. Αλλά δεν μπορείς να την αντιμετωπίσεις κλείνοντας τα αυτιά σου και λέγοντας να τους πετάξουμε στην θάλασσα.
*Αν αμφιβάλλεις ότι είναι σκατά, γκούγκλαρε εικόνες από την Μόρια, να δεις ότι είναι εντέλει εικόνες ντροπής.

Για πόσους Έλληνες που ζούνε στα πεζοδρόμια και παίρνουν μέσα από τους κάδους να φάνε δεν μιλάμε ε; Μιλάτε για καλές συνθήκες σε ένα κράτος βουτηγμένο στο χρέος που δεν μπορεί να θρέψει ούτε τους δικούς του ανθρώπους. Οι Τούρκοι τους έστειλαν, οι Τούρκοι ας τους πάρουν πίσω. Τόσο απλά.
Δεν αρέσει σε μερικούς παρατυπους η φιλοξενία εδώ και διαμαρτύρονται κιόλας. Δεν φτάνει που μας κατσικωθηκαν ζητάνε και τα ρέστα από πάνω!
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για πόσους Έλληνες που ζούνε στα πεζοδρόμια και παίρνουν μέσα από τους κάδους να φάνε δεν μιλάμε ε; Μιλάτε για καλές συνθήκες σε ένα κράτος βουτηγμένο στο χρέος που δεν μπορεί να θρέψει ούτε τους δικούς του ανθρώπους. Οι Τούρκοι τους έστειλαν, οι Τούρκοι ας τους πάρουν πίσω. Τόσο απλά.
Δεν αρέσει σε μερικούς παρατυπους η φιλοξενία εδώ και διαμαρτύρονται κιόλας. Δεν φτάνει που μας κατσικωθηκαν ζητάνε και τα ρέστα από πάνω!
whataboutism λέγεται αυτό που κάνεις και σε παρακαλώ μη με ξαναπαραθέσεις γιατί θεωρώ πιο παραγωγικό να παρακολουθήσω γαλακτοκομικά να κάνουν ζύμωση παρά να μπω σε τέτοια αντιπαράθεση.
Πόσα λεφτά έχει πάρει η Ελλάδα για τους πρόσφυγες άραγε;
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Μακάρι και οι μετανάστες να έτρεφαν για εμάς την ίδια αγάπη που τρέφεις εσύ γι αυτούς. Πιστεύεις ειλικρινά ότι οι άνθρωποι αυτοί μπορούν να ενσωματωθούν στη δικιά μας κουλτούρα?? Η κουλτούρα τους είναι τόσο διαφορετική από την Ευρωπαϊκή που όχι μόνο δεν θα ασπαστούν την ευρωπαϊκή κουλτούρα αλλά θα διατηρήσουν τη δικιά τους εντός ευρωπαϊκών συνόρων, πράγμα επικίνδυνο. Εδώ δε μιλάμε για 100 άτομα που θέλουν να περάσουν στην Ευρώπη. Μιλάμε για εκατοντάδες χιλιάδες και ίσως δυνητικά εκατομμύρια ανθρώπους που στην πλειοψηφία τους δεν έχουν κάποια εκπαίδευση/δεξιότητες σε κάτι και που κουβαλάνε επικίνδυνες για το ευρωπαϊκό οικοδόμημα απόψεις και κουλτούρα. Πες μου ένα βιώσιμο πλάνο γι αυτούς εντός ευρωπαϊκής ένωσης σε παρακαλώ.

Και επίσης όταν λες ότι μπορεί να γίνουμε κι εμείς λαθρομετανάστες τι εννοείς? Εξήγησε μου το σε παρακαλώ.

κρυβε λογια αγαπητε και δεν μας συμφερουν ουτε εμας αυτα που λες.. Ελλαδα ζεις, βαλκαν μπαχξε
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το πρόβλημα με τους "πρόσφυγες" είναι πως δεν είναι όλοι πρόσφυγες:

  1. Μαζί με τους πρόσφυγες, έρχεται ένας μεγάλος αριθμός οικονομικών μεταναστών. Αυτοί, κατ' εμέ, θα έπρεπε να είχαν απελαθεί χθες. Τόσα κράτη βάζουν όριο στον αριθμό των μεταναστών που δέχονται, προκειμένου να υπάρχει μία ισορροπία στο εσωτερικό της χώρας. Όσο και να μη θέλετε να το παραδεχτείτε κάποιοι, επειδή θέλετε να είστε πολιτικά ορθοί, καλώς ή κακώς έχει σημασία ο αριθμός των ημεδαπών. Και δεν είναι ρατσιστικό αυτό. Αντιθέτως, είναι τελείως λογικό.
  2. Τα ΜΜΕ έπαιξαν και αυτά τον ρόλο τους κάνοντας λόγο για "προσφυγικό" πρόβλημα, ενώ δεν ισχύει αυτό στην ολότητά του.

