Οπαδική βία

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μιας και έβγαλε ο γαλάζιος ΣΚΑΪ ιδιοκτησίας μεγαλομετόχου πράσινης ΠΑΕ για εξέταση και αυτού του σεναρίου (για το τζιπ αγνωσία), επιβεβαιωμένα εκείνο ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα...κανένα άλλο μέσο δεν είχε αυτό το ρεπορτάζ...μόνο το αναπαραγάγουν -λέξη προς λέξη ή επί της ουσίας- αυτούσιο μικρά μέσα...

 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καταρρέουν τα μυθεύματα που διακινήθηκαν τις τελευταίες ημέρες...



[...]αποδίδεται στην πρώτη σφοδρή επίθεση Ελλήνων και Κροατών Χούλιγκαν στο ύψος της οδού Πατριάρχου Κωνσταντίνου κι όχι –σύμφωνα με ένα σενάριο που κυκλοφόρησε τα τελευταία 24ωρα- από μη σκόπιμο τραυματισμό του από άλλον οπαδό της ΑΕΚ έξω από το γήπεδο, στην προσπάθειά τους να ξεφύγουν από τα κτυπήματα των αντιπάλων τους.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,295 μηνύματα.
Με τους Κροάτες τί έγινε ρε παιδιά; Ακόμα εδώ τους έχουμε; Και το dna που από ώρα σε ώρα θα έβγαινε και θα αποκάλυπτε τον δολοφόνο του Μιχάλη πού είναι; Πέσαν λεφτά στα ΜΜΕ και το κρύψανε πάλι;
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,957 μηνύματα.
Με τους Κροάτες τί έγινε ρε παιδιά; Ακόμα εδώ τους έχουμε; Και το dna που από ώρα σε ώρα θα έβγαινε και θα αποκάλυπτε τον δολοφόνο του Μιχάλη πού είναι; Πέσαν λεφτά στα ΜΜΕ και το κρύψανε πάλι;
Ακουγεται οτι το εκανε ελληνας αεκτζης.Παντως πολυ περιεργη η σιωπη που υπαρχει.Κριμα για την οικογενεια του.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,177 μηνύματα.
Πολύμηνη κράτηση χωρίς στοιχεία. Τα λέγαμε και μας θεωρούσαν πως ξεπλέναμε.

30 Κροάτες των Bad Blue Boys αποφυλακίζονται αφού δεν ευρέθηκε καμμία κατηγορία σε βάρος τους.


 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,717 μηνύματα.

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,957 μηνύματα.
Καλή φυλακή εύχομαι στον αλήτη / μάγκα της δεκάρας.

Ο γνωστος αυτοφορακιας. Εντιμο βιο,καθαρο μητρωο,καλο ποινικολογο και σε 7-8 χρονακια θα ειναι εξω με αναστολη,οπου θα γινει μπραβος του μαρινακη,σαν επιβραβευση.Η ιστορια επαναλαμβανεται.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,919 μηνύματα.
Ο γνωστος αυτοφορακιας. Εντιμο βιο,καθαρο μητρωο,καλο ποινικολογο και σε 7-8 χρονακια θα ειναι εξω με αναστολη,οπου θα γινει μπραβος του μαρινακη,σαν επιβραβευση.Η ιστορια επαναλαμβανεται.


Ειναι και άλλοι απο πίσω... αυτός ηταν το τσιράκι όπως λές. Οπως εγραψα και εγώ χθες είναι πολλοί δεν γίνονται απο εναν μόνο αυτά. Θα ξετρυπώσουν συσταση εγκληματικης οργάνωσης.

Ο πατέρας του λέει δεν ήξερε.... δεν ήξερε οτι έχει για γιό ΕΝΑΝ ΗΛΙΘΙΟ ; :)

εδω εγω ξέρω για κάποιους γνωστους που πινουμε ενα ποτό 1-2 φορές το μήνα οτι οι άνθρωποι δεν ειναι για κάτι παραπάνω και σε μερικά θέματα ειναι ΜΠΟΥΦΟΙ απλά απο το τρόπο που σκέφτονται ειδικά στα γκομενικά ... αυτος δεν ήξερε για το γιό του οτι ειναι βλάκας σε επικινδυνο βαθμο ; ασε ρε.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,957 μηνύματα.

