• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,886 μηνύματα.
Ξέρετε πού μπορω να βρω τους αναρρωθέντες/recovered ανά μερα για την Ελλάδα? Γιατί απ'ό,τι βλέπω στις ημερήσεις αναφορές του ΕΟΔΥ υπάρχουν μόνο τα κρούσματα και οι θάνατοι.
Λίγο δύσκολο να τους βρεις... Αλλά ψάξε μήπως σου βγει τιποτα
Τους συνολικούς τους βλέπεις εδω
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,361 μηνύματα.
1. 400-800 είναι λίγα. 1000 είναι το συνιστώμενο. Μπορείς να κάνεις overdose και το όριο είναι 10,000 ημερησίως (άλλοι λένε 4000).
2. Οι μάσκες από Κίνα είχαν πολλές προβληματικές παρτίδες. Εδώ αρκετά εκατομμύρια μάσκες από εκεί βγήκαν σκάρτες. Ο τομέας υγείας πάντα θα έχει ανάγκη για μάσκες.

Καλά είσαι. Εφόσον δεν είσαι πάνω από 15 λεπτά δίπλα σε κάποιον να σου μιλάει το ρίσκο είναι χαμηλό. Εγώ έξω δεν στον δρόμο κυκλοφορώ χωρίς μασκα
Mπα ουτε κατά διαννοια να είμαι σε εσωτερικο χώρο 15 λεπτά και να μου μιλάει.15 λεπτά είμαι στο γραφείο απλά,χωρίς άλλον δίπλα μου,απλά για να παω εκεί μπορεί να τύχει να περάσω απο κανέναν άλλον δίπλα.Κια ανοιχτό το παράθυρο δίπλα ακριβως απο το γραφείο μου.

Γιατρέ...1200 παίρνω καθημερινα βιταμινη D, καλά είμαι; :hehe:
Υγ.Το γιατρε ΔΕΝ το λέω ειρωνικα,ίσα ίσα για να χιουμορίσουμε το λέω μην παρεξηγηθω ναι ;:D
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Επίσης θα σας πρότεινα να θωρακίσετε τον οργανισμό σας με βιταμίνηD ,υπάρχουν τεκμηριωμένα επιστημονικά άρθρα που συνδέουν την έλλειψη της με σοβαρά επεισόδια κοροναϊου. Επίσης μην αγχώνεστε για overdose είναι σχεδον αδύνατον να κάνεις overdose από βιταμίνη D. Κοιτάξτε για δόσεις των 400-800 IU ημερησίως (μπορείτε και μεχρι 4.000 IU αν δεν βγαίνετε καθόλου έξω/είστε σε καραντίνα/ δεν βγαίνετε έξω επειδή είστε σε ευπαθη ομάδα, αν έχετε ηλικιωμένους στο σπίτι που δεν βγαίνουν καλό θα είναι να τους δώσετε να δυναμώσουν τον οργανισμό τους/ όχι πάνω όμως από 4000 IU χωρίς εντολή ιατρού), προτιμηστε σκεύασμα που έχει και βιταμίνη K για μέγιστη απορρόφηση.
Μπορείς να προτείνεις κάποια καλή βιταμίνη; Ή είναι όλες ίδιες;
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Κι εγω τη D3fix παιρνω, αλλα έχω έλλειψη. Καλό θα ήταν να κάνετε την αιματολογική εξέταση για να δείτε αν και τι ποσότητα χρειάζεστε πριν την πάρετε.
 

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Ναι σωστά.Και γω έλλειψη έχω πάντως γι'αυτό παίρνω την συγκεκριμένη .
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Mπα ουτε κατά διαννοια να είμαι σε εσωτερικο χώρο 15 λεπτά και να μου μιλάει.15 λεπτά είμαι στο γραφείο απλά,χωρίς άλλον δίπλα μου,απλά για να παω εκεί μπορεί να τύχει να περάσω απο κανέναν άλλον δίπλα.Κια ανοιχτό το παράθυρο δίπλα ακριβως απο το γραφείο μου.

