• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

ag97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ag97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Εξηγήστε μου κάτι οι μη ψέκες.
1) Μεταδίδουν την νόσο οι εμβολιασμένοι ;
2) Μπορούν να νοσήσουν οι εμβολιασμένοι ;
3) Για ποιο λόγο δεν υποβάλλονται σε έλεγχο pcr εφόσον μπορούν να μεταδώσουν τον ιό ;
4) Για ποιο λόγο να τους δοθεί πρόσβαση σε δραστηριότητες ενώ οι ίδιοι μπορεί να είναι φορείς του ιού ;
1) Δεν εχει αποδειχθει, μια υποθεση ειναι. Η λογικη λεει οχι, καθως για την μεταδοση θες ιικο φορτιο ικανο να σε κανει να νοσησεις πραγμα αδυνατον αφου τα αντισωματα εξουδετερωνουν τον ιο απο την αρχη
2) Μονο το 5-15 % που δεν πιανει το εμβολιο (για το αρχικο στελεχος τουλαχιστον). Και μονο 0-1 % θα χρειαστει νοσηλια.
3) Διοτι δεν μπορουν να μεταδωσουν τον ιο .
4) Φορεις του ιου της γριπης ηταν ενδεχομενως και οσοι ειχαν κανει το εμβολιο. Κολλησε αποδεδειγμένα κανένας γρίπη απο εμβολιασμενο; Οχι. Κόλλησε κάποιος γρίπη ή κορονοιο απο ανεμβολίαστο;Ναι , εκατοντάδες εκατομμύρια και 3.7 εκ εξ αυτων είναι στο χώμα.
Eίπαμε όποιος δε θελει ας μη κανει το εμβολιο αλλα οχι οτι βραζουμε και στο ιδιο καζανι εμβολιασμενοι και ανεμβολίαστοι επειδή έτσι συμφέρει τους δεύτερους!
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.
1) Δεν εχει αποδειχθει, μια υποθεση ειναι. Η λογικη λεει οχι, καθως για την μεταδοση θες ιικο φορτιο ικανο να σε κανει να νοσησεις πραγμα αδυνατον αφου τα αντισωματα εξουδετερωνουν τον ιο απο την αρχη
2) Μονο το 5-15 % που δεν πιανει το εμβολιο (για το αρχικο στελεχος τουλαχιστον). Και μονο 0-1 % θα χρειαστει νοσηλια.
3) Διοτι δεν μπορουν να μεταδωσουν τον ιο .
4) Φορεις του ιου της γριπης ηταν ενδεχομενως και οσοι ειχαν κανει το εμβολιο. Κολλησε αποδεδειγμένα κανένας γρίπη απο εμβολιασμενο; Οχι. Κόλλησε κάποιος γρίπη ή κορονοιο απο ανεμβολίαστο;Ναι , εκατοντάδες εκατομμύρια και 3.7 εκ εξ αυτων είναι στο χώμα.
Eίπαμε όποιος δε θελει ας μη κανει το εμβολιο αλλα οχι οτι βραζουμε και στο ιδιο καζανι εμβολιασμενοι και ανεμβολίαστοι επειδή έτσι συμφέρει τους δεύτερους!
ΔΕΝ είναι μια υπόθεση. Είναι δεδομένο ότι ο εμβολιασμένος και κολλάει και μεταδίδει. Και δεν το λέει ο Lancelot αλλά και οι ίδιοι οι γιατροί του συστήματος. Μην βάλουμε κανέναν άλλο εκτός συστήματος, τίποτα ψέκες Ιωαννίδη, Κούβελες κλπ
Η μόνη διαφορά είναι η νόσηση. Ο ιός δεν θα εξαφανιστεί και το γένος των κορονοϊών είναι γνωστό και υπάρχει εδώ και χρόνια.
Η πορεία του covid19 θα ακολουθήσει την πορεία της γρίπης τύπου Α και Β.

Στην μόνη πιθανότητα που δεν θα κολλήσει και δεν θα μεταδώσει ο εμβολιασμένος είναι στο φεγγάρι.


