• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Πριν κλεισουμε στο δερματολογικο ειχαμε γυρο στα 10-20 περιστατικα αλωπεκιας ! Καποια απο αυτα τα παιδια ηταν σαν να επερναν χημειοθεραπεια φαση .......αυτο λογω covid ,της ηπιας γριπουλας !


Εχουμε ολη την δυναμη των μαθηματικων ,των μοντελων και την τεχνολογια κλπ για να βγαλουμε ασφαλη συμπερασματα και προβλεψεις αλλα και να εξαλειψουμε εντεως τον ιο .ΑΛΛΑ η Ελλαδα θα το παιξει κληρωση ,λες και παιζει τζοκερ
1641215224262.png



Νταξ το εχουμε χασει τελειως μετα απο αυτο .Δεν υπαρχει σωτηρια
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Α όχι φυσικά και δεν έχω δει κάποιον να μη νοιάζεται πρωταρχικά για τον εαυτό του!
Δε με ενοχλεί αυτό.Με ενοχλεί όταν κάποιοι υπέρμαχοι του λοκνταουν λένε πως το γουστάρουν για να βοηθηθεί ο κόσμος ενώ απλά το θέλουν για δικούς τους λόγους.Αν μου έλεγες ότι θέλεις λοκνταουν επειδή έχεις αυτοάνοσο και φοβάσαι,θα το δεχομουν ακόμα και αν είμαι κατά.Το να με κοροϊδεύεις όμως μέσα στο πρόσωπο μου και να μου λες ότι το θέλω για το κοινό καλό ενώ το θέλεις για να ικανοποιήσεις τις δικες σου ανάγκες,ναι με ενοχλεί.Εννοειται αυτό δε πάει σε εσένα έτσι!

Άσχημο πράγμα τα άκρα... δεν μ αρεσουν ουτε εμενα δηλαδη θα πρεπει να χεις ΕΙΤΕ ΚΑΡΑΝΤΙΝΑ ειτε ΑΣΥΔΟΣΙΑ ... οπως κάνανε στα κλαμπ τις προηγουμενες μέρες... σε κάποια φαση γυριζα σπιτι και εστριψα στην Ιερά οδο για να συνεχισω Βοτανικό και να βγω Κηφισό... περιπου 3 τα ξημερωματα ... ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΗΤΑΝ ΦΙΣΚΑ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΕΧΡΙ ΕΞΩ. Εκει ναι εισαι ηλιθιος.

Το να πας ομως σε ενα μπαράκι στην Ερμου χωρητικοτητας 80 ατομων (σε πιτα mode) και να ειναι 30-40 και με αποστασεις ειναι εντάξει. Προσωπική γνωμη... μην ειμαστε της υπερβολης.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ποιος τα λέει αυτα; πες του ουτε εμας μας νοιαζει αν εισαι ξενέρωτος. Και γουστάρεις καραντίνες.

GET A LIFE FILEEEEE

καλα εκανες κ βγηκες κ οποιος άλλος.... αρκει να μη μπηκατε σε μερη που ηταν πίτα... αν πηγες σε ενα μπαρ με λιγο κοσμο εισαι η χρυση μεσοτητα.
Δε πρέπει να σου φαίνεται περίεργο,υπάρχουν άνθρωποι που όντως τα λένε αυτά τα πράγματα.Ορισμενοι πιστεύουν ότι δε πρέπει ούτε για περπάτημα έξω να πάμε...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Άσχημο πράγμα τα άκρα... δεν μ αρεσουν ουτε εμενα δηλαδη θα πρεπει να χεις ΕΙΤΕ ΚΑΡΑΝΤΙΝΑ ειτε ΑΣΥΔΟΣΙΑ ... οπως κάνανε στα κλαμπ τις προηγουμενες μέρες... σε κάποια φαση γυριζα σπιτι και εστριψα στην Ιερά οδο για να συνεχισω Βοτανικό και να βγω Κηφισό... περιπου 3 τα ξημερωματα ... ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΗΤΑΝ ΦΙΣΚΑ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΕΧΡΙ ΕΞΩ. Εκει ναι εισαι ηλιθιος.

