• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Που το ειδες αυτο καμαρι μου; Την αυτοανοσια; Ημαρτον παναγιτσα μου.
δε περιμένω να το πουν οι δημοσιογράφοι... θα το πουν οι ιατροδικαστές αύριο ... και οι δικηγοροι... αν ήταν ισχαιμικό θα το έδειχναν οι εξετάσεις τόσο απλό.
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Που το ειδες αυτο καμαρι μου; Την αυτοανοσια; Ημαρτον παναγιτσα μου.

Υπάρχουν κάποιες φοβίες στην επιστημονική κοινότητα ότι τα εμβόλια mRNA ενδεχομένως να προκαλέσουν αυτοάνοσα νοσήματα κυρίως σε νεαρές γυναίκες και σε επιρρεπή άτομα.
Κατά τη γνώμη μου, ορθώς υπάρχουν αυτές οι φοβίες, γιατί τα εμβόλια στην ουσία τώρα ελέγχονται για οποιαδήποτε παρενέργεια, είτε εξαιρετικά σπάνια, είτε συχνή.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,418 μηνύματα.

Υπάρχουν κάποιες φοβίες στην επιστημονική κοινότητα ότι τα εμβόλια mRNA ενδεχομένως να προκαλέσουν αυτοάνοσα νοσήματα κυρίως σε νεαρές γυναίκες και σε επιρρεπή άτομα.
Κατά τη γνώμη μου, ορθώς υπάρχουν αυτές οι φοβίες, γιατί τα εμβόλια στην ουσία τώρα ελέγχονται για οποιαδήποτε παρενέργεια, είτε εξαιρετικά σπάνια, είτε συχνή.
Ενω οταν εγω ελεγα για τις θρομβωσεις στην αστρα ησουν καθετος οτι δεν ισχυουν,τοση αντικειμενικοτητα. :bye2:
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,488 μηνύματα.
Αρα κανένα εμβόλιο τελικά δεν είναι ασφαλές, αυτό λέτε? :/::worry:
Με το κάθε ένα παίρνουμε ένα ρίσκο και ο θεός βοηθος που λεει ο λογος.
Με το ΑΖ το ρίσκο είναι οι θρομβώσεις.
Με της Johnson οι θρομβώσεις αλλά σε λιγότερο βαθμό.
Με της Pfizer είναι η αναφυλαξία και τα αυτοάνοσα.
Κάποιο που να είναι περισσότερο ασφαλές? Moderna? Sinopharm? Ρώσικο? Κανένα?
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ρε παιδιά η παράλυση είναι αυτοάνοση αντίδραση του οργανισμού. Ο φοκος λέει ότι δεν είναι παράλυση γιατί δεν έχει μόνιμο αποτέλεσμα.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,418 μηνύματα.
Αρα κανένα εμβόλιο τελικά δεν είναι ασφαλές, αυτό λέτε?
Με το κάθε ένα παίρνουμε ένα ρίσκο και ο θεός βοηθος που λεει ο λογος.
Με το ΑΖ το ρίσκο είναι οι θρομβώσεις.
Με της Johnson οι θρομβώσεις αλλά σε λιγότερο βαθμό.
Με της Pfizer είναι η αναφυλαξία και τα αυτοάνοσα.
Κάποιο που να είναι ασφαλές? Moderna? Sinopharm? Ρώσικο? Κανένα?
Και με το ντεπον δεν εισαι 100/100 ασφαλης,το ζητουμενο ομως ειναι το πσοοστο θανατων.Δες ποσους εχει η αστρα με θρομβωσεις και δες ποσους η πφαιζερ στα τοσα εκατομμυρια.Καμια συγκριση.

Απο την αλλη εγω ειχα δειξει και πινακα που ελεγε οτι η μοντερνα εχει τις λιγοτερες παρενεργειες,αλλα που σκατα να τη βρουμε ;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,418 μηνύματα.
Ρε παιδιά η παράλυση είναι αυτοάνοση αντίδραση του οργανισμού. Ο φοκος λέει ότι δεν είναι παράλυση γιατί δεν έχει μόνιμο αποτέλεσμα.
Μα το εχουμε δει και στην ελλαδα για μια παραλυση παροδικη σε εκεινη τη νοσοκομα μετα απο πφαιζερ οκ.Το θεμα ειναι ο θανατος ρε συ.Δεν εχω δει θανατο μετα απο την παραλυση και πφαιζερ.Αυτο με ανησυχει.Οκ η παροδικη παραλυση την ξερουμε σσν σπανια παρενεργεια.Αλλα θανατος;

Στο μεταξυ ολο λενε θα το ελεξχουμε αν συνδεονται οι διαφοροι θανατοι απο τα εμβολια,ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΙΟΝΤΑΙ ΠΟΤΕ.Εχετε καμια αντιρρηση;
Απλα περιμενουν να το ξεχασουμε,μεχρι το επομενο που λενε θα το διερευνησουμε και παλι δεν μαθαινουμε τιποτα και παει λεγοντας.
ΤΟΣΟ ΞΕΤΣΙΠΩΤΟΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.