Συνεπώς, αρχή του προβλήματος ήταν η παραμονή των οικονομικών μεταναστών και όχι των προσφύγων.

Ένας άλλος σημαντικός παράγοντας που συνέβαλε σε αυτό, ήταν η πολιτική των ανοικτών συνόρων. Αυτό ήταν και η χαριστική βολή, γιατί όταν βγαίνει ο πρωθυπουργός της χώρας και λέει ότι εμείς δεν έχουμε σύνορα, τότε είναι σαν να προσκαλείς κόσμο. Είναι τελείως υποκριτικό να λες σε κάποιον να έρθει στη χώρα σου και όταν εκείνος εν τέλει έρχεται, να ψάχνεις τρόπο να τον πασάρεις στις άλλες ευρωπαϊκές χώρες ή να τον βάζεις να μένει σε παράγκες.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,729 μηνύματα.
whataboutism λέγεται αυτό που κάνεις και σε παρακαλώ μη με ξαναπαραθέσεις γιατί θεωρώ πιο παραγωγικό να παρακολουθήσω γαλακτοκομικά να κάνουν ζύμωση παρά να μπαίνω σε μπω σε τέτοια αντιπαράθεση.
Πόσα λεφτά έχει πάρει η Ελλάδα για τους πρόσφυγες άραγε;

Κανένας δεν ξεφεύγει έτσι εύκολα. Επηρεάζεται τα νεαρά μυαλά. Το μέλλον της Ελλάδας είναι η νεολαία της. Και ευτυχώς ξυπνάει επιτέλους.

Τα λεφτά για τους πρόσφυγες πάνε σε αυτούς. Το θέμα είναι ότι οι πρόσφυγες είναι μόνο το 5% το πολύ από όλους αυτούς που μας έστειλαν πεσκέσι οι Τούρκοι.
 

Rene2004

Νεοφερμένος

Η Rene2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Οκ καταρχάς σόρρυ για την ελαφριά ειρωνεία στο προηγούμενό μου μήνυμα.
Αλλά η ερώτησή μου παραμένει, ποιο ακριβώς βασικό δικαίωμα σου έχουν στερήσει;
Το κομμάτι με την θρησκεία είναι πολύ μεγάλο θέμα από μόνο του, αλλά να υπενθυμίσω ότι είμαστε θεωρητικά κράτος με ανεξιθρησκία και η πίστη αποτελεί προσωπική υπόθεση του καθενός. Άσχετο αυτό.
Αυτό που συμβαίνει αυτή τη στιγμή στις "υποδομές προσφύγων" είναι μία κατάσταση ανάλογη των γκέτο. Όταν έχεις πάρει μία ομάδα ανθρώπων και την έχεις ρίξει στα σκατά, δεν μπορείς μετά να εκπλήσσεσαι που αντιδράσει και δεν μπορείς να χρησιμοποιείς αυτή την αντίδραση ως επιβεβαίωση ότι καλώς είναι στα σκατά.
Ξαναλέω, προφανώς και η κατάσταση είναι προβληματική. Αλλά δεν μπορείς να την αντιμετωπίσεις κλείνοντας τα αυτιά σου και λέγοντας να τους πετάξουμε στην θάλασσα.
*Αν αμφιβάλλεις ότι είναι σκατά, γκούγκλαρε εικόνες από την Μόρια, να δεις ότι είναι εντέλει εικόνες ντροπής.
Είμαστε κράτος με ανεξιθρησκία όμως δεν έχει το δικαίωμα κανεις να βανδαλσει ναούς!Έχω δικαίωμα στην ζωή αυτοί όμως έρχονται και μαχαιρώνουν ανθρωπους.Εχω δικαίωμα ισοτητας στους νομους.Αυτοι κλεβουν ποδήλατα στην περιοχή μου φοναζουμε την αστυνομια και λένε ότι δεν μπορούν να κάνουν τιποτα!Εγώ αν έκλεβα δεν πιστεύω να είχα την ιδια μεταχείριση!Οσο για τις υποδομές καταλαβαίνω ότι βρίσκονται σε άθλια κατάσταση αλλά αυτό μπορούμε να προσφερουμε!Όταν το κράτος δεν μπορεί να καλύψει τις ανάγκες των κατοίκων του πως θα καλύψει τις ανάγκες άλλων;Υπάρχουν Έλληνες που δεν έχουν να φάνε αυτοί όμως ενώ τους μαγειρεύει ο στρατός έχουν προτιμήσεις στα φαγητά!Σίγουρα δεν μπορείς να τους πετάξεις στην θάλασσα αλλά δεν μπορείς να δέχεσαι και τέτοιες συμπεριφορες.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,827 μηνύματα.
*Αν αμφιβάλλεις ότι είναι σκατά, γκούγκλαρε εικόνες από την Μόρια, να δεις ότι είναι εντέλει εικόνες ντροπής.

