• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Κάθεστε και υποστηριζετε ένα άτομο που ειναι μέσα στα πλούτη και τα λεφτά - εννοειται πως για τους περισσοτερους απο εσάς για να μη πω ΟΛΟΥΣ δεν θα έδινε καμια δεκάρα και αν σας συναντουσε σε κάποιο δρομο απλα θα σας προσπερνουσε σαν να μην υπάρχετε.

Ενα ατομο που ειναι μεσα στα παρτι - τα λεφτα τα ακριβα αυτοκινητα τη χλιδατη ζωη και δε ξερω κ εγω τι άλλο.... και μια ... ΜΙΑ ΦΟΡΑ .... έπρεπε να μην πάει σε κάποιο πάρτι για μια χρονια ... του χρονου θα ειναι ολα καλά... και παρολαυτα αντι να κατσει και να συμπαρασταθει ΗΘΙΚΑ στον κοσμο που έχασε ανθρωπους απο κορονοϊο αυτος οπως και το αλλο το νουμερο ο Κωστοπουλος έκαναν σαν να μην υπάρχει πηγαν κ γλέντησαν κανονικα.

Ο μονος λογος που δικαιολογει την υποστηριξη σας σε τέτοιους φιλοτομαριστές και ασυνειδητους ανθρώπους ειναι οτι και εσεις αν βρισκοσασταν στη θεση τους θα κάνατε ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο.... πράγμα που επισης δεν μ αρεσει γιατι δειχνει οτι ειστε συμφεροντολογοι σε υπερβολικό βαθμό. Σορρυ αλλα αυτη ειναι και η πραγματικοτητα και δεν θα αφησω το καθενα να με πει δηθεν ζηλιάρη επειδη έκραξα ενα τυπάκι που οντως ειναι για κράξιμο. Αυτά και το κλεινω το θέμα προσωπικά. Υποστηριξτε οποιους θέλετε.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Κάθεστε και υποστηριζετε ένα άτομο που ειναι μέσα στα πλούτη και τα λεφτά - εννοειται πως για τους περισσοτερους απο εσάς για να μη πω ΟΛΟΥΣ δεν θα έδινε καμια δεκάρα και αν σας συναντουσε σε κάποιο δρομο απλα θα σας προσπερνουσε σαν να μην υπάρχετε.

Ενα ατομο που ειναι μεσα στα παρτι - τα λεφτα τα ακριβα αυτοκινητα τη χλιδατη ζωη και δε ξερω κ εγω τι άλλο.... και μια ... ΜΙΑ ΦΟΡΑ .... έπρεπε να μην πάει σε κάποιο πάρτι για μια χρονια ... του χρονου θα ειναι ολα καλά... και παρολαυτα αντι να κατσει και να συμπαρασταθει ΗΘΙΚΑ στον κοσμο που έχασε ανθρωπους απο κορονοϊο αυτος οπως και το αλλο το νουμερο ο Κωστοπουλος έκαναν σαν να μην υπάρχει πηγαν κ γλέντησαν κανονικα.

Ο μονος λογος που δικαιολογει την υποστηριξη σας σε τέτοιους φιλοτομαριστές και ασυνειδητους ανθρώπους ειναι οτι και εσεις αν βρισκοσασταν στη θεση τους θα κάνατε ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο.... πράγμα που επισης δεν μ αρεσει γιατι δειχνει οτι ειστε συμφεροντολογοι σε υπερβολικό βαθμό. Σορρυ αλλα αυτη ειναι και η πραγματικοτητα και δεν θα αφησω το καθενα να με πει δηθεν ζηλιάρη επειδη έκραξα ενα τυπάκι που οντως ειναι για κράξιμο. Αυτά και το κλεινω το θέμα προσωπικά. Υποστηριξτε οποιους θέλετε.
O Τσιτσιπάς είναι στο. τοp 10 τενιστών στο κόσμων. Δεν είναι Έλληνας αλλά παγκόσμιος celebrities. Μπορούσε να φοράει την Ρώσικη σημαία αντί για την Ελληνική και θα είχε τα πολλαπλάσια κέρδη. Βασικά αυτό πρέπει να κάνει γιατί η αντιπολίτευση δεν τον σέβεται.

