• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ελα μωρε βαλ γμτ..λιγη σκεψη παραπανω δεν βλαπτει.ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ και αυτο προσπαθουν να κανουν,να κολλησουμε ολοι μαζι,οχι μονο για τις νοσηλειες αλλα γιατι δεν θα μπορει να δουλευει τιποτα.Απο οδηγους ΜΜΜ μεχρι εμπορικα καταστηματα,τα παντα.
Δεν ειμαι της ΝΔ αλλα γμτ δηλαδη.
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ/
Έλα ρε συ δε γουστάρεις ολικό κλείσιμο και στρατό έξω απο το σπίτι σου;Εγώ απορώ γιατί διώξαμε τον Παπαδόπουλο,θα μας είχε σώσει από τη πανδημία.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν πάμε καλά

Διάβασε @Πουπουλίνα γιατί βαριέμαι να εξηγώ γιατί αυτό που κάνουν είναι χειρότερο από λοκ νταουν
Θα έλεγα ποιος δεν πάει καλά εδώ μέσα αλλά θα φάω μπαν και δε θέλω πρωτοχρονιάτικα.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Ελα μωρε βαλ γμτ..λιγη σκεψη παραπανω δεν βλαπτει.ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ και αυτο προσπαθουν να κανουν,να κολλησουμε ολοι μαζι,οχι μονο για τις νοσηλειες αλλα γιατι δεν θα μπορει να δουλευει τιποτα.Απο οδηγους ΜΜΜ μεχρι εμπορικα καταστηματα,τα παντα.
Δεν ειμαι της ΝΔ αλλα γμτ δηλαδη.
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ/
Κοίτα, εγω ειμαι κάργα υπερ του εμβολιασμού και δεν μπορώ ούτε εγω την ΝΔ, το ξέρεις. Αλλά μιλάω με ψυχρά δεδομένα, δεν το κανω για να προκαλέσω, ούτε ισχυρίζομαι οτι μιλώ ιατρικά.

Μιλώ σε επίπεδο οικονομικών και κοινωνικής συνοχής.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Έλα ρε συ δε γουστάρεις ολικό κλείσιμο και στρατό έξω απο το σπίτι σου;Εγώ απορώ γιατί διώξαμε τον Παπαδόπουλο,θα μας είχε σώσει από τη πανδημία.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Θα έλεγα ποιος δεν πάει καλά εδώ μέσα αλλά θα φάω μπαν και δε θέλω πρωτοχρονιάτικα.
δεν μας νοιάζει η άποψη της κάθε γιοτας ,της κάθε Μαρίας ,του κάθε Γιώργου και κάθε Νικ

Τι πάει να πει αυτό θα κολλήσουμε όλοι?
Το ότι θα κολλήσουν εργαζόμενοι σε εστίαση ,νοσοκομεία κλπ και θα μπουν σε καραντίνα κανείς δεν το σκέφτεται .

Το ότι φλερτάρουμε ξανά με δουλειά 3-4 μήνες στον τουρισμό κάνεις δεν το σκέφτεται

Το ότι φλερτάρουμε με τις μεταλλάξεις που είμαστε ένα κλικ πριν ξαναγίνει το όλο μπουμ κανείς δεν το σκέφτεται

ΟΧΙΙΙΙ ,μας νοιάζουν τα πάρτι και αν θα ρίξουμε το γκομενακι στην απέναντι γωνία που μας κοιτάει με το τσιγάρο στο χέρι

Σορι γιοτα είμαι ευχαριστημένος για τις απόψεις που έχω γιατί δεν κοιτάω τον εαυτό μου μόνο ! Και εμένα με συμφέρει να μην πάμε σε λοκ ντάουν αλλά δεν μου αρέσει να κοιτάω τον ευατο μου και να περνάω καλά

:give_rose:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ευχή μου να πέσουν και άλλες πανδημίες να το εκμεταλλευτώ ξανά οικονομικά όσο δεν πάει άλλο
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
δεν μας νοιάζει η άποψη της κάθε γιοτας ,της κάθε Μαρίας ,του κάθε Γιώργου και κάθε Νικ

Τι πάει να πει αυτό θα κολλήσουμε όλοι?
Το ότι θα κολλήσουν εργαζόμενοι σε εστίαση ,νοσοκομεία κλπ και θα μπουν σε καραντίνα κανείς δεν το σκέφτεται .

