Οπαδική βία

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,646 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Είναι απόλυτη ξεφτίλα κάτι διαταραγμένα ανθρωπάκια που βρίσκουν ταυτότητα σε οτιδήποτε (στη συγκεκριμένη περίπτωση ομάδες) να βαφτίζονται οπαδοί και πόσο μάλλον όσοι πηγαίνουμε γήπεδο να τους έχουμε δίπλα μας. Δεν είναι κανένα οπαδικό κίνητρο είναι εν ψυχρώ δολοφονία ενός ανθρώπου από άτομα που δεν έχουν καμία θέση στην κοινωνία.
Το χειρότερο μακράν στην επόμενη μέρα είναι ότι στοχοποιούνται ολόκληρες ομάδες ανθρώπων και στο μέλλον ξανά κάποιον αντίστοιχα ξέμπαρκο θα τον πάρουν τα σκάγια επειδή φοράει διακριτικά οποιουδήποτε χρώματος. Έχουμε 2022 και ακόμα κρύβουμε τα διακριτικά των ομάδων μας για να μη μας κυνηγήσουν στο δρόμο.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,923 μηνύματα.
Καποια στιγμη ο ΠΑΟΚ πρεπει να απομακρυνει αυτα τα φασιστοειδη.Και παντως δεν ειναι τυχαιο οτι απο πολυ παλια,ξεραμε Οτι οι χειροτεροι και πιο χουλιγκαν οπαδοι ειναι οι παοκτζιδες(σαφως δεν αναφερομαι σε ολους) και μαλιστα τους ονομαζαν μαχαιροβγαλτες,τωρα δεν ξερω αν εξακολουθουν να τους λενε ετσι.
Μην πεταχτει κανενας παοκτζης και πει κατι..ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ και σιγουρα εχει τεραστια ευθυνη η ομαδα του ΠΑΟΚ.

ΟΣΟ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΔΕΝ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΕΙ ΤΟΥς ΜΑΧΑΙΡΟΒΓΑΛΤΕΣ που ειναι περισσοτεροι απο οτι σε αλλες ομαδες....ΤΟΣΟ ΘΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΦΤΥΝΩ ΤΟΝ ΠΑΟΚ,ΣΟΡΥ ΚΙΟΛΛΑς.

ΕΠΙΧΕΙΡΙΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ..ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το χειρότερο μακράν στην επόμενη μέρα είναι ότι στοχοποιούνται ολόκληρες ομάδες ανθρώπων κ
Οχι καμαρι μου,δεν ειναι το χειροτερο οτι στοχοποιουνται ολοι οι παοκτζιδες χεστηκαμε κιολας και ελεος δηλαδη.
ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΕΘΑΝΕ ΕΝΑ ΑΘΩΟ ΠΑΙΔΙ,ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙΣ.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Καποια στιγμη ο ΠΑΟΚ πρεπει να απομακρυνει αυτα τα φασιστοειδη.Και παντως δεν ειναι τυχαιο οτι απο πολυ παλια,ξεραμε Οτι οι χειροτεροι και πιο χουλιγκαν οπαδοι ειναι οι παοκτζιδες(σαφως δεν αναφερομαι σε ολους) και μαλιστα τους ονομαζαν μαχαιροβγαλτες,τωρα δεν ξερω αν εξακολουθουν να τους λενε ετσι.
Μην πεταχτει κανενας παοκτζης και πει κατι..ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ και σιγουρα εχει τεραστια ευθυνη η ομαδα του ΠΑΟΚ.

ΟΣΟ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΔΕΝ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΕΙ ΤΟΥς ΜΑΧΑΙΡΟΒΓΑΛΤΕΣ που ειναι περισσοτεροι απο οτι σε αλλες ομαδες....ΤΟΣΟ ΘΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΦΤΥΝΩ ΤΟΝ ΠΑΟΚ,ΣΟΡΥ ΚΙΟΛΛΑς.

ΕΠΙΧΕΙΡΙΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ..ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Οχι καμαρι μου,δεν ειναι το χειροτερο οτι στοχοποιουνται ολοι οι παοκτζιδες χεστηκαμε κιολας και ελεος δηλαδη.
ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΕΘΑΝΕ ΕΝΑ ΑΘΩΟ ΠΑΙΔΙ,ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙΣ.
Άσε με ρε Πούπι που έμαθες για μια επίθεση και νομίζεις ότι ανακάλυψες τον τροχό. Οι σύνδεσμοι όλων των ομάδων είναι ένα συνονθύλευμα εγκληματιών και εν δυνάμει δολοφόνων. Το θέμα δεν έχει να κάνει με κανέναν ΠΑΟΚ είναι κοινωνικό πρόβλημα που υπάρχει παντού και δείχνει σε τι σαπίλα βρισκόμαστε σαν κοινωνία. Οι σύνδεσμοι πρέπει να κλείσουν χθες και να μην ανοίξουν ποτέ ξανά.
Η στοχοποίηση έχει να κάνει με το ότι τέτοια ζώα (συγγνώμη στα ζώα) βλέπουν σαν κόκκινο πανί όποιον είναι "απ'τους αλλους" και καταντάμε όλοι να κινδυνεύουμε χωρίς να έχουμε καμία σχέση με οργανωμένους. Το βράδυ ήταν αυτό το παιδί, πέρσι ο Τόσκο πιο πριν ο Νάσος και η λίστα συνεχίζεται. Αν πιστεύεις ότι τέτοιες επιθέσεις που κάνουν αυτοί στο όνομα κάποιας ομάδας ανήκουν μόνο στον ΠΑΟΚ είσαι τουλάχιστον αφελής, επικίνδυνη και γενικά καλό είναι να το κλείνεις σε θέματα που έχεις άγνοια.
Δεν μιλάω εκ του ασφαλούς στην τελική και εγώ πάω γήπεδο και κάθε φορά φοβάμαι ότι στο πήγαινε-έλα μπορεί να φανεί κανένα διακριτικό και να έχω τρεξίματα. Κάνε μας τη χάρη λίγο.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,646 μηνύματα.
Στα κιτρινόμαυρα ντύθηκε η επίσημη σελίδα του Ηρακλή στα social media για να τιμήσει τον άδικο χαμό του 19χρονου οπαδού του Άρη.

1643729377605.png
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,923 μηνύματα.
Άσε με ρε Πούπι που έμαθες για μια επίθεση και νομίζεις ότι ανακάλυψες τον τροχό. Οι σύνδεσμοι όλων των ομάδων είναι ένα συνονθύλευμα εγκληματιών και εν δυνάμει δολοφόνων. Το θέμα δεν έχει να κάνει με κανέναν ΠΑΟΚ είναι κοινωνικό πρόβλημα που υπάρχει παντού και δείχνει σε τι σαπίλα βρισκόμαστε σαν κοινωνία. Οι σύνδεσμοι πρέπει να κλείσουν χθες και να μην ανοίξουν ποτέ ξανά.
Η στοχοποίηση έχει να κάνει με το ότι τέτοια ζώα (συγγνώμη στα ζώα) βλέπουν σαν κόκκινο πανί όποιον είναι "απ'τους αλλους" και καταντάμε όλοι να κινδυνεύουμε χωρίς να έχουμε καμία σχέση με οργανωμένους. Το βράδυ ήταν αυτό το παιδί, πέρσι ο Τόσκο πιο πριν ο Νάσος και η λίστα συνεχίζεται. Αν πιστεύεις ότι τέτοιες επιθέσεις που κάνουν αυτοί στο όνομα κάποιας ομάδας ανήκουν μόνο στον ΠΑΟΚ είσαι τουλάχιστον αφελής, επικίνδυνη και γενικά καλό είναι να το κλείνεις σε θέματα που έχεις άγνοια.
Δεν μιλάω εκ του ασφαλούς στην τελική και εγώ πάω γήπεδο και κάθε φορά φοβάμαι ότι στο πήγαινε-έλα μπορεί να φανεί κανένα διακριτικό και να έχω τρεξίματα. Κάνε μας τη χάρη λίγο.
Ποτε δεν ειπα οτι μονο στον ΠΑΟΚ υπαρχουν αυτα.Που το ειδες αυτο;
Ειπα οτι ειναι γνωστο το ονοματακι των παοκτζιδων,βλεπε μαχαιροβγαλτες και ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ.ΕΧΟΥΝ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΤΡΑΜΠΟΥΚΟΥΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΦΑΝΑΤΙΣΜΕΝΟ ΚΟΙΝΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΦΑΚΤ ΑΥΤΟ.Και δεν ειμαι καμια ομαδα,το θεωρω ηλιθιο να υποστηριζχω επιχειρησεις.

