• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
 

Cookie_Monster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cookie_Monster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Γενικά πιστεύω πως όλα τα εμβόλια είναι αρκετά αποτελεσματικά κ για τις μεταλλάξεις.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Μόλις έκανα 1η δοση pfizer. Αμα συνεχίζω να γράφω στο στεκι όλα καλά.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
AstraZeneca review 2ης δόσης.

Η Βελόνα που έσπασε αγγείο και πόνεσε το χέρι για καμία ώρα. Στη συνέχεια δεν είχα καμία παρενέργεια της πρώτης δόσης. Ούτε υπνηλία, ούτε πυρετός.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έψαξα την Sara Stickles. Δεν βρήκα ρεπορτάζ σε κάποια γνωστή εφημερίδα. Έχεις πηγή;

Edit: Το ίδιο και για τον νοσηλευτή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Cookie_Monster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cookie_Monster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Έψαξα την Sara Stickles. Δεν βρήκα ρεπορτάζ σε κάποια γνωστή εφημερίδα. Έχεις πηγή;

Edit: Το ίδιο και για τον νοσηλευτή.



΄Οταν λες "γνωστή εφημερίδα". τι εννοείς πέραν του ότι οι τοπικοί ψεύδονται :worry:
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
΄Οταν λες "γνωστή εφημερίδα". τι εννοείς πέραν του ότι οι τοπικοί ψεύδονται :worry:
Για να σοβαρετούμε, τ' αποτελέσματα που βρήκα ήταν κυρίως σε facebook, twitter και σελίδες που είναι ξεκάθαρα κατά των εμβολιασμών. Ενδεικτικά:

Αυτές είναι οι πηγές σου. Καμιά άλλη;

Επίσης, ο Tom Thomas αναφέρεται ότι πέθανε από κοβιντ, όχι από εμβόλιο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Cookie_Monster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cookie_Monster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Μόλις έκανα 1η δοση pfizer. Αμα συνεχίζω να γράφω στο στεκι όλα καλά.

Για να σοβαρετούμε, τ' αποτελέσματα που βρήκα ήταν κυρίως σε facebook, twitter και σελίδες που είναι ξεκάθαρα κατά των εμβολιασμών. Ενδεικτικά:

Αυτές είναι οι πηγές σου. Καμιά άλλη;

Επίσης, ο Tom Thomas αναφέρεται ότι πέθανε από κοβιντ, όχι από εμβόλιο.


Κάτσε παιδι μου να καταλάβω τι λες -
-ότι εκείνη η τοπική εφημερίδα (Regina Leader Post) ή ότι αυτός εδώ ο τοπικός ραδιοσταθμός
λένε ψέμματα ότι ο εκλιπών έκανε το εμβόλιο;

υγ1 Παρεπιπτόντως από τον ραδιοσταθμό ρώτησαν την τοπική Υγειονομική Αρχή εάν ο θάνατος σχετίζεται με το εμβόλιο, χωρίς να λάβουν απάντηση. (Ή μάλλον έλαβαν, "ουδέν σχόλιο").

υγ2 Τι δουλειά έχουν αυτά με τα μπλογκς και το φεησμπουκ :worry: και γιατί κοιτάς εσύ τα φεησμπουκ του κόσμου.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Κάτσε παιδι μου να καταλάβω τι λες -
-ότι εκείνη η τοπική εφημερίδα (Regina Leader Post) ή ότι αυτός εδώ ο τοπικός ραδιοσταθμός
λένε ψέμματα ότι ο εκλιπών έκανε το εμβόλιο;

υγ1 Παρεπιπτόντως από τον ραδιοσταθμό ρώτησαν την τοπική Υγειονομική Αρχή εάν ο θάνατος σχετίζεται με το εμβόλιο, χωρίς να λάβουν απάντηση. (Ή μάλλον έλαβαν, "ουδέν σχόλιο").

υγ2 Τι δουλειά έχουν αυτά με τα μπλογκς και το φεησμπουκ :worry: και γιατί κοιτάς εσύ τα φεησμπουκ του κόσμου.
Επειδή το παίζεις τρελίτσα και μπορώ να το κάνω κι εγώ αυτό, πάμε να δούμε.
1. Έψαξα το άρθρο της τοπικής εφημερίδας που έκανες σκρινσοτ (τυχαίο που είναι σκρινσοτ και όχι λινκ?). Αυτό που βρήκα εγώ είναι αυτό εδώ.
Ο τίτλος γράφει:

North Battleford health care worker dies of COVID-19​

ενώ το δικό σου λέει

North Battleford health care worker dies​

Πουθενά δεν αναφέρεται το εμβόλιο σ' αυτό το άρθρο. ΠΟΥΘΕΝΆ. Θα μας βάλεις λινκ να δουμε την δική σου εκδοχή του άρθρου δημοσιευμένη; Όσο για τον ραδιοφωνικό σταθμό, γιατί η πληροφορία του εμβολιασμού του εκλιπόντος δεν αναφέρεται σε κάποιο άλλο μέσο;

2. Τα σάιτ που σου παρέθεσα, μαζί με το φέισμπουκ και το τουίτερ, ήταν τα κύρια αποτελέσματα που εμφάνισε η google όταν έψαξα την Sara Stickles, για την οποία άφησες να εννοηθεί ξεκάθαρα ότι πέθανε λόγω του εμβολίου. Έχεις κάποια επίσημη εφημερίδα να μου και μας δείξεις που να λέει κάτι τέτοιο;
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Επειδή το παίζεις τρελίτσα και μπορώ να το κάνω κι εγώ αυτό, πάμε να δούμε.
1. Έψαξα το άρθρο της τοπικής εφημερίδας που έκανες σκρινσοτ (τυχαίο που είναι σκρινσοτ και όχι λινκ?). Αυτό που βρήκα εγώ είναι αυτό εδώ.
Ο τίτλος γράφει:

North Battleford health care worker dies of COVID-19​

ενώ το δικό σου λέει

North Battleford health care worker dies​

Πουθενά δεν αναφέρεται το εμβόλιο σ' αυτό το άρθρο. ΠΟΥΘΕΝΆ. Θα μας βάλεις λινκ να δουμε την δική σου εκδοχή του άρθρου δημοσιευμένη; Όσο για τον ραδιοφωνικό σταθμό, γιατί η πληροφορία του εμβολιασμού του εκλιπόντος δεν αναφέρεται σε κάποιο άλλο μέσο;

2. Τα σάιτ που σου παρέθεσα, μαζί με το φέισμπουκ και το τουίτερ, ήταν τα κύρια αποτελέσματα που εμφάνισε η google όταν έψαξα την Sara Stickles, για την οποία άφησες να εννοηθεί ξεκάθαρα ότι πέθανε λόγω του εμβολίου. Έχεις κάποια επίσημη εφημερίδα να μου και μας δείξεις που να λέει κάτι τέτοιο;
Τελικά, ήταν εμβολιασμένος ή όχι; απλά πράγματα.
Η μήπως ήταν εμβολιασμένος κόλλησε τον ιό και κατέληξε, λόγω του ιού;

Τόσο θολά τα πράγματα, μόνο για έναν λόγο γίνονται.
Τον αποπροσανατολισμό.

Αλλά, ο χρόνος είναι μπροστά μας. Και τέτοια φαινόμενα, αν ενταθούν, τότε δεν θα είμαστε σε θέση να πούμε ποια θα είναι η αιτία.
Αρα, ήδη έχουν δυσκολέψει τα πράγματα και δεν βλέπω να ξεκαθαρίζει το τοπίο.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Τελικά, ήταν εμβολιασμένος ή όχι; απλά πράγματα.
Όντως απλά τα πράγματα. Αν γνωρίζεις αγγλικά, βρες μου μια σοβαρή πηγή που να συνδέει τον εμβολιασμό του ανθρώπου, αν πραγματοποιήθηκε καλά καλά δηλαδή, με τον θάνατό του.

Γιατί και εσύ και ο @Volkswagen Fan τρέξατε να ρίξετε υποστήριξη με τις αντιδράσεις σας στον κύριο fake news. Άιντε.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Όντως απλά τα πράγματα. Αν γνωρίζεις αγγλικά, βρες μου μια σοβαρή πηγή που να συνδέει τον εμβολιασμό του ανθρώπου, αν πραγματοποιήθηκε καλά καλά δηλαδή, με τον θάνατό του.

Γιατί και εσύ και ο @Volkswagen Fan τρέξατε να ρίξετε υποστήριξη με τις αντιδράσεις σας στον κύριο fake news. Άιντε.

Μανία έχεις μαζί μου?? Θα μου κανείς κουμάντο στα Reaction μου??

Δεν ξέρω αν είναι Fake news η ότι ξέρω όμως ότι χιλιάδες πέθαναν με τα εμβόλια αυτά και καλύτερα να δείξετε λίγο σεβασμό στους ανθρώπους εκείνους.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Μανία έχεις μαζί μου?? Θα μου κανείς κουμάντο στα Reaction μου??

