• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Αν εμφανίσουμε κάτι στο μέλλον δεν μπορώ να το ξέρω, αλλά έχουμε δεδομένα από άλλες χώρες (πχ Ισραήλ).
Το Ισραήλ βρίσκεται 10+ χρόνια στο μέλλον σε σχέση με τον υπόλοιπο κόσμο κι έχει παράξει ασφαλή δεδομένα;:lol:
 

Cookie_Monster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cookie_Monster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Το Ισραήλ βρίσκεται 10+ χρόνια στο μέλλον σε σχέση με τον υπόλοιπο κόσμο κι έχει παράξει ασφαλή δεδομένα;:lol:



Ας το πούμε καθαρή τύχη :music2:


:music2:





:music2:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,345 μηνύματα.
Το άρθρο περιέχει κάτι ψευδές και είναι το εξής :
Ήδη ο εμβολιασμός είναι υποχρεωτικός στην ΕΜΑΚ, ενώ, μέσα στην εβδομάδα, το Συμβούλιο της Επικρατείας απέρριψε προσφυγή υπηρετούντων στο ειδικό σώμα της Πυροσβεστικής.
Δεν ηταν σε ολη την ΕΜΑΚ.Ηταν σε συγκεκριμενη μοναδα,οπου ο επικεφαλης το αποφασισε.Οποτε εσυ δεν εισαι σωστα ενημερωμενος.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,185 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Δε διαφωνώ σε αυτό, για τα «δεδομένα» των μακροχρόνιων επιπτώσεων των εμβολίων ρωτάω κι από που προκύπτουν...
Πιθανόν δεν μιλάει γι αυτά (τα 10ετίας) αλλά τα 3-6μήνου λόγω του ότι (υποθέτω) το Ισραήλ ήταν πιο μπροστά στον εμβολιασμό απο μας.

Η βεβαιότητά του σε κάνει και δυσφορείς, έχω μια καλή εντύπωση ότι αυτό μπορεί να εννοείς.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.
Μην ανησυχείς Ντεβιλ, μετά τη 2η δόση θα εμφανίσεις κάποια συμπτώματα για μιάμιση μέρα (ίσως και όχι) και αυτό είναι.

Τουλάχιστον μετά από δυο βδομαδεσ απο τη δευτερη δόση θα είμαι ελευθερος ουτε Καραντινες ουτε μάσκες ουτε σελφ τεστ κάθε βδομάδα.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Εγώ προτείνω οι ανεμβολίαστοι να μην μπορούν να μπαίνουν ούτε στα σούπερ μάρκετ και να παραγγέλνουν τα ψώνια τους σπίτι, να εργάζονται μόνο εξ αποστάσεως και όσοι έχουν χειρωνακτική εργασία είτε να εμβολιαστούν είτε να παραιτηθούν, εξάλλου δική τους είναι η απόφαση, δικές τους κι οι συνέπειες. Επίσης να επιδεικνύουν αρνητικό σελφ τεστ σε κάθε μπλόκο αστυνομίας επαρχιακών οδών και rapid σε κάθε διόδια εθνικών οδών (για τα διόδια της Ελευσίνας μη σας πω και PCR), για καφέ σε εσωτερικούς χώρους να φοράνε στολή διαστημανθρωπου και τριπλή μάσκα υψηλής προστασίας, αλλά το ιδανικό θα ήταν να πληρώνουν και τέλη εκπομπών ρύπων 100 ευρώ τον μήνα για τα ανεμβολιαστα σταγονιδια που διασπείρουν στον αέρα με την ύπαρξή τους. Δυστυχώς δεν μπορούμε να τους στείλουμε εξορία στη Γυάρο γιατί απαιτείται rapid test και διαμαρτυρονται οπότε νταξει, μη μας πουν και φασίστες και μας τη βγουν κι από πάνω τα ψεκασμενα τρολλακια τώρα.

Μεγάλη η δόξα του βασιλέως Μητσοτάκη, ο Θεός να μου κόβει ώρες και να του δίνει χρόνια και να σημειωθεί ότι με το παρόν ποστ μου υπογράφω ότι τυγχάνω νομιμόφρων και δεν είμαι κομμουνίστρια όπα λάθος αυτό είναι από άλλο επεισόδιο, με συγχωρείτε. Συνεχίστε.



