• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,902 μηνύματα.
Ξεκινά με τους υγειονομικούς.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,504 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,313 μηνύματα.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Με απαντήσεις χωρίς επιχειρήματα και σοβαρή τεκμηρίωση το μόνο που μπορεί να "διαλύσει" είναι τα νεύρα όσων ασχολούνται σοβαρά μαζί της...
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,504 μηνύματα.

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,683 μηνύματα.
ΤΡΕΞΤΕ ΝΑ ΣΩΘΕΙΤΕ ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ.ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,313 μηνύματα.
ΤΡΕΞΤΕ ΝΑ ΣΩΘΕΙΤΕ ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ.ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Μητσοτάκης: Οι εμβολιασμενοι θα μπαινουν χωρις περιορισμούς στην εστίαση.
Κρούσματα: 3.000 μεταξυ των οποιων και εμβολιασμενοι.🤣🤣
 
Τελευταία επεξεργασία:

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Μητσοτάκης: Οι εμβολιασμενοι θα μπαινουν χωρις περιορισμούς στην εστίαση.
Κρούσματα: 3.000 μεταξυ των οποιων και εμβολιασμενοι.🤣🤣
Έχω ήδη στο περιβάλλον μου πάνω από 3 εμβολιασμένους που ξανακρεβατώθηκαν με κορονοϊό, δεν περίμενα τις πληρωμένες φυλλάδες (που έτσι κι αλλιώς τα μαγειρεύουν όπως γουστάρουν)...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,313 μηνύματα.
Έχω ήδη στο περιβάλλον μου πάνω από 3 εμβολιασμένους που ξανακρεβατώθηκαν με κορονοϊό, δεν περίμενα τις πληρωμένες φυλλάδες (που έτσι κι αλλιώς τα μαγειρεύουν όπως γουστάρουν)...
Υπαρχει ενα θετικό, οτι τα συστηματα υγείας δεν γεμιζουν καθως οι εμβολιασμοί μειωνουν την σοβαρη νοσηση. Εγω προσωπικά θα κανω της j&j καθως τα MRNA δεν ξερουμε μελλοντικες παρενέργειες.
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Υπαρχει ενα θετικό, οτι τα συστηματα υγείας δεν γεμιζουν καθως οι εμβολιασμοί μειωνουν την σοβαρη νοσηση. Εγω προσωπικά θα κανω της j&j καθως τα MRNA δεν ξερουμε μελλοντικες παρενέργειες.
Εμβόλιο Johnson & Johnson: Νέα προειδοποίηση της FDA για το σύνδρομο Guillain-Barré | LiFO
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,313 μηνύματα.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
αυτο που βγηκε για την εστιαση με την εφαρμογη ειναι μονο για εμας η τους καταστηματαρχες?
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,504 μηνύματα.
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Χθες ο Βασιλακόπουλος ο μεγάλος πνευμονολόγος των Μ.Μ.Ε. έλεγε ότι λόγω προσωπικών δεδομένων ακόμα και για στατιστικούς λόγους δε μπορούν ν' ανακοινώσουν πόσα από τα νέα κρούσματα αφορούν εμβολιασμένους και πόσα ανεμβολιαστους. Σήμερα ανακοινώνουν ότι ο εργοδότης πρέπει να ξέρει ειδικά για κάθε εργαζόμενο αν έχει εμβολιαστεί ή όχι!
Φάτε σανό να χορτάσετε!;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
χωρις να θελω να κατεβασω το επιπεδο των ανθρωπων αλλα οσο λιγοτερη εκπαιδευση εχεις τοσο περισσοτερο πιστευεις οτι ολαα ειναι συνωμοσιες και εχεις αποψη για τα παντα
Κι όσο περισσότερη εκπαίδευση ή/και παιδεία (νομίζεις ότι) έχεις τόσο πιο "justified" θεωρείς πως είσαι να "τη λες", να προσβάλλεις κ.λπ. άλλους ανθρώπους;
Έχετε καταλάβει όλοι εσείς οι μπολιασμένοι πόσο γαϊδούρια έχετε καταντήσει (με όλο το σεβασμό στα ευγενή τετράποδα);
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
νταξει @Jack of Spades ?
που στενοχωρεθηκα που μου ελεγαν βλακειες οτι μας ψεκαζουν?
χωρις να θελω να κατεβασω το επιπεδο των ανθρωπων αλλα οσο λιγοτερη εκπαιδευση εχεις τοσο περισσοτερο πιστευεις οτι ολαα ειναι συνωμοσιες και εχεις αποψη για τα παντα
Δυστυχώς δεν ισχύει πάντα.
Δυστυχώς η συνομωσιολογία καμιά φορά φτάνει και πολυτεχνείο.
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Γεια σε όλους!

