Οπαδική βία

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,490 μηνύματα.
Κυκλοφορούν διάφορες εικόνες τύπου story από Original 21 που μία μέρα πριν το σκηνικό προειδοποιούν για κάθοδο 150 Κροατών συνιστούν προσοχή στους φιλάθλους της ΑΕΚ και κλείνουν λέγοντας μακάρι να φύγουν λιγότεροι...

Εν τέλει έχουμε και λέμε, η αστυνομία ήξερε για την κάθοδο οργανωμένων της Κροατίας, οι οργανωμένοι συνδεσμίτες της ΑΕΚ (και προφανώς και του Παναθηναϊκού) γνώριζαν. Πέρα από τον απλό πολίτη που δεν ασχολείται με αυτά υπήρξε κανένας που να μην ήξερε;
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,322 μηνύματα.
Κυκλοφορούν διάφορες εικόνες τύπου story από Original 21 που μία μέρα πριν το σκηνικό προειδοποιούν για κάθοδο 150 Κροατών συνιστούν προσοχή στους φιλάθλους της ΑΕΚ και κλείνουν λέγοντας μακάρι να φύγουν λιγότεροι...

Εν τέλει έχουμε και λέμε, η αστυνομία ήξερε για την κάθοδο οργανωμένων της Κροατίας, οι οργανωμένοι συνδεσμίτες της ΑΕΚ (και προφανώς και του Παναθηναϊκού) γνώριζαν. Πέρα από τον απλό πολίτη που δεν ασχολείται με αυτά υπήρξε κανένας που να μην ήξερε;
Ολοι ηξεραν, οτι θα σκασουν εκεινη την ωρα εξω απο το γηπεδο δεν ηξεραν (οι οπαδοι της Αεκ).
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,537 μηνύματα.
Έχω σταματησει να ασχολούμαι με 22 μαντράχαλους που βαράνε ενα τόπι απο το 2004.

Μόνο οταν έπιαζε η Εθνική το παρακολουθουσα. Απο εκει και πέρα όχι δεν με ενδιέφερε και ειδικά οι Κυριακές με τις "αναλυσεις" του πρωταθληματος και των ντέρμπι.... και απαπαπ βαριέμαι και μονο που τα ακούω.

RIP στο παληκάρι. Ο θεός να δινει κουράγιο στην οικογενεια και οσους τον θυμούνται.

Καμιά φορά λέω να αρχισω να οπλοφορώ γενικότερα .... αν μου κάτσει κανα τέτοιο σκηνικό να τους ξεπαστρέψω σαν κατσαρίδες να ξεβρωμίσει ο τόπος και ας με δικάσουν κιόλας μετά.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,490 μηνύματα.
Ολοι ηξεραν, οτι θα σκασουν εκεινη την ωρα εξω απο το γηπεδο δεν ηξεραν (οι οπαδοι της Αεκ).
Σήμερα πάντως λένε η Αθήνα θα είναι αστακός. Μέχρι και ελικόπτερο θα πετάει. Αυτό που με εκνευρίζει είναι πως πραγματικά αν τις ίδιες προφυλάξεις είχαν πάρει και με την ΑΕΚ τώρα μία μάννα δεν θα έκλαιγε το παιδί της.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,537 μηνύματα.
Σήμερα πάντως λένε η Αθήνα θα είναι αστακός. Μέχρι και ελικόπτερο θα πετάει. Αυτό που με εκνευρίζει είναι πως πραγματικά αν τις ίδιες προφυλάξεις είχαν πάρει και με την ΑΕΚ τώρα μία μάννα δεν θα έκλαιγε το παιδί της.