Κατα τα αλλα ξυδι αν σου θιξαμε την ομαδα.

Το σταματω διοτι σεβομαι εσενα και σε αγαπω διοτι μου αρεσουν οι αποψεις σου,αλλα δεν σεβομαι καθολου τον φανατισμο σου ΣΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ.
Και κατσε και σκεψου τι σκατα υποστηριζεις οχι μονο εσυ,αλλα και ολοι οι φιλαθλοι και οπαδοι ολων αυτων των ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΣΩΝ που στηριζονται ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΑΝΑΤΙΣΜΕΝΟΥΣ. ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΦΑΝΑΤΙΣΜΕΝΟΥΣ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΛΑΤΕΣ.ΔΙΟΤΙ ΑΝ ΘΕΛΑΝΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΑΝ.
Εγω δεν ειμαι ασχετη,εσυ εχεις φανατιστει και υποστηριζεις επιχειρησεις.
Χαιρεται και φιλακια.
Δεν θα κατσω να συζητησω με οπαδους καμιας ομαδας για ομαδες και μαχαιροβγαλτες ,σορυ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ποτε δεν ειπα οτι μονο στον ΠΑΟΚ υπαρχουν αυτα.Που το ειδες αυτο;
Ειπα οτι ειναι γνωστο το ονοματακι των παοκτζιδων,βλεπε μαχαιροβγαλτες και ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ.ΕΧΟΥΝ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΤΡΑΜΠΟΥΚΟΥΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΦΑΝΑΤΙΣΜΕΝΟ ΚΟΙΝΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΦΑΚΤ ΑΥΤΟ.Και δεν ειμαι καμια ομαδα,το θεωρω ηλιθιο να υποστηριζχω επιχειρησεις.

Κατα τα αλλα ξυδι αν σου θιξαμε την ομαδα.

Το σταματω διοτι σεβομαι εσενα και σε αγαπω διοτι μου αρεσουν οι αποψεις σου,αλλα δεν σεβομαι καθολου τον φανατισμο σου ΣΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ.
Και κατσε και σκεψου τι σκατα υποστηριζεις οχι μονο εσυ,αλλα και ολοι οι φιλαθλοι και οπαδοι ολων αυτων των ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΣΩΝ που στηριζονται ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΑΝΑΤΙΣΜΕΝΟΥΣ. ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΦΑΝΑΤΙΣΜΕΝΟΥΣ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΛΑΤΕΣ.ΔΙΟΤΙ ΑΝ ΘΕΛΑΝΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΑΝ.
Εγω δεν ειμαι ασχετη,εσυ εχεις φανατιστει και υποστηριζεις επιχειρησεις.
Χαιρεται και φιλακια.
Δεν θα κατσω να συζητησω με οπαδους καμιας ομαδας για ομαδες και μαχαιροβγαλτες ,σορυ.
Κανένας δολοφόνος δεν μπορεί να λερώσει την αγάπη που έχω από παιδί για την ομάδα μου (και ο καθένας για τη δική του εννοείται). Κανένα τέτοιο άτομο δεν δέχομαι να αποκαλέσω συνοπαδό μου. Και η βασική μου διαφορά με πολύ κόσμο είναι ότι δεν βλέπω κανέναν "από τους άλλους" σαν εχθρό επειδή μια μερίδα ηλίθιων από τη μεριά τους στέρησαν τη ζωή από παιδιά της κερκίδας μας. Δεν είναι μία ή δύο περιπτώσεις πίστεψε με. Είναι προσβλητικό να βάζετε μερικοί την ομάδα μας, με εμάς και αυτούς στο ίδιο καζάνι.

