Παραίτηση Τσίπρα από Πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ - Η μάχη για τη διαδοχή

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,515 μηνύματα.
Και μονο που προεδρος του ΣΥΡΙΖΑ θα ειναι ενας απο την Εκαλη, ειναι απο μονο του γελοιο. Θα εχει τα μουτρα να μιλησει για αριστερα; Αχτσιογλου και παλι Αχτσιογλου κι ας μην ειμαι αριστερος!
Κανέλλη, Μποφίλιου..ΚΚΕ approves :laugh:
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,366 μηνύματα.
Αυτό για την ώρα φαίνεται. Η δεκαετία του '20 θα βγει με Κούλη. Βέβαια τι σας κάνει να πιστεύετε πως η Αχτσιόγλου θα κατάφερνε κάτι περισσότερο δεν ξέρω.

Τρομερά χλιαροί και οι δύο. Και με τον πληκτικό Ανδρουλάκη του ΠΑΣΟΚ δεν φαίνεται κανένα κόμμα εξουσίας να μπορεί να κοντράρει την ΝΔ.
Ενώ ο Κούλης είναι σούπερ exciting; Νταξει για πρωθυπουργό την προορίζουμε, όχι για παρουσιάστρια πρωινάδικου :hehe:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,019 μηνύματα.
Δεν μιλάω για τις ικανότητές της σαν πολιτικό, αλλά περισσότερο σαν ηγετική φυσιογνωμία, την οποία -από όσο βλέπω- δεν την έχει. Το ηγετιλίκι είναι και έμφυτο και παράλληλα ενισχύεται από επικοινωνιολόγους και τον σκληρό πυρήνα του κόμματός σου. Ο Κασσελάκης έχει τα δύο τελευταία και μάλλον όντως της έπαιξαν της Έφης στιαπου, θεωρώ δε ότι περίμεναν να τον εμφανίσουν την κατάλληλη στιγμή. Όπως και να έχει, μπορεί να λέω παραπάνω ότι, συγκριτικά με τους δύο, ο Κασσελάκης έχει μεγαλύτερες πιθανότητες να κάνει τον Σύριζα κόμμα εξουσίας, αλλά γενικότερα πιστεύω ότι κανένας δεν μπορεί να χτυπήσει τον Κούλη, ο οποίος μάλλον το πάει για Ερντογάν της Ελλάδας (που καταντήσαμε, δηλαδή.)
Αυτο είναι ο ορισμός της πισώπλατης μπινιάς. Ξεκάθαρα της την έπαιξαν.

Κυριακή είχαν κατεβάσει τα τηλέφωνα οι δικοί της.

Και μετα αρχισανε οι άλλοι κάτι probe-αρίσματα του τυπου "μην παμε σε δευτερο γυρο, έλα θα χάσεις το ξέρεις παίξε όμορφα τώρα"
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,515 μηνύματα.
Ενώ ο Κούλης είναι σούπερ exciting; Νταξει για πρωθυπουργό την προορίζουμε, όχι για παρουσιάστρια πρωινάδικου :hehe:
Όχι αλλά μην ξεχνάς την διαφορά. Ο Κούλης απευθύνεται σε ένα κεντρώο κυρπαντελίστικο κοινό που περισσότερο θέλει υποψηφίους ευπρεπώς ντυμένους, δήθεν σοβαρούς, με πτυχίο από Χάρβαρντ και γενικά ανφάν γκατέ φάση. Ο ΣΥΡΙΖΑ αν και μπαίνει στην ίδια λογική πλέον συσπείρωσε ένα κοινό που επικρότησε έναν Τσίπρα που τότε είχε δυναμικό και ηγετικό λόγο.

