Οπαδική βία

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,403 μηνύματα.
Μονο αναρχικος δεν ηταν το 18ρονο ρε συ. Μανατζερ του τρανου ηταν(ενος χαζοτραπερ) με καλη ζωη και λεφτα.Και οργανωμενος ηταν και ειχε ξανασυλληφθει για μπαχαλα και εχει δικηγορο εναν απο τους καλυτερους της χωρας(με τι λεφτα αραγε???).Μη τον λυπαστε καθολου δεν ειναι τελικα κανας τυχαιος οπως νομιζα.

Παρακμή πραγματικά.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το λάθος γίνεται 1 άντε 2 φορές... μετά είναι πεποίθηση απλά αρκετός κόσμος δεν ανοίγεται οπότε μας παραπλανούν ανάλογα με το τι σκοπεύουν

ευτυχώς το βλέπουμε μέσα απο τις πράξεις.
Δεν ξέρω αν μπορώ να συμφωνήσω ως προς την χρόνο οριοθέτηση της λέξης "λαθος"
Η πεποίθηση υπάγεται σε άλλο " καθεστώς " ..

Λάθη όλοι κάνουμε, επιβάλετε να κάνουμε και σαν νέοι ίσως κάνουμε και κάποια που όσο μεγαλώνουμε αντιλαμβανομαστε ότι ίσως δεν θα έπρεπε να γίνουν.

Εδώ δεν μιλάμε πλέον για λάθος μιλάμε για ιδεολογία.
Μια ιδεολογία που σίγουρα δεν εμπεριέχει το ελαφρυντικό της νεανικής απερισκεψίας.

Κάνω λάθος με το να κρατάω και να χρησιμοποιώ δολοφονικά όπλα δεν συμβαδίζουν..

Ούτε ο όρος λάθος χειρισμός που χρησιμοποιείτε σε άλλες δολοφονίες μπορεί να έρθει σανεπιχείρημα στην παρούσα φάση...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,403 μηνύματα.
Άρχισαν οι μπαρούφες από τους πολιτικούς.

 

Fernando_A

Δραστήριο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 414 μηνύματα.
Μονο αναρχικος δεν ηταν το 18ρονο ρε συ. Μανατζερ του τρανου ηταν(ενος χαζοτραπερ) με καλη ζωη και λεφτα.Και οργανωμενος ηταν και ειχε ξανασυλληφθει για μπαχαλα και εχει δικηγορο εναν απο τους καλυτερους της χωρας(με τι λεφτα αραγε???).Μη τον λυπαστε καθολου δεν ειναι τελικα κανας τυχαιος οπως νομιζα.
Εντάξει, μακάρι πορτοκαλί παράγοντας (μιας και είδα το όνομα σου :laugh:)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Ρε ντεβιλ δεν γινεται να αρεσει σε ολους ο δικος σου τροπος ζωης.Καταλαβε το δεν ειναι ολοι σαν εσενα.Μερικοι ισως ειναι ασεξουαλ 'η γκει και να σιχαινονται τις γυναικες ενω αλλοι να σιχαινονται το γυμναστηριο.Ολο την ιδια κασετα βαζεις.(εγω εν μερη συμφωνω μαζι σου αλλα μιλαω γενικα).

Το θέμα δεν είναι τι αρέσει σε μένα αλλά και το νορμάλ.

@Paragontas7000 ειναι νορμάλ κατα τη γνώμη σου να κάνεις παρέα με τέτοια κτήνη της κοινωνίας ;

Ρέντης: Απειλητικό μήνυμα στη μητέρα του 18χρονου - «Πόσους βιασμούς θα αντέξει το παιδί πριν κρεμαστεί;» (protothema.gr)


δεν φτάνει που τον έμπλεξαν.... τον απειλούνε κιόλας με ένα κάρο φριχτές ενέργειες.

Δυστυχώς στις μέρες μας έχει κυριαρχήσει η ανωμαλία και ο φανατισμός..... δεν ειναι ο Ντέβιλ κουραστικός ή εγωϊστης.

Θα έπρεπε όλοι μας να λέμε σε όσους έχουν πάρει το στραβο δρόμο

"ΣΤΑΜΑΤΑ... ΔΕΝ ΠΑΣ ΣΩΣΤΑ. Αυτα που σκέφτεσαι ειναι ΛΑΘΟΣ ΟΛΑ.... "

Και όχι " Κάνε οτι θές αγόρι μου...... ειναι το σωστό επειδη στο είπαν και νομίζεις οτι το θές".