@ag97 https://www.kathimerini.gr/world/56...-para-ton-emvoliasmo-pliromatos-kai-epivaton/
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Η εμβολιασμένη Χιλή τα πηγαίνει σίγουρα πολύ καλύτερα από τις λιγότερο εμβολιασμένες χώρες της Ν. Αμερικής.
1623512624413.png



Ερώτησεις -
1) Ο Μεσιέ Ιωαννίδης και ο Κουβελας έχουν εμβολιαστεί; Η όχι;
2) Στην Βρετανία τουλάχιστον οι μισοί «αρνητές» του εμβολίου εμβολιάστηκαν; H όχι;
 
Τελευταία επεξεργασία:

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.
Η εμβολιασμένη Χιλή τα πηγαίνει σίγουρα πολύ καλύτερα από τις λιγότερο εμβολιασμένες χώρες της Ν. Αμερικής.
View attachment 82254


Ερώτησεις -
1) Ο Μεσιέ Ιωαννίδης και ο Κουβελας έχουν εμβολιαστεί; Η όχι;
2) Στην Βρετανία τουλάχιστον οι μισοί «αρνητές» του εμβολίου εμβολιάστηκαν; H όχι;
Γι'αυτό στην εμβολιασμένη Χιλή προχωράνε σε νέο Lockdown;

 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Γι'αυτό στην εμβολιασμένη Χιλή προχωράνε σε νέο Lockdown;

Εχουν εμβολιαστει περισσότερο από τους άλλους. Δεν εχουν εμβολιαστεί 100%. Οι άλλες χώρες δεν πάνε σε λοκνταουν;
Εν τω μεταξύ στην Χιλή εμβολιαστηκαν κυρίως με το Σπούτνικ, οχι όπως στο Ισραήλ. Παρ' ολα αυτά έχουν πολυ λιγοτερους νεκρους απο τους άλλους.
Και η Χιλή ειναι πιο κρύα χώρα από το Περού π.χ. Βρίσκεται στην αρχή του χειμώνα.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.
1) Ο Μεσιέ Ιωαννίδης και ο Κουβελας έχουν εμβολιαστεί; Η όχι;
Ναι και οι δύο, διότι είναι κάποιας ηλικίας.
Αλλά και οι δύο δήλωσαν δημοσίως ότι δεν πρέπει να εμβολιαστούν οι νεότεροι.

