• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,345 μηνύματα.
Τα 20Ε θα τα δώσω και αφού θα βγει και επισήμως αρνητικό θα έχω δικαίωμα πλέον να είμαι στο καράβι με τη μάσκα στο πηγούνι χωρίς να τολμήσει να μου πει κανείς τίποτα,
Μια χαρα μπορει να σου την μπουν αγαπουλα.Δεν ειπε κανεις οτι αμα σκασεις το 20κι για ραπιντ η μασκα θα ειναι στο πηγουνι σου.Στη φαντασια σου αυτα.
Μεχρι τοτε, σου την λεμε εμεις.
Που να δεις οταν θα αρρωστησεις πως θα σου τη λεμε.Ε..ναι.Τα θες.
ΑΝΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΗΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ. :D
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,184 μηνύματα.

Τώρα σοβαρά, στο πήγαινε θέλουν ράπιντ τεστ, ενώ στην επιστροφή σελφ τεστ. Στο πήγαινε κολλαει περισσότερο, μάλλον, ενώ στην επιστροφή που θα έχει ο κόσμος ξεσαλωσει σε μπαρ και ταβερνες, λιγότερο.
Είναι τόσο επιστημονικότατες οι αποφάσεις τους. Και...μετά περιμένετε να γίνονται και έλεγχοι. Γιατί τα σελφ τεστ ποιος τα κοίταζε; Έχω και πρόσφατο παράδειγμα δικού μου ανθρώπου. Δεν κοίταξαν τίποτα, δεν κράτησαν τίποτα, παρά μόνο το χαρτί που συμπληρώνεις για το πλοιο και αυτο σε ταξίδι 2 ωρών. Πλανάστε πλάνην οικτρα, νομίζω. Αφού, τίποτα δεν λειτουργεί σωστά σε αυτό το κράτος.
Αφου αυριο αρχίζουν τα νεα μετρα, λογικο να μην του ζητησαν τιποτα.😑😑
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μια χαρα μπορει να σου την μπουν αγαπουλα.Δεν ειπε κανεις οτι αμα σκασεις το 20κι για ραπιντ η μασκα θα ειναι στο πηγουνι σου.Στη φαντασια σου αυτα.
Μεχρι τοτε, σου την λεμε εμεις.
Που να δεις οταν θα αρρωστησεις πως θα σου τη λεμε.Ε..ναι.Τα θες.
ΑΝΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΗΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ. :D
Δεν ξερω ποσο δυσκολο.ειναι σε μερικους να φορανε μια μασκα. Γιατι τοσο αντιδραση??
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,345 μηνύματα.
Αφου αυριο αρχίζουν τα νεα μετρα, λογικο να μην του ζητησαν τιποτα.😑😑
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Δεν ξερω ποσο δυσκολο.ειναι σε μερικους να φορανε μια μασκα. Γιατι τοσο αντιδραση??
Για την αντιδραση,Νομιζουν οτι αποκτουν αξια ετσι.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.
Αφου αυριο αρχίζουν τα νεα μετρα, λογικο να μην του ζητησαν τιποτα.😑😑
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:
Καλά και μετά νομίζεις θα τους ταράξουν στην νομιμότητα ;

Αστεία πράγματα. Πέρσι δεν θυμάσαι τι έχει γίνει με τα υπερπλήρη πλοία ; Ή πχ. ο εστιάτορας θα χάσει τον πελάτη επειδή δεν έχει rapid test. Βρε όλοι μέσα θα μπούνε.

Την πρώτη εβδομάδα για τα μάτια του κόσμου με τις κάμερες των καναλιών θα γίνονται οι έλεγχοι.

Θες να σου θυμήσω στην Βόρεια Ελλάδα με τους Βαλκάνιους (καλώς ή κακώς κρατάνε τον τουρισμό στην Χαλκιδική) που έμπαιναν όπως ήθελαν.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
@akikos εγώ θα σου πω 2 παράδειγμα απ' τα πολλά

Ειμασταν κόκκινο με 1000-2000 κρουσμάτα ,60-80 θανάτους την μέρα , άνοιγμα για Πάσχα πριν τον τουρισμό .Ο Θεοχάρης παίζει να ταξίδεψε όλο τον κόσμο ζητώντας τουρίστες .
Ως προς τι το άνοιγμα τις 14 Μαϊου απ' την στιμγη που ήξερα ότι τουρίστες γιοκ ?
Τωρα και φουλ τουρίστες να έχεις μέχρι Σεπτεμβρίο τα ξενοδοχεία θα πληρώνουν τα σπασμένα μαϊου -ιουνιου ...(τζίρο δεν κάνεις φέτος για αυτό λένε λεφτά δεν έχουμε για νέο λουκ ντάουν)
Ξέρεις τι είναι να ανοίγεις χιλιάρι ξενοδοχείο για 10-20 τουρίστες μονο ,τι έξοδα έχει ?