Φαντάσου πόσο τελειωμένος στο μυαλό πρέπει να εισαι για να μπεις στη διαδικασία να κάνεις ενα ταξίδι ολόκληρο να έρθεις στην Ελλαδα να παιξεις ξύλο. Γιατι νομίζεις οι άλλοι σκεφτονται διαφορετικα.... απλά δεν έχουν σκοτώσει ακομη άνθρωπο.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,490 μηνύματα.
Φαντάσου πόσο τελειωμένος στο μυαλό πρέπει να εισαι για να μπεις στη διαδικασία να κάνεις ενα ταξίδι ολόκληρο να έρθεις στην Ελλαδα να παιξεις ξύλο. Γιατι νομίζεις οι άλλοι σκεφτονται διαφορετικα.... απλά δεν έχουν σκοτώσει ακομη άνθρωπο.
Καλά αν θέλουμε να κατηγορήσουμε τις ομάδες σαν σύνολο για τα πεπραγμένα των φανατικών τότε όλες αιματοβαμμένες είναι. Στις τόσες δεκαετίες οπαδικού φανατισμού και βίας όλες οι κερκίδες έχουν μπλεχτεί σε σκηνικά που είχαν νεκρούς. Και δυστυχώς αυτό θα συνεχίσει.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,537 μηνύματα.
Καλά αν θέλουμε να κατηγορήσουμε τις ομάδες σαν σύνολο για τα πεπραγμένα των φανατικών τότε όλες αιματοβαμμένες είναι. Στις τόσες δεκαετίες οπαδικού φανατισμού και βίας όλες οι κερκίδες έχουν μπλεχτεί σε σκηνικά που είχαν νεκρούς. Και δυστυχώς αυτό θα συνεχίσει.
Έλα μωρέ οι περισσότεροι σύνδεσμοι φανατισμένοι ειναι , και για αυτο εδω το περιστατικο ακούστηκε οτι οπαδοί του Βάζελου (παλια ήμουν βάζελος τωρα δεν ασχολούμαι) είχαν καλές σχέσεις με τους μαχαιροβγάλτες που ήρθαν απο την Κροατία.

Ειναι δυνατον τωρα να ειμαι εγώ άνθρωπος της προκοπής κ να έχω καλές σχέσεις με κάποιον που ειναι μπράβος - μαχαιροβγάλτης - τσαμπουκάς και όλα αυτα ; τι κοινά έχουμε εμεις με τέτοια αποβράσματα ;

για αυτο κ εγω τοσα χρονια γραμμένους στα @@ μου τους έχω και δεν τους ταίζω. Δεν θα ειχα και καμιά δουλειά εκει μέσα.

Σιγά το επιπεδο τωρα στους συνδέσμους.... καφριλίκι - μαγκιά - χορταράκι μαγικό - γηπεδο - πάμε να δειρουμε πάμε να ουρλιάξουμε.
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Δυστυχως κατι τετοια γινονται και απομακρυνουν τους υγιεις οπαδους απο το γηπεδο. Φτασαμε να φοβομαστε να παμε στο γηπεδο επειδη υπαρχουν οι αρρωστοι. Να φοβομαστε να φορεσουμε την μπλουζα της ομαδας μας για να παμε σε ενα 5*5 να παιξουμε μπαλιτσα. Να φοβομαστε να τραγουδησουμε ενα συνθημα της ομαδας μας για την κ@υλα μας. Κι οσο το κρατος κρυβει τα προβληματα κατω απο το χαλακι δε θα βελτιωθει τιποτα. Με μια δημοσιευση "ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ" δεν τσακιζεις τον φανατισμο. Δυστυχως ο Μιχαλης δεν ηταν σιγουρα ο τελευταιος. Το σχολειο, η οικογενεια πρεπει να αλλαξουν την κατασταση αυτη. Και φυσικα οι προεδροι των ομαδων. Οσο ανεχονται αυτες τις καταστασεις, τιποτα δεν θα αλλαξει. Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ χθες εβγαλε ανακοινωση για τον Μιχαλη τη στιγμη που σε καθε ματς οι οπαδοι του ΠΑΟΚ ζητουν λευτερια στα αδερφια τους για τη δολοφονια του Αλκη. Τα σκουπιδια πρεπει να φυγουν μεσα απο τους συνδεσμους. Και δεν μιλαω μονο για τον ΠΑΟΚ, αλλα για ολες τις ομαδες. Οσο εχουν οι συνδεσμοι μες στις ταξεις τους τα τσιρακια, τα πουτ@ν@κια του καθε προεδρου και γινονται στρατος για να τον προστατευουν αλλα και για να του κανουν ο,τι εξυπηρετηση χρειαζεται, η κατασταση θα πηγαινει απο το κακο στο χειροτερο. Δυστυχως αηδια και θλιψη. Πως να κατσεις να απολαυσεις αγωνα μετα απο αυτα; Ας ειναι ελαφρυ το χωμα που θα σκεπασει τον Μιχαλη, αλλα και ολων αυτων που εχουν χαθει αδικα για μια κωλοομαδα🕊️😢
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Εγώ είμαι ολυμπιακός αλλά δεν πηγαίνω γήπεδο εδώ και μια 4-5ετια...γήπεδο πηγαίνω μόνο όταν παίζει η εθνική είτε μπάσκετ είτε ποδόσφαιρο
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,537 μηνύματα.
Εθνική Ελλάδος μόνο.

