Παίζετε κάποιο μουσικό όργανο;

fogi

Νεοφερμένος

Η fogi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
μια απο τα ίδια!

εχω πτυχίο κλασσικής κιθάρας, εχω ασκησει το λειτουργημα (:D) της διδασκαλίας όσο ήμουν φοιτήτρια και τώρα...η μηχανολογία έχει τον πρώτο ρόλο της ζωής μου!
όπως η sesilia έτσι κι εγω, ενα τραγουδάκι της προκοπης χωρίς παρτιτούρα είναι δύσκολο να το παίξω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mathmaniac

Νεοφερμένος

Ο Mathmaniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά, εγώ ξεκίνησα πολύ μικρός με κλασική κιθάρα ( ποτέ δεν μου άρεσε ) και την παράτησα... Μετά αγόρασα την πιο ονειρεμένη κιθάρα της ζωής μου μια Fender Stratocaster και τώρα που σας γράφω έχω στα χέρια μου μια φθηνή σχετικά ηλεκτροακουστική Yamaha η οποία μου έχει πάρει το μυαλό... Την λατρεύω!!!!!!!!! Περνάω ώρες μαζί της... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Παίζω γιατί όχι.
Παίζω μπαγλαμά, ο πατέρας μου μπουζούκι αλλά αυτοδιδακτή.... δεν ξέρω τις νότες μουσικό αυτί που λένε.
Τελευταία βεβαια το έχω παρατίσει λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Κιθάρα και την είχα ψιλοπαρατήσει τον τελευταίο καιρό, ώρα να επανέλθω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Παλιά έπαιζα κρουστά σε μια τοπική μπάντα, και λίγο κιθάρα μόνος μου αλλά έχω χρόνια να ασχοληθώ, παρόλο που την έχω ακόμα στη θήκη (είχα και ντραμς αλλά ενοχλούσα και την πούλησα):D.
Αν ήθελα να μάθω κάποιο όργανο σήμερα θα προτιμούσα μπάσο (είτε ακουστικό είτε ηλεκτρικό) ή βιολί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thecure

Νεοφερμένος

Η thecure αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
πλήκτρα, αν και τον τελευταιο καιρο εχουν πιασει σκονη... και εγω θα ηθελα να μαθω βιολι !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotini17n

Νεοφερμένος

Η fotini17n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Λοιπον,εγώ παιζω ηλεκτρική κιθάρα εδώ και λίγο καιρό...Απ'οσο βλέπω είναι αρκετοί που θέλουν να μάθουν...Μην αγχώνεστε δεν είναι κάτι δύσκολο...Και ποτέ μην λες ποτέ δεν υπάρχει καλός ή κακός μαθητής...Παίζει ρόλο το πόσο αγαπάς αυτό που θέλεις να κένεις και πόσο ασχολήσε με αυτό....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kolokythi

Νεοφερμένος

Η Kolokythi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Δεν παίζω δυστυχώς τίποτα... δεν άρχισα από μικρή και τώρα μου φαίνεται πως είναι πολύ αργά για να ξεκινήσω (ίσως όμως και να το χρησιμοποιώ ως δικαιολογία για την τεμπελιά μου:redface:)

Το αγαπημένο μου όργανο, μακράν, είναι το μπάσσο(και το κόντρα μπάσσο επίσης). Το θεωρώ υπέροχο όργανο κάτι σαν την 'απαραίτητη ήρεμη δύναμη' της μπάντας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss X

Νεοφερμένος

Η Miss X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
μμμ.. λοιπόν.. παίζω πλήκτρα..λίγα ντραμς... και τουμπερλέκι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stargazer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stargazer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
παίζω πιάνο σχεδόν 10 χρόνια, και τους τελευταίους μήνες κιθάρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitral

Δραστήριο μέλος

Η dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 413 μηνύματα.
πιανοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν παίζω δυστυχώς τίποτα... δεν άρχισα από μικρή και τώρα μου φαίνεται πως είναι πολύ αργά για να ξεκινήσω (ίσως όμως και να το χρησιμοποιώ ως δικαιολογία για την τεμπελιά μου:redface:)

Το αγαπημένο μου όργανο, μακράν, είναι το μπάσσο(και το κόντρα μπάσσο επίσης). Το θεωρώ υπέροχο όργανο κάτι σαν την 'απαραίτητη ήρεμη δύναμη' της μπάντας...

Δικαιολογια για την τεμπελια σου ειναι... Ξερω παραπολους που ξεκινισαν καπιο οργανο εχω ητανε φοιτιτες, η και αργοτερα, ακομα και 50αρηδες ξερω που ξεκινανε τωρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
μικρή όταν ήμουν κάποτε έμαθα λίγη κιθάρα λίγο μπουζούκι. Χτες το βράδυ έβλεπα μια κοπέλα να παίζει λύρα κρητική και ζήλεψα. Έιπα να μάθω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Τζουρά και φισαρμόνικα από μόνος μου.
Έχω σχετικά καλό αυτί διάβασα και μουσική,αλλά ποιός έχασε τον ρυθμό γιά να τον βρώ εγώ. Βρήκα όμως δικαιολογία.:P
Δεν έχω χρόνο γιά εξάσκηση.:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fraoula

Νεοφερμένος

Η Fraoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Έγω ξεκίνησα τον Ιανουάριο πιάνο. Στην αρχή ήμουν φοβισμένη γιατιί πίστευα ότι είμαι πολύ μεγάλη για να ξεκινήσω τώρα, όμως με τον καιρό το ξεπέρασα. Ήμουν πάντα ερωτευμένη με αυτό το όργανο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LongTom

Νεοφερμένος

Ο LongTom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Εγώ ήθελα να ξεκινήσω τρομπέτα όταν ήμουν παιδί. Έτσι πήγα στο τοπικό ωδείο. Μετά τις απαραίτητες συστάσεις και κάποια γενικά μαθήματα με λέει ο δάσκαλος: "Παιδί μου δεν είσαι φτιαγμένος γι' αυτό κάνε κάτι άλλο στην ζωή σου". Έτσι έσβησε ένα όνειρο. :(

Υ.Γ Μετά από πολλές καταστάσεις κατάλαβα ότι ο δάσκαλος είχε δίκιο.Δεν έχω ίχνος μουσικού ταλέντου και έκανε στην μουσική(και στα αυτιά του φυσικά:D) μεγάλο δώρο αποκλείοντας με.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Θα ήθελα να μάθω ακορντεον :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fraoula

Νεοφερμένος

Η Fraoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Και τι περιμένεις; Ποτέ δεν είναι αργά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Εδώ και 2 μήνες περίπου έχω αρχίσει μαθήματα κιθάρας, αλλά... Το αποτέλεσμα είναι μάλλον απογοητευτικό. Είμαι υπομονετική προς το παρόν και αργότερα βλέπουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Ελαχιστο πιανο το οποιο το παρατησα επειδη ημουν μικρη και εκανα βλακειες :P
Φλογερα απο το δημοτικο (δεν μετραει καν)
και τωρα μαθαινω κιθαρα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top