Το ίδιο παράδειγμα πάρε και με τα εποχιακά εστιατόρια που πήραν δάνεια για να φτιάξουν τα μαγαζιά τους , επειδή θα γινόταν χαμός από τουρίστες ....πληρώνουν και αυτοί τα σπασμένα ( και ακόμα και σήμερα η λέξη τουρίστας δεν υπάρχει στην Ελλάδα ).Και τελικό χτύπημα ο διαχωρισμός εμβολιασμενοι/ ανεμβολιαστοι ......ο Γρηγόρης η καφετέρια μάλλον θα πλουτίσει !

Αλλά αυτά που να τα ξέρει καποιος .Λέμε ένα φταίνε που δεν εμβολιαστηκαν και άτομα σαν τον Τζόνι να τα πιστεύουν

ΥΓ: Οι ξενοδόχοι θέλουν να κρεμάσουν τον Κούλη απλά με αυτό που έκανε φέτος
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
Screenshot_2021-07-05-00-17-03-937_com.facebook.katana.png
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Χαχα ενο
@akikos εγώ θα σου πω 2 παράδειγμα απ' τα πολλά

Ειμασταν κόκκινο με 1000-2000 κρουσμάτα ,60-80 θανάτους την μέρα , άνοιγμα για Πάσχα πριν τον τουρισμό .Ο Θεοχάρης παίζει να ταξίδεψε όλο τον κόσμο ζητώντας τουρίστες .
Ως προς τι το άνοιγμα τις 14 Μαϊου απ' την στιμγη που ήξερα ότι τουρίστες γιοκ ?
Τωρα και φουλ τουρίστες να έχεις μέχρι Σεπτεμβρίο τα ξενοδοχεία θα πληρώνουν τα σπασμένα μαϊου -ιουνιου ...(τζίρο δεν κάνεις φέτος για αυτό λένε λεφτά δεν έχουμε για νέο λουκ ντάουν)
Ξέρεις τι είναι να ανοίγεις χιλιάρι ξενοδοχείο για 10-20 τουρίστες μονο ,τι έξοδα έχει ?

Το ίδιο παράδειγμα πάρε και με τα εποχιακά εστιατόρια που πήραν δάνεια για να φτιάξουν τα μαγαζιά τους , επειδή θα γινόταν χαμός από τουρίστες ....πληρώνουν και αυτοί τα σπασμένα ( και ακόμα και σήμερα η λέξη τουρίστας δεν υπάρχει στην Ελλάδα ).Και τελικό χτύπημα ο διαχωρισμός εμβολιασμενοι/ ανεμβολιαστοι ......ο Γρηγόρης η καφετέρια μάλλον θα πλουτίσει !

Αλλά αυτά που να τα ξέρει καποιος .Λέμε ένα φταίνε που δεν εμβολιαστηκαν και άτομα σαν τον Τζόνι να τα πιστεύουν

ΥΓ: Οι ξενοδόχοι θέλουν να κρεμάσουν τον Κούλη απλά με αυτό που έκανε φέτος
Φάσκεις και αντιφάσκεις μόνο. Είσαι υπέρ ή κατά των μέτρων; Αν είσαι κατά των μέτρων τι σε πειράζει που άνοιξαν τα πάντα; Αφού είσαι κατά. Επίσης το φθινόπωρο που θα πάμε για 4ο κύμα που θα αφορά μόνο ανεμβολιαστους εκεί να δούμε τι θα λέτε. Πάλι θα κατηγορείτε την κυβέρνηση ενώ τόσο καιρό σας λέμε εμβολιαστείτε.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
Χαχα ενο
Φάσκεις και αντιφάσκεις μόνο. Είσαι υπέρ ή κατά των μέτρων; Αν είσαι κατά των μέτρων τι σε πειράζει που άνοιξαν τα πάντα; Αφού είσαι κατά. Επίσης το φθινόπωρο που θα πάμε για 4ο κύμα που θα αφορά μόνο ανεμβολιαστους εκεί να δούμε τι θα λέτε. Πάλι θα κατηγορείτε την κυβέρνηση ενώ τόσο καιρό σας λέμε εμβολιαστείτε.
Τα λεω τα λέω και ξαναλέω ...απ' το ένα αυτί μπαίνει απ' το άλλο βγαίνει