Από το FB

Τα φαρμακευτικά προϊόντα έχουν πάντα ανεπιθύμητες ενέργειες. Ενώ λοιπόν έχουν πάντα ανεπιθύμητες, δεν είναι το ίδιο ωφέλιμα για όλους. Το ότι εγώ παίρνω παίρνω αναλγητικά γιατί πονάει η μέση μου και εκτίθεμαι σε κίνδυνο γαστρορραγίας, δεν σημαίνει ότι πρέπει να εκθέσω και εσάς, που δεν πονάτε, στον ίδιο, ελαχιστότατο ομολογουμένως κίνδυνο.
Οι νεότεροι, αδύνατοι, με καλή φυσική κατάσταση δεν κινδυνεύουν από τον SARS-COV2 και αν νοσήσουν, η ανοσία τους είναι σίγουρα πληρέστερη και περισσότερο μακρόχρονη. ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΜΒΟΛΙΑΖΟΝΤΑΙ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΝΟΣΗΣΕΙ. Τη λειτουργία επιλογής με βάση την εκτίμηση κόστους(υγείας βασικά)/κινδύνου, τη λέμε Risk Assessment και είναι η βάση της εξειδίκευσής μου.
Αν αντιθέτως εμβολίασουμε το σύνολο του πληθυσμού, οι ανεπιθύμητες είναι ανεξέλεγκτες λόγω άγνοιας της φύσης του εμβολίου. ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΙΔΕΑ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ! Ήδη έχουν καταγράφει σοβαρές ανεπιθύμητες, όπως θρομβώσεις, αιμορραγιες, εμβολες, σοβαρές νευρολογικές, έξαρση αυτοάνοσων, ενώ σχεδόν όλοι έχουν διπλάσιες τιμές βίοδεικτών πήξης του αίματος, διότι η ακίδα τα προκαλεί, αλλά εμείς το μάθαμε, πριν από ένα μήνα. Τη διαχείρηση όμως της παρενέργειας, δεν τη γνωρίζουμε, οπότε μας δυσκολεύει πολύ το δεύτερο κομμάτι της δουλειάς μας, που το λέμε risk management.
Οι περισσότεροι γιατροί είναι εκπαιδευμένοι στη διαχείρηση κινδύνου, για το όργανο ή το σύστημα της ειδικότητας τους. Αντιθέτως οι κλινικοί φάρμακολόγοι είμαστε σε θέση διαχείρησης του φαρμακευτικού κινδύνου συνολικώς και με πρόγνωση των δράσεων, που θα προκαλέσει όχι μόνο η δραστική του φαρμάκου, αλλά και τα έκδοχα και οι μεταβολίτες του.
Εγώ λοιπόν εμβολιάστηκα, για δύο λόγους.
1. Ο κίνδυνος που αντιμετωπίζω ατομικά, από τον ιο είναι μεγαλύτερος από
τις ανεπιθύμητες. Είναι θέμα εκτίμησης πιθανοτήτων (μαθηματικά).
2. Είμαι γιατρός εξειδικευμένος στα φάρμακα και Καθηγητής και
Διευθυντής εργαστηρίου Κλινικής Φαρμακολογίας, στο μεγαλύτερο
πανεπιστήμιο της χώρας.
Όλοι οι Κλινικοί Φαρμακολόγοι της Χώρας, άμεσα ή έμμεσα, είναι μαθητές μου.
Αν δεν εμβολιαστώ εγώ, για να δείξω τη σχετική ασφάλεια με ΓΝΩΣΗ, τότε ποιος είναι παράδειγμα? Ο κάθε πολιτικός με άγνοια κινδύνου που η ζωή του είναι θέαμα? ή ο κάθε τραγουδιστής κλπ?
Αντιθέτως λοιπόν με εμένα, που παίρνω ένα μελετημένο ρίσκο, είμαι απολύτως αντίθετος στον εμβολιασμό των νεώτερων και υγιέστερων ανθρώπων. Το ρίσκο σε ατομικό επίπεδο είναι τεράστιο (ίσως 7 με 10 φορές μεγαλύτερη πιθανότητα θρόμβωσης, σε σχέση με τους ανεμβολίαστους της ίδιας κατηγορίας, για νέους ανθρώπους).
Να θυμόμαστε δε, ότι, οι νέοι είναι παιδιά μας. Εγώ δεν τα αφήνω σε έκθεση κινδύνου, με πιθανό μηδενικό όφελος. ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΘΙΚΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ. Ούτε προφανώς για την εξασφάλιση της δικής μου προστασίας.
Δεν βάζω κάποιον να κινδυνεύσει στη θέση μου και μάλιστα τα ίδια μου τα παιδιά ή και τα δικά σας. Πέστε με και παλιομοδίτη.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Ναι και οι δύο, διότι είναι κάποιας ηλικίας.
Ο Κουβελας μου φαινόταν πιο νέος από τον Ιωαννίδη που σίγουρα είναι πάνω από πενήντα. Πάντως ευχάριστο που έχουν εμβολιαστει και οι δύο.


Ερώτημα
Μπορεί να επιτευχθεί ανοσία αν δεν εμβολιαστουν μαζικά οι ηλικιωμένοι; Σε αυτην την περιπτωση (που δεν εχουν εμβολιαστει μαζικά οι ηλικιωμένοι) θα βοηθουσε ο εμβολιασμός και των νέων;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.
Ερώτημα
Μπορεί να επιτευχθεί ανοσία αν δεν εμβολιαστουν μαζικά οι ηλικιωμένοι; Σε αυτην την περιπτωση (που δεν εχουν εμβολιαστει μαζικά οι ηλικιωμένοι) θα βοηθουσε ο εμβολιασμός και των νέων;
Όχι γιατί ο ΜΟ θανόντων είναι άνω των 60. Ο νέος και να κολλήσει δεν μπαίνει ΜΕΘ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

1623514919540.png

Πετυχημένο το lockdown, μπορεί και όχι
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Τελευταια είδηση από Βρετανία. Μάλλον τα κρούσματα αυξάνονται περισσότερο σε μη εμβολιασμένους.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Eνδιαφέρον αυτό που λέει μετά το 1,41,40 για το Αστρα. Δηλαδή ότι όσοι έχουν κάνει την πρώτη δόση, πρέπει να κάνουν και την δεύτερη.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Τωρα στην τιβι ελεγε στις ειδησεις οτι καταρχην απο την 1η Ιουλιου σελφ τεστ για τους εμβολιασμενους γιοκ.
Επισης τα πρωτα βηματα για την κανονικοτητα στους εμβολιασμενους πληρως +2 εβδομαδες.
Και τα μετρα για το φθινοπωρο ΑΝ ΠΑΜΕ ΣΕ 4ο κυμα θα ισχυουν ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥς ΑΝΕΜΒΟΛΙΑΣΤΟΥΣ.

