• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ε και ; :P

θα τους πάρω πιστοποιητικο νόσησης και θα γλιτώσω για κανα 3μηνο την 3η δόση.

Κοιτα εγω δεν περνάω άσχημα... δεν ξερω αν σας φαινομαι λιγο τρελος με αυτα που γράφω αλλα έτσι ειμαι.
Τι ε και εγώ κάθισα 14 μέρες σπίτι δεν είναι όπως τώρα. :hehe: Χωρίς να έχω και τίποτα γρίπη πιο βαριά έχω περάσει.
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,214 μηνύματα.
Εμείς κατά 90% αντιγράφουμε τους Γάλλους.
Αφού αυτοί με κάθε μέρα ρεκόρ κρουσμάτων άνοιξαν κανονικά τα σχολεία, θα τα ανοίξουμε και εμείς.

View attachment 91788
Αυτός πριν 2 βδομάδες δεν έλεγε πως πρέπει οπωσδήποτε να επιβληθεί λοκντάουν από 3 Γενάρη και να εφαρμοστεί η τηλεκπαίδευση σε όλες τις βαθμίδες; τι ντρόγκια παίρνουν;
Άλλοι πχ Καπραβέλος συμφωνείς - διαφωνείς μαζί τους έχουν μια σταθερή φιλοσοφία.
Ο Σαρηγιάννης αλλάζει στάση κάθε δεύτερη μέρα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Καλά έκανες που έκανες φασαρία αλλά νομίζω το καλύτερο είναι να πηγαίνουν όλοι με ραντεβού, να ανοίξουν ένα σάιτ στο οποίο να κλείνεις ραντεβού για pcr ώστε να μη μαζεύονται όλοι και περιμένουν σαν ζώα αλλά και να μην κολλάει ο ένας τον άλλον.

Οι αποστασεις κρατούνταν και σε κάθε περιπτωση και ραντεβου να κανεις θα υπάρξει ουρά. Αν θες να μιλησουμε ρεαλιστικά. Στο προαύλιο έξω υπηρχε ουρα η οποια ηταν αραιή. Εγω ειχα παει απο το Σαββατο.... και ειπαμε θα παω τη Δευτερα να το κανω... πριν ξεκινησω πηρα τηλεφωνο νεκρη η γραμμή.. και βεβαια ξεκινησα λεω θα πάω απο εκει... παω εκει κ μ λενε επρεπε να παρεις σε αυτο το τηλ.. βγαζω το κινητο απο τη τσεπη παιρνω.. ανοιγω την ακροαση και η κληση τερματιζοταν μπροστα τους.. για πειτε μου λεω σε ποιο τηλ να πάρω ; οπως βλεπετε δεν ανταποκρινεται.

μετα μ λενε φυγε πηγαινε σε ενα γιατρο να στο γράψει κ ξαναέλα... δηλαδη μιλαμε για γραφειοκρατιες της πλάκας τωρα.

Κοιταξε να δεις... αυτοι καλα τα λενε.. εγω ομως δεν ειμαι κανας πιτσιρικας. Πηγα εκει να κάνω δουλειά. Οχι να χάσω το χρόνο μου.

Πάντως στο τέλος αναγνωριζω οτι με βοηθησαν 2 πολύ καλοι άνθρωποι η μια μαλιστα εξαιρετικη κυρια.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Τι να ζηλέψω ρε βρο, στη Νορβηγία δουλεύω. Ο σκύλος μου να ήταν άρρωστος περίσσοτερες μέρες θα έπαιρνα.
Ειναι δεδομενο οτι οταν διαφωνεις ,απλα ζηλευεις καποιους.Το να παιζει πραγματικα να διαφωνεις και να το θεωρεις σιχαμενο...δεν γινεται.ΟΧΙ. :hehe:
Τεσπα...δεν βγαζεις ακρη με δαυτους.

Στο θεμα μας.


530 νομο κορινθιας! Μερα και κατοσταρα πανω!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Τι ε και εγώ κάθισα 14 μέρες σπίτι δεν είναι όπως τώρα. :hehe: Χωρίς να έχω και τίποτα γρίπη πιο βαριά έχω περάσει.