Δεν ξέρω αν είναι Fake news η ότι ξέρω όμως ότι χιλιάδες πέθαναν με τα εμβόλια αυτά και καλύτερα να δείξετε λίγο σεβασμό στους ανθρώπους εκείνους.
ΦΩΤΗ ΣΥΝΕΛΘΕ.
Και γράψε μια φορά με βάση την λογική και όχι το συναίσθημα. Αδιαφορώ για τα ριάξιονς σου αλλά να τα λέμε όλα. Υποστηρίζεις fake news και τώρα μόλις είπες κάτι ανυπόστατο. Βάλε σοβαρές πηγές. Και άσε τις υποδείξεις για σεβασμό εκεί που σε παίρνει.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
ΦΩΤΗ ΣΥΝΕΛΘΕ.
Και γράψε μια φορά με βάση την λογική και όχι το συναίσθημα. Αδιαφορώ για το τα ριάξιονς σου αλλά να τα λέμε όλα. Υποστηρίζεις fake news και τώρα μόλις είπες κάτι ανυπόστατο. Βάλε σοβαρές πηγές. Και άσε τις υποδείξεις για σεβασμό εκεί που σε παίρνει.

Τι πήγες θες να σου βάλω που τόσα άτομα έχασαν την ζωή τους από τα εμβόλια?? Θες την 44χρονη στην κρητη, τον σχεδιαστη μοδας, την 62 χρονη προχθες, τον γιατρό στην Κατερίνη και ποσα αλλα χιλιαδες περιστατικά?? Προσωπικά ναι προτιμώ το εμβολιο απο το να κολλησω τον Covid και για αυτο θα κανω το Moderna ομως αυτο που γινεται απο τους ειδικούς με το να απειλουν κοσμο ειναι αισχρο. Λογικο να φοβουνται οι ανθρωποι οταν βλέπουν τοσα περιστατικά καθε μερα.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Όντως απλά τα πράγματα. Αν γνωρίζεις αγγλικά, βρες μου μια σοβαρή πηγή που να συνδέει τον εμβολιασμό του ανθρώπου, αν πραγματοποιήθηκε καλά καλά δηλαδή, με τον θάνατό του.

Γιατί και εσύ και ο @Volkswagen Fan τρέξατε να ρίξετε υποστήριξη με τις αντιδράσεις σας στον κύριο fake news. Άιντε.
Εκείνο που θέλω να πω, δεν είναι ο ένας που θα πρέπει να μας απασχολεί.
Και αν θες, δεν είναι και τόσο σημαντικό ένας άνθρωπος που πέθανε αν είχε κάνει ή όχι εμβόλιο.

Σημαντικότερο για εμένα θα είναι, αν οι θάνατοι αρχίσουν να ξεφεύγουν.

Και αυτό, γιατι μέχρι τώρα που μιλάμε, ο άνθρωπος γενικά έχει υποστεί μία άνευ προηγουμένου πίεση.

Επίσης, τα κάθε είδους στατιστικά, έλκουν και αμφιβολίες σοβαρές.

Είναι πέραν πάσης αμφιβολίας, το γεγονός της θολούρας που επικρατεί.

Αντί όλος ο κόσμος μία γροθιά, να έχει αποκτήσει την εμπιστοσύνη και εθελοντικά να κινείται προς πάσαν κατεύθυνση, βλέπουμε και σε αυτή την Αμερική ακόμα, να απολύονται 153 αν δεν κάνω λάθος, άτομα στον ευαίσθητο τομέα υγείας, γιατι ΔΕΝ θέλουν να εμβολιαστούν.

Τί περισσότερο γνωρίζουν απο εμένα; μπορείς να μου πείς;

Και αν θες, για ένα άτομο, δεν είναι να συζητάμε...
Σου λέω λοιπόν, οτι δεν πρόκειται να καθήσω και να ψάξω δημοσιεύσεις. Μπορώ να απαριθμήσω αρκετά άτομα του ευρύτερου περιβάλλοντος μου. Τουλάχιστον 7 με 8.
Θες λόγω ηλικίας, θες για ότι άλλο νομίζεις, δεν με ενδιαφέρει το να ψάξω. Είναι μπροστά μας και εδώ υπάρχει κίνδυνος να δούμε πολλά πράγματα.
Αυτό φοβάμαι εγώ και δίχως την παραμικρή όρεξη να προπαγανδίζω ή να τρολάρω.

Εύλογα ερωτήματα; χρειάζονται εύλογες απαντήσεις. Και το κυριώτερο, απλές.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top