ΥΓ: Πάντως για να μιλήσουμε και λίγο σοβαρά, σε πολλά κοινωνικά φαρμακεία διενεργουνται δωρεάν rapid test, ψαξτε το.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,345 μηνύματα.
Μασκες μια χαρα φοραμε οι εμβολιασμενοι ΜΕΣΑ σε κλειστους χωρους για την ωρα.
Ο καθενας κανει οτι θελει για αυτο ειμαστε μπανανια.

Επισης οι ανεμβολιαστοι να προετοιμαστουν.Πριν λιγο ηρθα απο το ΣΜ και φαρμακειο,γινεται της ποπης απο Ρωσους στο Λουτρακι και φανταζομαι δεν ειναι μονο στο Λουτρακι.
Η μερκελ πολυ σωστα μας σηκωσε το δαχτυλο διοτι ειμαστε μαλακες που τους δεχομαστε με το σπουτνικ,ενω θεριζει η Δελτα μεταλλαξη στη ρωσια,ενω ερχονται καια νεμβολιαστοι απλα και καλα με τεστ,μονο που εχει στηθει ολοκληρη βιομηχανια γυρω απο αυτο αλλα ακομα και οι εμβολιασμενοι με σπουτνικ της @τσας εμβολιο ειναι το σπουτνικ και για τη Δελτα ακομα χειροτερο.
Ετοιμαστητε καμαρια μου ανεμβολιαστα,σας ερχεται . :/:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγώ προτείνω οι ανεμβολίαστοι να μην μπορούν να μπαίνουν ούτε στα σούπερ μάρκετ και να παραγγέλνουν τα ψώνια τους σπίτι, να εργάζονται μόνο εξ αποστάσεως και όσοι έχουν χειρωνακτική εργασία είτε να εμβολιαστούν είτε να παραιτηθούν, εξάλλου δική τους είναι η απόφαση, δικές τους κι οι συνέπειες. Επίσης να επιδεικνύουν αρνητικό σελφ τεστ σε κάθε μπλόκο αστυνομίας επαρχιακών οδών και rapid σε κάθε διόδια εθνικών οδών (για τα διόδια της Ελευσίνας μη σας πω και PCR), για καφέ σε εσωτερικούς χώρους να φοράνε στολή διαστημανθρωπου και τριπλή μάσκα υψηλής προστασίας, αλλά το ιδανικό θα ήταν να πληρώνουν και τέλη εκπομπών ρύπων 100 ευρώ τον μήνα για τα ανεμβολιαστα σταγονιδια που διασπείρουν στον αέρα με την ύπαρξή τους. Δυστυχώς δεν μπορούμε να τους στείλουμε εξορία στη Γυάρο γιατί απαιτείται rapid test και διαμαρτυρονται οπότε νταξει, μη μας πουν και φασίστες και μας τη βγουν κι από πάνω τα ψεκασμενα τρολλακια τώρα.

Μεγάλη η δόξα του βασιλέως Μητσοτάκη, ο Θεός να μου κόβει ώρες και να του δίνει χρόνια και να σημειωθεί ότι με το παρόν ποστ μου υπογράφω ότι τυγχάνω νομιμόφρων και δεν είμαι κομμουνίστρια όπα λάθος αυτό είναι από άλλο επεισόδιο, με συγχωρείτε. Συνεχίστε.
Κοιτα καρδια μου δεν μπορει να τα θελουν και να τα εχουν ολα οι ΑΝΕΜΒΟΛΙΑΣΤΟΙ ΑΡΚΕΤΑ.Ουτε θα καταστραφουμε οικονομικα ουτε δεν θα κανουμε τις αλλες εγχειρησεις μας επειδη καποια ψεκασεμνα δεν θελουν.

