• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
1 φιαλιδιο 5 εμβολιασμοι ? δηαλδη 300.000 χ5 =1.500.000 εμβολιασμοι ?
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,425 μηνύματα.
Είναι γελοίο να ισχυρίζονται κάποιοι ότι τα μέτρα covid παραβιάζουν ατομικές ελευθερίες και δικαιώματα κατοχυρωμένα από το Σύνταγμα. Αλλά το χειρότερο είναι ότι αυτοί είναι άτομα των οποίων η ιδεολογία είναι συγγενής προς τη βία, το φασισμό και τη δικτατορία.

Ε ναι γιατί παίρνουν παράδειγμα απο τις δικές τους αρχές και πιστευω!
Ασχολίαστες κάποιες υπογραφες δε,αλλα ενδεικτικότατες! :D

Στο θέμα μας τώρα,
Επιτέλους και ένας παπάς που του βγάζω το καπέλο,να λεμε και τα καλά.Μπραβο του!

Καλαμάτα - Ιερέας διέκοψε την λειτουργία: Όσοι δεν φοράτε μάσκα θα βγείτε έξω




Ο ιερέας του ιερού ναού Αγίου Νικολάου Φλαρίου Καλαμάτας ήταν αυστηρός και απόλυτος με τους πιστούς που βρέθηκαν μέσα στην εκκλησία χωρίς να φορούν μάσκα. Ο ιερέας διέκοψε την θεία λειτουργία και απευθυνόμενος σε όσους δεν φορούσαν μάσκα τους ζήτησε να βγουν από την εκκλησία. «Δεν θα ανοίξουμε διάλογο. Όσοι δεν φοράτε μάσκα θα βγείτε έξω. Σεβόμενοι και τους συνανθρώπους σας και τη νομοθεσία», είπε. Όταν τον ρώτησαν γιατί ο ίδιος δεν φοράει μάσκα απάντησε "οι ιερείς και οι ψάλτες με βάση τον νόμο δεν φορούν μάσκα για να μπορούν να ψάλλουν. Διαβάστε τον νόμο. Περάστε έξω όσοι δεν φοράτε μάσκα. Τελείωσε!". "Αυτό που σας λέω, τον λογο του Θεού τον ξέρω καλύτερα από εσάς. Ή θα φορέσετε μάσκα ή θα βγείτε έξω. Σας παρακαλώ πολύ, σας το λέω με καλό τρόπο, ευχαριστώ" πρόσθεσε όταν επέμειναν.


"Περάστε, ή φορέστε μάσκα. Θερμή παράκληση. Αντιρρησίες θα είστε στα σπίτια σας όχι εδώ. Εδώ θα είστε υπάκουοι και σεβαστικοί. Αυτό που σας λέω. Κουμάντο και αντιρρησία στο σπίτι σας, όχι εδώ" υπογράμμισε. "Εδώ κάνω εγώ κουμάντο, αφήστε να κάνω εγώ κουμάντο ξέρω καλύτερα από εσάς. Λοιπόν, σεβόμενος, δεν θα κάνουμε διάλογο, ή θα βάλετε μάσκα ή θα περάσετε έξω. Συνεχίστε τη λειτουργία" πρόσθεσε. Ενώ στο τέλος έδωσε οδηγία να κληθεί η αστυνομία αν δεν συμμορφωθεί.

 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εγω ειδα αυτα μολις

 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Εγω ειδα αυτα μολις

καλε στην γερμανια βρηκαν οτι μπροουν απο ενα φιαλλιδιο να κανουν 6 δοσεις ........οι ιλουμινατι ανετρεψαν τα σχεδια τους με υπερβολικη χορηγηση :laugh:
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Αλλάζω την επιλογή μου. Όπως όλα δείχνουν οι κοινοί θνητοί θα το κάνουμε μετά το Πάσχα. Δεν έχει νόημα να το κάνω κάνω τότε γιατί το καλοκαίρι ο κορωνοιός κάνει διακοπές.

Θα κάνω το εμβόλιο Σεπτέμβρη - Οκτώβρη.
Θα υπάρχει πιστοποιητικό εμβολιασμού.

Συνεπώς θα το κάνω για να έχω το Pass στην κανονικότητα.
 

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Θα υπάρχει πιστοποιητικό εμβολιασμού.

Συνεπώς θα το κάνω για να έχω το Pass στην κανονικότητα.
*νέα κανονικότητα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,861 μηνύματα.
Θα υπάρχει πιστοποιητικό εμβολιασμού.

Συνεπώς θα το κάνω για να έχω το Pass στην κανονικότητα.
Αφού ούτως η άλλως θα το έκανες.
(Εγώ όλους οσους ξερω θα το έκαναν για χίλιους δυο λογους. Πολλοι για να ανοιξει η οικονομια.)
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Σε ποια κανονικότητα αναφέρεστε ?
Θα υπάρχει πιστοποιητικό εμβολιασμού.