Το μόνο που θέλω να κάνεις είναι να μην με βάλεις ignore για να σου δείχνω το κάθε ποστ μου που θα πραγματοποιείτε στο μέλλον ( εν τω μεταξύ ξέρω τι θα συμβεί και για του χρόνου αλλά και για τον μεθεπόμενο χρόνο με τις πηγές που έχω )

ΥΓ: φυσικά και δεν θέλω το λοκ ντάουν της κυβέρνησης
...,τα μέτρα χρειάζονται τροποποίηση
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Όλα αυτά τα νέα μέτρα που ανακοίνωσαν είναι για να φαινόμαστε στη Ευρώπη οτι τα τηρούμε αμφιβάλω αν θα τα τηρήσουμε ακόμα και αν γίνονται έλεγχοι ακόμα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.
Όλα αυτά τα νέα μέτρα που ανακοίνωσαν είναι για να φαινόμαστε στη Ευρώπη οτι τα τηρούμε αμφιβάλω αν θα τα τηρήσουμε ακόμα και αν γίνονται έλεγχοι ακόμα

Γιατρέ ποσο πιθανό είναι να εμφανιστεί κάποιος παρενεργειες από το εμβόλιο ;;;; η άλλη επαθε θρόμβωση στη κοιλιά γιατί έγινε αυτό ;

Εκανα προχθρε τη πρώτη δόση και στις 24 θα παω για την δευτερη.
 

Cookie_Monster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cookie_Monster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Γιατρέ ποσο πιθανό είναι να εμφανιστεί κάποιος παρενεργειες από το εμβόλιο ;;;; η άλλη επαθε θρόμβωση στη κοιλιά γιατί έγινε αυτό ;

Εκανα προχθρε τη πρώτη δόση και στις 24 θα παω για την δευτερη.

Τώρα είναι αργά να ρωτάς αγάπη μου γλυκειά. :worry:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.
Τώρα είναι αργά να ρωτάς αγάπη μου γλυκειά. :worry:

Κοίτα είμαι της άποψης ότι από τη στιγμή που πρεπει να γίνει κάτι θα το κάνω. Τώρα από εκεί κ περα αν ξεκινήσουμε να αναλυσουμε τους κινδύνους κανεις δεν θα έπρεπε να βγαίνει έξω κ να αναπνέει γιατί κινδυνευει να παθει καρκίνο. Απλά τώρα οι απανταχου αντιδραστικοί βρήκαν πεδιο να μας ζαλίζουν. Δεν ασχολουμαι για αυτό κ ρωτάω το γιατρό
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ο άλλος είναι καπνιστής... Τρώει ότι βρει.... Από τα παλιολαδια στις καντίνες δεν γυμνάζεται ποτε... Το εμβόλιο τον πειραξε.
 

Cookie_Monster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cookie_Monster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Κοίτα είμαι της άποψης ότι από τη στιγμή που πρεπει να γίνει κάτι θα το κάνω. Τώρα από εκεί κ περα αν ξεκινήσουμε να αναλυσουμε τους κινδύνους κανεις δεν θα έπρεπε να βγαίνει έξω κ να αναπνέει γιατί κινδυνευει να παθει καρκίνο. Απλά τώρα οι απανταχου αντιδραστικοί βρήκαν πεδιο να μας ζαλίζουν. Δεν ασχολουμαι για αυτό κ ρωτάω το γιατρό
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ο άλλος είναι καπνιστής... Τρώει ότι βρει.... Από τα παλιολαδια στις καντίνες δεν γυμνάζεται ποτε... Το εμβόλιο τον πειραξε.