Ο στοχος αυτος ειναι,να δυσκολευτουν και να εμβολιαστουν.Αν δεν δυσκολευτουν δενε χει νοημα ολο αυτο.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,477 μηνύματα.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.
Δεν ηταν σε ολη την ΕΜΑΚ.Ηταν σε συγκεκριμενη μοναδα,οπου ο επικεφαλης το αποφασισε.Οποτε εσυ δεν εισαι σωστα ενημερωμενος.
Να ενημερώνεσαι καλύτερα (και όσοι σου κάνουν like) , γιατί η απόρριψη του ΣτΕ αφορά άλλο πράγμα.
Η απόφαση Ν133/29-6-2021 που εκδόθηκε σήμερα αφορά απόφαση της Επιτροπής Αναστολών επί της αίτησης αναστολής των 46 που συζητήθηκε σε συμβούλιο στις 25-6-2021. Πρόκειται δηλαδή για την αίτησή τους να μην μπορούν να μετακινηθούν από την ΕΜΑΚ μέχρι να εκδοθεί οριστική απόφαση που αναμένεται να συζητηθεί, όπως είπαμε, στις 8 Οκτωβρίου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το Ισραήλ βρίσκεται 10+ χρόνια στο μέλλον σε σχέση με τον υπόλοιπο κόσμο κι έχει παράξει ασφαλή δεδομένα;:lol:
Όχι δεν έχει παράξει ασφαλή δεδομένα, γιατί σταμάτησαν να δημοσιεύουν τα δεδομένα για τις μυοκαρδίτιδες.
Περιμένουμε CDC/ACIP εντός Ιουλίου.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Μασκες μια χαρα φοραμε οι εμβολιασμενοι ΜΕΣΑ σε κλειστους χωρους για την ωρα.
Ο καθενας κανει οτι θελει για αυτο ειμαστε μπανανια.

Επισης οι ανεμβολιαστοι να προετοιμαστουν.Πριν λιγο ηρθα απο το ΣΜ και φαρμακειο,γινεται της ποπης απο Ρωσους στο Λουτρακι και φανταζομαι δεν ειναι μονο στο Λουτρακι.
Η μερκελ πολυ σωστα μας σηκωσε το δαχτυλο διοτι ειμαστε μαλακες που τους δεχομαστε με το σπουτνικ,ενω θεριζει η Δελτα μεταλλαξη στη ρωσια,ενω ερχονται καια νεμβολιαστοι απλα και καλα με τεστ,μονο που εχει στηθει ολοκληρη βιομηχανια γυρω απο αυτο αλλα ακομα και οι εμβολιασμενοι με σπουτνικ της @τσας εμβολιο ειναι το σπουτνικ και για τη Δελτα ακομα χειροτερο.
Ετοιμαστητε καμαρια μου ανεμβολιαστα,σας ερχεται . :/:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Κοιτα καρδια μου δεν μπορει να τα θελουν και να τα εχουν ολα οι ΑΝΕΜΒΟΛΙΑΣΤΟΙ ΑΡΚΕΤΑ.Ουτε θα καταστραφουμε οικονομικα ουτε δεν θα κανουμε τις αλλες εγχειρησεις μας επειδη καποια ψεκασεμνα δεν θελουν.

Ο στοχος αυτος ειναι,να δυσκολευτουν και να εμβολιαστουν.Αν δεν δυσκολευτουν δενε χει νοημα ολο αυτο.

Καταλαβαίνω το σκεπτικό ωστόσο θα έπρεπε να υπάρχουν ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΣΙΜΕΣ επιλογές σε όλες τις εκφάνσεις της ανθρώπινης δραστηριότητας και όχι να πληρώνεις 23 ευρώ για να πιεις καφέ. Αυτό δεν αποτελεί επιλογή, αποτελεί αυτοκτονία.

Εξάλλου, σύμφωνα με τον κώδικα της Νυρεμβέργης απαγορεύεται ρητά να διενεργηθεί ιατρική παρέμβαση που βρίσκεται σε πειραματική φάση πάνω σε ασθενή χωρίς τη συγκατάθεσή του, καθώς και οποιοσδήποτε άμεσος ή έμμεσος εκβιασμός για να του ασκηθεί πίεση και να συναινέσει χωρίς να το θέλει πραγματικά. Μπορείς να διαβάσεις και τους 10 νόμους με ένα πολύ απλό γκουγκλαρισμα, 1ο αποτέλεσμα:

