Παίζετε κάποιο μουσικό όργανο;

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Affectuoso31:
....

Τα τελευταία 18 χρόνια βγάζω λοιπόν το ψωμάκι μου καταλήγοντας να διδάσκω όπου έχω λόγο να το κάνω. Αυτό βέβαια έχει και το αντίτιμο του αφού επιλέγοντας τους μαθητές μου, (όχι βάση της οικονομικής ευμάρειας των γονιών του ή της εκπλήρωσης του ψώνιου των γονιών τους να μάθουν μουσική)δύσκολα το ψωμάκι μπορεί να γίνει "παντεσπάνι"...

Πριν από μερικά χρόνια επίσης συνειδητοποίησα πως χωρίς γνώσεις μουσικής τεχνολογίας έχει γίνει εξαιρετικά δύσκολο έως αδύνατο πολλές φορές να αναπαράγω και να παρουσιάσω ότι κατά καιρούς γεννιέται μέσα μου. Καταπιάστηκα και μ αυτό. Γράφω μουσική και κάνω μουσική επιμέλεια για θέατρο και κινηματογράφο.

Φίλε, σου βγάζω το καπέλο. Έτσι απλά.

γουέλκαμ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affectuoso31

Νεοφερμένος

Η Affectuoso31 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
Φίλε, σου βγάζω το καπέλο. Έτσι απλά.

γουέλκαμ:)
Φίλη :)
Μην το βγάζεις τώρα που χειμώνιασε ...βγάλτο την άνοιξη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Affectuoso31:
Φίλη :)
Μην το βγάζεις τώρα που χειμώνιασε ...βγάλτο την άνοιξη :P

εδώ που είμαι (Κάιρο) δεν το χρειάζομαι:P

...έτσι κι αλλιώς, προτιμώ τα σκουφάκια:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simboy

Νεοφερμένος

Ο simboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Afectuoso είσαι ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ αν κάνεις αυτό που αγαπάς
Ρώτα και μένα
Εχω πραγματικά ΜΙΖΕΡΙΑΣΕΙ μέσα μου και είμαι σαν άνθρωπος που του στερούν το οξυγόνο γιατί το οξυγόνο για μένα είναι η έκφραση μέσα από τη μουσική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affectuoso31

Νεοφερμένος

Η Affectuoso31 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Τρισευτυχισμένη μάλλον φίλε μου :)
Μα καλά δεν φαίνεται εκεινο το ροζ κυκλάκι με το σταυρουδάκι απο κάτω΄, στο nickname μου?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sunwing

Νεοφερμένος

Η sunwing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Γεια στους καινούριους της παρέας! Ωραίες και οι δύο τελευταίες δημοσιεύσεις! Να παίζετε και να τραγουδάτε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affectuoso31

Νεοφερμένος

Η Affectuoso31 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Με 9 και 10 μηνύματα αντίστοιχα μάλλον εμείς είμαστε οι νέες της παρέας :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sunwing

Νεοφερμένος

Η sunwing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
:) Ναι! ναι! Φεύγω απο Κρήτη για Ξάνθη, αλλιώς θα σου γραφα πιο πολλά!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
sunwing, Affectuoso31, simboy είσαστε τελείως off-topic συνεχίστε την κουβέντα σας στο "Κουβεντούλα χωρίς θέμα" εκτός αν θέλεται να συμπηρώσετε κάτι σχετικά με αυτό το τοπικ
thanks:)

Yiannis
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny gnr

Νεοφερμένος

Ο Johnny gnr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn:
Εγώ παίζω ηλεκτιρή κιθάρα 2 και κάτι χρόνια (κάνω και μάθημα σε ωδείο). Καλά πάω. Με μια κιθάρα στο χέρι με βλέπεις όλη μέρα...

ΝΑΙ έχω καεί.

Και ναι, στην κιθάρα θα προτιμούσα μάθημα σε ωδείο για απόκτηση σωστής τεχνικής.
Λοιπόν το πρώτο μου post!!
εχω εδώ και δύο μήνες ηλεκτρική κιθάρα και μπορω να πω με μετριοφροσύνη οτι πάω πολύ καλά(έχω βγάλει πολλά riffakia και αρκετά σολο,ο ifrit με κσέρει)
Συμβουλή:
Αυτοδίδακτοι οπως εγώ προχωράνε πιο γρήγορα αλλά με λάθος μέθοδο:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Εγώ παίζω βιολί για 5 χρόνια(αυτός είναι ο 6ος χρόνος).

Λοιπόν τα αρνητικά είναι ότι είναι δύσκολο όργανο επειδή δεν έχει τάστρα κυρίως.Τα θετικά είναι ότι μπορεί να εκφράσει τα συναισθήματά σου καλύτερα από κάθε άλλο όργανο γι'αυτό λέγεται και βασιλιάς των οργάνων συν το ότι σε κάνει να χαλαρώνεις και για μένα να απαλλάσεσαι κατά ένα μεγάλο μέρος από το άγχος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.
Μπράβο ρε μικρέ! Με εκπλήσσεις!!!!!! Συγχαρητήρια! :) :) :)

Τι να πω κι εγω ο καμμένος που εχω ενα βιολί στο πατρικό μου και δεν το αγγίζω καθόλου!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Βασικά δεν είμαι 12 χρονών αλλα 13ών.7 χρονών άρχισα το βιολί.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affectuoso31

Νεοφερμένος

Η Affectuoso31 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Τάστα τα λένε και όχι τάστρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
νταξ, το τ με το ρ δίπλα δίπλα είναι, κατά λάθος θα το πάτησε το παιδί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Affectuoso31:
Μόλις σημερα έκανα εγγραφή στην κοινότητα σας και απο τα λίγα που διάβασα νομίζω πως βρήκα ένα ακόμα διαμαντάκι του internet .

Tώρα το είδα αυτό! Να'σαι καλά!! :redface:
Καλωσόρισες! :hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affectuoso31

Νεοφερμένος

Η Affectuoso31 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Kαλώς σας βρίσκω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Λάθος μου.Τάστα ήθελα να γράψω απλώς είναι κοντά τα 2 πλήκτρα όπως είπε ο weak.Weak ευχαριστώ για τη συμπαράσταση.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Ακολουθησα την υπoγραφη της Michelle στο myphone και τσουπ σας ηρθα και εγω:) 1 post.

Παιζω κλασσικη κιθαρα 10 χρονια. Ειμαι πτυχιουχος και εδω και 3,5 χρονια παιδευομαι με το διπλωμα... Τωρα που γυρισα απο φοιτητης ελπιζω το καλοκαιρακι να δωσω.

Η κιθαρα ειναι η ζωη μου. Οταν μου ειπαν οτι ειμαι στα προθυρα τενοντιτηδας τρελαθηκα:( Αν το ζοριζα λιγο ακομη το χερι, οχι κιθαρα δεν θα ξαναεπαιζα, αλλα θα εκανα θεραπειες για να μπορω να πιανω με το χερι μου...

Τεσπα. Οσοι αγαπατε την μουσικη, ασχοληθειτε. Σας κανει καλυτερους ανθρωπους. Και ποτε δεν ειναι αργα. Ο Ορφεας Περιδης στα 18 ξεκινησε;)

Καλως σας βρηκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Kαλωσόρισες! :hello:

Tελικά τι έγινε με την τενοντίτιδα? Τώρα μπορείς να παίζεις κανονικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top