• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μπορούμε να σας ενημερώσουμε για τα εμβόλια, που σίγουρα θα μειώσουν τις εισαγωγές σε νοσοκομεία και ΜΕΘ.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Μπορούμε να σας ενημερώσουμε για τα εμβόλια, που σίγουρα θα μειώσουν τις εισαγωγές σε νοσοκομεία και ΜΕΘ.
Γιατί μπορείς να μας ενημερώσετε; είστε ερευνητές; έχετε πατεντάρει κάποιο εμβόλιο και μπορείτε;
Η μήπως νομίζετε οτι οι πληροφορίες που έχετε, είναι ασφαλείς;
Υπάρχουν δύο σκέλη της πληροφορίας σχετικά με τον ιό.
Το ένα είναι αυτό που εσείς ασπάζεστε.

Η παραξενιά μου όμως, αναζητά να μάθει για το άλλο σκέλος της πληροφορίας.

Πράγμα που απο όσα έχουμε ανταλλάξει εδώ, αγνοείτε.

Το παράδοξο είναι γιατί συνεχίζετε να γράφετε. Εμπεδώσαμε το point.

Υ.Γ. και ως δια μαγείας θα εμφανιστεί ένας, δύο ή και περισσότεροι στατιστικοί πίνακες, με αμφίβολες πηγές.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
1626648168760.png
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Οταν απειλούν κοσμο με απολύσεις, απαγόρευση εισόδου στα πανεπιστήμια και με οτι αλλο αντιδημοκρατικο μεσο υπαρχει τι περίμενες δηλαδη?? Να τους πούνε και ευχαριστώ μήπως?? Αντι να ποσταρεις αυτα τα άρθρα μηπως να ποσταρεις μερη του Συντάγματος που δειχνουν οτι αυτά τα μετρα ειναι ενάντια σε καθε ανθρώπινο δικαίωμα??
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.