1623517389723.png
 

ag97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ag97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
εγω δε προκειται να κατσω μεσα απο τον Σεπτεμβρη για κανεναν ανεμβολιαστο. Η κυβερνηση το ξερει, ας τους βοηθησει ο θεος.
 

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.
εγω δε προκειται να κατσω μεσα απο τον Σεπτεμβρη για κανεναν ανεμβολιαστο. Η κυβερνηση το ξερει, ας τους βοηθησει ο θεος.
Δεν θα κάτσεις για τους ανενβολίαστους. Θα κάτσεις γιατί εκείνο το διάστημα θα λήγει η τουριστική περίοδος και όλως τυχαίως θα αυξηθούν τα κρούσματα σε επίπεδα Φεβρουαρίου εκεί, στα 3000 περίπου, ενώ τώρα που άνοιξε η τουριστική περίοδος μειώθηκαν κατακόρυφα, και πάλι όλως τυχαιως, στα 800. Θα κάτσεις μέσα γιατί αυτό είναι το σχέδιό τους, να σε κάνουν ότι θέλουν.
Δηλαδή, θες να μου πεις ότι θα κάτσεις εσύ μέσα και το φταίξιμο θα το ρίξεις στο ανεμβολίαστο παιδί μου;Γιατί αν και του έχω κάνει όλα τα εμβόλια που προβλέπονται εδώ και χρόνια και που είναι δοκιμασμένα χρόνια, συγγνώμη, αλλά το συγκεκριμένο εμβόλιο το οποίο δεν έχει βγει ούτε χρόνο και που δεν γνωρίζω τι μακροπρόθεσμες παρενέργειες θα έχει στον οργανισμό του παιδιού μου, δεν θα τρέξω να του το κάνω, ούτε εγώ υπάρχει περίπτωση να το κάνω για μια ίωση της οποίας η θνησιμότητα είναι στο 0,05%, επειδή εσύ το θέλεις κι επειδή εσύ εμβολιάστηκες φαντάζομαι για να μπορείς να διασκεδάζεις πχ κάθε μέρα στα μπουζούκια και στις συναυλίες, να πηγαίνεις να την αράζεις στις καφετέριες. Γιατί...αυτό στην ουσία λες, ότι δεν έκανες το εμβόλιο για τη δική σου προστασία, αλλά για να πάρεις πισω την ελευθερία που σου έκλεψαν, την οποία μην περιμένεις να πάρεις πίσω, καθώς από τη στιγμή που βλέπουν ότι το να διασπείρουν φόβο και πανικό, μεσω των μέσων μαζικής προπαγάνδας, πιάνει και ότι ο κόσμος δέχεται τα πάντα έτσι απλά, τα παράλογα μέτρα τους θα συνεχιστούν.
Εντωμεταξύ, οι περισσότεροι εμβολιασμένοι και αψέκαστοι τα βάζετε συνεχώς με όσους έχουν αντίθετη άποψη από εσάς και τους κατηγορείτε, λες και γνωρίζετε πως θα αντιδράσει ο οργανισμός τους σε ένα τετοιο εμβόλιο. μα γιατί τους φοβάστε τόσο πολύ, αφού εσείς υποτίθεται ότι με το εμβόλιο είστε προστατευμένοι και αν το περάσετε, θα το περάσετε ήπια. Αντιθέτως, ο ανεμβολίαστος διατρέχει τον περισσότερο κίνδυνο.
Λοιπόν, αντί να τα βάζεις με τους ανεμολίαστους κοιταξε να δεις πως συμπεριφέρεται πρώτα η κυβέρνηση, και οι προηγούμενες κυβερνησεις, τι θα έπερε αυτές να έχουν κάνει που έχουν βάλει εδώ και χρόνια λουκετο σε νοσοκομεία τα οποια δεν θεωρούσαν απαραίτητα, εχουν προχωρήσει σε συρρίκνωση προσωπικού, αφήνουν τα μέσα μεταφοράς να είναι γεμάτα, ο κόσμος να είναι σαν τις σαρδέλες, γιατί εκεί δεν κολλάει ο ιός, καθώς και στις ουρές έξω απο τις τραπεζες.
Α, μην ξεχάσεις να τρέχεις να παίρνεις τα σελφ τεστ από το σουπερ μαρκετ. Που ακούστηκε για τεστ των οποίων τα αποτελέσματα δηλώνεις σε πλατφόρμα, οπότε τα προσωπικά δεδομένα έχουν παέι περίπατο, που εκδίδεις σχολικη κάρτα και τη δίνεις σε διευθυντές και εκπαιδευτικούς ή αντίστοιχη κάρτα για τους εργαζόμενους και που αν έχεις δηλώσει λάθος αποτέλεσμα, δηλαδή αρνητικό, ενώ μπορεί να είσαι θετικός κια για το οποίο λάθος αποτέλεσμα έχεις ποινικές κυρώσει, να πηγαίνεις και να το παίρνεις σε λίγο από το μπακάλικο της γειτονιάς λες και είναι πατάτες και ντομάτες. Και μου αρέσει που κάποιοι θα το θεωρήσουν και λογικό όλο αυτό γιατί θα τους έχουν πασάρει τα τεστ με τιμή 0,50 το τεμάχιο, επομένως θα είναι και πάνφτηνα γιατί η κυβέρνηση μας αγαπάει και δεν θέλει να μας φροτώσει με παραπάνω χρέη από αυτά που έχει ψηφίσει στα 3 μνημόνια. Πιο ξεφτίλα πεθαίνεις.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
εγω δε προκειται να κατσω μεσα απο τον Σεπτεμβρη για κανεναν ανεμβολιαστο. Η κυβερνηση το ξερει, ας τους βοηθησει ο θεος.
Νεαρέ, εσύ να τρέχεις έξω τον Σεπτέμβρη και τον Οκτώβρη...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
ούτε εγώ υπάρχει περίπτωση να το κάνω για μια ίωση της οποίας η θνησιμότητα είναι στο 0,05%
Αν κολλήσεις και χρειαστείς ΜΕΘ δέχεσαι να υπογράψεις οτι δεν θα πας σε δημόσιο νοσοκομείο εφόσον δεν έκανες αυτό που πρότειναν οι γιατροί; Να πας σε ιδιωτική ΜΕΘ. Δέχεσαι;
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Για το παιδι να μην εμβολιαστει, ΑΝ δεν ειναι σε ομαδα υψηλου κινδυνου ,ειναι το μονο που συμφωνω,διοτι κινδυνευουν ελαχιστα εως καθολου.
Αυτο δεν θα το προβαλεις αρχικα και σαν ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ.