Οι σωστοί άνθρωποι σου δείχνουν τη μπανανόφλουδα οι ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ... αΠΛΆ δεν θα σου πούν τιποτα
δεν τους ενδιαφέρει ή ειναι και αυτοι τρείς λαλούν και δυο χορεύουν.

Τα γήπεδα οι αλητοπαρέες και τα ναρκωτικά δεν οδηγούν πουθενά. ΠΑΝΤΟΥ υπάρχουν αλητοπάρεες... και στις γυναίκες. Και εκει πρέπει να προσέχεις... και στα γυμναστηρια οι αληταραδες με τα αναβολικά πχ.


ΩΣΤΟΣΟ ΝΑΙ ΚΑΤΑ την προσωπική μου άποψη δεν ειχε καμία δουλειά.... να μπλέξει με τέτοιον υπόκοσμο.
Θα έπρεπε να βλέπει το γήπεδο απο τη τηλεόραση εφοσον μαζεύει τέτοια καθλάρματα... πχ εγω δεν εχω καμία δουλειά με το επιπεδο που έχω ως άνθρωπος να πάω και να κατσω στην ιδια εξέδρα με τον άλλο τον αλητόβιο που β ριζει παναγιες και μαναδες και γκαρίζει σαν γαϊδουρι και είναι έτοιμος να παίξει ξύλο με τους αστυνομικούς ανα πάσα στιγμή... σορρυ αν ειμαι απότομος αλλα ειναι η πραγματικότητα.

Προτιμώ να κρατήσω τα φράγκα μου και να πάω καμια εκδρομή με την γκομενούλα μου , να καθόμαστε αγκαλίτσα και να χαζεύουμε το χιόνι έξω και το βουνό.... να πάω σε ενα γήπεδο να κάνω τι με τον καθε κάφρο.

Αυτα απο μένα... δεν ειναι θεμα οτι εγω ειμαι διαφορετικός , απλα κάποιοι πήραν το στραβο το δρόμο και δεν ξέρουν να ζήσουν τη ζωή τους. Οριστε τα αποτελέσματα.... φυλακή , απειλές , ενοχές , έκαψε εναν ανθρωπο που δεν του ΕΚΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ.... ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΝ.... Απιστευτο.

Οποιος δεν ακούει και όποια αυτά θα είναι τα αποτελεσματα.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Μένει να δούμε τις επόμενες ημέρες, τι στάση θα έχει το mega ρεπαιδίμ, να δούμε αν τυχόν κάνει τσαλιμάκια πάλι ο πθ της καρδιάς μας ή έχει συμφωνηθεί συλλογικά να κλείσουνε για κάποιο καιρό.
Μάλλον έχουμε άλλο ένα καβγαδάκι του ζεύγους τελικά.

1702490834830.png
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,319 μηνύματα.
Ο Μητσοτάκης φταίει για όλο αυτό. Εάν λάμβανε σοβαρά υπόψιν του το προηγούμενο περιστατικό οπαδικής βίας με τους Κροάτες δεν θα τα είχαμε τώρα αυτά. Το γεγονός ότι τώρα τον έπιασε ο πόνος είναι κοροϊδία σε όλους τους πολίτες και ακόμα περισσότερο του ανθρώπου που αυτή την στιγμή χαροπαλευει, και ακόμα και εάν ζήσει δεν ξέρουν εάν θα είναι φυτό.
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,019 μηνύματα.
Σαν άνθρωπος που πηγαίνει στα γήπεδα από τα θρυλικά 90's (η Τουμπάρα μόνο τσιμέντο τότε) έχω να πω το εξής:
Καμία κυβέρνηση και ποτέ δεν θέλησε να δώσει τέλος στη βία στα γήπεδα.
Απόδειξη, το γεγονός ότι ποτέ και καμία κυβέρνηση δεν έκανε διάλογο με τις «κεφαλές» των συνδέσμων, κάτι που θα συνιστούσε ίσως και τον πιο ουσιαστικό τρόπο να μπει όντως τέλος. Τώρα, βέβαια, είναι αργά, καθώς αυτές οι κεφαλές είναι ουσιαστικά υπάλληλοι των μεγαλοϊδιοκτητών των ομάδων. Οπότε δεν τους πειράζει τίποτα και κανείς. Θα την πληρώνουν μόνο φελλοί σαν τον 18χρονο.