Ο Κωστόπουλος πήγε λόγω δουλειάς καθώς εκεί βρίσκονται τα κεντρικά της εταιρείας που δουλεύει. Και η δουλειά του είναι συνδεμένη με τις δημόσιες σχέσεις.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
O Τσιτσιπάς είναι στο. τοp 10 τενιστών στο κόσμων. Δεν είναι Έλληνας αλλά παγκόσμιος celebrities. Μπορούσε να φοράει την Ρώσικη σημαία αντί για την Ελληνική και θα είχε τα πολλαπλάσια κέρδη. Βασικά αυτό πρέπει να κάνει γιατί η αντιπολίτευση δεν τον σέβεται.

Ο Κωστόπουλος πήγε λόγω δουλειάς καθώς εκεί βρίσκονται τα κεντρικά της εταιρείας που δουλεύει. Και η δουλειά του είναι συνδεμένη με τις δημόσιες σχέσεις.

Ας κανει οτι θέλει ο καθενας φιλε. Εσυ μιλάς με βάση τα λεφτά και μονο.... εγω σου εξηγω οτι δεν θα κοιταζα τα πάντα μονο με βάση τα λεφτά.

Αν ημουν σε αυτη τη θέση θα την έβγαζα σπιτι μου με 3-4 το πολυ φιλους για ενα βράδυ δεν έγινε κάτι. Αλλα ολοι αυτοι ειναι παραδοπιστοι και παρτάκηδες. Οποτε μη μου ζητας να τους θαυμασω γιατι δεν έχω λογο.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ο Τσιτσιπας μας έχει γραμμένους. Είπε σε όλες τις γλώσσες χρόνια πολλά εκτός από τα ελληνικά. 😢
173CC6B5-DB92-42E3-8BA1-5A1102E29B06.png
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
@DumeNuke και λοιποί

Η φονικότερη πανδημία...


View attachment 73928
Εφόσον ο πίνακας είναι αληθινός έχω να πω .
Από αυτό και μόνο φαίνεται ότι στη Σουηδία (και όχι μόνο) όλοι οι θάνατοι καταλογίζονται ως κόβιντ .Δεν εξηγείται αλλιώς οι συνολικοί θάνατοι να είναι (σχεδόν) ίδιοι με άλλες χρονιές.
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
@DumeNuke και λοιποί

Η φονικότερη πανδημία...


View attachment 73928
Lanc, εάν θεωρείς ότι ο κορονοϊός είναι μια παγκόσμια συνομωσία, πες το μας, να το ξέρουμε. Μην μου πετάς διαγράμματα με ειρωνικές λεζάντες, ξέρω και εγώ να παίζω στατιστική:
1609767526947.png

+35.8 % αύξηση στους θανάτους το δίμηνο του κορονοϊού είδε η Ιταλία πέρσι, σε σχέση με το μο των προηγούμενων 5 χρόνων. Με τέτοια νούμερα, όχι έξοδο με μάσκα και sms ή click away, σφράγισμα τα σπίτια με σανίδες, τύπου Κίνας, και εφοδιασμό με καλάθι από τα μπαλκόνια πρέπει να κάνουμε...

Μετά το πρώτο κύμα, οι θάνατοι έπεσαν σε φυσιολογικά επίπεδα. Οπότε, μπορείς να πάρεις στοιχεία, από διαφορετικούς μήνες, με τρόπο που να σε βολεύουν, και να βγάλεις ό,τι συμπεράσματα θες. Αυτό δεν σημαίνει ότι η κατσίκα μασάει ταράμα...