Στα υπολοιπα θα πω.....ανευθυνοτητα..εγωπαθεια...αντικοινωνικοτητα....και ηλιθιοτητα,ναι θα το πω.
Ξες, δεν εμβολιαστηκαν ολοι για να πηγαινουν στα μπουζουκια.ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟ αυτο που εγραψες για ολους αυτους που εχουν απλα ευθυνη και αντιμετωπιζουν σοβαρα ολο αυτο.

ΕΓΩ ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ,οχι να φοραω μασκα,.το λιγοτερο ειναι αυτο,ΝΑ ΕΧΩ ΑΓΧΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΤΥΧΕΙ ΚΑΤΙ. ....ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΑΝΤΛΗΣΕΙΣ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ.

Στην σπηλια σου καλη μου.
Νετα σκετα.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Αν κολλήσεις και χρειαστείς ΜΕΘ δέχεσαι να υπογράψεις οτι δεν θα πας σε δημόσιο νοσοκομείο εφόσον δεν έκανες αυτό που πρότειναν οι γιατροί; Να πας σε ιδιωτική ΜΕΘ. Δέχεσαι;
Αν κολλήσω εγώ, θα καθίσω στο σπιτάκι μου και ΔΕΝ θα ανησυχώ για την οποιαδήποτε ΜΕΘ.
Για έναν παράξενο λόγο ανησυχώ τα μέγιστα όταν ακούω ΜΕΘ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.

Τα 3 παιδια πανε στις ασυναρτησιες που ο απο πανω εγραψε...αλλα εσβησε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Αν κολλήσεις και χρειαστείς ΜΕΘ δέχεσαι να υπογράψεις οτι δεν θα πας σε δημόσιο νοσοκομείο εφόσον δεν έκανες αυτό που πρότειναν οι γιατροί; Να πας σε ιδιωτική ΜΕΘ. Δέχεσαι;

Εδώ δεν αναφέρεις εσκεμμένα ότι το ΕΣΥ το πληρώνουν ΟΛΟΙ οι Έλληνες άρα έχουν το δικαίωμα να πάνε οπότε γουστάρουν.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top