Συνεπώς θα το κάνω για να έχω το Pass στην κανονικότητα.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα να μην επιστρέψουμε στην κανονικότητα που είχαμε, αλλά να έχουμε μάθει και να έχουμε γίνει καλύτεροι μέσα από αυτη τη δοκιμασία. Όμως φοβάμαι ότι μάλλον το αντίθετο θα γίνει.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,861 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αρα 20 Γενάρη αρχίσουν οι εμβολιασμοί .Τόσο γρήγορα εμβολιαστηκαν 🤔
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα να μην επιστρέψουμε στην κανονικότητα που είχαμε, αλλά να έχουμε μάθει και να έχουμε γίνει καλύτεροι μέσα από αυτη τη δοκιμασία. Όμως φοβάμαι ότι μάλλον το αντίθετο θα γίνει.
να κανω μια ερωτηση?:) Σιγουρα το να γινουμε καλυτεροι μεσα απο ολο αυτο,ειναι θα ελεγα το ιδανικο,ομως πως θα γινει οταν θα εχει αλλαξει η καθημερινοτητα μας?πχ ανεργια,πχ βλεπουμε μαγαζια βαζουν λουκετο απο τωρα,διαβαζουμε κιολας τι λεει η αγορα,πως θα γινουμε καλυτεροι αν ο δρομος μας ειναι η κατηφορα?Και εννοω οτι αν ειναι να ζησουμε στιγμες του 2010 οπως διαβασα σε ενα αρθρο,τοτε μονο καλυτερα να αισθανθουμε δεν θα μας κανει αυτο.
Εν αναμονη ειναι η γνωμη μου και υπομονη :) :thumbup:συμφωνω απολυτα σε οσα λες,ετσι ειναι ετσι πρεπει,ομως αν τα πραγματα γινουν σαν το 2010 δυσκολα για ολους μας παλι να μπουμε σε μια πραγματικοτητα τετοια που αφησαμε κατα μια εννοια πισω μας.:)
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
να κανω μια ερωτηση?:) Σιγουρα το να γινουμε καλυτεροι μεσα απο ολο αυτο,ειναι θα ελεγα το ιδανικο,ομως πως θα γινει οταν θα εχει αλλαξει η καθημερινοτητα μας?πχ ανεργια,πχ βλεπουμε μαγαζια βαζουν λουκετο απο τωρα,διαβαζουμε κιολας τι λεει η αγορα,πως θα γινουμε καλυτεροι αν ο δρομος μας ειναι η κατηφορα?Και εννοω οτι αν ειναι να ζησουμε στιγμες του 2010 οπως διαβασα σε ενα αρθρο,τοτε μονο καλυτερα να αισθανθουμε δεν θα μας κανει αυτο.
Εν αναμονη ειναι η γνωμη μου και υπομονη :) :thumbup:
Όσα αναφέρεις είναι κάποιοι από τους λόγους που δεν πιστεύω ότι θα γίνουμε καλύτεροι. Η οικονομική κρίση στο καπάκι θα μας γονατίσει. Πιστεύω επίσης ότι υπάρχει τεράστια οργή στην κοινωνία που θα ξεσπάσει είτε με εγκληματικότητα είτε με άκρατο καταναλωτισμό και θεοποίηση της καλοπέρασης. Με προβληματίζει τρομερά η απαξίωση της επιστήμης κι ότι οι άνθρωποι έχουν στραφεί στις συνωμοσίες.
Το ιδανικό θα ήταν να γίνει αλλαγή μέσα μας, να δούμε τις αληθινές αξίες, να ζούμε πιο ουσιαστικά και ανθρώπινα, να συμπράττουμε για το κοινό καλό ο καθένας στο βαθμό που μπορεί. Αλλά αυτά ανήκουν στη σφαίρα της φαντασίας μου. Όλα κύκλος είναι και γυρίζουν στα ίδια και η ιστορία επαναλαμβάνεται.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Δευτέρα 28/12/20
Nέα κρούσματα: 476 (+134)
Διασωληνωμένοι: 467 (-2)
Νέες Απώλειες: 66 (συν:4.672)
623 Μ.Ο κρουσμάτων (931 προγ. εβδομ.)
Σύνολο:135.931

ΤΕΣΤ
PCR
3309 σήμερα ( 2759530 συν)
ΜΟ test: 10245
θετικότητα ημέρας: 14,39% (ΜΟ εβδομάδας 6,08%)
Rapid
4030 σήμερα (524091 σύνολο)
MO: 10963
Σύνολο (pcr+rapid)
7339 σήμερα (ΜΟ Εβδομάδας 21209)
θετικότητα ημέρας: 6,49% (ΜΟ εβδομάδας 2,94%)
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Μήπως να κάνουμε το εμβόλιο τώρα που προλαβαίνουμε με την φαιζερ ,πριν έρθουν τα άλλα 😂
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top