• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,842 μηνύματα.
από τους ιατρούς πολύ καλύτερα τα πράγματα.
Ναι, έχουν εμβολιαστει ήδη πάνω από 80% των γιατρών. Αυτό είναι καλό σημάδι. Πολλοί όμως ήθελαν να εμβολιαστούν αλλά με τα ραντεβού και τους συγκεκριμένους χρονους δεν βολεύονταν.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ποια ηταν οι γνωμη σας τοτε οταν εμπαινε το 2ο κυμα ?
Από Νοέμβριο περίμενα ότι θα χαλαρώσουνε μετά τα φώτα και θα ξανακλείναμε λίγες εβδομάδες μετά, μέχρι λίγο μετά το Πάσχα. Οι ιοί κάνουν πάρτυ Χριστούγεννα - Πάσχα και όχι μόνο φέτος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι, έχουν εμβολιαστει ήδη πάνω από 80% των γιατρών. Αυτό είναι καλό σημάδι. Πολλοί όμως ήθελαν να εμβολιαστούν αλλά με τα ραντεβού και τους συγκεκριμένους χρονους δεν βολεύονταν.
Μαν αυτοί που έρχονται σε επαφή με τους αρρώστους είναι πρώτα οι νοσηλευτές και μετά οι ιατροί.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ναι, έχουν εμβολιαστει ήδη πάνω από 80% των γιατρών. Αυτό είναι καλό σημάδι. Πολλοί όμως ήθελαν να εμβολιαστούν αλλά με τα ραντεβού και τους συγκεκριμένους χρονους δεν βολεύονταν.
Γιατι είναι καλό σημάδι ?
Κανονικά έπρεπε να εμβολιαστούν όσα άτομα υπάρχουν μέσα στο νοσοκομείο ,ιατρούς νοσηλευτές , καθαρίστριες κλπ κλπ κλπ
Με το να εμβολιάζονται κάποιοι και βα μην εμβολιάζονται άλλοι ,ξερεις που οδηγεί αυτό ? Στο να βγαίνουν κάποια άτομα (όπως και εδώ μέσα ) και να λένε δεν κάνω το εμβόλιο ,γιατί ο άλλος ιατρός που δεν το έκανε ήταν ηλίθιος ?
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Έχει πάει το υπέρκομψο ζεύγος και δειπνίζει στις διακοπές του στο σπίτι ενός τοπικού άρχοντα της ΝΔ μαζί με το λοιπό καρναβάλι καμιάς 50ριας ατόμων την ίδια στιγμή που 5εκ. άνθρωποι στερούνται δια νόμου τον ελεύθερο χρόνο τους, χώρια την όλη σκατίλα τόσο καιρό. Ντάξει μαλάκες, να τους πεθάνει ότι αγαπάνε, μπέσα.

Μιας και είναι της μόδας οι καταγγελίες για τα παράνομα κορωνοπάρτι, πού μπορώ να καλέσω και να ρουφιανέψω αυτό;
rsz_147284340_10218701352828003_5673134145931585899_o.jpg


Btw, η Κυβέρνηση Σαμαρά ήθελε να συγχωνεύσει το κέντρο υγείας Ικαρίας με το νοσοκομείο Σάμου. Πρωτοστάτης -ποιος άλλος; - ο μπουμπούκος. Μην και του κλέψει τη δόξα η Τρόικα, να υποθέσω. :laugh:
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Συμφωνα με την επιτροπή ο συνωστισμός στα λεωφορεία δεν μας ενοχλει, αλλα μας πειραζει το μικρο μαγαζι που εχει max 20 πελατες την ημερα. 😁😁
Αυτός, είναι μικρούλης, μυρμηγκάκι, τώρα που οι ελέφαντες ρίχνουν κουράδες λες να μπορέσει να επιζήσει;
Πολλά δε σού βγάζουμε από το μυαλό σου και μην ανησυχείς, δεν είχαμε τέτοια πρόθεση. Όσο κρατάς εσύ και κάποιοι σαν εσένα κάποια πράγματα στο μυαλό σας, το lockdown δε θα αρθεί ποτέ. Oh well.
Ο ΕΓΚΛΕΙΣΜΟΣ καλή μου, ήρθε για να μείνει. Ανεξαρτήτως ιού μάλιστα.
Αυτό δεν μπορώ να σου δώσω να σκεφτείς.
Πιστεύεις οτι αν ήθελαν δεν θα ήταν σε θέση να επιβάλλουν ότι μέτρο αποφάσιζαν;
Και για να λέμε με το Ελληνικό όνομα τους τα πράγματα,
ΕΓΚΛΕΙΣΜΟΣ είναι ή κατ' οίκον περιορισμός.
Αυτές οι λέξεις βαραίνουν περισσότερο, αν τις ζυγίσεις.