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,234 μηνύματα.
Ο γνωστος αυτοφορακιας. Εντιμο βιο,καθαρο μητρωο,καλο ποινικολογο και σε 7-8 χρονακια θα ειναι εξω με αναστολη,οπου θα γινει μπραβος του μαρινακη,σαν επιβραβευση.Η ιστορια επαναλαμβανεται.
Αν ο αστυνομικός ζήσει ο 18χρονος θα είναι εκτός φυλακής σε πολύ λιγότερο από 7-8 χρόνια για να δουλέψει ως μπράβος όπως λες...
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλή φυλακή εύχομαι στον αλήτη / μάγκα της δεκάρας.

Χθες έβλεπα τον πατέρα του Άλκη...

Τι άνθρωπος, αξιοπρεπεστατος και μιλούσε για όλο αυτό τον πόνο που " ξαναβιωνει" για δεύτερη φορά όπως είπε, πρώτα με τον Μιχάλη και τώρα με τον Γιώργο...

Κάθε φορά αυτοί οι άνθρωποι ξαναβιωνουν τον δικό τους Γολγοθά που δεν σταματά ποτέ..
Είναι και προσωπικά η δικη μου σκέψη κάθε φορά που ακούω ένα τέτοιο γεγονός..αυτές οι ανθρώπινες αξίες που όταν μιλούν και βγάζουν το μεγαλείο και την δύναμη της ψυχής τους με κάνουν να αισθάνομαι πόσο αδύναμη και μικρή είμαι μπροστά στην διαχείριση του υπέρτατου ανθρώπινου πόνο...της απώλειας του παιδιού σου ..

Αυτούς τους ανθρώπους πρέπει να έχουμε πρότυπα και να προσπαθούμε να απαλύνουμε τον πόνο τους ...
Να τους δώσουμε σαν πολίτες με ενσυναίσθηση τους ανθρώπους πίσω τους δεν μπορούμε, ας γίνουμε όμως προπομπός για να μην ξαναβιωνουν όλο αυτό μεσα απο άλλους συνανθρώπους μας ..

Δυστυχώς δεν είναι μόνο αυτός ο δραστης ...ελπίζω να βρουν και τους υπόλοιπους...θα καλοπέρασει το μόνο σίγουρο αλλά δεν αρκεί πλέον..
Δεν απαλύνει κανένα πόνο από τις οικογένειες που έχουν μείνει πίσω...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,919 μηνύματα.
αυτοι που ειναι πισω προφανως δεν θα συλληφθουν,δεν παιζεις ευκολα με τον μαρινακη.Ειπαμε αυτοφορακιας ειναι το 18χρονο.


Κάποια στιγμη το αποστημα πρέπει να σπάσει όμως. Ας ασχοληθούν λίγο και με τον χοντρό. Να νιώσει λίγη πίεση και οτι δεν ειναι ανεξέλεγκτος.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,957 μηνύματα.
Κάποια στιγμη το αποστημα πρέπει να σπάσει όμως. Ας ασχοληθούν λίγο και με τον χοντρό. Να νιώσει λίγη πίεση και οτι δεν ειναι ανεξέλεγκτος.
Ντεβιλ το συστημα ειναι ο χοντρος οχι ο κουλης.Που ζεις?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,919 μηνύματα.
Ντεβιλ το συστημα ειναι ο χοντρος οχι ο κουλης.Που ζεις?

Αυτή τη στιγμή ο Κούλης ειναι πρώτος με διαφορά... απλά θέλει αρχίδια. Θα τα βάλουν με ολόκληρο το κράτος ;;;

ανακριτες - εισαγγελεις- αστυνομικοι και Υπουργοι ;;;

κάτσε καλα θα του έλεγα εγω και συμμαζέψου γιατι θα έχουμε πολεμο.

Οπως έλεγε και ο χαγιάτε στον άλλον.... ειπαμε κάτι χοντρε! :D
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,957 μηνύματα.
Χθες έβλεπα τον πατέρα του Άλκη...

Τι άνθρωπος, αξιοπρεπεστατος και μιλούσε για όλο αυτό τον πόνο που " ξαναβιωνει" για δεύτερη φορά όπως είπε, πρώτα με τον Μιχάλη και τώρα με τον Γιώργο...

Κάθε φορά αυτοί οι άνθρωποι ξαναβιωνουν τον δικό τους Γολγοθά που δεν σταματά ποτέ..
Είναι και προσωπικά η δικη μου σκέψη κάθε φορά που ακούω ένα τέτοιο γεγονός..αυτές οι ανθρώπινες αξίες που όταν μιλούν και βγάζουν το μεγαλείο και την δύναμη της ψυχής τους με κάνουν να αισθάνομαι πόσο αδύναμη και μικρή είμαι μπροστά στην διαχείριση του υπέρτατου ανθρώπινου πόνο...της απώλειας του παιδιού σου ..