Είναι διαφορετικής νοοτροπίας και αντίληψης το κοινό στο οποίο απευθύνεται ο καθένας. Ο Μητσοτάκης είναι ό,τι πρέπει για το κοινό του. Οι Αχτσιόγλου και Κασσελάκης είναι που τα ψιλοχαλάνε στο δικό τους καθώς περισσότερο για το κοινό του Μητσοτάκη είναι.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,366 μηνύματα.
Όχι αλλά μην ξεχνάς την διαφορά. Ο Κούλης απευθύνεται σε ένα κεντρώο κυρπαντελίστικο κοινό που περισσότερο θέλει υποψηφίους ευπρεπώς ντυμένους, δήθεν σοβαρούς, με πτυχίο από Χάρβαρντ και γενικά ανφάν γκατέ φάση. Ο ΣΥΡΙΖΑ αν και μπαίνει στην ίδια λογική πλέον συσπείρωσε ένα κοινό που επικρότησε έναν Τσίπρα που τότε είχε δυναμικό και ηγετικό λόγο.

Είναι διαφορετικής νοοτροπίας και αντίληψης το κοινό στο οποίο απευθύνεται ο καθένας. Ο Μητσοτάκης είναι ό,τι πρέπει για το κοινό του. Οι Αχτσιόγλου και Κασσελάκης είναι που τα ψιλοχαλάνε στο δικό τους καθώς περισσότερο για το κοινό του Μητσοτάκη είναι.
Μήπως αυτό συμβαίνει γιατί τελικά όλο το κοινό (δηλαδή σχεδόν όλοι οι ψηφοφόροι) είναι τελικά κεντροδεξιοι και πέρα περισσότερο παρά κεντροαριστεροί και πέρα;

Εγώ πλέον αυτή την άποψη έχω, ότι οι Έλληνες είναι δεξιοί γιατί έχουν μια μεγαλομανία αλλά και παρτακηδες. Προτιμούν να τους κυβερνά ο Κούλης που μεγαλοπιαστηκε, έχει και το όνομα, παρά η Αχτσιόγλου ή ο Τσίπρας που είναι παιδιά του λαού. Το θεαθηναι κοινώς. Γ@μήστε μας αλλά σε σατέν σεντόνια.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,019 μηνύματα.
Μήπως αυτό συμβαίνει γιατί τελικά όλο το κοινό (δηλαδή σχεδόν όλοι οι ψηφοφόροι) είναι τελικά κεντροδεξιοι και πέρα περισσότερο παρά κεντροαριστεροί και πέρα;

Εγώ πλέον αυτή την άποψη έχω, ότι οι Έλληνες είναι δεξιοί γιατί έχουν μια μεγαλομανία αλλά και παρτακηδες. Προτιμούν να τους κυβερνά ο Κούλης που μεγαλοπιαστηκε, έχει και το όνομα, παρά η Αχτσιόγλου ή ο Τσίπρας που είναι παιδιά του λαού. Το θεαθηναι κοινώς. Γ@μήστε μας αλλά σε σατέν σεντόνια.
Δεν υπάρχει "δεξιοι-αριστεροί" πλέον. Μη το βλέπεις τόσο δογματικά γιατι πεφτεις στην παγίδα της μαντροποίησης αλλα απο την "αριστερή" πλευρά.

Γιατί αν το πάμε έτσι, αυτο που εσυ βλέπεις ως δεξιά, εμείς το βλέπουμε ως πασοκιστάν.

Ουσιαστικά είναι "με την ολιγαρχία" ή με τους "τα κανω γκολ όλα". Και "τα κανω γκολ όλα" δεν υπάρχει κανένας. Μονο βαθμίδες δουλοποίησης των κομμάτων.

Βλέπουμε κι εμείς το "γαμήστε μας σε σατέν σεντόνια", αλλά με την έννοια του παρτάκια κατάλοιπο της Οθωμανικής κατοχής.

Θα πάνε εκεί που θα τους φτιάξουν. Σήμερα Κούλης, αύριο Κασσελάκης.

Κάποιοι πάνε και με ελπίδα. Αλλα πολλοί πάνε με συμφέρον.

Γι αυτο και ξεχνάνε εύκολα. Γι αυτο και δεν καταλαβαινουν από το "μη του δινεις 41% ρε κρετινε, ασε λιγη δυναμη στην αντιπολίτευση". Σου λεει γιατι να πανε οι άλλοι και να φάνε αμα βγει κυβέρνηση; Θα παω κι εγω μαζί να φάω.
 