Το θέμα είναι ότι στο σπίτι μπαινοβγαίνουν συνέχεια συγγενείς των οποίων η συντριπτική πλειοψηφία ανήκει στην ομάδα των "ψεκασμένων" καθώς δε φοβούνται απλώς τα εμβόλια αλλά δεν το κάνουν γιατί πιστεύουν ότι θα μας περάσουν τσιπάκι και όλα αυτά τα ωραία. Επίσης, δεν φυλάγονται καθόλου (μάσκα, κ.λ.π.) και γενικότερα είναι χύμα στο κύμα (μία θεια μου νόσησε κιόλας). Μπορεί να είμαι υπερβολική αλλά πραγματικά δεν θέλω καθόλου να έρθω σε επαφή μαζί τους για αυτό το λόγο καθώς αν ο άντρας μου νοσήσει (έχει χρόνιο αυτοανοσο νόσημα) δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί παρόλο που έχει κάνει το εμβόλιο.

έχεις πάρα πολύ δίκιο και θα πρότεινα να είστε προσεκτικοί με ανεύθυνους... θεωρώ οτι αρκετοί άνθρωποι δεν είχαν εμπειρία με γνωστό ή συγγενή τους ή έστω με γνωστό γνωστού οπότε κάτι που δεν έχουν δεί να συμβαίνει τους είναι δύσκολο να το πιστέψουν, απλή στατιστική εφόσον δεν ξέρουν κανέναν να έχει αρρωστήσει και δεν έχουν αρρωστήσει ούτε οι ίδιοι..

όμως αν θέλεις άσε με να πω ορισμένα πράγματα σχετικά με το τσιπάκι που αναφέρεις (θα μιλήσω απο γνώσεις μου λόγω του οτι η τεχνολογία / υπολογιστές / ηλεκτρονική είναι ο επαγγελματικός τομέας που με ενδιαφέρει καθως και οι ως τώρα σπουδές μου).



το τσιπάρισμα δεν είναι "θεωρία συνωμοσίας".. για τα κατοικίδια είναι κάτι το δεδομένο και γνωστό, τώρα βέβαια θα μου πείς οτι εμείς δεν ήμαστε κατοικίδια και συμφωνώ, ανήκουμε όμως στο ζωικό βασίλειο! :)

Αν ψάξεις στο ιντερνετ για άρθρα και βίντεο θα βρείς οτι σε χώρες όπως πάνω στις σκανδιναβικές έχουν βρεί χρησιμότητα στην καθημερινή ζωή ορισμένων ανθρώπων και γιατί οχι και ένα κράτος θα μπορούσε να αποσκοπεί σε μια μόνιμη "ταυτότητα" που θα κουβαλάνε οι πολίτες πάνω τους. Η διαδικασία είναι η ίδια με αυτή που ακολουθείται και με τα ζώα (δηλαδή εμφύτευση με σύριγγα πολύ πιο μεγάλη απο την κανονική) και είναι αντίστοιχα μεγάλο σε μέγεθος και θα έλεγα και αισθητό!

η τεχνολογία που χρησιμοποιούν αυτά τα τσιπ ονομάζεται RFID και λειτουργούν με τον ίδιο τρόπο οπως η ανέπαφες κάρτες συναλλαγών και τα εισιτήρια του μετρό και των λεωφορίων.

η τεχνολογία ομως και εκεί προχωράει και έτσι εχουν δημιουργηθεί και μικρότερα τσιπ όπως να φέρω ενα παράδειγμα της εταιρίας ΗΙΤΑCHI τα RFID τσιπ με την ονομασία "dust" (σκόνη δηλαδή) τα οποία είναι ιδιαιτέρως μικροσκοπικά και θα μπορούσαν να χωρέσουν σε μια βελόνα για ένεση, μεγάλης μεν διαμέτρου (οχι όμως τόσο μεγάλης οσο χρειάζεται για το τσιπάρισμα των ζώων) οι επιστήμονες έχουν καταφέρει να φτιάξουν για αυτό το σκοπό βιοσυμβατά περιβλήματα και γι'αυτο είναι ανεκτά στην υποδόρια
τοποθέτηση στα ζώα αλλά και στους ανθρώπους.