Καιρός να πούμε αλήθειες γιατί μας δουλέυουν.....
Συμφωνώ.
Μεγάλη μερίδα υγειονομικών δεν εμβολιάστηκε...
Και η γυναίκα μου, περιμένει να εμβολιαστώ εγώ, να δει αν πεθάνω και μετά να αποφασίσει αν θα κάνει αυτή. Τι είναι αυτές οι γυναίκες...
(από το νοσηλευτικό προσωπικό στο τμήμα μου 2 εμβολιάστηκαν),
Γιατί;
από τους ιατρούς πολύ καλύτερα τα πράγματα. Τώρα μεγάλο λάθος κατά την γνώμη μου είναι να εμβολιάζουν άτομα από την διοίκηση των νοσοκομείων.., έπρεπε να εμβολιάσουν αποκλειστικά ιατρούς, νοσηλευτές και τραυματιοφορείς.... ... είναι φοβερό που τα media δεν δείχνουν την αλήθεια σε αυτό.
Ο κόσμος περιμένει να δει και μετά να αποφασίσει.
Έκανα και τις 2 δόσεις του εμβολίου της pfizer ... στην πρώτη δε κατάλαβα τπτ στην δεύτερη 6 ώρες μετά είχα μυαλγίες, πυρετό που έφτασε 38,4C και έντονο ρίγος που κράτησε 24 ώρες....
Θετικό αυτό. Θα το έχω υπ' οψιν μου.
Τώρα περί εμβολίων φτηνών και ακριβώς και τεχνολογιών μην ακούω σαχλαμάρες εμβολιστείτε με ότι σας πλασάρουν... το ότι το ένα κάνει 12 και το άλλο 1 είναι ότι πληρώνουμε την έρευνα του πρώτου...

τώρα περί πορεία του lock down ο @akikos και μετά εγώ τα είπαμε όλα όταν άρχισε το δεύτερο κύμα.... και όπως βλέπετε είχαμε δίκιο.
Μόνο που το δεύτερο κύμα, το καλοκαίρι έκανε διάλειμμα και άργησε μέχρι τον Νοέμβρη. Παράξενο αυτό.
Επίσης με έχουν τοποθετήσει και ως υπεύθυνο εμβολιασμού και μπορώ να σας πω τι διαπίστωσα αλλά μπορείτε να τα δείτε και από έρευνες.. οποτε μαλλον να γράψω εδώ ήταν πλεονασμός.
Σαν υπεύθυνος που είσαι, έχουν βάρος οι πληροφορίες που μας δίνεις.
Ομως, θέλω να επαναλάβω μια ερώτηση μου.
Οταν μπαίνει ένας ασθενής με τον ιό στο νοσοκομείο που βρίσκεσαι.
Μπορείς να μας πεις το πρώτο 24ωρο την φαρμακευτική αγωγή που του δίνουν;

Δύο φορές ρώτησα και δεν απάντησε κανείς.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Σαν υπεύθυνος που είσαι, έχουν βάρος οι πληροφορίες που μας δίνεις.
Ομως, θέλω να επαναλάβω μια ερώτηση μου.
Οταν μπαίνει ένας ασθενής με τον ιό στο νοσοκομείο που βρίσκεσαι.
Μπορείς να μας πεις το πρώτο 24ωρο την φαρμακευτική αγωγή που του δίνουν;