Εάν θες να καθήσουμε να δούμε τι επιπτώσεις είχε ο κορονοϊός στη Σουηδία, να κάτσουμε να το δούμε. Λαμβάνοντας υπόψιν τις καθημερινές συνήθειες του πληθυσμού, την μεταδοτικότητα του ιού και την πληρότητα των νοσοκομείων. Γιατί, γενικά, οι Σκανδιναβικοί λαοί δεν έχουν τις ίδιες συνήθειες ούτε τις ίδιε οικειότητες με εμάς. Πολλά από τα μέτρα που εμείς ονομάζουμε "κοινωνική αποστασιοποίηση" αυτοί τα έχουν κομμάτι της κουλτούρας τους. Οπότε, ναι, εάν οι Σουηδοί δεν συναναστρέφονται ιδιαίτερα, ο ιός δεν μεταδίδεται, φυσικό επακόλουθο είναι να μην έχουν αυξημένους θανάτους λόγω covid, άμα δεν κολλάνε covid δεν πεθαίνουν και από covid... Αυτό που δεν είναι φυσικό είναι 35 % περισσότεροι θάνατοι σε ένα δίμηνο, στη γειτονική Ιταλία, όπου πέρσι ο ιός θέρισε.

Εάν θες να παίξουμε με διαγράμματα, και αυτό μπορούμε να το κάνουμε, αλλά δεν έχει και κάποιο ιδιαίτερο νόημα...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,203 μηνύματα.
Australia 27 new cases no new death reported.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Lanc, εάν θεωρείς ότι ο κορονοϊός είναι μια παγκόσμια συνομωσία, πες το μας, να το ξέρουμε. Μην μου πετάς διαγράμματα με ειρωνικές λεζάντες, ξέρω και εγώ να παίζω στατιστική:
View attachment 73939
+35.8 % αύξηση στους θανάτους το δίμηνο του κορονοϊού είδε η Ιταλία πέρσι, σε σχέση με το μο των προηγούμενων 5 χρόνων. Με τέτοια νούμερα, όχι έξοδο με μάσκα και sms ή click away, σφράγισμα τα σπίτια με σανίδες, τύπου Κίνας, και εφοδιασμό με καλάθι από τα μπαλκόνια πρέπει να κάνουμε...

Μετά το πρώτο κύμα, οι θάνατοι έπεσαν σε φυσιολογικά επίπεδα. Οπότε, μπορείς να πάρεις στοιχεία, από διαφορετικούς μήνες, με τρόπο που να σε βολεύουν, και να βγάλεις ό,τι συμπεράσματα θες. Αυτό δεν σημαίνει ότι η κατσίκα μασάει ταράμα...

Εάν θες να καθήσουμε να δούμε τι επιπτώσεις είχε ο κορονοϊός στη Σουηδία, να κάτσουμε να το δούμε. Λαμβάνοντας υπόψιν τις καθημερινές συνήθειες του πληθυσμού, την μεταδοτικότητα του ιού και την πληρότητα των νοσοκομείων. Γιατί, γενικά, οι Σκανδιναβικοί λαοί δεν έχουν τις ίδιες συνήθειες ούτε τις ίδιε οικειότητες με εμάς. Πολλά από τα μέτρα που εμείς ονομάζουμε "κοινωνική αποστασιοποίηση" αυτοί τα έχουν κομμάτι της κουλτούρας τους. Οπότε, ναι, εάν οι Σουηδοί δεν συναναστρέφονται ιδιαίτερα, ο ιός δεν μεταδίδεται, φυσικό επακόλουθο είναι να μην έχουν αυξημένους θανάτους λόγω covid, άμα δεν κολλάνε covid δεν πεθαίνουν και από covid... Αυτό που δεν είναι φυσικό είναι 35 % περισσότεροι θάνατοι σε ένα δίμηνο, στη γειτονική Ιταλία, όπου πέρσι ο ιός θέρισε.