https://el.wikipedia.org/wiki/Κώδικας_της_Νυρεμβέργης

Επομένως όχι, το να μη θες να ξεφτιλιζεται η ύπαρξή σου και να υποτιμούν τη νοημοσύνη σου κιόλας με το πρόσχημα ότι είναι ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΟΥ να μένεις αποκλεισμένος από γήπεδα, συναυλίες, τέχνη κ.ό.κ, δεν ισοδυναμεί με το "θέλω και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτατο". Σημαντικοτατη αξία η υγεία αλλά ας μην ξεχνάμε και την ανθρωπιά μας. Υπάρχουν και όρια.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,345 μηνύματα.
Καταλαβαίνω το σκεπτικό ωστόσο θα έπρεπε να υπάρχουν ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΣΙΜΕΣ επιλογές σε όλες τις εκφάνσεις της ανθρώπινης δραστηριότητας και όχι να πληρώνεις 23 ευρώ για να πιεις καφέ. Αυτό δεν αποτελεί επιλογή, αποτελεί αυτοκτονία.

Εξάλλου, σύμφωνα με τον κώδικα της Νυρεμβέργης απαγορεύεται ρητά να διενεργηθεί ιατρική παρέμβαση που βρίσκεται σε πειραματική φάση πάνω σε ασθενή χωρίς τη συγκατάθεσή του, καθώς και οποιοσδήποτε άμεσος ή έμμεσος εκβιασμός για να του ασκηθεί πίεση και να συναινέσει χωρίς να το θέλει πραγματικά. Μπορείς να διαβάσεις και τους 10 νόμους με ένα πολύ απλό γκουγκλαρισμα, 1ο αποτέλεσμα:

https://el.wikipedia.org/wiki/Κώδικας_της_Νυρεμβέργης

Επομένως όχι, το να μη θες να ξεφτιλιζεται η ύπαρξή σου και να υποτιμούν τη νοημοσύνη σου κιόλας με το πρόσχημα ότι είναι ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΟΥ να μένεις αποκλεισμένος από γήπεδα, συναυλίες, τέχνη κ.ό.κ, δεν ισοδυναμεί με το "θέλω και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτατο". Σημαντικοτατη αξία η υγεία αλλά ας μην ξεχνάμε και την ανθρωπιά μας. Υπάρχουν και όρια.
Θεωρητικα μαζι σου ειμαι για πες δηλαδη τι θα εκανες εσυ στην πραξη;
Σορυ αλλα δεν γινονται να τα εχουμε ΟΛΑ ναι..ετσι ειναι.
Πες λοιπον πρεπει να κατασραφτουμε ολοι επειδη καποιοι δν εμβολιαζονται;Ειλικρινα τωρα το πιστευεις αυτο;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να ενημερώνεσαι καλύτερα (και όσοι σου κάνουν like) , γιατί η απόρριψη του ΣτΕ αφορά άλλο πράγμα.
Η απόφαση Ν133/29-6-2021 που εκδόθηκε σήμερα αφορά απόφαση της Επιτροπής Αναστολών επί της αίτησης αναστολής των 46 που συζητήθηκε σε συμβούλιο στις 25-6-2021. Πρόκειται δηλαδή για την αίτησή τους να μην μπορούν να μετακινηθούν από την ΕΜΑΚ μέχρι να εκδοθεί οριστική απόφαση που αναμένεται να συζητηθεί, όπως είπαμε, στις 8 Οκτωβρίου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Όχι δεν έχει παράξει ασφαλή δεδομένα, γιατί σταμάτησαν να δημοσιεύουν τα δεδομένα για τις μυοκαρδίτιδες.
Περιμένουμε CDC/ACIP εντός Ιουλίου.
Δεν μιλησα για καμια αποφαση ΣΤΕ δεν ξερω που το βρηκες αυτο.
Εγω σου λεω τι διαβασα και ελεγε οτι αφορουσε συγκεκριμενη μιναδα/μοιρα δεν θυμμαια ακριβως και τελειωσε το πανυγηρι.
Ουτως η αλλως δεν αλλαζει κατι με αυτο.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.