Οχι αρκετα δεν κανω εμβολιο μεχρι πριν το Σεπτέμβρη, θα συνεχισω με διπλη μασκα και αντισηπτικά μεχρι να ξερω οτι ειναι ασφαλη. Η ζωη ειναι ωραιο δωρο για να την ρισκάρω έτσι. Οταν κανω θα κανω ΜΟΝΟ Moderna.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Κακώς που αναφέρονται τέτοια περιστατικά θανάτων στις ειδήσεις χωρίς να έχει προηγηθεί νεκροψία. Αν εγώ κάνω το εμβόλιο και μετά με χτυπήσει αυτοκίνητο και πεθάνω θα έχω πεθάνει επειδή εκανα το εμβόλιο; Ουσιαστικά αποδίδουν τον θάνατο στον εμβόλιο χωρίς να έχει ερευνηθεί η αιτία. Μιλάμε επίσης για επαρχία και πολυ αμφιβάλλω ότι της έγιναν εξετάσεις για να δουν αν απλά επαθε εγκεφαλικό.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Βρετανία, ΗΠΑ και Ισραήλ δυτικα χρησιμοποιούν και ειναι -90% στα κρουσματα.
Αυτές είχαν πολλές δόσεις .Κάποιες άλλες χώρες που τους προσέφεραν βοήθεια (Ελλάδα🙄) δεν τα δέχτηκε και τα πάει περίφημα

Φώτη ξέρω τι συμβαίνει με το κάθε εμβόλιο και το ποσό αποτελεσματικό είναι ολα αποτελεσματικά είναι .Το πλάνο (που στηρίζεται) εμβολιαστειτε και μόνο αυτό χωρίς μετρα δεν μας βγάζει πουθενά (π.χ τον ήπιαμε στον τουρισμό )
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,488 μηνύματα.
Κακώς που αναφέρονται τέτοια περιστατικά θανάτων στις ειδήσεις χωρίς να έχει προηγηθεί νεκροψία. Αν εγώ κάνω το εμβόλιο και μετά με χτυπήσει αυτοκίνητο και πεθάνω θα έχω πεθάνει επειδή εκανα το εμβόλιο; Ουσιαστικά αποδίδουν τον θάνατο στον εμβόλιο χωρίς να έχει ερευνηθεί η αιτία. Μιλάμε επίσης για επαρχία και πολυ αμφιβάλλω ότι της έγιναν εξετάσεις για να δουν αν απλά επαθε εγκεφαλικό.
Η αναλογία που αναφέρεις είναι άτοπη και το ξέρεις. Αν ο οδηγός του ερχόμενου αυτοκινήτου είχε κάνει εμβόλιο και έπαθε εγκεφαλικό ναι τότε θα έφταιγε το εμβόλιο για 2 θανάτους :p
Η λογική και το ξυράφι του Όκαμ δείχνουν σχέση αιτίου-αποτελέσματος. Έκανε 2η δόση όντας υγιής και χωρίς υποκείμενα (απ'ό,τι λένε) και μέσα σε 24 ώρες έχει εμφανίσει σκοτοδίνη, εμετό, παράλυση στα πόδια και μετά από λίγο θάνατο. Ποιές είναι οι λογικές εξηγήσεις? Κατά πόσο είναι πιθανόν να οφείλεται όλο αυτό σε μια ακραία αντίδραση του οργανισμού απέναντι στο εμβόλιο?

Κι εγώ είμαι φουλ fanboy της Pfizer μέχρι τώρα, αλλά δεν μπορώ να αγνοήσω ένα τέτοιο περιστατικό σα να μην έχει συμβεί. Με κάνει να ανησυχώ για τους δικούς μου που μόλις έκαναν 1η δόση Pfizer.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,418 μηνύματα.
Ωραια.Σε 10 μερες εχω το ραντεβου για την 1η δοση με pfizer.:scare2:
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Η αναλογία που αναφέρεις είναι άτοπη και το ξέρεις. Αν ο οδηγός του ερχόμενου αυτοκινήτου είχε κάνει εμβόλιο και έπαθε εγκεφαλικό ναι τότε θα έφταιγε το εμβόλιο για 2 θανάτους :p
Η λογική και το ξυράφι του Όκαμ δείχνουν σχέση αιτίου-αποτελέσματος. Έκανε 2η δόση όντας υγιής και χωρίς υποκείμενα (απ'ό,τι λένε) και μέσα σε 24 ώρες έχει εμφανίσει σκοτοδίνη, εμετό, παράλυση στα πόδια και μετά από λίγο θάνατο. Ποιές είναι οι λογικές εξηγήσεις? Κατά πόσο είναι πιθανόν να οφείλεται όλο αυτό σε μια ακραία αντίδραση του οργανισμού απέναντι στο εμβόλιο?