Το ότι φλερτάρουμε ξανά με δουλειά 3-4 μήνες στον τουρισμό κάνεις δεν το σκέφτεται

Το ότι φλερτάρουμε με τις μεταλλάξεις που είμαστε ένα κλικ πριν ξαναγίνει το όλο μπουμ κανείς δεν το σκέφτεται

ΟΧΙΙΙΙ ,μας νοιάζουν τα πάρτι και αν θα ρίξουμε το γκομενακι στην απέναντι γωνία που μας κοιτάει με το τσιγάρο στο χέρι

Σορι γιοτα είμαι ευχαριστημένος για τις απόψεις που έχω γιατί δεν κοιτάω τον εαυτό μου μόνο ! Και εμένα με συμφέρει να μην πάμε σε λοκ ντάουν αλλά δεν μου αρέσει να κοιτάω τον ευατο μου και να περνάω καλά

:give_rose:
Δε σε συμφέρει αν δε γίνει λοκνταουν;Άστα αυτά φίλε,πριν λίγες μέρες έλεγες ότι ασχολείσαι με τουρισμό.Επειδη εσύ θέλεις η χώρα να είναι COVID free το καλοκαίρι για να δουλέψεις,δε θα τη πληρώσουμε όλοι οκ;οκ.Και να σου πω κάτι;Προσωπικά και εμένα με συμφέρει το λοκνταουν γιατί οι γονείς μου δουλεύουν στον ιδιωτικό τομέα οπότε δεν παίρνουν αναστολή εργασίας και πληρώνονται κανονικά.Ωστοσο επειδή εγώ είμαι καλυμμένη οικονομικά δε σημαίνει ότι πρέπει να επικροτω αυτήν την απόφαση.Αντε πρωτοχρονιάτικα.
Οκ να πάρεις τις νέες πανδημίες και να μη πω τι να τις κάνεις,έλεος πια,22 χρόνων και αντί να βρεις καμιά γκόμενα λες μαλακίες
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Τωρα δεν βγαίνει κανενας για αγορές ψώνια ,καφέδες κλπ επειδή υπάρχει μεγάλη διασπορά.
Υπερβολή το δε βγαίνει κανένας.
Για ρεβεγιόν πράγματι, λίγοι βγήκανε (το 2 η ώρα κλείσιμο ήταν ανέκδοτο ούτως ή άλλως), αλλά γενικά δε νομίζω να 'χει κόψει η κίνηση τόσο ήδη.

Κι όσον αφορά λιανεμπόριο, επειδή την περατζάδα μου από κέντρο την έκανα ψες, μια χαρά κίνηση υπήρχε. Όχι στα επίπεδα Χριστουγεννών που 'μασταν στον κόσμο μας ακόμα, αλλά υπήρχε.
Απλά το πάμε πιο προσεχτικά όλοι γιατί κάθε σπίτι πια είτε έχει κρούσμα είτε είχε επαφή με κρούσμα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Δε σε συμφέρει αν δε γίνει λοκνταουν;Άστα αυτά φίλε,πριν λίγες μέρες έλεγες ότι ασχολείσαι με τουρισμό.Επειδη εσύ θέλεις η χώρα να είναι COVID free το καλοκαίρι για να δουλέψεις,δε θα τη πληρώσουμε όλοι οκ;οκ.Και να σου πω κάτι;Προσωπικά και εμένα με συμφέρει το λοκνταουν γιατί οι γονείς μου δουλεύουν στον ιδιωτικό τομέα οπότε δεν παίρνουν αναστολή εργασίας και πληρώνονται κανονικά.Ωστοσο επειδή εγώ είμαι καλυμμένη οικονομικά δε σημαίνει ότι πρέπει να επικροτω αυτήν την απόφαση.Αντε πρωτοχρονιάτικα.
Οκ να πάρεις τις νέες πανδημίες και να μη πω τι να τις κάνεις,έλεος πια,22 χρόνων και αντί να βρεις καμιά γκόμενα λες μαλακίες
Ε αυτό δεν καταλαβαίνουν οι περισσότεροι από εδώ μέσα .Είναι οικονομικά κομπλέ και δεν σκέφτονται με την λογική .

Εμένα με συμφέρει να είμαστε ανοιχτά ,έτσι εντείνουμε τις μεταλλάξεις , αχρηστεύουν τα εμβόλια , με τον τρόπο ζωής που έχουμε φέρνουμε και άλλες πανδημίες
Δουλεύω στον τουρισμό ,κανω παράλληλα τα τεστ που από 60 ευρώ βαράμε 120αρια ...έξτρα χρήματα .Όλα φινα είναι για εμένα,ζω σε παράδεισο εν καιρό πανδημίας .Γιατί νομίζεις κάποιοι βγάζουν περισσότερα (όπως και οι εκατομμυριούχοι) σε καιρούς κρίσεων? Γιατί έχουμε εσας να μας βοηθάτε σε αυτό το έργο 💪

Ευχή μου λοιπόν είναι να μείνουμε ανοιχτοί :give_rose:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Υπερβολή το δε βγαίνει κανένας.
Για ρεβεγιόν πράγματι, λίγοι βγήκανε (το 2 η ώρα κλείσιμο ήταν ανέκδοτο ούτως ή άλλως), αλλά γενικά δε νομίζω να 'χει κόψει η κίνηση τόσο ήδη.