απλά πράγματα που μπορεί να αναζητήσει ο καθένας πληροφορίες, άρθρα βίντεο και τεχνικές πληροφορίες απο κατασκευαστές σε διαφορετικές πηγές που δεν έχουν καμία σχέση το αντικείμενο της μιας πηγής με της άλλης για να θεωρηθούν παραπληροφόρηση ή οτι εξηπηρετούν σκοπιμότητες.



ελπιζω να βοηθάει...έκανα οτι καλύτερο μπορώ για να τα γράψω απλά και κατανοητά όπως κάναμε εργασίες-άρθρα την περίοδο των lockdown στην σχολή μου στο ΙΕΚ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Κι όσο περισσότερη εκπαίδευση ή/και παιδεία (νομίζεις ότι) έχεις τόσο πιο "justified" θεωρείς πως είσαι να "τη λες", να προσβάλλεις κ.λπ. άλλους ανθρώπους;
Έχετε καταλάβει όλοι εσείς οι μπολιασμένοι πόσο γαϊδούρια έχετε καταντήσει (με όλο το σεβασμό στα ευγενή τετράποδα);
εγω την λεω? εγω ακουω αυτους που ξερουν
δεν πιστευω οτι μου κατεβει και βγαζω συμπερασματα απο pro news και πετρακο που δεν εχουν ιδεα τι λενε και λενε οτι τους φιμωνουν κιολας. Ακουω τι λενε οι καθηγητες και οχι οι δηθεν εξυπνακηδες.
ας ειμαι γαιδουρι ...τουλαχιστον ξερω οτι εχω δικιο να καταλαβαινω οτι κατι παει στραβα στους τυπους αυτους
και μιλαω για τους ψεκες οχι καποιος που εχει προβληματα υγειας και για καποιο λογο δεν θελει να το κανει
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
α)εγω την λεω? εγω ακουω αυτους που ξερουν
β)δεν πιστευω οτι μου κατεβει και βγαζω συμπερασματα απο pro news και πετρακο που δεν εχουν ιδεα τι λενε και λενε οτι τους φιμωνουν κιολας. Ακουω τι λενε οι καθηγητες και οχι οι δηθεν εξυπνακηδες.
γ)ας ειμαι γαιδουρι ...τουλαχιστον ξερω οτι εχω δικιο να καταλαβαινω οτι κατι παει στραβα στους τυπους αυτους
και μιλαω για τους ψεκες οχι καποιος που εχει προβληματα υγειας και για καποιο λογο δεν θελει να το κανει
α)Ποιους;
Αυτούς που εισηγούνταν τα lockdowns κι έβλεπες π.χ. πολιτείες στις Η.Π.Α. χωρίς lockdowns που είχαν καλύτερα αποτελέσματα ελέγχου του ιού σε σχέση με τους lockdowners;
Αυτούς που κάθε φορά που τους ρωτάς για πιθανές μελλοντικές επιπτώσεις, μεταδοτικότητα μετά τον εμβολιασμό κ.λπ. χαϊδεύουν τα μούσια τους κι απαντάνε ό,τι τους κατέβει εκείνη την ώρα;
Αυτούς που τώρα στέλνουν τον κοσμάκη για 3η, 4η, 100η κ.λπ. δόση και τους βάζουν να υπογράφουν για αποποίηση ποινικών κ.λπ. ευθυνών;
Δε θα κάτσω να το συζητήσω μαζί σου αυτό το θέμα γιατί προφανώς δεν έχει νόημα, απλώς αυτό που θεωρείς εσύ προσωπικά "δεδομένο", "σωστό" κ.λπ. δεν ισχύει απαραίτητα...

β)Ακούς απλά τους καθηγητές-υπαλληλίσκους "επιστήμονες" του κράτος "πατερούλη" σου (υπάρχουν και καθηγητές που λένε άλλα όμως μ' αυτούς δεν ασχολείσαι καν γιατί είπαμε, ο "πατερούλης" μαλώνει)...

γ)Να είσαι, όταν όμως όλο αυτό τελειώσει και πέσουν οι μάσκες να δω με τι μούτρα θ' αντικρίσεις ξανά όλους όσους σήμερα αποκαλείς "ψέκες" κ.λπ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top