Επίσης αν βρήκες κάτι αστείο στο προηγούμενο ποστ μου, σοβαρά να το κοιτάξεις.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,923 μηνύματα.
Κανένας δολοφόνος δεν μπορεί να λερώσει την αγάπη που έχω από παιδί για την ομάδα μου (και ο καθένας για τη δική του εννοείται). Κανένα τέτοιο άτομο δεν δέχομαι να αποκαλέσω συνοπαδό μου. Και η βασική μου διαφορά με πολύ κόσμο είναι ότι δεν βλέπω κανέναν "από τους άλλους" σαν εχθρό επειδή μια μερίδα ηλίθιων από τη μεριά τους στέρησαν τη ζωή από παιδιά της κερκίδας μας. Δεν είναι μία ή δύο περιπτώσεις πίστεψε με. Είναι προσβλητικό να βάζετε μερικοί την ομάδα μας, με εμάς και αυτούς στο ίδιο καζάνι.

Επίσης αν βρήκες κάτι αστείο στο προηγούμενο ποστ μου, σοβαρά να το κοιτάξεις.
Ξερεις πολυ καλα οτι δεν επιτρεπεται ο σχολιασμος συστηματος ψηφοφοριας και απλα θα πω οτι το γελιο εδω δεν το πατησα για γελιο αλλα για το αντιθετο.
Το γεγονος οτι αντιδρας με αυτον τον τροπο απλα και μονο με δικαιωνει.Να κατσεις να σκεφτεις τον φανατισμο σου και οτι φανατιζεσαι για τις τσεπες καποιας επιχειρησης και μονο.
Η ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΚΑΙ ΒΡΩΜΙΚΗ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ/ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ.ΤΕΛΕΙΑ.
Μπορεις να εθελοτυφλεις οσο θες,αλλα δεν θα τυφλωθουμε κιαι οι υπολοιποι ΜΗ ΟΠΑΔΟΙ/ΠΡΟΒΑΤΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ.
Φιλια.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,458 μηνύματα.
Ας το καταλάβουν όλοι οι αθλητικοί σύλλογοι πως αν δεν προλαμβάνουν τέτοια γεγονότα, θα έχουν συνεχώς λιγότερους οπαδούς και λιγότερα έσοδα. Από σήμερα παύω να ασχολούμαι με το ποδόσφαιρο. Το έχω πάρει αποφαση.
Συλλυπητήρια στους γονείς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,820 μηνύματα.
Ας το καταλάβουν όλοι οι αθλητικοί σύλλογοι πως αν δεν προλαμβάνουν τέτοια γεγονότα, θα έχουν λιγότερους οπαδούς και λιγότερα έσοδα. Από σήμερα πάω να ασχολούμαι με το ποδόσφαιρο. Το έχω πάρει αποφαση.
Συλλυπητήρια στους γονείς.

Αργά το πηρες απόφαση. Εγω εχω να ασχοληθω με ελληνικο πρωτάθλημα απο το 2005.

Σε κάθε περίπτωση πάντως η @Gate4 εχει δίκιο και βλεπουμε όλοι ακομη και σε άλλα θέματα ποσο άσχημο ειναι να σε αντιμετωπιζουν οπως όλους σαν ένα τσουβάλι. Να παιρνει η φωτια μαζι με τα ξερά και τα χλωρά. Και αναφέρομαι και σε άλλα θεματα οχι μονο στα οπαδικά που έγινε η μανούρα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,701 μηνύματα.
Στα κιτρινόμαυρα ντύθηκε η επίσημη σελίδα του Ηρακλή στα social media για να τιμήσει τον άδικο χαμό του 19χρονου οπαδού του Άρη.

View attachment 95756
Τον εκτίμησα απίστευτα τον Ηρακλή για αυτή τη κίνηση.

Αν και Αρειανός δεν θα αναλωθω στο να βρίσω τον ΠΑΟΚ, θα βρίσω κάθε σκουπίδι οποιασδήποτε ομάδας θα σκότωνε ή ακόμα και θα χτυπούσε συνάνθρωπο του για τα οπαδικά.