Ρώτησες όμως τύπε μου :worry:


Κοίταξε εδώ, όταν είχαν μαζευτεί στο Αμερικανικό Εφ-Ντι-Έη για να πληροφορηθούν περί των εμβολίων στις 22/10 του περυσινού έτους, ο Διευθυντής του Γραφείου Βιοστατιστικής και Επιδημιολογίας του σχετικού τμηματος, έδωσε αυτή τη λίστα για πιθανές ίσως παρενέργειες.





Γιατρός δεν είμαι, μπορούν οι γιατροί του φόρουμ να μας εξηγήσουν γιατί όλα αυτά είναι υπερβολές, και τα εμβόλια είναι α π ο λ ύ τ ω ς ασφαλή και για τη γιαγιά μου, και για το εγγόνι της. :morning1:

Ε κ τ ό ς από το τελευταίο που λέει βαξίν ενχάνσντ ντιζίζ.
Αυτό με μπερδεύει :ermm:

Μπορεί να μας εξηγήσει ένας γιατρός πως γίνεται ένα εμβόλιο να επιδεινώνει τελικά τη νόσηση;
Υπάρχουν παραδείγματα τέτοιων εμβολίων (πχ το εποχιακό της γρίππης ως προς τους τέσσερεις παραδοσιακούς κορωνοϊούς) ή αν έχει επιδείξει η ασθένεια η ίδια τη δυνατότητα να ενισχύεται με ατελή αντισώματα, όπως πχ ο Δάγγειος πυρετός (λέω μια ασθένεια, δεν είμαι γιατρός).

Υγ. 150 ευρώ πήρες; #ΕMVOLIOOOO
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.
Μόνο ένα που βλέπω.... Και κτυπάει μάτι είναι το joint pain... Θεωρείς ότι είναι λογικό κάποιος να ανησυχεί για το πονο και την υγεία των αρθρώσεων όταν δεν παταει σε γυμναστήριο ουτε για πλακα ;
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,345 μηνύματα.

Έρχονται οι υποχρεωτικοί εμβολιασμοί - Πότε θα αρχίσουν και από ποιους - Ο οδικός χάρτης

Μετά τις διευκολύνσεις και τα προνόμια που δόθηκαν στους εμβολιασμένους, η κυβέρνηση προχωρά σιγά σιγά και στο επόμενο βήμα, που αφορά στην υποχρεωτικότητα του εμβολιασμού, σε μια προσπάθεια να χτιστεί πιο γρήγορα το τείχος ανοσίας μετά και την εμφάνιση της μετάλλαξης «Δέλτα».

Ο υποχρεωτικός εμβολιασμός συγκεκριμένων επαγγελματικών ομάδων έχει στόχο αφενός να προστατέψει τους ίδιους τους εργαζομένους αλλά και τους πολίτες που έρχονται σε επαφή μαζί τους καθημερινά και αφετέρου να αυξηθούν οι εμβολιασμοί, αφού είναι το μόνο όπλο απέναντι στον κορονοϊό.

Στο μεταξύ μπροστά σε ένα νέο σπιράλ αβεβαιότητας βρίσκεται το οικονομικό επιτελείο της κυβέρνησης, καθώς η μετάλλαξη «Δέλτα» του κορονοϊού και οι παρενέργειές της απειλούν να θέσουν εμπόδια στην επανεκκίνηση της οικονομίας και στην επιστροφή σε δυναμική ανάκαμψη, τη στιγμή που η χώρα έχει μπει σε τροχιά ολικής επαναφοράς. Κυβερνητικά στελέχη που παρακολουθούν με μεγάλη προσοχή τις εξελίξεις απεύχονται ένα τέταρτο επιδημικό κύμα και επενδύουν στην αύξηση του αριθμού των εμβολιασμένων, ώστε να δημιουργηθεί τείχος ανοσίας. «Είτε μαζικοί εμβολιασμοί είτε τέταρτο κύμα από το φθινόπωρο, που θα θέσει σε κίνδυνο την οικονομία της χώρας», είναι το μήνυμα που εκπέμπουν, επισημαίνοντας ότι δεν είναι υπάρχει κανένα plan b για την αντιμετώπιση έκτακτων συνθηκών.