Εάν θες να παίξουμε με διαγράμματα, και αυτό μπορούμε να το κάνουμε, αλλά δεν έχει και κάποιο ιδιαίτερο νόημα...
Είναι βιολογικό όπλο απ' την Κίνα .Στην ουσία κατέστρεψε όλη την οικονομία του κόσμου με την δικιά της να περιμένει στην κορυφή .Σαν να συμφώνησαν να το βγάλουν έξω αυτό τον ιό και όποιος αντέξει είναι ο κυβερνήτης.
Και μην μου πεις ότι υπήρχαν και άλλες πανδημίες κλπ ,ξέρω υπήρχαν άλλα στην τωρινή έχουν δεδομένα πως η Αμερική χρηματοδότησε το εργαστήριο στην Κίνα για αυτόν τον ιό ....απ' όσο λένε οι δικηγόροι του Τραμπ (Rudy Guliani,Lin wood)
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Είναι βιολογικό όπλο απ' την Κίνα .Στην ουσία κατέστρεψε όλη την οικονομία του κόσμου με την δικιά της να περιμένει στην κορυφή .Σαν να συμφώνησαν να το βγάλουν έξω αυτό τον ιό και όποιος αντέξει είναι ο κυβερνήτης.
Και μην μου πεις ότι υπήρχαν και άλλες πανδημίες κλπ ,ξέρω υπήρχαν άλλα στην τωρινή έχουν δεδομένα πως η Αμερική χρηματοδότησε το εργαστήριο στην Κίνα για αυτόν τον ιό ....απ' όσο λένε οι δικηγόροι του Τραμπ (Rudy Guliani,Lin wood)
@Nick890 μην πολυπιστευεις πολυ τον Guliani,θα ξερεις την ιστορια με την Ουκρανια για παραδειγμα αν θυμαμαι καλα :D
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,477 μηνύματα.
Δευτέρα 4/01/21
Nέα κρούσματα: 427 (+37)
Διασωληνωμένοι: 407 (-14)
Νέες Απώλειες: 54 (συν:5.011)
657 Μ.Ο κρουσμάτων (623 προγ. εβδομ.)
Σύνολο:140.526
Αυξάνεται ο μέσος όρος κρουσμάτων ξανά.
Τεστ ανύπαρκτα.

ΤΕΣΤ
PCR
3.234 σήμερα ( 2.828.461 συν)
ΜΟ test: 98.47
θετικότητα ημέρας: 13,2% (ΜΟ εβδομάδας 6,67%)
Rapid
5.048 σήμερα (604.250 σύνολο)
MO: 11451
Σύνολο (pcr+rapid)
8.282 σήμερα (ΜΟ Εβδομάδας 21.299)
θετικότητα ημέρας: 5,16% (ΜΟ εβδομάδας 3,08%)
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Με αυτά τα στατιστικά δεν νομίζω ότι θα ανοίξουν τα σχολεία την Δευτέρα.
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Τα σχολεία δεν θα ανοίξουν τη Δευτέρα, γιατί, παρά το εντατικό για μία εβδομάδα lockdown, ο περιορισμός του κορονοϊού δεν θα πείθει τους λοιμοξιολόγους.

Παρόλα αυτά, το βασικό δεν είναι πότε θα ανοίξουν τα σχολεία. Το βασικό είναι να επανέλθει σε ένα καλύτερο βαθμό η οικονομία. Μία εβδομάδα ανοιχτά μαγαζιά, ακόμα και με click away, είναι καλύτερο από ένα μήνα ανοιχτά σχολεία.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Πρέπει να λένε την αλήθεια στο λαό ακόμα και αν αυτός δεν το εκτιμά και θέλει απλώς να του χαϊδεύουν τα αυτιά.

Για παράδειγμα κλείνουν τις εκκλησίες γιατί τα όρια που συμφωνήθηκαν δεν τηρήθηκαν και δεν θα τηρηθούν ούτε τώρα αν η κυβέρνηση κάνει τον κινέζο.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Οι εκκλησίες όπως και τα σπίτια είναι άσυλο, η κυβέρνηση δεν μπορεί να παρέμβει εντός του ναού ούτε να ρίχνει προστιμα βάση Συντάγματος
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top