Σύμφωνα με τον Dr. Spector, που είναι επικεφαλής της μεγάλης μελέτης για τον κορωνοϊό Zoe Covid Symptom Study, τα πιο συχνά αναφερόμενα συμπτώματα από τους ασθενείς με «Δέλτα» είναι:

  • Πονοκέφαλος
  • Πονόλαιμος
  • Συνάχι
Sorry, να τρέξω να εμβολιαστώ για αυτά εδώ τα συμπτώματα; Φοβερά συμπτώματα, δηλαδή, πρωτότυπα, δεν έχουν ξαναυπάρξει στο παρελθόν παρόμοια, έχει να πέσει μεγάλο θανατικό, σαν τα κοτόπουλα θα πέφτει ο κόσμος.

Α, ξέχασα, δεν θα πέφτουν όλοι, υπάρχουν και κάποιοι λαθρομετανάστες, αυτοί είναι ανίκητοι, δεν αρρωσταίνουν ποτέ, δεν χρειάζονται εμβόλια.
Αυτοί να παίρνουν και επιδόματα, να μπαίνουν και στο σούπερ μάρκετ κανονικά, να πηγαίνουν και στα καφέ.

Αλήθεια, ποσοστά εμβολιασμού λαθρομεταναστών έχει κανένας να μας παραθέσει; Πόσοι έχουν κάνει 1η δόση, πόση και τη 2η ή συμπεριλαμβάνονται στα γενικά ποσοστά εμβολιασθέντων;
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Η βεβαιότητά του σε κάνει και δυσφορείς, έχω μια καλή εντύπωση ότι αυτό μπορεί να εννοείς.
Προφανώς, δε μπορούμε να δηλώνουμε κατηγορηματικά "αυτά θα πάθεις και τέλος" όταν ακούμε και διαβάζουμε ένα σωρό γιατρούς ν' αποτρέπουν νέους, έγκυες κ.α. απ' το να εμβολιαστούν, να εκφράζουν προβληματισμούς για τις μακροπρόθεσμες συνέπειες κ.λπ.
Τουλάχιστον μετά από δυο βδομαδεσ απο τη δευτερη δόση θα είμαι ελευθερος ουτε Καραντινες ουτε μάσκες ουτε σελφ τεστ κάθε βδομάδα.
Πέρα απ' το ότι ο ιός μεταδίδεται και από τους εμβολιασμένους, σε λίγο καιρό που θα βλέπεις εμβολιασμένους στις Μ.Ε.Θ. από ένα τσουβάλι μεταλλάξεις που θα έχουν προκύψει ως το Νοέμβριο θα το ξανασκεφτείς!
Πάρτε το χαμπάρι, αν η παγκόσμια κοινότητα δεν αποδεχτεί (επιτέλους) ότι ο ιός ήρθε για να μείνει, ότι όσοι είναι ν' αρρωστήσουν/πεθάνουν θ' αρρωστήσουν/πεθάνουν κ.λπ. και δεν αλλάξει η "ατζέντα" ξεχάστε την επιστροφή στην κανονικότητα, θα κυνηγάμε μονίμως την ουρά μας με lockdowns που μόνο σκοπό έχουν τη χειραγώγηση κρατών, πολιτών κ.λπ.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,345 μηνύματα.
Επομένως όχι, το να μη θες να ξεφτιλιζεται η ύπαρξή σου και να υποτιμούν τη νοημοσύνη σου κιόλας με το πρόσχημα ότι είναι ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΟΥ να μένεις αποκλεισμένος από γήπεδα, συναυλίες, τέχνη κ.ό.κ, δεν ισοδυναμεί με το "θέλω και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτατο". Σημαντικοτατη αξία η υγεία αλλά ας μην ξεχνάμε και την ανθρωπιά μας. Υπάρχουν και όρια.
Το σημαντικοτερο ειναι η υγεια μας.Η ανθρωπια μου σταματαει εκει που ο αλλος ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΙΣΘΗΤΟΣ ΚΑΙ ΑΠΑΝΘΡΩΠΟΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ.Οταν οι ανεμβολιαστοι απο επιλογη δεν σκεφτονται με ανθρωπια αυτους που θα πεθανουν ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥΣ για ποια ακριβως ανθρωπια μου μιλας;Επειδη θα πληρωσουν 20 ευρω για το ταξιδακι τους η θα δυσκολευτουν για το καφεδακι τους; ΤΟΣΟ ΚΟΣΤΟΛΟΓΕΙΣ ΤΗ ΖΩΗ ΑΥΤΩΝ ΠΟΙΥ ΘΑ ΤΗΝ ΧΑΣΟΥΝ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥΣ; Λιγη ντροπη.
Οσο για τη Νυρεμβεργη και τα δικαιωματα υπαρχει και το συνταγματικο μας δικαιωμα στην προστασια της υγειας των πολλων,δεν τα ξερεις καλα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
Βρετανία= ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ.
Ελλάδα= Βορεια Κορεα.