Γιατρέ...1200 παίρνω καθημερινα βιταμινη D, καλά είμαι; :hehe:
Υγ.Το γιατρε ΔΕΝ το λέω ειρωνικα,ίσα ίσα για να χιουμορίσουμε το λέω μην παρεξηγηθω ναι ;:D
Καλά είσαι, αλλά αν έχεις έλλειψη δεν φτάνει. Κάνε εξέταση και δες που βρίσκεσαι. Εγώ όταν είχα έλλειψη έπαιρνα 6000 ημερησίως. Όσο για το γραφείο μην ανησυχείς. Εγώ είμαι επί 6-7 ώρες σε ιατρείο με 4 άτομα προσωπικό και 3-4 ασθενείς ταυτόχρονα στον ίδιο χώρο. Βέβαια όλοι είμαστε με μάσκες και γυαλιά. Οι ασθενείς μόνο μάσκες.
Μπορείς να προτείνεις κάποια καλή βιταμίνη; Ή είναι όλες ίδιες;
D3. Οποιαδήποτε αρκεί να είναι D3.
Κι εγω τη D3fix παιρνω, αλλα έχω έλλειψη. Καλό θα ήταν να κάνετε την αιματολογική εξέταση για να δείτε αν και τι ποσότητα χρειάζεστε πριν την πάρετε.
συμφωνώ. Εγώ ήμουν στο 4 και έπαιρνα 6000 την ημέρα για αρκετό καιρό μέχρι να πάει σε φυσιολογικά επίπεδα. Επίσης από Μάρτιο ως Οκτώβριο βγαίνω στον ήλιο το μεσημέρι στις 12 για 0.5-1 ώρα και ψήνομαι (αντηλιακό βάζω μόνο στο πρόσωπο).
Επίσης προσέξτε το ασβέστιο σας γιατί συνήθως αν η d είναι χαμηλή το πιο πιθανό είναι να έχει απορυθμιστει και το ασβέστιο. Εμενα μου είχε δώσει και 500mg ασβέστιο, αλλά επειδή ήταν μεγάλα τα χάπια και το ασβέστιο σε υγρό ήταν αηδία, άρχισα να πίνω ένα λίτρο γάλα ημερησίως συν όσα άλλα γαλακτοκομικά έτρωγα. Επίσης μαζί με την d να παίρνετε και μαγνήσιο αλλιώς δεν απορροφάται καλά. Ειδικά αν αθλειστε γιατί χάνετε μαγνήσιο με τον ιδρώτα.
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Nelliel ευχαριστούμε για τις πληροφορίες. Έπαιρνα πριν λίγο καιρό μαγνήσιο σε σιρόπι κι ένιωθα ότι με βοηθούσε κάπως και στη διάθεση. Σε τι μορφή θεωρείς ότι είναι καλύτερο (χάπι, αναβράζον δισκιο, σιρόπι); Επίσης η εχινάκεια βοηθά στη θωράκιση του ανοσοποιητικού έχω ακούσει, αλλά δεν έχω δοκιμάσει ποτέ να πάρω.
 

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Πολύ σωστά τα λες Γιάννη. Δυστυχώς αντί να δώσουν τα 8 εκατομμύρια που έδωσαν στα κανάλια τον Απρίλιο, δεν τα χρησιμοποίησαν να ανοίξουν νέες ΜΕΘ. Με πανελλήνια διασπορά που θα τους πάμε ολους; Ήδη από τώρα το 75% των μεθ της Αθήνας είναι γεμάτες κι ούτε Νοέμβριο δεν έχουμε. Κίνα να στήσουμε νοσοκομείο σε 2 εβδομάδες δεν είμαστε. Εδώ τις προάλλες πήραν οι γείτονες μας τηλ το εκαβ γιατι η γιαγιά έπαθε εγκεφαλικό και δεν είχαν λέει όχημα.
Παιδιά είναι όντως πολύ σοβαρά τα πράγματα. Θα καταλήξουμε όντως Ιταλία. Πλέον ο καθένας φυλαει το κεφάλι του.
Θα σας πρότεινα, για να έχετε μέγιστη προστασία (ειδικά όσοι δεν μπορείτε να είστε σε απόσταση ασφαλείας) να αγοράσετε μάσκες ffp2 και ΟΧΙ το αστείο με τις υφασμάτινες.
Και πολύ σημαντικό αποφεύγετε να πιάνετε πρόσωπο. Με το που κατεβαίνετε από τα μέσα κατευθείαν αντισηπτικό. Αυτά έκανα πέρυσι και γλυτωσα την γρίπη ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ με φουλ μέτρο ενώ στην επαρχία που εμένα για 18 χρόνια κολλούσα 2 φορές τον χρόνο
Εύχομαι να έχετε όλοι την υγεία σας!