Κι όσον αφορά λιανεμπόριο, επειδή την περατζάδα μου από κέντρο την έκανα ψες, μια χαρά κίνηση υπήρχε. Όχι στα επίπεδα Χριστουγεννών που 'μασταν στον κόσμο μας ακόμα, αλλά υπήρχε.
Απλά το πάμε πιο προσεχτικά όλοι γιατί κάθε σπίτι πια είτε έχει κρούσμα είτε είχε επαφή με κρούσμα.
Κίνηση έχει ....χρήμα πέφτει ? Με δεδομένα να μιλάνε όχι ότι μας κατεβάσει η λογική

Στην πρώτη καραντίνα παρά τις φωνές όσοι παίρνανε επιδόματα σώθηκαν .Ούτε τα ενοίκια είχαν στο κεφάλι τους για το μαγαζί ,ούτε πληρωμές προσωπικού ,ούτε πληρωμές πρώτων υλών

Οι χαμένοι είναι τα μεγάλα μαγαζιά -μπουοζουκια και ο Ρέμος .Αυτοί τα τσεπωνουν καλά που είμαστε ανοιχτά ....όλοι οι άλλοι μικρομεσαίες επιχειρήσεις έχουν πάθει τεράστια ζημιά με αυτό που γίνεται τώρα
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.
Μα είναι η περίοδος που δουλεύουν περισσότερο και έχουν τον μεγαλύτερο τζίρο στην χρονιά. Αν μη τι άλλο, δεν μπορείς να τους κλείσεις τώρα. Υπάρχουν εμβόλια που προστατεύουν από βαριά νόσηση. Όσοι φοβούνται πολύ, έπρεπε να έχουν ήδη εμβολιαστεί.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Μα είναι η περίοδος που δουλεύουν περισσότερο και έχουν τον μεγαλύτερο τζίρο στην χρονιά. Αν μη τι άλλο, δεν μπορείς να τους κλείσεις τώρα.
Ε ναι ...από 10-15 ευρώ που αγοράζουν τα μπουκάλια με προσφορές κλπ στα πουλάνε 80-100 ευρώ

Ενώ οι μικρές επιχειρήσεις ? Τον πούλο ,κάτσε με καφέ 3 ευρώ να βγάλεις τζίρο με μειωμένο capacity σε σχέση με προ πανδημίας
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.
Ε ναι ...από 10-15 ευρώ που αγοράζουν τα μπουκάλια με προσφορές κλπ στα πουλάνε 80-100 ευρώ

Ενώ οι μικρές επιχειρήσεις ? Τον πούλο ,κάτσε με καφέ 3 ευρώ να βγάλεις τζίρο με μειωμένο capacity σε σχέση με προ πανδημίας
Και οι μικρές επιχειρήσεις αυτές τις μέρες περιμένουν. Πάντα αυτές τις μέρες περίμεναν, γιατί τώρα να είναι διαφορετικά;
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Και οι μικρές επιχειρήσεις αυτές τις μέρες περιμένουν. Πάντα αυτές τις μέρες περίμεναν, γιατί τώρα να είναι διαφορετικά;
Γιατί έχει αλλάξει το capacity

Ο Γεωργιάδης είπε κάτι σωστό τις προ άλλες (και ταυτόχρονα χαζό ) για τον τουρισμό αλλά που ισχύει στο τομέα μάρκετινγκ
" Για να πουλήσεις ,πρέπει να πουλήσεις ασφάλεια"

Που την βλέπεις την ασφάλεια στην ελληνική κοινότητα? :P
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.
Καλά, κλείσε τις μικρομεσαίες επιχειρήσεις Χριστούγεννα και την επανάσταση την έχεις στο τσεπακι.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ε ναι αφού τους έχεις υποσχεθεί να πάρουν τις ζωές τους πίσω με το εμβόλιο πριν 1 χρόνο
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ε αυτό δεν καταλαβαίνουν οι περισσότεροι από εδώ μέσα .Είναι οικονομικά κομπλέ και δεν σκέφτονται με την λογική .