Κι εγώ είμαι φουλ fanboy της Pfizer μέχρι τώρα, αλλά δεν μπορώ να αγνοήσω ένα τέτοιο περιστατικό σα να μην έχει συμβεί. Με κάνει να ανησυχώ για τους δικούς μου που μόλις έκαναν 1η δόση Pfizer.
Εγκεφαλικό;
Καρδιακό επεισόδιο;
Ήταν υπέρβαρη; Κάπνιζε; Έπινε; Είχε υπέρταση; Όλα αυτά αυξάνουν τον κίνδυνο να πάθεις εγκεφαλικό κτλ ακόμα και αν δεν έχεις υποκειμενα νοσηματα. Το να κατηγορουμε το εμβόλιο ΧΩΡΙΣ να έχει προηγηθεί νεκροψία είναι λάθος.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,418 μηνύματα.
Ναι..μονο που στο ελλαντα λενε θα κανουμε ερευνα να δουμε αν συνδεεται με το εμβολιο.ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΤΙ ΕΔΕΙΞΕ Η ΕΡΕΥΝΑ.
Καρατσεκ αυτο που λεω Nelliel

 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,488 μηνύματα.
Μα το εχουμε δει και στην ελλαδα για μια παραλυση παροδικη σε εκεινη τη νοσοκομα μετα απο πφαιζερ οκ.Το θεμα ειναι ο θανατος ρε συ.Δεν εχω δει θανατο μετα απο την παραλυση και πφαιζερ.Αυτο με ανησυχει.Οκ η παροδικη παραλυση την ξερουμε σσν σπανια παρενεργεια.Αλλα θανατος;

Στο μεταξυ ολο λενε θα το ελεξχουμε αν συνδεονται οι διαφοροι θανατοι απο τα εμβολια,ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΙΟΝΤΑΙ ΠΟΤΕ.Εχετε καμια αντιρρηση;
Απλα περιμενουν να το ξεχασουμε,μεχρι το επομενο που λενε θα το διερευνησουμε και παλι δεν μαθαινουμε τιποτα και παει λεγοντας.
ΤΟΣΟ ΞΕΤΣΙΠΩΤΟΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ.
Ναι η αλήθεια είναι πως ακριβώς αυτό γίνεται. Όλο λένε θα το ερευνήσουν αλλά ποτέ δεν ανακοινώνουν τα αποτελέσματα και έτσι ξεχνιέται μέχρι να ξαναγίνει κάτι άλλο.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.
Θα πω κατι και μπορει να φανώ κακός, τα εμβολια αυτα ειναι ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΑ σε 7 μολις μηνες περασαν και τις 4 φάσεις έγκρισης.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,488 μηνύματα.
Θα πω κατι και μπορει να φανώ κακός, τα εμβολια αυτα ειναι ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΑ σε 7 μολις μηνες περασαν και τις 4 φάσεις έγκρισης.
Ναι δυστυχώς ισχύει, μέχρι τώρα το μακροβιότερο εμβόλιο μετράει ούτε μισό χρόνο που το χει κανει ανθρωπος.
Επίσης δεν ξέρουμε τις μακροπρόθεσμες παρενέργειες που μπορεί να αφήνει.
Ωστόσο έχουμε να διαλέξουμε, ρίσκο covid ή ρίσκο εμβολίου.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ναι η αλήθεια είναι πως ακριβώς αυτό γίνεται. Όλο λένε θα το ερευνήσουν αλλά ποτέ δεν ανακοινώνουν τα αποτελέσματα και έτσι ξεχνιέται μέχρι να ξαναγίνει κάτι άλλο.
Αν υπήρχε συσχετισμός θανάτου με εμβόλιο θα γινόταν πρωτοσέλιδο. Ξεχνιέται γιατί προφανώς δεν υπάρχει σύνδεση μεταξύ θανάτου και εμβολίου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θα πω κατι και μπορει να φανώ κακός, τα εμβολια αυτα ειναι ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΑ σε 7 μολις μηνες περασαν και τις 4 φάσεις έγκρισης.
Ναι επειδή είχαν άπειρο κόσμο διαθέσιμο να πάρει μέρος στις δοκιμές. Αν γινόταν σεισμός και είχαμε χιλιάδες κατάγματα σε αγκώνες θα τελειωναμε το drug trial σε 2 μήνες. Τώρα 98 recruitments σε 15 κεντρα μέσα σε 2 χρόνια. Μέχρι να φτάσουμε τα 732 θα μας πάρει δεκαετία. Καταλαβαίνεις τώρα γιατί πέρασαν γρήγορα τις φάσεις δοκιμών;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top