Δύο φορές ρώτησα και δεν απάντησε κανείς.
Δεν είμαι ειδικός απλά με τοποθέτησαν για ένα 8ωρο .... είναι παράλογο αυτό που κάνουν γιατί σε αυτές τι θέσεις επρεπε να ήταν είτε παθολόγοι είτε γενικοί ιατροί ιατροί με ειδικότητα και όχι ότι να ναι...
εμένα φυσικά δε με ένοιαξε και κάλυψα...
Να φανταστείτε νεογνολόγοι θα καλύπτουν εμβολιασμούς που εμβολιάζονται 85+ άτομα

Να τονίσω ότι δεν έγινε καμία ενημέρωση και το έμαθα λίγες ώρες πριν ότι θα είμαι...
επίσης άλλο απαράδεκτο είναι ότι βάλανε εμβολιαστικά κέντρα τα νοσοκομεία παίδων... όπου 85χρονοι έστω και έμμεσα είναι εκτεθημένοι σε παιδικές λοιμώξεις.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Δεν είμαι ειδικός απλά με τοποθέτησαν για ένα 8ωρο .... είναι παράλογο αυτό που κάνουν γιατί σε αυτές τι θέσεις επρεπε να ήταν είτε παθολόγοι είτε γενικοί ιατροί ιατροί με ειδικότητα και όχι ότι να ναι...
εμένα φυσικά δε με ένοιαξε και κάλυψα...

Να τονίσω ότι δεν έγινε καμία ενημέρωση και το έμαθα λίγες ώρες πριν ότι θα είμαι...
Πολλά είναι τα παράλογα, αλλά πάλι δεν μου είπες κάτι σχετικά με την ερώτηση μου.
Αν υπάρχει κάποιος λόγος και δεν απαντάς, καλώς, δεν επιμένω.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Αν υπάρχει κάποιος λόγος και δεν απαντάς, καλώς, δεν επιμένω.
παθολόγοι και παίδιατροι θα απαντήσουν όχι εγώ....

από ότι ξέρω η αντιμετώπιση είναι συμπτωματική δεν δίνετα κάποια ειδική αγωγή.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
παθολόγοι και παίδιατροι θα απαντήσουν όχι εγώ....

από ότι ξέρω η αντιμετώπιση είναι συμπτωματική δεν δίνετα κάποια ειδική αγωγή.
Συμπτωματική. Δηλαδή; μόλις πιάσεις πνευμονία ξεκινά η αγωγή;
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Συμπτωματική. Δηλαδή; μόλις πιάσεις πνευμονία ξεκινά η αγωγή;
ναι οξυγόνο και αν είναι πολύ εκτκεκταμένη δίνουν αντιβίωσεις και αντιικά στα τυφλά και εξειδικεύονται μετά ανάλογα με τις εξετάσεις. Δεν ασχολούμαι όμως εγώ με αυτά....
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,413 μηνύματα.
Πολλά δε σού βγάζουμε από το μυαλό σου και μην ανησυχείς, δεν είχαμε τέτοια πρόθεση. Όσο κρατάς εσύ και κάποιοι σαν εσένα κάποια πράγματα στο μυαλό σας, το lockdown δε θα αρθεί ποτέ. Oh well.
Μα αυτούς τους ανεγκεφαλους,πανηλιθιους πληρώνουμε όλοι.Εκτος απο την ανικανότητα της κυβερνησης ,τεραστια μεριδα ευθυνης εχουν και αυτα τα νεαντερνταλ. Και εχουν το θρασσος και μιλανε κιολλας. :crazy:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Από Νοέμβριο περίμενα ότι θα χαλαρώσουνε μετά τα φώτα και θα ξανακλείναμε λίγες εβδομάδες μετά, μέχρι λίγο μετά το Πάσχα. Οι ιοί κάνουν πάρτυ Χριστούγεννα - Πάσχα και όχι μόνο φέτος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Μαν αυτοί που έρχονται σε επαφή με τους αρρώστους είναι πρώτα οι νοσηλευτές και μετά οι ιατροί.
Αυτο τους κανει ακομα πιο ηλιθιους οσους νοσηλευτες δεν εχουν εμβολιαστει.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,621 μηνύματα.
Μιας και είναι της μόδας οι καταγγελίες για τα παράνομα κορωνοπάρτι, πού μπορώ να καλέσω και να ρουφιανέψω αυτό;
View attachment 75575