Κάποιοι όμως ζαιοι αρνήθηκαν να επιτρέψουν να δημιουργηθούν μικρότερες και απόλυτα ελεγχόμενες κλειστές δομές χωρίς ομως να προτεινουν εναλλακτικές.
Αντ' αυτου χτυπούσαν κάποιοι ζαιοι και τα καρντασια τους τα παιδιά των ΜΑΤ μέσα στα κρεβατια τους στις κινητοποιήσεις τους και το μονο που πέτυχαν ήταν να διώξουν τα ΜΑΤ από το νησί και να μείνουν αβοήθητοι...Τωρα αν λέγαμε να τους αφήσουμε να λύσουν μόνοι τους το πρόβλημα, θα ταν καλά;
Γιατί τώρα οι ξυλοδαρμένοι και οι απαξιωμένοι από ανεγκέφαλους νησιώτες, αστυνομικοί, να θέλουν να έρθουν να σας δώσουν χέρι βοηθείας;
Προφανώς η κυβερνηση και τα σώματα ασφαλείας θα κάνουν κ παλι το καθήκον τους.
Κάποιοι ανεγκέφαλοι γελοίοι όμως στα νησιά και αλλού πρέπει καποτε να επιλέξουν μια πλευρά...
Πού είναι οι ΜΚΟ που υποτίθεται βοηθούσαν και έφερναν κατα εκατονταδες τους μετανάστες στο νησί;
Χορτασαν από χρήμα και εξαφανίστηκαν;
Μήπως ειναι ναι είναι η απάντηση;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είμαστε κράτος με ανεξιθρησκία όμως δεν έχει το δικαίωμα κανεις να βανδαλσει ναούς!Έχω δικαίωμα στην ζωή αυτοί όμως έρχονται και μαχαιρώνουν ανθρωπους.Εχω δικαίωμα ισοτητας στους νομους.Αυτοι κλεβουν ποδήλατα στην περιοχή μου φοναζουμε την αστυνομια και λένε ότι δεν μπορούν να κάνουν τιποτα!Εγώ αν έκλεβα δεν πιστεύω να είχα την ιδια μεταχείριση!Οσο για τις υποδομές καταλαβαίνω ότι βρίσκονται σε άθλια κατάσταση αλλά αυτό μπορούμε να προσφερουμε!Όταν το κράτος δεν μπορεί να καλύψει τις ανάγκες των κατοίκων του πως θα καλύψει τις ανάγκες άλλων;Υπάρχουν Έλληνες που δεν έχουν να φάνε αυτοί όμως ενώ τους μαγειρεύει ο στρατός έχουν προτιμήσεις στα φαγητά!Σίγουρα δεν μπορείς να τους πετάξεις στην θάλασσα αλλά δεν μπορείς να δέχεσαι και τέτοιες συμπεριφορες.
Aυτό είναι το θέμα, ότι δεν μπορούμε να προσφέρουμε μόνο αυτό, γιατί θεωρητικά "εμείς" είμαστε, ή θα έπρεπε να είμαστε, η Ευρώπη και το βάρος της ενσωμάτωσής τους να μοιραστεί σε όλους. Και αντί να λέμε τι μαλακία είναι που όλοι έχουν βγάλει την ουρά τους απ'έξω, λέμε να τους πετάξουμε στη θάλασσα.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Γιατί να γίνει στη Λέσβο και άλλη δομή κλειστού τύπου; Δηλαδή το πάμε όλο το νησί, να είναι ένα hot-spot...Δεν είδα να τους πάνε σε Σαρωνικό ή Κυκλάδες...αλλά ξέχασα, εκεί έρχονται τουρίστες και πρέπει να τα προστατέψουμε...
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Το κομμάτι με την θρησκεία είναι πολύ μεγάλο θέμα από μόνο του, αλλά να υπενθυμίσω ότι είμαστε θεωρητικά κράτος με ανεξιθρησκία και η πίστη αποτελεί προσωπική υπόθεση του καθενός. Άσχετο αυτό.
Για να λέμε τώρα του στραβού το δίκιο (εγω ξες χριστιανή δεν είμαι) στη σαριά που την τηρούν κατά γράμμα παίζει πάρα πολλή κακοποίηση. Κάπου εδώ τελειώνει το δικαίωμα της πίστης και πάμε κόντρα σε βασικούς νόμους περί ανθρωπίνων δικαιωμάτων. Μη πω για μίσος κατά "άπιστων". Και δεν ζουν μόνο αυτοί οι εξαθλιωμένοι έτσι το βλέπεις και σε μουσουλμάνους που μεγάλωσαν/πήγαν σχολείο/σπούδασαν σε Ευρωπαϊκές χώρες.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Και αυτη αλληλέγγυα ηταν ... μέχρι που ανακαλυψε οτι πηγαν στο δικο της ξενοδοχειο :P