Τι παραπάνω έχουν αυτές οι μάσκες και γιατί θεωρείται ότι προστατεύουν περισσότερο όταν τα μάτια παραμένουν ακάλυπτα;
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,886 μηνύματα.
Μπορείς να προτείνεις κάποια καλή βιταμίνη; Ή είναι όλες ίδιες;
Εγώ παίρνω την d3fix της unipharma επειδή έχουν και βιταμίνη Κ και έτσι καταφέρνεις την μέγιστη απόδοση.
Φίλη μου παίρνεις και τις eviol
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τι παραπάνω έχουν αυτές οι μάσκες και γιατί θεωρείται ότι προστατεύουν περισσότερο όταν τα μάτια παραμένουν ακάλυπτα;
Αυτές οι μάσκες, οι οποίες χρησιμοποιούνται και από ιατρικό προσωπικό, έχουν 5 στρώματα προστατευτικών φίλτρων (σε αντίθεση με τα 3 της χειρουργικής), κλεινουν καλά στα άκρα / μάγουλα, δηλαδη ΔΕΝ μπαίνει καθόλου αέρας (στις χειρουργικές από πλάγια μπαίνουν).
Για τα μάτια σας αν φοράτε γυαλιά ιατρικά (αστιγματισμού, μυωπίας κτλ) ή γυαλιά ηλίου, είστε καλυμμένοι.
Διαφορετικά, αν δεν φοράτε,το να "κολλήσεις" από τα μάτια, συμβαίνει τις περισσότερες φορές τρίβοντας βρομικα χέρια, οπότε αν προσέχετε να μην ακουμπήσουν τα χέρια στα μάτια θα είστε οκ
(Εκτός αν κάποιος βηξει πάνω σας που εκεί ΚΛΕΙΣΤΕ τα μάτια σας και μετά αν μπορείτε να πλεινετε με νερο&σαπούνι προσώπου/ καθαρίσετε τα βλεφαρα με υγρό μάντηλακια, αν είστε έξω)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Απ
Nelliel ευχαριστούμε για τις πληροφορίες. Έπαιρνα πριν λίγο καιρό μαγνήσιο σε σιρόπι κι ένιωθα ότι με βοηθούσε κάπως και στη διάθεση. Σε τι μορφή θεωρείς ότι είναι καλύτερο (χάπι, αναβράζον δισκιο, σιρόπι); Επίσης η εχινάκεια βοηθά στη θωράκιση του ανοσοποιητικού έχω ακούσει, αλλά δεν έχω δοκιμάσει ποτέ να πάρω.
Απο φαρμακευτικής άποψης, ολες οι μορφές σκευασμάτων είναι το ίδιο. Αν έχεις θέματα με το στομάχι σου, σου προτεινω υγρές μορφές για να διευκολύνεις την διάσπαση στο στομάχι, διαφορετικά το χαπι είναι οκ
Όπως είπε και η Nelliel όντως το ασβέστιο και η βιταμίνη D συνδέονται (χωρίς καλή D δεν απορροφάται σωστά το ασβέστιο)
Μαγνήσιο και βιταμίνη Κ βοηθούν στην απορρόφηση & να τρώτε λιπαρά γεύματα όταν παίρνετε το συμπλήρωμα (Σολωμός, τόνος, τηγανητά, ακόμη και αβοκάντο αν κάνετε δίαιτα)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,361 μηνύματα.
Καλά είσαι, αλλά αν έχεις έλλειψη δεν φτάνει. Κάνε εξέταση και δες που βρίσκεσαι. Εγώ όταν είχα έλλειψη έπαιρνα 6000 ημερησίως. Όσο για το γραφείο μην ανησυχείς. Εγώ είμαι επί 6-7 ώρες σε ιατρείο με 4 άτομα προσωπικό και 3-4 ασθενείς ταυτόχρονα στον ίδιο χώρο. Βέβαια όλοι είμαστε με μάσκες και γυαλιά. Οι ασθενείς μόνο μάσκες.