Το να πας ομως σε ενα μπαράκι στην Ερμου χωρητικοτητας 80 ατομων (σε πιτα mode) και να ειναι 30-40 και με αποστασεις ειναι εντάξει. Προσωπική γνωμη... μην ειμαστε της υπερβολης.
Ναι ακριβώς αυτό.Το ότι ορισμένοι βρήκαν έξυπνο να πάνε σε κλαμπ τέτοιες μέρες ήταν λάθος,εκτός και αν ήταν σε φάση θα τα σπάσω όλα αλλά μετά θα κλειστω σπίτι 10 μέρες μέχρι να συνέλθω.Το καλύτερο είναι να πηγαίνεις σε μέρη με λίγο κόσμο και να κάνεις ο,τι θες,να φας,να πιεις κτλ
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,214 μηνύματα.
Δεν καθόμαστε τόσο αραιά στο γήπεδο όσο πιστεύεις και ούτε τα νυχτερινά μαγαζιά είναι τόσο θέμα αν κρατήσουν την πληρότητα εκεί που πρέπει. Όσο για τα ΜΜΜ κάποιο κράτος (χαχα τι λέω) έπρεπε να φροντίσει για την αποσυμφόρηση που έχει δρομολόγια όποτε τους καπνίσει αλλά πάλι ατομική ευθύνη μας πετάνε.
Με τα γήπεδα όπως και με τα κλάμπ υπάρχει το εξής θέμα.
Σε ένα γήπεδο ειδικά στις κερκίδες των οργανωμένων όποια και να είναι η πληρότητα όσοι είναι θα πάνε ο ένας πάνω στον άλλον.
Δεν θα πάνε να κρατήσουν αποστάσεις άσχετα τι λέει το εισιτήριο τους και τις κενές θέσεις που υπάρχουν.

Το ίδιο σε οποιοδήποτε νυχτερινό μαγαζί υπάρχουν όρθιοι.
Και 50% πληρότητα να έχει θα μαζευτούν όλοι μαζί δεν θα πιάσουν ο καθένας από μια γωνία να αράξουν.
Διασπορά υπάρχει όπου είσαι εσύ και ένα άλλο άτομο .....σε 10 δευτερόλεπτα έχετε τσιμπήσει κοβιντουλα
Για αυτό ακριβώς δεν μπορούμε να κόψουμε την διασπορά, επειδή σε περίπου οτιδήποτε κάνεις στην καθημερινή σου ζωή προκαλείται διασπορά.
Και όχι, το να γίνει όλος ο πλανήτης Κίνα να κλείνει για κάνα μήνα όταν βρίσκονται 50 κρούσματα δεν είναι κάτι ούτε εφικτό ούτε επιθυμητό.
Που και οι Κινέζοι κάτσε να δούμε με την Ο γιατί αν φτάσουν να χρειάζεται να κάνουν κάτι τέτοιο κάθε λίγο θα είναι θέμα χρόνου να αλλάξουν στρατηγική όπως άλλαξαν και οι Αυστραλοί...
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,482 μηνύματα.
να συμπληρώσω μια ακόμη περίπτωση, αυτό που δεν ξερω τι παιζει, ειναι αν τα rapid βγαίνουν θετικά, αλλά μετά το μοριακό βγεί αρνητικό την ίδια μέρα ή την επόμενη μέρα. Εκεί ίσως να οφείλεται στο δείγμα και να θέλει επανάληψη το μοριακό. Είναι ιδιάζουσα περίπτωση
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,814 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Και όχι, το να γίνει όλος ο πλανήτης Κίνα να κλείνει για κάνα μήνα όταν βρίσκονται 50 κρούσματα δεν είναι κάτι ούτε εφικτό ούτε επιθυμητό.
Αυτοι τουλαχιστον κλεινουν στα 50 κρουσματα για κανα μηνα και καθονται ελευθεροι ο ενας πανω στον αλλον τους υπολοιπους 11 μηνες .Εδω ευρωπη μερια καθομαστε περισσοτερο σε καραντινα παρα αυτοι ...και εσυ μου λες για ανθρωπινα δικαιωματα μετα