Πλέον, έχει ανοίξει η πλατφόρμα για ραντεβού για όλες τις ηλικιακές ομάδες, ενώ υπάρχει και επάρκεια εμβολίων. Αυτό σημαίνει πως, μετά και το «πράσινο φως» από την Εθνική Επιτροπή Βιοηθικής, η κυβέρνηση μπορεί να ανακοινώσει την υποχρεωτικότητα του εμβολιασμού για συγκεκριμένες ομάδες. Η αρχή θα γίνει με τους υγειονομικούς (γιατροί και νοσηλευτές) και τους υπόλοιπους εργαζομένους σε δημόσια και ιδιωτικά νοσοκομεία, τους υπαλλήλους σε μονάδες φροντίδας ηλικιωμένων, αλλά και όσους φροντίζουν άτομα με ειδικές ανάγκες. Βάσει του αρχικού πλάνου, ο υποχρεωτικός εμβολιασμός θα ξεκινήσει τον Σεπτέμβριο, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να αρχίσει και νωρίτερα, ανάλογα με τον βαθμό συμμετοχής ή όχι αυτών των ομάδων στον εμβολιασμό.
Σύμφωνα με τις συζητήσεις που ήδη γίνονται στο κυβερνητικό επιτελείο, μετά τους υγειονομικούς μπορεί να ακολουθήσουν:

- Οι εκπαιδευτικοί και οι δάσκαλοι. Σε καμία περίπτωση, ανάλογα και με την έκβαση της πανδημίας όσον αφορά ένα ενδεχόμενο τέταρτο κύμα, η κυβέρνηση δεν θέλει να κλείσουν τα σχολεία. Αυτό σημαίνει πως, αν δεν έχει εμβολιαστεί μέχρι τα τέλη Αυγούστου η συντριπτική πλειονότητα των εκπαιδευτικών, τότε μπορεί να γίνει υποχρεωτικός ο εμβολιασμός τους.


- Οι στρατεύσιμοι που θα μπαίνουν στις εκπαιδευτικές σειρές (ΕΣΣΟ) και των τριών Όπλων από τον Σεπτέμβριο και μετά. Πρόκειται, κυρίως, για νεαρούς άνδρες, δηλαδή την ηλικιακή ομάδα στην οποία η μετάλλαξη «Δέλτα» παρουσιάζει επιθετικότητα. Πάντως, οριστικές αποφάσεις για τους στρατεύσιμους δεν έχουν ληφθεί ακόμα. Νωρίτερα, όμως, ο υποχρεωτικός εμβολιασμός μπορεί να ισχύσει σε τμήματα και ειδικές μονάδες σε Πυροσβεστική, Αστυνομία και Λιμενικό.

Ήδη ο εμβολιασμός είναι υποχρεωτικός στην ΕΜΑΚ, ενώ, μέσα στην εβδομάδα, το Συμβούλιο της Επικρατείας απέρριψε προσφυγή υπηρετούντων στο ειδικό σώμα της Πυροσβεστικής. Όσον αφορά στους εργαζομένους σε καταστήματα εστίασης που θα εξυπηρετούν μόνο εμβολιασμένους, εάν δεν έχουν εμβολιαστεί θα υπόκεινται σε συχνούς ελέγχους (μοριακό έλεγχο ή rapid test), ενώ θα τηρούν και τα αυστηρά υγειονομικά πρωτόκολλα. Κάτι που σημαίνει πως πολλοί θα οδηγηθούν, έστω και έμμεσα, στο να εμβολιαστούν, όπως σημειώνουν άνθρωποι της αγοράς. Σύμφωνα με πληροφορίες, τόσο στον δημόσιο τομέα όσο και στον ιδιωτικό δεν προβλέπονται απολύσεις, αλλά θα υπάρχει ένα πλέγμα που θα βάζει προσκόμματα σε όσους δεν εμβολιάζονται. Μεταξύ άλλων, μπορεί να υπάρξουν εσωτερικές μετακινήσεις υπαλλήλων σε τμήματα που δεν έρχονται σε επαφή με τους πολίτες, να δίνεται άδεια, ενώ, αν χρειαστεί σε δεύτερο χρόνο, ανάλογα με την περίπτωση, να χορηγείται άδεια άνευ αποδοχών για όσο διάστημα διαρκεί η πανδημία.