Γαλήνη στη ψυχή κάθε αδικοχαμένου ανθρώπου που έφυγε για αυτές τις ηλιθιότητες.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,024 μηνύματα.
Ειναι λαθος η στοχοποίηση κοινωνικών ομάδων λόγω εθνικότητας, χρωμα δέρματος, πολιτικών και αθλητικών προτιμήσεων κ.λπ.
 

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Γενικά πάντα υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρχουν αποβράσματα που απλώς ψάχουν την αφορμή για να ξεδιπλώσουν τη διαστροφή τους. Η οπαδοποιήση και ο κάθε παρόμοιος ταυτοτικός φανατισμός απλώς τυχαίνουν να είναι η αρτηρία μέσω της οποίας αυτή η διαστροφή εκδηλώνεται. Είναι λάθος να ακυρώνεται ένα άθλημα ή μια ομάδα για ακραία στοιχεία που τυχαίνει να υπάρχουν σ αυτήν ή για οικονομικά λόμπυ που την ελέγχουν. Πρέπει να διακρίνονται αυτά.

Θα ακουστούν πολλές νουθεσίες πάλι, υποδείξεις για το πώς θα αποφευχθούν στο μέλλον τέτοια περιστατικά, καλλιέργεια παιδείας κλπ κλπ. Δυστυχώς είμαι πολύ απαισιόδοξος, ασύδοτοι και συγχρόνως ηλίθιοι θα υπάρχουν πάντα, και πάντα θα βρίσκουν οχήματα για να εκτυλίξουν τη μνησικακία τους, ακόμα και με την εξάλειψη του οπαδισμού.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,139 μηνύματα.
Του βιαστή δε του φταίει το ρούχο, όπως και του δολοφόνου δε του φταίει η ομάδα.
Ότι μερίδες οπαδών οποιασδήποτε ομάδας είναι πουθενάδες που επειδή δεν βρίσκουν κάτι άλλο να παθιαστούν στη ζωή τους βρίσκουν ως πρόσχημα αυτό και σε συνδυασμό με άλλες σαθρές όπως και να 'χει βάσεις καταφεύγουν σε βίαιες πράξεις, είναι δεδομένο. Όπως ίσως (δεν ασχολούμαι με ποδόσφαιρο να τον κόβω ότι ισχύει αυτό) είναι δεδομένη η ανοχή της εκάστοτε ομάδας σε τέτοια στοιχεία γιατί να κόβονται τα εισιτήρια και να υποστηρίζεται η ομάδα μας νοιάζει.

Σε τέτοιες πράξεις δεν μπορείς να πεις ότι μπλέκονται ομάδες ωστόσο. Οι τυπάδες που έκαναν αυτό το πράγμα είναι χοντρικά οι τυπάδες που θα έλεγαν "τι κοιτάς ρε;" σ' έναν άκυρο και θα τρώγονταν για καυγά και δεν ξέρω τι. Αντί για φίλοι του παοκ θα μπορούσαν να 'ναι φίλοι του στεκιού/της ξερής/της μοτσαρέλας και να σκοτώσουν έναν φίλο του ινσόμνια/της αγωνίας/της παρμεζάνας.
 

charmander

Δραστήριο μέλος

Ο charmander αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Στην Αθήνα γίνονται συχνά τέτοια περιστατικά με ρόπαλα και μαχαίρια και από τύχη δεν έχουμε νεκρό.Ειναι άδικο να τσουβαλιαζονται ολοι οι οπαδοί του ΠΑΟΚ και γενικά οποίος αγαπάει την ομάδα του χωρίς να κάνει έκτροπα.Πρεπει οι αρμόδιοι να ασχοληθούν με την οπαδικη βία.Ευχομαι να μην υπάρχουν αντίποινα και έχουμε αλλά τέτοια άσχημα περιστατικά.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,458 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,646 μηνύματα.

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 3,183 μηνύματα.
Καθημερινα φαινομενα αυτα...Οσοι εχουν ασχοληθει με το οπαδικο κινημα δεν τους προκαλει καν εντυπωση...Και αυτο ειναι το χειροτερο.Αμα δεν ειχαν δολοφονησει χθες το παλικαρι δεν θα υπηρχε καν σαν ειδηση...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top