Συγνωμη που θα στο χαλασω αλλα η Κινα το πετυχαινει αυτο εδω και 2 χρονια και η οικονομια της παει μπαλα ....λες να το αφησουν ετσι απλα επειδη καποιοι μαγιορκινηδες της ευρωπης δεν ξερουν απο επιστημη ? Δεν νομιζω
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,814 μηνύματα.
και καθονται ελευθεροι ο ενας πανω στον αλλον τους υπολοιπους 11 μηνες
Θα πάθουν καμία ασφυξία...
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Αυτοι τουλαχιστον κλεινουν στα 50 κρουσματα για κανα μηνα και καθονται ελευθεροι ο ενας πανω στον αλλον τους υπολοιπους 11 μηνες .Εδω ευρωπη μερια καθομαστε περισσοτερο σε καραντινα παρα αυτοι ...και εσυ μου λες για ανθρωπινα δικαιωματα μετα

Συγνωμη που θα στο χαλασω αλλα η Κινα το πετυχαινει αυτο εδω και 2 χρονια και η οικονομια της παει μπαλα ....λες να το αφησουν ετσι απλα επειδη καποιοι μαγιορκινηδες της ευρωπης δεν ξερουν απο επιστημη ? Δεν νομιζω
Δε ξέρω τι είναι χειρότερο, το ότι πιστεύεις τα στοιχεία από την Κίνα ή ότι συμφωνείς με το "μοντέλο" τους.
Τον κινέζο τον κλείνεις σπίτι του με μια κούπα ρύζι και αμα βγει έξω του ρίχνεις ροπαλιές και τον στέλνεις στα κάτεργα. Στην Ευρώπη πως ακριβώς θα το κάνεις αυτό;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Απλα μας γλεντανε απο καθε αποψη , και οκονομιας, και υγειας ,και ελευθεριας (που φτασαμε ,η Κινα να ειναι πιο ελευθερη απο εμας) και μας το δειχνουν με το παραπανω εδω και 2 χρονια
1641216277006.png
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,214 μηνύματα.
Αυτοι τουλαχιστον κλεινουν στα 50 κρουσματα για κανα μηνα και καθονται ελευθεροι ο ενας πανω στον αλλον τους υπολοιπους 11 μηνες .Εδω ευρωπη μερια καθομαστε περισσοτερο σε καραντινα παρα αυτοι ...και εσυ μου λες για ανθρωπινα δικαιωματα μετα

Συγνωμη που θα στο χαλασω αλλα η Κινα το πετυχαινει αυτο εδω και 2 χρονια και η οικονομια της παει μπαλα ....λες να το αφησουν ετσι απλα επειδη καποιοι μαγιορκινηδες της ευρωπης δεν ξερουν απο επιστημη ? Δεν νομιζω
Πόσες μέρες από το καλοκαίρι και μετά έκατσες καραντίνα αλήθεια;
Προτιμώ για 1 μήνα να έχω λάιτ περιορισμούς όπως πχ το ωράριο της εστίασης και τον υπόλοιπο καιρό τίποτα ούτε καν μάσκα όπως οι Δανοί, οι Πορτογάλοι, οι Άγγλοι κλπ και ας υπάρχουν κρούσματα παρά για κάνα μήνα να μην μπορώ να βγω από το σπίτι μου και τον υπόλοιπο καιρό να παρακολουθεί η κυβέρνηση μέχρι πότε πάω τουαλέτα.