https://www.google.gr/url?sa=t&sour...MEAM&usg=AOvVaw3Lddl6tU6-XZ4DdyUTPbB8&ampcf=1
Εδω Φώτη να σημειώσουμε ότι στην Αγγλία εμβολιαστηκαν στην πλειοψηφία πολλοί ευπαθείς και γέροι οπότε δεν είναι ανάγκη να στριμώχνουν τα παιδιά και τους νέους για υποχρεωτικό εμβόλιασμο

Εδώ στην Ελλάδα δεν ξέρω τι πάει λάθος ,ακόμα και σήμερα χωρίς μεγάλο ποσοστό εμβολιασμού στις ευπαθείς και γέρους για το κάποιο λόγο αντί να το κάνουν υποχρεωτικό σε αυτούς το έχουν κάνει στους νέους με τα μέτρα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@nicole1982 επειδή κάπου πρόσεξα ότι είστε κάπως μεγάλη στην ηλικία .Εσείς και άντρας σας στην ηλικία που είστε παίζεται με το να μπείτε στην ΜΕΘ,δεν είναι μόνο τα συμπτώματα αυτά ... τουλάχιστον θα πρέπει να το κάνετε για τα παιδιά σας γιατί εμείς οι νέοι την τρωμε που δεν εμβολιάζονται οι μεγάλοι με υποχρεωτικοτητες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ΤΟΣΟ ΚΟΣΤΟΛΟΓΕΙΣ ΤΗ ΖΩΗ ΑΥΤΩΝ ΠΟΙΥ ΘΑ ΤΗΝ ΧΑΣΟΥΝ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥΣ;
Όσοι θα την χάσουν είναι δική τους ευθύνη και όχι αν εμβολιαστηκε ο δίπλα γείτονας .Αμα ο άλλος είναι 70 ετών και περιμένει προστασία από τον διπλανό του .....ε είναι δεδομένο ότι θα μας αποχαιρετήσει απ' αυτόν τον κόσμο
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,345 μηνύματα.
Εδω Φώτη να σημειώσουμε ότι στην Αγγλία εμβολιαστηκαν στην πλειοψηφία πολλοί ευπαθείς και γέροι οπότε δεν είναι ανάγκη να στριμώχνουν τα παιδιά και τους νέους για υποχρεωτικό εμβόλιασμο