D3. Οποιαδήποτε αρκεί να είναι D3.

συμφωνώ. Εγώ ήμουν στο 4 και έπαιρνα 6000 την ημέρα για αρκετό καιρό μέχρι να πάει σε φυσιολογικά επίπεδα. Επίσης από Μάρτιο ως Οκτώβριο βγαίνω στον ήλιο το μεσημέρι στις 12 για 0.5-1 ώρα και ψήνομαι (αντηλιακό βάζω μόνο στο πρόσωπο).
Επίσης προσέξτε το ασβέστιο σας γιατί συνήθως αν η d είναι χαμηλή το πιο πιθανό είναι να έχει απορυθμιστει και το ασβέστιο. Εμενα μου είχε δώσει και 500mg ασβέστιο, αλλά επειδή ήταν μεγάλα τα χάπια και το ασβέστιο σε υγρό ήταν αηδία, άρχισα να πίνω ένα λίτρο γάλα ημερησίως συν όσα άλλα γαλακτοκομικά έτρωγα. Επίσης μαζί με την d να παίρνετε και μαγνήσιο αλλιώς δεν απορροφάται καλά. Ειδικά αν αθλειστε γιατί χάνετε μαγνήσιο με τον ιδρώτα.
Εχω κάνει εδω και ενα χρόνο και είχα έλλειψη αλλά ήθελα να το πάω συντηρητικά και όχι επιθετικα.Ξαναέκανα τον Μαιο εξετάσεις 27 είχα,σαφως είχε ανέβει απο τα 16 που εχα φτάσει πριν την θεραπεία και συνεχίζω.

4;;;;;;;;;;Απαπαπαπα,αλλά να μου πεις είσια και Καναδά εσυ.Λογικά λιγότερος ήλιος ναι;
Χμ ναι παίρνω και μαγνήσιο που και που,καθημέρινα πρέπει; Είναι και κουμούτζες χάπια γμτ,φοβάμαι μην με πειράξουν στο στομάχι.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,886 μηνύματα.
Εχω κάνει εδω και ενα χρόνο και είχα έλλειψη αλλά ήθελα να το πάω συντηρητικά και όχι επιθετικα.Ξαναέκανα τον Μαιο εξετάσεις 27 είχα,σαφως είχε ανέβει απο τα 16 που εχα φτάσει πριν την θεραπεία και συνεχίζω.

4;;;;;;;;;;Απαπαπαπα,αλλά να μου πεις είσια και Καναδά εσυ.Λογικά λιγότερος ήλιος ναι;
Χμ ναι παίρνω και μαγνήσιο που και που,καθημέρινα πρέπει; Είναι και κουμούτζες χάπια γμτ,φοβάμαι μην με πειράξουν στο στομάχι.
Αν φοβάσαι μη σε πειράξουν πάρε σε υγρή μορφή (σιρόπι, αναβραζοντα, ακόμη και αμπούλες)
(Οταν είχα θέματα με το στομάχι έπαιρνα ακόμη και την D σε υγρό από μινι αμπούλα πλαστική, και όποιος παιρνει σίδηρο ειδικά που απορροφάται πολύ δύσκολα εκεί το πόσιμο διάλυμα είναι σωτηρία)
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εχω κάνει εδω και ενα χρόνο και είχα έλλειψη αλλά ήθελα να το πάω συντηρητικά και όχι επιθετικα.Ξαναέκανα τον Μαιο εξετάσεις 27 είχα,σαφως είχε ανέβει απο τα 16 που εχα φτάσει πριν την θεραπεία και συνεχίζω.