Αυτούς τους ανθρώπους πρέπει να έχουμε πρότυπα και να προσπαθούμε να απαλύνουμε τον πόνο τους ...
Να τους δώσουμε σαν πολίτες με ενσυναίσθηση τους ανθρώπους πίσω τους δεν μπορούμε, ας γίνουμε όμως προπομπός για να μην ξαναβιωνουν όλο αυτό μεσα απο άλλους συνανθρώπους μας ..

Δυστυχώς δεν είναι μόνο αυτός ο δραστης ...ελπίζω να βρουν και τους υπόλοιπους...θα καλοπέρασει το μόνο σίγουρο αλλά δεν αρκεί πλέον..
Δεν απαλύνει κανένα πόνο από τις οικογένειες που έχουν μείνει πίσω...
Ο μιχαλης οπως και ο φιλοπουλος πιο παλια ειχαν παει σε ραντεβου χουλιγκανων,δεν ηταν αθωοι.Και γενικα απο πολυ μεγαλη τυχη εχουμε τοσα λιγα θυματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτή τη στιγμή ο Κούλης ειναι πρώτος με διαφορά... απλά θέλει αρχίδια. Θα τα βάλουν με ολόκληρο το κράτος ;;;

ανακριτες - εισαγγελεις- αστυνομικοι και Υπουργοι ;;;

κάτσε καλα θα του έλεγα εγω και συμμαζέψου γιατι θα έχουμε πολεμο.

Οπως έλεγε και ο χαγιάτε στον άλλον.... ειπαμε κάτι χοντρε! :D
Ο κουλης ειναι το πουτανακι των καναλαρχων και τον εφοπλιστων.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,919 μηνύματα.
Κάτια φταίμε και εμείς αν τρέφουμε όλο αυτό. Αφηστε τους συνδέσμους χωρις εισιτήρια και έσοδα να ψοφολογήσουν.

Προσωπικά εχω κοψει με αυτες τις παπαριές απο το 2005 μέχρι τοτε ήμουν Βάζελος. Απλά επειδη έβλεπα οτι η δουλειά μαζεύει πολύ καφριλίκι την πέταξα απο τη ζωή μου. Ποτε δεν θα πατούσα γηπεδο όπως είναι απο τότε.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,957 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,919 μηνύματα.
Αϊ καλά .... δεν ασχολούμαι με τέτοια μπουρδέλα. Γηπεδα τωρα και μαλακίες και ουυυ και τη μανα σου και το πατερα σου και καφριλίκια.

Πάμε να δουμε κανα γκομενάκι καλύτερα.

Μόνο με γκόμενες - γυμναστήριο και φαγητό έξω (πιτσες σουβλάκια κτλ) και όχι μεγάλες ψωλαροπαρέες.

Με τέτοια πρέπει να ασχολουμαστε μονο :laugh: :hi::cool:
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κάτια φταίμε και εμείς αν τρέφουμε όλο αυτό. Αφηστε τους συνδέσμους χωρις εισιτήρια και έσοδα να ψοφολογήσουν.

Προσωπικά εχω κοψει με αυτες τις παπαριές απο το 2005 μέχρι τοτε ήμουν Βάζελος. Απλά επειδη έβλεπα οτι η δουλειά μαζεύει πολύ καφριλίκι την πέταξα απο τη ζωή μου. Ποτε δεν θα πατούσα γηπεδο όπως είναι απο τότε.
Φυσικά φταίμε...
Προσωπικά ουτε καν ασχολούμαστε με ελληνικό πρωτάθλημα στο ποδόσφαιρο...
Ο άντρας μου δηλαδή περισσότερο και μαζί με αυτόν και εγώ..Εγώ μόνο Βολευ βλέπω...

Σταματήσαμε να βλέπουμε μπάλα γιατί ειναι τσίρκο..

Αντε ένα Παοκ μόνο γιατί όταν έχεις άρρωστο Παοκι συμβιβάζεσαι λιγάκι...αλλά γήπεδο το έχει κόψει με όλα αυτά...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,717 μηνύματα.
Αν στη θέση του αστυνομικού ήταν κανένας αναρχικός τότε όλη η αριστερά θα είχε κάψει το Σύνταγμα ενώ εδώ μέσα θα ακούγαμε βρισιές κατά της αστυνομίας. Τώρα που ένας αστυνομικός παλεύει για την ζωή του οι "φιλάνθρωποι" αριστεροί κάνουν τους Κινέζους.

 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top