Εμένα με συμφέρει να είμαστε ανοιχτά ,έτσι εντείνουμε τις μεταλλάξεις , αχρηστεύουν τα εμβόλια , με τον τρόπο ζωής που έχουμε φέρνουμε και άλλες πανδημίες
Δουλεύω στον τουρισμό ,κανω παράλληλα τα τεστ που από 60 ευρώ βαράμε 120αρια ...έξτρα χρήματα .Όλα φινα είναι για εμένα,ζω σε παράδεισο εν καιρό πανδημίας .Γιατί νομίζεις κάποιοι βγάζουν περισσότερα (όπως και οι εκατομμυριούχοι) σε καιρούς κρίσεων? Γιατί έχουμε εσας να μας βοηθάτε σε αυτό το έργο 💪

Ευχή μου λοιπόν είναι να μείνουμε ανοιχτοί :give_rose:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Κίνηση έχει ....χρήμα πέφτει ? Με δεδομένα να μιλάνε όχι ότι μας κατεβάσει η λογική

Στην πρώτη καραντίνα παρά τις φωνές όσοι παίρνανε επιδόματα σώθηκαν .Ούτε τα ενοίκια είχαν στο κεφάλι τους για το μαγαζί ,ούτε πληρωμές προσωπικού ,ούτε πληρωμές πρώτων υλών

Οι χαμένοι είναι τα μεγάλα μαγαζιά -μπουοζουκια και ο Ρέμος .Αυτοί τα τσεπωνουν καλά που είμαστε ανοιχτά ....όλοι οι άλλοι μικρομεσαίες επιχειρήσεις έχουν πάθει τεράστια ζημιά με αυτό που γίνεται τώρα
Νομίζω τώρα καταλαβαίνω γιατί συμφωνείς με τον Σαρηγιάννη,φασκεται και αντιφασκεται μόνιμα.
Μια λες ότι πρέπει να κλείσουμε για να σωθεί ο τουρισμός,και ότι λόγω κορωνοΐου μέχρι τον Ιούλιο δεν είχες δουλειά και τώρα μου λες σε συμφέρει.
Nick πάρε ένα σνικερς.Γιατι; Γιατί κάνεις σαν τον Σαρηγιάννη όταν πεινάς.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
38.6 ο πυρετος!! έσπασα ρεκόρ δεκαετίας !!! ειχα να ανεβάσω τοσο χρόοοοονια. Θα πάω να πάρω κανα πανατόλ να το εχω γι το βράδυ γιατι κάτι μου λεει πως θα με κοπανήσει πάνω απο 39. Θα παρτάρουμε !!!

Η πλακα ειναι πως στη θερμομετρηση το μαραφετι τους με εβγαζε 36 τους λεω εχει χαλασει εχω πυρετό... λέει οχι οχι απλα μεχρι να ερθεις σου κατέβηκε. Μπά.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.
38.6 ο πυρετος!! έσπασα ρεκόρ δεκαετίας !!! ειχα να ανεβάσω τοσο χρόοοοονια. Θα πάω να πάρω κανα πανατόλ να το εχω γι το βράδυ γιατι κάτι μου λεει πως θα με κοπανήσει πάνω απο 39. Θα παρτάρουμε !!!
Αν εχεις και μπούκωμα, θυμίζει όμικρον.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Νομίζω τώρα καταλαβαίνω γιατί συμφωνείς με τον Σαρηγιάννη,φασκεται και αντιφασκεται μόνιμα.
Μια λες ότι πρέπει να κλείσουμε για να σωθεί ο τουρισμός,και ότι λόγω κορωνοΐου μέχρι τον Ιούλιο δεν είχες δουλειά και τώρα μου λες σε συμφέρει.
Nick πάρε ένα σνικερς.Γιατι; Γιατί κάνεις σαν τον Σαρηγιάννη όταν πεινάς.
Οχι γλυκιά μου .Η μια άποψη είναι καθαρά συλλογική για το κοινό καλό .Η άλλη άποψη είναι άκρως εγωιστική για το συμφέρον μου

Ευτυχώς ή δυστυχώς υποστηρίζω την πρώτη άποψη παρόλο που η κυβέρνηση στηρίζει την 2η άποψη


Σου λένε εσένα οτι παίρνεις την ζωή σου πίσω και όλα είναι ελεύθερα.....όταν κολλήσεις όμως .... μάντεψε που θα πάνε τα χρήματα για τα PCR

Τα λεφτά σου θέλουμε για να στο πω λιανα :P
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top