.......
Νόμιζα ότι μόνο ο Πολακης θεωρούσε τη μεταλλαξη Δέλτα λιγότερο θανατηφόρο. Δεν ήξερα ότι υπάρχουν κ ελπιδοφόροι Σωτηριάδηδες... :P
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
.......
Νόμιζα ότι μόνο ο Πολακης θεωρούσε τη μεταλλαξη Δέλτα λιγότερο θανατηφόρο. Δεν ήξερα ότι υπάρχουν κ ελπιδοφόροι Σωτηριάδηδες... :P
Οταν υποτίθεται οτι ενδιαφέρεσαι για την υγεία των ανθρώπων ομως χρησιμοποιεις την πανδημία για να κράζεις τα αντίπαλα κόμματα. Εχεις κουράσει ολο το Φορουμ αλήθεια ανοιξαμε το θεμα αυτο για να ενημερώνομαστε και το εχεις μετατρεψει σε Thread τρομοκρατιας και κραξιματος για τους ανεμβολιαστους πιστεύεις οτι βοηθας ετσι τωρα?? Πολλοι επιστημονες λενε οτι η Delta ειναι λιγοτερο θανατηφόρα (ισως και λογω της ζεστης) δεν περιμεναμε τον Συριζαιο Πολακη να μας το πει. Εγω θα χαιρόμουν παντως που παρολο τα πολλα κρούσματα εχουμε λιγους θανατους και δεν θα ευχόμουν να αρρωστήσουν βαρια οι ανεμβολιαστοι οπως κανουν μερικοι εδω μεσα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Φώτη πως γίνεται να είσαι υπέρ του εμβολιασμού για την covid-19 κι όμως να μιλάς εδώ και τόσο καιρό σαν αντιεμβολιαστής;
Πριν το πας κομματικά, δεν αναφέρομαι στο να είσαι κατά των μέτρων της κυβέρνησης. Αυτό είναι κάτι άλλο και δεν αφορά τα εμβόλια καθ' αυτά. Απλά παραθέτω το συγκεκριμένο μηνυμά σου ως αφορμή για να σε ρωτήσω.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Φώτη πως γίνεται να είσαι υπέρ του εμβολιασμού για την covid-19 κι όμως να μιλάς εδώ και τόσο καιρό σαν αντιεμβολιαστής;
Πριν το πας κομματικά, δεν αναφέρομαι στο να είσαι κατά των μέτρων της κυβέρνησης. Αυτό είναι κάτι άλλο και δεν αφορά τα εμβόλια καθ' αυτά. Απλά παραθέτω το συγκεκριμένο μηνυμά σου ως αφορμή για να σε ρωτήσω.
Γιατι φιλη μου οταν σου λεει σου απαγορευω να πας παντού αν δεν κανεις το εμβολιο αυτο ειναι χούντα, τα δικαιωματα αυτα αποκτήθηκαν με αγωνες χρονων και τωρα καταστρεφονται. Συν οτι λογω της μεταλαξης Δελτα τα εμβολια εχουν αποτελεσματικότητα 75-80% max αρα και οι εμβολιασμενοι κολλάνε κανονικά. Ενα Δημοκρατικό κρατος προσπαθει να ενθαρρύνει τους πολίτες για εμβολιασμό μεσω της ενημέρωσης και οχι μεσω της τιμωρίας και του φόβου. Στην Βρετανια και την Σουηδια αυτα τα μετρα που γίνονται εδω εκει αν τα ελεγες θα γελουσαν μαζι σου καθως εκεινα τα κρατη εχουν δημοκρατια. Λενε οτι θα αποκλεισουν ανεβολιαστους φοιτητες απο τα πανεπιστημια. Παμε καλα?? Θα αποκλίσεις ενα παιδι απο το πανεπιστημιο που εχασε 2 χρονια απο την ζωη του για να βγάλει τα μορια που χρειάζεται επειδη φοβαται να κανει το εμβολιο?? Ειμαστε υποτίθεται ενα δημοκρατικο φορουμ που ομως υποστηριζει τα χειροτερα μετρα εις βαρος των Ελληνων.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Γιατι φιλη μου οταν σου λεει σου απαγορευω να πας παντού αν δεν κανεις το εμβολιο αυτο ειναι χούντα, τα δικαιωματα αυτα αποκτήθηκαν με αγωνες χρονων και τωρα καταστρεφονται. Συν οτι λογω της μεταλαξης Δελτα τα εμβολια εχουν αποτελεσματικότητα 75-80% max αρα και οι εμβολιασμενοι κολλάνε κανονικά. Ενα Δημοκρατικό κρατος προσπαθει να ενθαρρύνει τους πολίτες για εμβολιασμό μεσω της ενημέρωσης και οχι μεσω της τιμωρίας και του φόβου. Στην Βρετανια και την Σουηδια αυτα τα μετρα που γίνονται εδω εκει αν τα ελεγες θα γελουσαν μαζι σου καθως εκεινα τα κρατη εχουν δημοκρατια. Λενε οτι θα αποκλεισουν ανεβολιαστους φοιτητες απο τα πανεπιστημια. Παμε καλα?? Θα αποκλίσεις ενα παιδι απο το πανεπιστημιο που εχασε 2 χρονια απο την ζωη του για να βγάλει τα μορια που χρειάζεται επειδη φοβαται να κανει το εμβολιο?? Ειμαστε υποτίθεται ενα δημοκρατικο φορουμ που ομως υποστηριζει τα χειροτερα μετρα εις βαρος των Ελληνων.
Θα είμαι τελείως ειλικρινής και θα πω κι εγώ ότι είμαι διχασμένη. Να θυμίσω ότι εγώ πλέον είμαι πλήρως εμβολιασμένη. Ωστόσο, δεν συμφωνώ μ' αυτό το δίπολο εμβολιασμένοι vs ανεμβολίαστοι, τρωγόμαστε μεταξύ μας. Από την άλλη, πως θα πείσεις μια ομάδα ανθρώπων που δεν θέλει να δει τα δεδομένα και να εμβολιαστεί μπας και προστατεύσουμε ό,τι έχει απομείνει από τους ανθρώπους της τρίτης ηλικίας και το σύστημα υγείας;
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.