Κάθεστε και κάνετε πλουσιο το κάθε σουργελο.
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Δυστυχως κατι τετοια γινονται και απομακρυνουν τους υγιεις οπαδους απο το γηπεδο. Φτασαμε να φοβομαστε να παμε στο γηπεδο επειδη υπαρχουν οι αρρωστοι. Να φοβομαστε να φορεσουμε την μπλουζα της ομαδας μας για να παμε σε ενα 5*5 να παιξουμε μπαλιτσα. Να φοβομαστε να τραγουδησουμε ενα συνθημα της ομαδας μας για την κ@υλα μας. Κι οσο το κρατος κρυβει τα προβληματα κατω απο το χαλακι δε θα βελτιωθει τιποτα. Με μια δημοσιευση "ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ" δεν τσακιζεις τον φανατισμο. Δυστυχως ο Μιχαλης δεν ηταν σιγουρα ο τελευταιος. Το σχολειο, η οικογενεια πρεπει να αλλαξουν την κατασταση αυτη. Και φυσικα οι προεδροι των ομαδων. Οσο ανεχονται αυτες τις καταστασεις, τιποτα δεν θα αλλαξει. Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ χθες εβγαλε ανακοινωση για τον Μιχαλη τη στιγμη που σε καθε ματς οι οπαδοι του ΠΑΟΚ ζητουν λευτερια στα αδερφια τους για τη δολοφονια του Αλκη. Τα σκουπιδια πρεπει να φυγουν μεσα απο τους συνδεσμους. Και δεν μιλαω μονο για τον ΠΑΟΚ, αλλα για ολες τις ομαδες. Οσο εχουν οι συνδεσμοι μες στις ταξεις τους τα τσιρακια, τα πουτ@ν@κια του καθε προεδρου και γινονται στρατος για να τον προστατευουν αλλα και για να του κανουν ο,τι εξυπηρετηση χρειαζεται, η κατασταση θα πηγαινει απο το κακο στο χειροτερο. Δυστυχως αηδια και θλιψη. Πως να κατσεις να απολαυσεις αγωνα μετα απο αυτα; Ας ειναι ελαφρυ το χωμα που θα σκεπασει τον Μιχαλη, αλλα και ολων αυτων που εχουν χαθει αδικα για μια κωλοομαδα🕊️😢
Φοράω μόνο ξένες εμφανίσεις,ξένων ομάδων όταν πηγαίνω για μπαλίτσα ή για μπάσκετ ή μπλούζα εθνικής (χωρίς όνομα από πίσω)
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,918 μηνύματα.
Δυστυχώς το γεγονός που έλαβε χώρα χθες δεν ήταν το τελευταίο και φοβάμαι ότι θα θρηνήσουμε και αλλά άτυχα παιδιά σύντομα. Δυστυχώς σαν χώρα δεν έχουμε καταφέρει να προστατεύσουμε τους οπαδούς και γενικά τους πολίτες μας από άτομα τα οποία έχουν σαν στόχο να προκαλούν πανικό, πόνο και βία. Η αστυνομία έχει μεγάλη ευθύνη για τα χθεσινά γεγονότα καθώς ήξερα εδώ και ημέρες τι θα γινόταν όμως δεν έκαναν τίποτα ώστε να το αποτρέψουν. Το πιο άσχημο της υπόθεσης είναι ότι ακόμα και φυλακή να μπουν αυτοί ένα 29χρονο παιδί δεν έρχεται πίσω δυστυχώς. Πέρσι είχαμε τον Αλκή και τότε η πολιτεία είχε πει ότι δεν θα ξανά θρηνήσουμε κανέναν από χούλιγκαν δυστυχώς όμως αυτό δεν έγινε και σήμερα μια οικογένεια θρηνεί το παιδί της που έφυγε τόσο άδικα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,537 μηνύματα.
Δυστυχώς το γεγονός που έλαβε χώρα χθες δεν ήταν το τελευταίο και φοβάμαι ότι θα θρηνήσουμε και αλλά άτυχα παιδιά σύντομα. Δυστυχώς σαν χώρα δεν έχουμε καταφέρει να προστατεύσουμε τους οπαδούς και γενικά τους πολίτες μας από άτομα τα οποία έχουν σαν στόχο να προκαλούν πανικό, πόνο και βία. Η αστυνομία έχει μεγάλη ευθύνη για τα χθεσινά γεγονότα καθώς ήξερα εδώ και ημέρες τι θα γινόταν όμως δεν έκαναν τίποτα ώστε να το αποτρέψουν. Το πιο άσχημο της υπόθεσης είναι ότι ακόμα και φυλακή να μπουν αυτοί ένα 29χρονο παιδί δεν έρχεται πίσω δυστυχώς. Πέρσι είχαμε τον Αλκή και τότε η πολιτεία είχε πει ότι δεν θα ξανά θρηνήσουμε κανέναν από χούλιγκαν δυστυχώς όμως αυτό δεν έγινε και σήμερα μια οικογένεια θρηνεί το παιδί της που έφυγε τόσο άδικα.