Εδώ στην Ελλάδα δεν ξέρω τι πάει λάθος ,ακόμα και σήμερα χωρίς μεγάλο ποσοστό εμβολιασμού στις ευπαθείς και γέρους για το κάποιο λόγο αντί να το κάνουν υποχρεωτικό σε αυτούς το έχουν κάνει στους νέους με τα μέτρα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@nicole1982 επειδή κάπου πρόσεξα ότι είστε κάπως μεγάλη στην ηλικία .Εσείς και άντρας σας στην ηλικία που είστε παίζεται με το να μπείτε στην ΜΕΘ,δεν είναι μόνο τα συμπτώματα αυτά ... τουλάχιστον θα πρέπει να το κάνετε για τα παιδιά σας γιατί εμείς οι νέοι την τρωμε που δεν εμβολιάζονται οι μεγάλοι με υποχρεωτικοτητες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Όσοι θα την χάσουν είναι δική τους ευθύνη και όχι αν εμβολιαστηκε ο δίπλα γείτονας .Από ο άλλος είναι 70 ετών και περιμένει προστασία από τον διπλανό του .....ε είναι δεδομένο ότι θα μας αποχαιρετήσει απ' αυτόν τον κόσμο
Οχι δεν ειναι ετσι μην τα ξαναλεμε.Μπορει καποιος να εμβολιαστηκε και να μην εχει αναπτυξει αρκετα αντισωματα,ειδικα στις ηλικιες που λες.Ή οντςω να ειναι καργα αλλεργικος και να μην γινεται να εμβολιαστει.Ενω ο ψεκασμενος που απο πεποιθεση δεν εμβολιαζεται θα μπορουσε καιε τσι θα ειχαμε πολυ μεγαλυτερη προστασια.Οποτε εισαι ακυρος.Οπως και γιατι να εμβολιαστουν παιδια επειδη ο ενηλικας δεν θελει.Παιδια εννοω κατω απο 18 αγαπητε.Δεν βαζω εσενα μεσα.
Εδω η αλλη ΨΕΥΔΟΙΟ ΤΟΝ ΛΕΕΙ εσυ τι καταλαβαινεις;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Σε κλειστούς χώρους όλοι φοράμε μάσκα και είναι ένα μέτρο που είναι καλό να παραμείνει για αρκετό καιρό ακόμα. Μέρη όπως σταθμοί τραίνων, σουπερμάρκετ, ΜΜΜ και μαγαζιά μπορούν να γίνουν πηγές υπερμεταδοσης του ιού. Δεν είναι δα και τόσο δύσκολο να φοράς μάσκα εκεί πιστεύω. Στον εξωτερικό χώρο τη θεωρώ αχρειαστη.

Στο επόμενο κύμα πανδημίας αυτοί που θα χρειαστούν νοσηλεία και ΜΕΘ θα είναι οι ανεμβολιαστοι κυρίως. Δυστυχώς ακόμα και αυτοί που πέρασαν φυσικά τον ιο, φαίνεται ότι θα τον ξαναπεράσουν γιατί δεν προστατεύονται από τις μεταλλάξεις.

Επειδή στην Ελλάδα είναι πολλοί οι ανεμβολιαστοι, θα δείτε ότι θα έχουμε πολλά κρούσματα και πολλές νοσηλειες. Αν δεν συμβεί νέα καραντίνα μπορεί το 4ο κύμα να είναι μεγαλύτερο από το τρίτο. Αυτό επειδή δεν γίνεται κατανοητό από τον κόσμο ότι η καραντίνα προστατεύει όλο τον κόσμο ενώ τα εμβόλια μόνο τους εμβολιασμένους.

Η μετάδοση θα είναι πολύ μεγαλύτερη. Το θέμα είναι πόσο επικίνδυνος θα είναι ο ιός απέναντι σε απροστάτευτο πληθυσμό. Θα ζήσουμε μερικώς μεθόδους ανοσίας της αγέλης που έκαναν Σουηδία και Αγγλία στην αρχή της πανδημίας. Δεν θα υπάρχει κανένας άλλον να κατηγορηθεί όμως πέρα από όσους αποφάσισαν να μην κάνουν εμβόλιο. Αυτή δυστυχώς είναι η σκληρή αλήθεια.

Ελπίζω όλα να πάνε καλά και αυτοί που δεν κάνουν εμβόλια να μην κολλήσουν ή να το περάσουν ελαφριά χωρίς μόνιμες βλάβες. Προς το παρόν εγώ βλέπω την κοπέλα του συγκατοικου που πέρασε κοβιντ ένα εξάμηνο πριν να μην της έχει επιστρέψει η όσφρηση και να πηγαίνει σε ψυχολόγους προσπαθώντας να το ξεπεράσει μπας και της επιστρέψει ξανά (μάλλον πιστεύουν ότι είναι ψυχολογικό αλλά κανείς δεν ξέρει σίγουρα).
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Στο επόμενο κύμα πανδημίας αυτοί που θα χρειαστούν νοσηλεία και ΜΕΘ θα είναι οι ανεμβολιαστοι κυρίως. Δυστυχώς ακόμα και αυτοί που πέρασαν φυσικά τον ιο, φαίνεται ότι θα τον ξαναπεράσουν γιατί δεν προστατεύονται από τις μεταλλάξεις.
Βρετανία: 117 θάνατοι από τη μετάλλαξη Δέλτα - Πόσοι ήταν εμβολιασμένοι (protothema.gr)
:rolleyes:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top