Όσον αφορά στα τωρινά μέτρα, αυτά αποτελούν κοροϊδία, μιας και τα σοβαρά επεισόδια συμβαίνουν εκτός γηπέδων, οπότε ο χαμός απλά θα συνεχίζει να υφίσταται εκτός γηπέδων. Και, για όσους ασχολούνται με το ποδόσφαιρο, περιστατικά οπαδικής βίας συμβαίνουν σχεδόν καθημερινά.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο Μητσοτάκης φταει ο Βαγγέλης φταει μονινως αυτή η καραμέλα!

Ο Μητσοτάκης και ο Βαγγέλας είναι αυτός που απαγορεύει στα παιδιά μας να έχουν αθλητική παιδεία.

Από 10 χρόνων στα γήπεδα και σαν θεατής και σαν αθλήτρια..
Λίγοι ειναι οι γονεις που έρχονται με τα παιδιά τους στα γήπεδα και αποτελούν παράδειγμα για αυτά..

Δεν θα ξεχάσω ακόμα έφηβη ήμουν και παίζαμε πανελλήνιο βολευ...
Γονεις τις αντίπαλης ομάδας να είναι πίσω μου την ώρα που πάω να κάνω σέρβις και να προσπαθούν να μου ρίξουν το ηθικό..
Όχι μόνο σε εμένα ,σε όποια πήγαινε στη θέση αυτή..

Μιλάμε για γονεις που δίπλα τους είχαν παιδιά..αδέλφια ίσως των κοριτσιών που έπαιζαν από την αντίπαλη ομάδα..


Μην μιλήσω μετά σαν ενήλικη πόσο ανεκτικότητα αναγκάστηκα να εχω προκειμένου να μην με επηρεαζει ο καθε ανεγκέφαλος που εβριζε σπίτια και γονείς μόνο και μόνο γιατί δεν ήμουν της ομάδας του..

Μονίμως φταίνε οι άλλοι εξου και δεν θα στρώσει ποτέ αυτή η κοινωνία ..
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,140 μηνύματα.
Η βία στα γήπεδα συμβαίνει κατά τη γνώμη μου επειδή οι γονείς δεν ασχολούνται με τα παιδιά τους, δε γνωρίζουν ή δεν τους νοιάζει οτι τα παιδιά έχουν ενέργεια που πρέπει να εκτονωθεί είτε με ένα άθλημα είτε με παιχνίδια είτε με οτιδήποτε. Από την άλη η οπαδικότητα έχει την ίδια χρήσιμότητα που έχει μια θρησκεία, συγκεντρώνονται μαζί άτομα που έχουν μια πίστη και θέλουν να την επιβάλουν στους υπόλοιπους. Αν οι γονείς δε μεταδώσουν στα παιδιά να έχουν τη δική τους άποψη και να μην παρασύρονται από άλλους αλλά και να μη νιώθουν την ανάγκη να πείσουν τους άλλους οτι έχουν δίκιο, δε θα υπήρχαν όλα αυτά. Η λύση, ως συνήθως, δεν είναι η αστυνόμευση αλλά η παιδεία και η μόρφωση.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,403 μηνύματα.
Τραγικά τα πράγματα δυστυχώς.

 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.

Και ο αδερφός στο κόλπο.ψευτόπαιδο.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,140 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,403 μηνύματα.
Καλό παράδεισο να έχει, εύχομαι να μην υποφέρει πια.

Εύχομαι επίσης να σαπίσει στην φυλακή ο δράστης.

 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,763 μηνύματα.
27/12 και δεν εχουμε καμια συλληψη ακομα εκτος απο το 18χρονο αυτοφωρακια.Μαλλον εσκασε τηλεφωνακι απο τον χοντρο να ηρεμησει η κατασταση...
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,684 μηνύματα.
Τα σημερινά δεν είναι τίποτα, έπρεπε να βλέπατε τι γινόταν την δεκαετία του 1980 μεταξύ ΠΑΟΚ και Ολυμπιακού τότε που υπήρχε εκείνη η παλιά παράδοση να χάνει ο Ολυμπιακός στην Τούμπα, φυσικά οι πιο ακραίοι ήταν οι Θεσσαλονικείς.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top