Κανεις δεν προκειταιβνα σε προστατεψει όσο μπορείς εσυ τον εαυτό σου.

Αυτοί οι χώροι δεν είναι για εμάς. Δεν έχω παει ποτε γήπεδο κ ουτε θα ήθελα και ποτε.

Αμα περιμενεις απο την αστυνομία σώθηκες έχουν αλλά θεματα αυτοι δικά τους κ κάποιες φορές είναι ανίκανοι λόγω ηγεσίας.

Όπου βλέπεις αλητοφατσες τατουάζ αερο δουλειές πορτες παραθυρα μπραβιλικια αναβολιασμενα βόδια να κάνουν τους καμπ όσους. Μη κάθεσαι ουτε για καφε. Πες έχω μια δουλειά κ φευγω.

Με αποβρασματα δεν έχουμε παρε δώσε. Νομος.

Φευγε ορμή προ της βίας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,918 μηνύματα.
Κανεις δεν προκειταιβνα σε προστατεψει όσο μπορείς εσυ τον εαυτό σου.

Αυτοί οι χώροι δεν είναι για εμάς. Δεν έχω παει ποτε γήπεδο κ ουτε θα ήθελα και ποτε.

Αμα περιμενεις απο την αστυνομία σώθηκες έχουν αλλά θεματα αυτοι δικά τους κ κάποιες φορές είναι ανίκανοι λόγω ηγεσίας.

Όπου βλέπεις αλητοφατσες τατουάζ αερο δουλειές πορτες παραθυρα μπραβιλικια αναβολιασμενα βόδια να κάνουν τους καμπ όσους. Μη κάθεσαι ουτε για καφε. Πες έχω μια δουλειά κ φευγω.

Με αποβρασματα δεν έχουμε παρε δώσε. Νομος.

Φευγε ορμή προ της βίας.