Πολλα ζαικα ακαουντ ειδα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και τους πιστεύεις; :hehe: Είναι δυνατόν όταν δεν ξέρεις καν από πού έρχεται ο καθένας, να είσαι σίγουρος ότι όλοι είναι καλοί;

Εξάλλου, πόσο πιθανό θα ήταν να το παραδεχόντουσαν αυτό; :rolleyes:
Τότε να μη λένε ψέμματα στον κοινοβουλευτικό έλεγχο, γιατί τα χαρτιά μένουν
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,729 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Aυτό είναι το θέμα, ότι δεν μπορούμε να προσφέρουμε μόνο αυτό, γιατί θεωρητικά "εμείς" είμαστε, ή θα έπρεπε να είμαστε, η Ευρώπη και το βάρος της ενσωμάτωσής τους να μοιραστεί σε όλους. Και αντί να λέμε τι μαλακία είναι που όλοι έχουν βγάλει την ουρά τους απ'έξω, λέμε να τους πετάξουμε στη θάλασσα.


Αν θέλεις να λέγεσαι σωστος και αντικειμενικος κριτης οταν σου λένε οτι το σπιτι του Χ καιγεται ή το χωράφι του επειδη ο μεταναστης έβαλε φωτια τοτε.... απευθειας του λές ελα εδω αγορι μου.... εβγαλα το Λιμενικο... εφαγα καυσιμα για πάρτη σου... κινητοποιησα ανθρωπινο δυναμικο το οποιο μπορει να χρειαζοταν αν κάποιος ψαράς ή λουομενος πνιγοτανε..... επισης , σε εφερα στη πολη , σου εδωσα φαγητο στεγη (εστω αυτην που έχω) ... λοιπον πάρε το εισιτηριακι σου και άντε στο καλο. Και δεν ειμαι και υποχρεωμενος να εξετασω και την αιτηση ασυλου σου... και το να έχει κάποιος άντρας να κάνει σέξ θεωρειται ατομικο δικαιωμα... αν δεν βρισκει πρέπει να βγει έξω και να κυνηγησει την κορη ή την γυναικα του καθενος;

Επομενως αυτη η κοπελα καιτοι μικρή το αναγνωρισε και το διαχωρισε δεν συνεχισε το επιχειρημα "Ναι αλλα φταιμε εμεις που αυτοι εβαλαν φωτιες" εδω συμφωνησες με μηνυμα που έλεγε οτι ειναι λογικο κάποιος να στραφει στην παρανομια.