4;;;;;;;;;;Απαπαπαπα,αλλά να μου πεις είσια και Καναδά εσυ.Λογικά λιγότερος ήλιος ναι;
Χμ ναι παίρνω και μαγνήσιο που και που,καθημέρινα πρέπει; Είναι και κουμούτζες χάπια γμτ,φοβάμαι μην με πειράξουν στο στομάχι.
Μπορεί να είχε πέσει και στο 0 γιατί πριν κανω εξέταση, 2-3 βδομάδες πριν, είχα φάει 2 ολόκληρους άγριους σολωμους (είναι πλούσιοι σε βιταμίνη d) και είχα εκτεθεί για μερικές μέρες στον ηλιο. Εδώ συμπληρώνουν το γάλα με d αλλά 1) δεν έπινα πολύ γάλα, 2) δεν έβγαινα όταν η UV ήταν από 3 και πάνω (κάτω από 3 δεν συνθέτεις), 3) μου χειροτέρεψε όταν πήγα 1 χρονο Ισπανία και όχι μονο δεν έβγαινα στον ήλιο καθόλου αλλά εκεί το γάλα δεν είχε συμπλήρωμα. Τα συμπτώματα μου είχαν χειροτερέψει στην Ισπανία. Όσο το σκέφτομαι τι τράβηξα δεν θέλω να το θυμάμαι. Ένιωθα κυριολεκτικά σαν 80 χρόνων και δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου. Μου πήρε πάνω από 1 χρόνο να συνέλθω γιατί είχε απορυθμιστει το σύμπαν. Ασβέστιο και PTH. Από τότε παίρνω συνέχεια συμπληρώματα και αν ξεχάσω να πάρω, την επόμενη παίρνω διπλάσια δόση. Το μαγνήσιο το παίρνω σε χάπι. Αλλά είναι προσωπική επιλογή. Όλα το ίδιο είναι. Για τα κρυώματα βοηθάει λένε επίσης ο ψευδάργυρος. Εγώ παίρνω κάπου κάπου βιταμίνη c με ψευδάργυρο.
Μου πήρε και εμένα αρκετό καιρό να μου ανέβει. Οι μονάδες εδώ είναι διαφορετικές οπότε το δικό μου έπρεπε να ανέβει στο 90 και μετά από 1 χρόνο πήγε στο 104 ή 106. Λογικά με τις δικές σας μονάδες μέτρησης μπορεί να ήμουν στο 0 στην αρχη 😂
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,886 μηνύματα.
Μπορεί να είχε πέσει και στο 0 γιατί πριν κανω εξέταση, 2-3 βδομάδες πριν, είχα φάει 2 ολόκληρους άγριους σολωμους (είναι πλούσιοι σε βιταμίνη d) και είχα εκτεθεί για μερικές μέρες στον ηλιο. Εδώ συμπληρώνουν το γάλα με d αλλά 1) δεν έπινα πολύ γάλα, 2) δεν έβγαινα όταν η UV ήταν από 3 και πάνω (κάτω από 3 δεν συνθέτεις), 3) μου χειροτέρεψε όταν πήγα 1 χρονο Ισπανία και όχι μονο δεν έβγαινα στον ήλιο καθόλου αλλά εκεί το γάλα δεν είχε συμπλήρωμα. Τα συμπτώματα μου είχαν χειροτερέψει στην Ισπανία. Όσο το σκέφτομαι τι τράβηξα δεν θέλω να το θυμάμαι. Ένιωθα κυριολεκτικά σαν 80 χρόνων και δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου. Μου πήρε πάνω από 1 χρόνο να συνέλθω γιατί είχε απορυθμιστει το σύμπαν. Ασβέστιο και PTH. Από τότε παίρνω συνέχεια συμπληρώματα και αν ξεχάσω να πάρω, την επόμενη παίρνω διπλάσια δόση. Το μαγνήσιο το παίρνω σε χάπι. Αλλά είναι προσωπική επιλογή. Όλα το ίδιο είναι. Για τα κρυώματα βοηθάει λένε επίσης ο ψευδάργυρος. Εγώ παίρνω κάπου κάπου βιταμίνη c με ψευδάργυρο.
Μου πήρε και εμένα αρκετό καιρό να μου ανέβει. Οι μονάδες εδώ είναι διαφορετικές οπότε το δικό μου έπρεπε να ανέβει στο 90 και μετά από 1 χρόνο πήγε στο 104 ή 106. Λογικά με τις δικές σας μονάδες μέτρησης μπορεί να ήμουν στο 0 στην αρχη 😂
Πάντως όποιον τον βολευει μπορεί να πάρει πολυβιταμινες και μετά ξεχωριστά την D. Αυτό θα κάνω τώρα, ενώ η μητέρα μου που πάσχει από αρθρίτιδα παίρνει (συμπληρώματα γλουκοσαμινης+ πολυβιταμινες με 800 IU D και βγαίνει έξω για δουλειές) και τώρα είναι σε πολύ καλή κατάσταση.
Και εγώ το ίδιο θα κάνω, πήρα το φουλ σετ των Mollers και θα τα παίρνω μαζί με το d3 fix που έχω διότι και εγω υποφέρω από μυϊκούς πονους
Εύχομαι να είσαι καλύτερα τώρα nelliel
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.