Btw, η Κυβέρνηση Σαμαρά ήθελε να συγχωνεύσει το κέντρο υγείας Ικαρίας με το νοσοκομείο Σάμου. Πρωτοστάτης -ποιος άλλος; - ο μπουμπούκος. Μην και του κλέψει τη δόξα η Τρόικα, να υποθέσω. :laugh:
Περιμένω το Πρώτο Θέμα, ΣΚΑΙ, Καθημερινή, ΒΗΜΑ, ΜΕΓΚΑ, ΝΕΑ να δημοσιεύσουν τη φωτογραφία...τι όχι ;
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Περιμένω το Πρώτο Θέμα, ΣΚΑΙ, Καθημερινή, ΒΗΜΑ, ΜΕΓΚΑ, ΝΕΑ να δημοσιεύσουν τη φωτογραφία...τι όχι ;

Μόνο όταν συντρώγει ο Πολάκης με άλλους 2 κολλάει, λέμε. Όχι όταν μαζεύονται 50 ΝΔκράτες. Κουράσατε, Συριζαίοι. Χαχαχαχα.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,621 μηνύματα.
Μόνο όταν συντρώγει ο Πολάκης με άλλους 2 κολλάει, λέμε. Όχι όταν μαζεύονται 50 ΝΔκράτες. Κουράσατε, Συριζαίοι. Χαχαχαχα.
Απλά και λιτά...κάτσε εσύ μέσα από τις 18.00 ή πήγαινε πιες καφέ σε παγκάκι με έναν φίλο να πληρώσεις 300 ευρώ και άσε τον Κούλη να κάνει τον τουρίστα

Ξ Ε Φ Τ Ι Λ Ε Σ
 

Johny4Life

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johny4Life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Να υποθέσω η κατάσταση έτσι θα συνεχιστεί φέτος? Για να εμβολιασουμε τον πληθυσμό θα πιάσουμε φθινόπωρο.
Άρα καλά Χριστούγεννα?
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Να υποθέσω η κατάσταση έτσι θα συνεχιστεί φέτος? Για να εμβολιασοτμσ την πληθυσμό θα πιάσουμε φθινόπωρο.
Άρα καλά Χριστούγεννα?
Απ του χρονου το α εξαμηνο λενε ισως πετυχουμε το 70% ...ισως
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,621 μηνύματα.
Να υποθέσω η κατάσταση έτσι θα συνεχιστεί φέτος? Για να εμβολιασοτμσ την πληθυσμό θα πιάσουμε φθινόπωρο.
Άρα καλά Χριστούγεννα?
Μέχρι το 2022 για να πετύχουν το επιθυμητό ποσοστό. Μέχρι στιγμής μόνο 300 χιλιάδες και έχουν στόχο 2 εκατομμύρια ως το Μάρτιο
 

Johny4Life

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johny4Life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Μάλιστα. Συνεπώς έτσι θα πάει και το 2021. Αυτό καταλαβαίνω εγώ. Είναι που είναι δύσκολο να οργανώσουμε το οτιδήποτε σε βάθος 3 ημερών. Τουλάχιστον ας γνωρίζουμε πάνω κάτω ποια θα είναι τα πλάνα για το όμορφο αυτό 2021.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,413 μηνύματα.
Στο μεταξυ και τα μωρα ξερουν οτι η αποσταση ειναι το κυριοτερο μετρο και δεν πλησιαζουμε ακομα χειροτερα τα κεφαλια μας, η μασκα ειναι επικουρικο μετρο..Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ.. και επισης δεν κανουμε χειραψιες ουτε αγγιζουμε χερια κλπ!
Ο Κουλης ακομα να τα μαθει; Και αυτος μας κυβερνα; :loltooth:



 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top