Όχι αν το αλλάξουν δεν θα αλλάξουν γιατί ζήλεψαν την Ευρώπη.
Χέστηκαν τι κάνουμε όπως χέστηκε και η Αυστραλία.
Στην Αυστραλία όσο το zero covid τους δούλευε με 3-4-5-6 εβδομάδες κλείσιμο το κράταγαν.
Όταν ξεκίνησε να χρειάζεται να κλείνουν κάθε λίγο και για όλο και μεγαλύτερα διαστήματα το παράτησαν.
Σε αυτούς συνέβη με την Δ, η Κίνα επειδή μπορεί να έχει πιο αυστηρό έλεγχο το κράτησε.
Με την Ο;

Όσο τους βγαίνει με το να κλείνουν μια επαρχία για 1 μήνα θα το κρατήσουν.
Αν για να κοντρολαριστεί η κατάσταση βρεθούν να πρέπει να κάνουν εθνικό λοκντάουν όπως το 2020 ή χρειαστεί να κλείνουν κάθε λίγο και ο 1 μήνας το χρόνο που λες γίνει 2-3-4-5 εκεί θα αναγκαστούν εκ των πραγματων να αλλάξουν στρατηγική.
Δε ξέρω τι είναι χειρότερο, το ότι πιστεύεις τα στοιχεία από την Κίνα ή ότι συμφωνείς με το "μοντέλο" τους.
Τον κινέζο τον κλείνεις σπίτι του με μια κούπα ρύζι και αμα βγει έξω του ρίχνεις ροπαλιές και τον στέλνεις στα κάτεργα. Στην Ευρώπη πως ακριβώς θα το κάνεις αυτό;
Αυτό ακριβώς
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Με τα γήπεδα όπως και με τα κλάμπ υπάρχει το εξής θέμα.
Σε ένα γήπεδο ειδικά στις κερκίδες των οργανωμένων όποια και να είναι η πληρότητα όσοι είναι θα πάνε ο ένας πάνω στον άλλον.
Δεν θα πάνε να κρατήσουν αποστάσεις άσχετα τι λέει το εισιτήριο τους και τις κενές θέσεις που υπάρχουν.

Το ίδιο σε οποιοδήποτε νυχτερινό μαγαζί υπάρχουν όρθιοι.
Και 50% πληρότητα να έχει θα μαζευτούν όλοι μαζί δεν θα πιάσουν ο καθένας από μια γωνία να αράξουν.
Σε κερκίδα οργανωμένων πήγαινα προφανώς το ξέρω.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Αν και περσινό...ΟΙ ΕΠΌΜΕΝΕΣ ΔΥΟ ΒΔΟΜΆΔΕΣ ΘΑ ΕΊΝΑΙ ΚΡΊΣΙΜΕΣ
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,814 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,482 μηνύματα.
Μπορείτε να μπείτε στο gov.gr για βεβαίωση αρνητικού/θετικού?
Γιατί εμένα μου βγάζει "Προέκυψε σφάλμα" όσες φορές και να προσπαθώ το τελευταίο 20λεπτο.
Συγκεκριμενα, μετα το login μέσω taxisnet, εκει που σου εμφανιζει ονομα, επωνυμο και αφμ και μολις πατησεις συνεχεια.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Μπορείτε να μπείτε στο gov.gr για βεβαίωση αρνητικού/θετικού?
Γιατί εμένα μου βγάζει "Προέκυψε σφάλμα" όσες φορές και να προσπαθώ το τελευταίο 20λεπτο.
Συγκεκριμενα, μετα το login μέσω taxisnet, εκει που σου εμφανιζει ονομα, επωνυμο και αφμ και μολις πατησεις συνεχεια.
οχι δεν ανοιγει
1641219810888.png

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

μηπως αλλαξαν κατι?
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,391 μηνύματα.
Δεν εκανε το εμβολιο μπας και το βλαψει,νοσησε βαρια απο αυτον,της το πηραν προωρα οι γιατροι διοτι δεν γινοταν αλλιως,.και τελικα πεθανε.
ΠΟΣΟ ΑΣΧΗΜΑ ΘΑ ΝΙΩΘΕΙ;Κια ποιοι την πηραν στο λαιμο τους;
Κριμα.

 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Μολις και οπως γραψσμε πριν τελικα δεν φαινεται να τελειωνει αυτο

 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top