εκόλησον
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Australia 5 new cases no new death reported.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,632 μηνύματα.
Ιράν: 7.719 κρούσματα, 434 θάνατοι, 4.761 αναρρώσεις.

Ρωσία: 18.665 κρούσματα, 245 θάνατοι, 10.259 αναρρώσεις.

Πολωνία: 17.171 κρούσματα, 152 θάνατοι, 6.315 αναρρώσεις.

Νέο αρνητικό ρεκόρ για το Ιράν σε θανάτους...
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Από την μια έχεις τους παπάδες να λένε τις βλακείες τους, και από την άλλη έχεις τους ηλίθιους που τους πιστεύουν και ένα κράτος που δεν κάνει τίποτα να συμμαζέψει την παραπληροφόρηση. Δεν θα με παραξενευε να έβλεπα κόσμο να αγοράζει σκευάσματα για COVID-19 από την τηλεόραση και να μην μπαίνει φυλακή κανείς για απάτη.
Χαίρομαι που άρχισε ο ιός να χτυπάει την εκκλησία μήπως και ορισμένοι καταλάβουν την κρισιμότητα της κατάστασης. Εδώ ποτέ τις έκλεισαν δεν το κατάλαβες γιατί κανείς δεν διαμαρτυρήθηκε.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,632 μηνύματα.
Από την μια έχεις τους παπάδες να λένε τις βλακείες τους, και από την άλλη έχεις τους ηλίθιους που τους πιστεύουν και ένα κράτος που δεν κάνει τίποτα να συμμαζέψει την παραπληροφόρηση. Δεν θα με παραξενευε να έβλεπα κόσμο να αγοράζει σκευάσματα για COVID-19 από την τηλεόραση και να μην μπαίνει φυλακή κανείς για απάτη.
Χαίρομαι που άρχισε ο ιός να χτυπάει την εκκλησία μήπως και ορισμένοι καταλάβουν την κρισιμότητα της κατάστασης. Εδώ ποτέ τις έκλεισαν δεν το κατάλαβες γιατί κανείς δεν διαμαρτυρήθηκε.
Άλλο Καναδάς άλλο Ελλάδα. Η εκκλησία για τους μεγαλύτερους είναι συνδεδεμένη με την καθημερινότητά τους. Πάντα στην Ελλάδα θέματα όπως η Εκκλησία και η πολιτική ήταν αρκετά ευαίσθητα και οι τουρίστες ήξεραν ότι δεν πρέπει να τα θίγουν ( και ξέρουν νομίζω ). Ήταν σίγουρο ήδη από το πρώτο κύμα ότι θα υπάρξουν αντιδράσεις για τις Εκκλησίες.

Κανένας δεν θα καταλάβει, θα λένε ότι πέθανε από κάτι άλλο και τον έβγαλαν με COVID. Εδώ και άλλοι που δεν πέθαιναν και κολλούσαν τους αποκαλούσαν υποκριτές και πληρωμένους. Δεν βάζει μυαλό ο Έλληνας εύκολα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αγγλία: 23.254 κρούσματα, 162 θάνατοι.

Ιταλία: 29.905 κρούσματα, 208 θάνατοι, 2.954 αναρρώσεις.

Τουρκία: 2.106 κρούσματα, 74 θάνατοι, 1.515 αναρρώσεις.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top