αχαχα εντάξει δικιο εχεις το ειχα ξεχάσει. Τωρα λεει για τους εμβολιασμενους ειναι 5 μέρες νομιζω ;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Εμείς κατά 90% αντιγράφουμε τους Γάλλους.
Αφού αυτοί με κάθε μέρα ρεκόρ κρουσμάτων άνοιξαν κανονικά τα σχολεία, θα τα ανοίξουμε και εμείς.
Επηρεάστηκε κι ο Σαρηγιάννης από τους Γάλλους...
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Ευχαριστώ. Αυτό όμως με το paper bag και τις 5-7 μερες δεν νομίζω να μπορεί να το κάνεις πολλές φορές.
ΜΠΑΚΑΛΙΣΤΙΚΑ ΟΛΑ.Απλα ειναι καλυτερο απο το να το ψεκαζεις.Εγω χρησιμοποιω τις μασκεσ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΦΤΙΑΞΕΙ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ Η ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ,μια φορα δηλαδη.Ο καθενας κανει τις επιλογες του.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ο Σαρήγιαννης είναι πιο κυκλοθυμικός και από εμένα,αυτό κρατήστε το :laugh:
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
ΜΠΑΚΑΛΙΣΤΙΚΑ ΟΛΑ.Απλα ειναι καλυτερο απο το να το ψεκαζεις.Εγω χρησιμοποιω τις μασκεσ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΦΤΙΑΞΕΙ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ Η ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ,μια φορα δηλαδη.Ο καθενας κανει τις επιλογες του.
Η αλήθεια είναι ότι δεν το έψαξα και πολύ. Ξέρω βέβαια ότι ο Τσέστερ βάζει έγκυρα άτομα αλλά προτιμώ να αλλάζω κάθε μέρα μάσκα.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι δεν το έψαξα και πολύ. Ξέρω βέβαια ότι ο Τσέστερ βάζει έγκυρα άτομα αλλά προτιμώ να αλλάζω κάθε μέρα μάσκα.
τυπικα οι ffp/kn ειναι μιας χρησεως ναι
αυτο που ελεγε αυτο που εβαλα ειναι οτι αν την αφησεις σε σακουλακι 5 μερες, μπορεις να την ξαναβαλεις με την εννοια οτι μεχρι τοτε ο ιος πώς να ζησει χωρις ξενιστη πανω σε ενα αντικειμενο. Υπο αυτη την εννοια μπορεις να την ξαναχρησιμοποιησεις.

Αυτο στις kn που πλεον βρισκεις και κατω απο μισο ευρω, δε συμφερει τοσο αφου μπορεις να αλλαζεις καθε μερα kn λόγω χαμηλού κόστους. Στις ffp 3M ομως που η μία κοστιζει 2-3€, ε ναι εκει αξιζει.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Αυτο στις kn που πλεον βρισκεις και κατω απο μισο ευρω, δε συμφερει τοσο αφου μπορεις να αλλαζεις καθε μερα kn λόγω χαμηλού κόστους. Στις ffp 3M ομως που η μία κοστιζει 2-3€, ε ναι εκει αξιζει.
Με βολεύουν οι kn μια χαρά και τις θεωρώ πια αρκετά οικονομικές.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Δε ξέρω τι είναι χειρότερο, το ότι πιστεύεις τα στοιχεία από την Κίνα ή ότι συμφωνείς με το "μοντέλο" τους.
Τον κινέζο τον κλείνεις σπίτι του με μια κούπα ρύζι και αμα βγει έξω του ρίχνεις ροπαλιές και τον στέλνεις στα κάτεργα. Στην Ευρώπη πως ακριβώς θα το κάνεις αυτό;
Ξεχασες οτι:
-Τους καταδικαζουν σε ΘΑΝΑΤΟ για ψυλλου πηδημα.
-Με βανακια τους πανε για την εκτελεση.
-εκμεταλευονται τα οργανα τους για μεταμοσχευσεις.
-Ρυπαινουν ολο το συμπαν και εξακολουθουν χωρις καμια ντροπη για την κλιματικη αλλαγη
-Ανθρωπινα δικαιωματα ειναι ενα κακογουστο αστειο στην Κινα.

Το οτι εφεραν και, την οανδημια παντου γυρευε απο τι ακριβως..το αγνοει ο αφελης φιλος μας,που τους επαινει επειδη παρο λο που γαμισαν τηνα νθρωποτητα,μια χαρα πανε.
ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΠΟΜΠΕΥΣΗ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΕΣΠΑΣΑΝ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ..σαν ΜΕΣΑΙΩΝΙΚΕΣ ΚΑΡΙΚΑΤΟΥΡΕΣ.

ΕΥΓΕ ΚΙΝΑ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Οι νεκροί δεν πεφτουν αλλά συνεχίζουν να πέφτουν οι διασωληνωμενοι παρά τα κρουσματα. 615 σήμερα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Νομιζω ειμαστε σε πλατο
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι δεν το έψαξα και πολύ. Ξέρω βέβαια ότι ο Τσέστερ βάζει έγκυρα άτομα αλλά προτιμώ να αλλάζω κάθε μέρα μάσκα.
Βρε βασιλη ειναι απλο.Δες τι γραφει η συσκευασια της μασκας σου.ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΡΑΦΕΙ. Το εβαλα και φωτο.Σε αυτο το θεμα,Λες να υπαρχουν μαρκες που να ειναι για πολλες χρησης και μασκες που να ειναι για μια; ιδιες ειναι παντου αυτες οι μασκες ΚΝ95,FFP2 Κ95.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Βρε βασιλη ειναι απλο.Δες τι γραφει η συσκευασια της μασκας σου.ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΡΑΦΕΙ. Το εβαλα και φωτο.Σε αυτο το θεμα,Λες να υπαρχουν μαρκες που να ειναι για πολλες χρησης και μασκες που να ειναι για μια; ιδιες ειναι παντου αυτες οι μασκες ΚΝ95,FFP2 Κ95.
Ετσι κι αλλιώς δεν θα καθίσω να περιμένω 5 μέρες για μια μάσκα που κοστίζει λιγότερο από μισό ευρώ.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
1641226664414.png
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top