Συμφωνώ ότι οι χώροι των γηπέδων στην Ελλάδα είναι αυξημένου κινδύνου λόγω του φανατισμού που επικρατεί όμως φίλε εδώ μιλάμε για κάτι εντελώς διαφορετικό. Οι αρχές ήξεραν εδώ και ημέρες τι είχαν σκοπό να κάνουν όμως δεν τους σταμάτησαν, μάλιστα πέρασαν τα σύνορα και τα διόδια ανενόχλητοι λες και η αστυνομία το θεωρούσε λογικό αυτό που πήγαινε να συμβεί. Η αστυνομία είναι εδώ για να προστεθεί τους πολίτες όμως σε αυτην την φάση δεν τον έκανε δυστυχώς.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,537 μηνύματα.
Σε αυτό δεν ξέρω να σ απαντήσω. Και δεν υποστηρίζω και τους αστυνόμους. Αν εκαναν μεροληψιες μακάρι όχι απλά να φυγουν από μια θέση αλλά να αποταχθουν και από το σώμα.

Δεν με ενδιαφέρει καθόλου.

Ένας μαλάκας λιγότερος. Είναι επιτυχία. Για την επόμενη φορά.

Όσο μεγαλώνω δεν μπορώ έχω κόφτη στη μαλακια. Μικρος είχα περισσοτερη υπομονη και δικαιολογούσα καταστάσεις τώρα πια όχι.

Αδιαφορείς αν έρθουν εδώ οι μαχαιροβγάλτες τα αποβρασματα με τα τατουάζ κ τα μπράτσα από τα αναβολικά κάτι τελειωμένες προσωπικοτητες τυποι του περιθωρειου και σκοτώσουν τα παιδια του κόσμου;

Ωραία και εγώ αδιαφορώ αν θα χάσεις τη δουλειά σου. Είσαι επαγγελματίας κ κρινεσαι.

Τέλος. Εις την λ ουτσα μας που έλεγε και ο Χίος.

What you take is what you give. Αυτό ειναι το πραγματικο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ας πανε να βρουνε ποιος περασε γιατί περασε κ αν έπρεπε να περασει. Μην ασχολείστε εσείς με αυτό δεν είναι δική σας δουλειά να στεναχωριέστε. Άλλοι πρεπει να στεναχωριούνται.
 
Τελευταία επεξεργασία:

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
1691594192165.jpeg
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,775 μηνύματα.
IMG_3449.jpeg

Δεν ξέρω τι να (πρώτο)πω για το συμβάν. Δεν θέλω να το σκέφτομαι. Διάβασα και αυτό το σχόλιο και διαλύθηκα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,537 μηνύματα.
Τι να πεις... Κρίμα που καταργήθηκε η θανατική ποινη.

Θα τα βάλουνε φυλακή τα ρεμαλια να τα ταιζουμε από τους φόρους μας.

Κάθε μήνα δίνω 100 ευρώ φόρο από τα μεικτά του μισθου μου και 37 ευρώ δόση στο gsis για 8 μήνες.

Εδώ δες χάλια


Είχανε λέει μαχαίρια πανω τους.

Ο κάθε περιθωρειακος Κουραδομαγκας. Βγαίνει έξω με σκοπό να δημιουργήσει φασαρία κ ταραχές.

Μαστίγιο θέλουν όλοι αυτοί να τους κλεισεις σε ένα υπόγειο κ να κατεβαίνει κάθε βράδυ ο δημιος να τους δέρνει αλυπητα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,136 μηνύματα.
Πολύ ωραία τα είπε ο Μάκαρος επί του θέματος (για άλλη μία φορά).