Πραγματικα θα συμφωνουσες δηλαδη αν κάποιος ειχε να δει γυναικα 12 μηνες και προσπαθουσε να σου ριχτει; δεν το πιστευω αυτο για σενα... αυτα ειναι επιχειρηματα των χαζών με το συμπάθειο κιολας. Βλεπεις οτι πλεον ο κοσμος που απηυδησε απο αυτη τη κατασταση ειναι περισσοτερος για αυτο μπηκες στη διαδικασια να σκεφτεις την συμπεριφορά σου. Και εγω παλαιοτερα τα ιδια έλεγα αλλα ειρωνευοσασταν κάποιοι επειδη ήμουν ένας.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για να λέμε τώρα του στραβού το δίκιο (εγω ξες χριστιανή δεν είμαι) στη σαριά που την τηρούν κατά γράμμα παίζει πάρα πολλή κακοποίηση. Κάπου εδώ τελειώνει το δικαίωμα της πίστης και πάμε κόντρα σε βασικούς νόμους περί ανθρωπίνων δικαιωμάτων. Μη πω για μίσος κατά "άπιστων". Και δεν ζουν μόνο αυτοί οι εξαθλιωμένοι έτσι το βλέπεις και σε μουσουλμάνους που μεγάλωσαν/πήγαν σχολείο/σπούδασαν σε Ευρωπαϊκές χώρες.
Δεκτό, αλλά επιμένω ότι ξεφεύγει απ'τη παρούσα συζήτηση αυτό. Αν ρωτάς εμένα προσωπικά θα έλεγα να ψοφήσουν όλες οι θρησκείες αλλά oh well...
Πραγματικα θα συμφωνουσες δηλαδη αν κάποιος ειχε να δει γυναικα 12 μηνες και προσπαθουσε να σου ριχτει;
Άσχετη και ολίγον αηδιαστική αναλογία. Το σεξ δεν είναι βασική ανάγκη, οι ανθρώπινες συνθήκες διαβίωσης είναι.
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
και το να έχει κάποιος άντρας να κάνει σέξ θεωρειται ατομικο δικαιωμα...

Το σεξ δεν είναι βασική ανάγκη, οι ανθρώπινες συνθήκες διαβίωσης είναι.

Πώς το ατομικό δικαίωμα ισοδυναμεί με βασική ανάγκη, ένας θεός ξέρει.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,729 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Δεκτό, αλλά επιμένω ότι ξεφεύγει απ'τη παρούσα συζήτηση αυτό. Αν ρωτάς εμένα προσωπικά θα έλεγα να ψοφήσουν όλες οι θρησκείες αλλά oh well...

Άσχετη και ολίγον αηδιαστική αναλογία. Το σεξ δεν είναι βασική ανάγκη, οι ανθρώπινες συνθήκες διαβίωσης είναι.

Τι θα πει αηδιαστικη αναλογια φιλη μου; εχεις δει παραεξω τι τσογλαναρια κυκλοφορει και τι μπορει να γινει; ανα πασα στιγμη ο άλλος σου λεει δεν μπορω χωρις σεξ ειναι βασική ανάγκη και θα επιτεθώ για αυτο... θα το ριξω στην παρανομια και εσυ θα του πεις (συμφωνα με αυτο που υποστηριξες) ναι βεβαια αν εισαι 2-3 χρονια ετσι ειναι λογικο να στραφεις στην παρανομια.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Τι θα πει αηδιαστικη αναλογια φιλη μου; εχεις δει παραεξω τι τσογλαναρια κυκλοφορει και τι μπορει να γινει; ανα πασα στιγμη ο άλλος σου λεει δεν μπορω χωρις σεξ ειναι βασική ανάγκη και θα επιτεθώ για αυτο... θα το ριξω στην παρανομια και εσυ θα του πεις (συμφωνα με αυτο που υποστηριξες) ναι βεβαια αν εισαι 2-3 χρονια ετσι ειναι λογικο να στραφεις στην παρανομια.
Δηλαδή να μη κανει σεξ ο κόσμος;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,827 μηνύματα.
Άσχετη και ολίγον αηδιαστική αναλογία. Το σεξ δεν είναι βασική ανάγκη, οι ανθρώπινες συνθήκες διαβίωσης είναι.
Πολλοι όμως αριστεροί αρνήθηκαν να επιτρέψουν να δημιουργηθούν μικρότερες, πιο ανθρωπινες και απόλυτα ελεγχόμενες κλειστές δομές χωρίς να προτείνουν εναλλακτικές.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Θέλω πολύ να δω τι θα γίνει αν το πεις αυτό μπροστά στους παρατυπους. Θα χαρούνε ιδιαίτερα...

Να το πει , να την βρισουν να καταλαβει οτι ειναι χαμινια μπας και μαζευτουμε ολοι μαζι και τους στειλουμε πισω στη χωρα τους ξανά. Δεν ειπε κανεις να τους ριξουμε στη θάλασσα ουτε να τους πνιξουμε. Απλή επιστροφη.

Μονο οι σοβαροι αιτουντες ασυλο να μεινουν εδώ και οσοι δεν δημιουργουν προβληματα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top