Περιμενε μετα να δουλεψεις εσυ αγαπουλα.:devil:

1625468449504.png
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.
Ρώτησες όμως τύπε μου :worry:


Κοίταξε εδώ, όταν είχαν μαζευτεί στο Αμερικανικό Εφ-Ντι-Έη για να πληροφορηθούν περί των εμβολίων στις 22/10 του περυσινού έτους, ο Διευθυντής του Γραφείου Βιοστατιστικής και Επιδημιολογίας του σχετικού τμηματος, έδωσε αυτή τη λίστα για πιθανές ίσως παρενέργειες.





Γιατρός δεν είμαι, μπορούν οι γιατροί του φόρουμ να μας εξηγήσουν γιατί όλα αυτά είναι υπερβολές, και τα εμβόλια είναι α π ο λ ύ τ ω ς ασφαλή και για τη γιαγιά μου, και για το εγγόνι της. :morning1:

Ε κ τ ό ς από το τελευταίο που λέει βαξίν ενχάνσντ ντιζίζ.
Αυτό με μπερδεύει :ermm:

Μπορεί να μας εξηγήσει ένας γιατρός πως γίνεται ένα εμβόλιο να επιδεινώνει τελικά τη νόσηση;
Υπάρχουν παραδείγματα τέτοιων εμβολίων (πχ το εποχιακό της γρίππης ως προς τους τέσσερεις παραδοσιακούς κορωνοϊούς) ή αν έχει επιδείξει η ασθένεια η ίδια τη δυνατότητα να ενισχύεται με ατελή αντισώματα, όπως πχ ο Δάγγειος πυρετός (λέω μια ασθένεια, δεν είμαι γιατρός).

Υγ. 150 ευρώ πήρες; #ΕMVOLIOOOO

Όταν είχα παει Αφρική ειχα κανει 3 εμβόλια... Μηνιγγίτιδα χολέρα και ηπατίτιδα.

Είμαι 34 λες να δώσουν και σε μένα 150 ;;; δεν έχω προβλημα !!!
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.

Έρχονται οι υποχρεωτικοί εμβολιασμοί - Πότε θα αρχίσουν και από ποιους - Ο οδικός χάρτης




Περιμενε μετα να δουλεψεις εσυ αγαπουλα.:devil:

View attachment 83045
Το άρθρο περιέχει κάτι ψευδές και είναι το εξής :
Ήδη ο εμβολιασμός είναι υποχρεωτικός στην ΕΜΑΚ, ενώ, μέσα στην εβδομάδα, το Συμβούλιο της Επικρατείας απέρριψε προσφυγή υπηρετούντων στο ειδικό σώμα της Πυροσβεστικής.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Γιατρέ ποσο πιθανό είναι να εμφανιστεί κάποιος παρενεργειες από το εμβόλιο ;;;; η άλλη επαθε θρόμβωση στη κοιλιά γιατί έγινε αυτό ;

Εκανα προχθρε τη πρώτη δόση και στις 24 θα παω για την δευτερη.
Μην ανησυχείς Ντεβιλ, μετά τη 2η δόση θα εμφανίσεις κάποια συμπτώματα για μιάμιση μέρα (ίσως και όχι) και αυτό είναι.
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Μην ανησυχείς Ντεβιλ, μετά τη 2η δόση θα εμφανίσεις κάποια συμπτώματα για μιάμιση μέρα (ίσως και όχι) και αυτό είναι.
Το «και αυτό είναι» πως είσαι σε θέση να το γνωρίζεις;
Προφήτης είσαι;
Ο άλλος είναι καπνιστής... Τρώει ότι βρει.... Από τα παλιολαδια στις καντίνες δεν γυμνάζεται ποτε... Το εμβόλιο τον πειραξε.
Μόνο που το κάπνισμα, η παχυσαρκία, η κακή διατροφή κ.λπ. ξέρουμε τι επιπτώσεις μπορεί να έχουν στον οργανισμό μακροπρόθεσμα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το «και αυτό είναι» πως είσαι σε θέση να το γνωρίζεις;
Προφήτης είσαι;
Αυτά είχα εγώ και πολλοί φίλοι μου που κάναμε τα εμβόλια. Αν εμφανίσουμε κάτι στο μέλλον δεν μπορώ να το ξέρω, αλλά έχουμε δεδομένα από άλλες χώρες (πχ Ισραήλ).
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top