Κατά τ' άλλα, αν με ρωτάς, κι εγώ δε θα ήθελα να "πολιτικοποιηθεί" το θέμα. (Κατά βάση γιατί δεν έχω ίδεα από ποδόσφαιρα για να ξέρω τι πιστεύουν οι οργανωμένοι οπαδοί της κάθε ευρωπαϊκής ομάδας).
Ο χουλιγκανισμός εμπερίεχει τη μισαλλοδοξία (και τις πράξεις μίσους που αυτή δημιουργεί, καλή ώρα), που μπορεί να υπάρχει σε οποιονδήποτε.
Δεδομένα θα υπάρχει σε φίλους/νοσταλγούς ένος καθεστώτος που έστελνε σε στρατόπεδα οτιδήποτε το διαφορετικό οπότε μοιραία τέτοιοι υποστηρικτές θα βρίσκουν καταφύγιο σε fan clubs ομάδων και θα χρησιμοποιούν αυτές ως αφορμή για να βγάλουν τα γούστα τους.
Όπως μοιραία καταφύγιο θα βρει εκεί και ένας τέρμα αναρχικός/whatever που απλά τη βρίσκει με τα μπάχαλα.
Ε, όταν βγαίνει δικηγόρος-τι σκατά ήταν των οπαδών της Ντιναμό και λέει μέσες-άκρες "αυτοί της ΑΕΚ άπλυτοι αριστεροί είναι ρει", λες και είναι ο Άδωνης του 2009, θες-δε θες υποθέτεις τι θα πρεσβεύουν οι οπαδοί Ντιναμό.
Συνεπώς σε αυτόν τον θάνατο, ναι, μεγάλο ρόλο προφανώς έπαιξε η αγάπη για το Φύρερ. Παρόλο που ακόμη δεν ξέρουμε αν το παιδί πέθανε από έλληνα/κροάτη/ποιος ξερει τι εθνικότητας και ομάδας.

Αλλα επίμενω ότι σε αυτήν την περίπτωση η όλη "ποτέ ξανά, να κάνουμε κάτι για την οπαδική βία, μπλα μπλα" κουβέντα, σχεδόν αποπροσανατολίζει.
Εδώ δεν έχουμε την περίπτωση του Άλκη που θα μπορούσε να συμβεί στον καθένα που θα τύχει να βρίσκεται κοντά σε γήπεδο ή να φοράει μπλούζα ομάδας ή να απαντήσει λάθος σε μία ερώτηση, που πράγματι είναι αφορμή να ανοίξει κουβέντα του με ποιο γαμημένο τρόπο μεγαλώνουμε τα παιδιά μας και γιατί το κράτος και οι επιχειρήσεις-ομάδες σαπορτάρουν αυτό το πράγμα.


Εδώ έχουμε πεντακάθαρες ευθύνες στην ΕΛΑΣ και στον ανύπαρκτο κρατικό μηχανισμό, πίριοντ.
Δεν οργανώθηκε πότε και "παρακολουθούσε τόσο διακριτικά" που δε θα προλάβαινε να κάνει και τίποτα.
Στους ΔΙΑΣ απ' ότι φαίνεται δόθηκε εντολή από το κέντρο να μην εμπλακούν και ω του θαύματος αυτή τη φορά την υπάκουσαν γιατί άλλο να καταδιώκεις και να πυροβολείς εντός πόλεως κόσμο που έκλεψε βενζίνη, άλλο να μπλέκεις με χουλιγκάνια που πράγματι αποτελούν απειλή για τη σωματική σου ακεραιότητα, δεμπαιζειςμαυτα.

Οι αποπομπές που έχουν γίνει μέχρι στιγμής είναι του επιπέδου "σταθμάρχης στα Τέμπη". Ο άλλος ο Οικονόμου σου λέει στα μούτρα "η παραίτηση θα ήταν η εύκολη λύση".

"Έτσι είναι κι άμα σας αρέσει" είναι η φάση της ΕΛΑΣ, του υπουργείου της και της κυβέρνησης ολάκερης.
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Τι να πεις... Κρίμα που καταργήθηκε η θανατική ποινη.

Θα τα βάλουνε φυλακή τα ρεμαλια να τα ταιζουμε από τους φόρους μας.

Κάθε μήνα δίνω 100 ευρώ φόρο από τα μεικτά του μισθου μου και 37 ευρώ δόση στο gsis για 8 μήνες.

Εδώ δες χάλια


Είχανε λέει μαχαίρια πανω τους.

Ο κάθε περιθωρειακος Κουραδομαγκας. Βγαίνει έξω με σκοπό να δημιουργήσει φασαρία κ ταραχές.

Μαστίγιο θέλουν όλοι αυτοί να τους κλεισεις σε ένα υπόγειο κ να κατεβαίνει κάθε βράδυ ο δημιος να τους δέρνει αλυπητα.
Μακαρι επαναφορα θανατικης ποινης για τετοια αποβρασματα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top