Γιατι φιλη μου οταν σου λεει σου απαγορευω να πας παντού αν δεν κανεις το εμβολιο αυτο ειναι χούντα, τα δικαιωματα αυτα αποκτήθηκαν με αγωνες χρονων και τωρα καταστρεφονται. Συν οτι λογω της μεταλαξης Δελτα τα εμβολια εχουν αποτελεσματικότητα 75-80% max αρα και οι εμβολιασμενοι κολλάνε κανονικά. Ενα Δημοκρατικό κρατος προσπαθει να ενθαρρύνει τους πολίτες για εμβολιασμό μεσω της ενημέρωσης και οχι μεσω της τιμωρίας και του φόβου. Στην Βρετανια και την Σουηδια αυτα τα μετρα που γίνονται εδω εκει αν τα ελεγες θα γελουσαν μαζι σου καθως εκεινα τα κρατη εχουν δημοκρατια. Λενε οτι θα αποκλεισουν ανεβολιαστους φοιτητες απο τα πανεπιστημια. Παμε καλα?? Θα αποκλίσεις ενα παιδι απο το πανεπιστημιο που εχασε 2 χρονια απο την ζωη του για να βγάλει τα μορια που χρειάζεται επειδη φοβαται να κανει το εμβολιο?? Ειμαστε υποτίθεται ενα δημοκρατικο φορουμ που ομως υποστηριζει τα χειροτερα μετρα εις βαρος των Ελληνων.
Φωτη τα 7μηνα λοκνταουν και η αποκοπη απο την κοινωνικη και εκπαιδευτικη σου ζωη τι ειναι? Δημοκρατια? Μηπως ξεχναμε γρηγορα?
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Θα είμαι τελείως ειλικρινής και θα πω κι εγώ ότι είμαι διχασμένη. Να θυμίσω ότι εγώ πλέον είμαι πλήρως εμβολιασμένη. Ωστόσο, δεν συμφωνώ μ' αυτό το δίπολο εμβολιασμένοι vs ανεμβολίαστοι, τρωγόμαστε μεταξύ μας. Από την άλλη, πως θα πείσεις μια ομάδα ανθρώπων που δεν θέλει να δει τα δεδομένα και να εμβολιαστεί μπας και προστατεύσουμε ό,τι έχει απομείνει από τους ανθρώπους της τρίτης ηλικίας και το σύστημα υγείας;
Θα σου πω τι πιστεύω εγώ. Πολλα ατομα δεν ειναι κατα του Covid αλλα φοβούνται το εμβολιο καθως ειναι μολις 9 μηνων και δεν ξερουμε τις παρενέργειες του ακόμα. Θεωρώ οτι ο εμβολιασμός επρεπε να γινει υποχρεωτικός στους 60+ οπου ειναι η ομαδα που αντιπροσωπεύει το 85% των νεκρών απο Covid ομως τα ποσοστά εμβολιασμου σε αυτην την ομαδα είναι με το ζόρι 67%. Και φυσικά στους γιατρούς υποχρεωτικά. Τώρα όμως να υποχρεωνεις τους 20χρονους και τους 30χρονους ειναι πολυ ασχημο καθως μονο αντιδραση θα φερει αυτο. Στην Βρετανία δεν θα εμβολιαστούν ακομα οι ηλικίες κατω των 17 καθως δεν εχουμε επαρκής στοιχεια απο δοκιμες, νομιζω θα συμφωνήσεις οτι η Βρετανια σαν χωρα ειναι σε ολους τους τομεις αιώνες μπροστά απο την Ελλαδα αρα κατι παραπανω ξερει. Τελος μου φαίνεται οτι το εμβολιο δεν μας απελευθέρωνει αλλα εγινε ενα οπλο το οποιο η κυβέρνηση το χρησιμοποιεί για απειλές, τωρα απαγορεύει την εισοδο στα μαγαζια (που στο κατω κατω με μασκα ειμαστε ολοι μεσα στα mall) αυριο θα πει απαγορευυω και το δικαίωμα ψηφου σε ανεμβολιαστους. Οχι συγγνωμη δεν το δεχομαι καθως η επιστημη ειναι εδω για να μας δινει ελευθερίες και οχι για να μας φοβιζει ο Μητσοτάκης.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Φωτη τα 7μηνα λοκνταουν και η αποκοπη απο την κοινωνικη και εκπαιδευτικη σου ζωη τι ειναι? Δημοκρατια? Μηπως ξεχναμε γρηγορα?
Ανέφερα κατι τετοιο εγω?? Ειδες να πω κατι τετοιο?? Παντως και οι εμβολιασμενοι στην Μυκονο και εκεινοι σε Lock down μπηκαν κανονικα σαν τους υπολοιπους τωρα για ποια ελευθερία μας μιλας ακριβως εσυ??
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δυστυχώς στην Ελλάδα η πανδημία έχει εργαλειοποιηθεί από την αξιωματική αντιπολίτευση για να ασκεί μικροπολιτική. Πιστεύετε ότι κάτι Συριζαίοι όπως ο Λάνσελοτ θα ήταν κατά των εμβολίων αν κυβέρνηση ήταν ο Συριζα; Όχι. Ο Πολάκης πιστεύετε θα έλεγε τις μπούρδες που λέει τώρα αν ήταν κυβέρνηση ο Συριζα και αυτός ως υπουργός υγείας είχε ευθύνη των όσων λέει; Όχι. Τα πράγματα είναι απλά λοιπόν. Το πιο σοβαρό κόμμα αντιπολίτευσης που έχουμε σήμερα είναι το ΚΙΝΑΛ. Όλοι οι άλλοι, λίγο πολύ, εργαλειοποιούν την πανδημία και τον εμβολιασμό.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Δυστυχώς στην Ελλάδα η πανδημία έχει εργαλειοποιηθεί από την αξιωματική αντιπολίτευση για να ασκεί μικροπολιτική. Πιστεύετε ότι κάτι Συριζαίοι όπως ο Λάνσελοτ θα ήταν κατά των εμβολίων αν κυβέρνηση ήταν ο Συριζα; Όχι. Ο Πολάκης πιστεύετε θα έλεγε τις μπούρδες που λέει τώρα αν ήταν κυβέρνηση ο Συριζα και αυτός ως υπουργός υγείας είχε ευθύνη των όσων λέει; Όχι. Τα πράγματα είναι απλά λοιπόν. Το πιο σοβαρό κόμμα αντιπολίτευσης που έχουμε σήμερα είναι το ΚΙΝΑΛ. Όλοι οι άλλοι, λίγο πολύ, εργαλειοποιούν την πανδημία και τον εμβολιασμό.
Δεν πειραζει και η ΝΔ πηρε το εμβολιο και απειλεί με κοινωνικο αποκλεισμό ανεμβολιαστους. Η Ελλαδα (failed state( λεει ναι σε μαζικο εμβολιασμό στους 15-17, ενω η Βρετανία (οικονομική υπερδύναμη) όχι. Η Ελλαδα (failed state) έκλεισε 7 μηνες με το πιο σκληρο lock down, ενω η Σουηδια ειχε απλα μικρούς περιορισμούς και παρολο αυτα στο Β κυμα είχε 2.700 νεκρούς λιγότερους απο την Ελλαδα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top