Alexandros28

Δραστήριο μέλος

Ο Alexandros28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 686 μηνύματα.
Εγώ θέλω ο επόμενος πρωθυπουργός να είναι ο κύριος Κασσελάκης. Από σήμερα έχει την στήριξή μου επίσημα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,918 μηνύματα.

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,239 μηνύματα.
Αυτό που φαίνεται πάντως, είναι πως και επίσημα με την πιθανότερη εκλογή Κασσελάκη, επιστρέφουμε σαν κοινωνία στο παραδοσιακό δίπολο ΝΔ-ΠΑΣΟΚ (νέος ΣΥΡΙΖΑ), δηλαδή ουσιαστικά την επιλογή ανάμεσα σε δύο κόμματα άνευ ξεκάθαρης ιδεολογίας, ουδετερόφιλα, με κάθε φορά την εκλογή του ενός και την άλλη του άλλου, απλά κάθε φορά θα έχουμε να κάνουμε με κάτι λίγο πιο δεξιό ή λίγο πιο αριστερό αντίστοιχα. Ότι συνέβαινε δηλαδή από το 1974 και μετά. Η οικονομική πολιτική θα παραμένει ίδια επί της ουσίας και η κοινωνική θα είναι ένα αντίγραφο της αντίστοιχης των Democrats στις ΗΠΑ, προσαρμοσμένη απλά στα ελληνικά δεδομένα και ρυθμούς αποδοχής από την ελληνική κοινωνία. Με τον ΣΥΡΙΖΑ, απλώς κοινωνικά ίσως δούμε πιο ταχεία και ριζική μεταστροφή προς τη woke μεταρρύθμιση, από ότι με τη ΝΔ, πόσο μάλλον με έναν πρόεδρο σαν τον Κασσελάκη, που στη κοινωνική του ατζέντα, συμπεριλαμβάνει ακόμη και την κατάργηση της υποχρεωτικής στρατιωτικής θητείας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,515 μηνύματα.
Μήπως αυτό συμβαίνει γιατί τελικά όλο το κοινό (δηλαδή σχεδόν όλοι οι ψηφοφόροι) είναι τελικά κεντροδεξιοι και πέρα περισσότερο παρά κεντροαριστεροί και πέρα;

Εγώ πλέον αυτή την άποψη έχω, ότι οι Έλληνες είναι δεξιοί γιατί έχουν μια μεγαλομανία αλλά και παρτακηδες. Προτιμούν να τους κυβερνά ο Κούλης που μεγαλοπιαστηκε, έχει και το όνομα, παρά η Αχτσιόγλου ή ο Τσίπρας που είναι παιδιά του λαού. Το θεαθηναι κοινώς. Γ@μήστε μας αλλά σε σατέν σεντόνια.
Βασικά ποτέ δεν πίστεψα πως οι περισσότεροι είναι κεντροδεξιοί ή κεντροαριστεροί. Ο μέσος ψηφοφόρος δεν θα ψηφίσει Νέα Δημοκρατία γιατί πιστεύει στον φιλελευθερισμό, την Δημοκρατία κ.λπ. Θα την ψηφίσει λέγοντας «να ο Μητσοτάκης μόλις είπε πως θα φέρει την αριστεία και την αξιοκρατία, στην τηλεόραση». Ομοίως ο ίδιος το 2015 θα είπε «Αυτός ο Τσίπρας δυνατός και νέος με φαίνεται, να εδώ λέει πως θα χορέψει στο ταψί αυτή την παλιοΜέρκελ». Δεν νομίζω πως ο μέσος ψηφοφόρος εψήφισε ΣΥΡΙΖΑ επειδή είναι ιδεολόγος αριστερός ή ΠΑΣΟΚ επειδή είναι ιδεολόγος σοσιαλδημοκράτης. Θεωρώ πως ο λαουτζίκος πέρα από κάτι -ξεθωριασμένες πια- έννοιες όπως Αριστερά-Δεξιά δεν ξέρει κάτι άλλο (και αυτές ακόμα μάλλον ελάχιστη σημασία τις δίνει). Τώρα για φιλελευθερισμούς, σοσιαλδημοκρατίες κ.λπ αυτές είναι λέξεις που μάλλον ακούει που και που στην τηλεόραση (ή διαβάζει στο κινητό, για να μην αφήνουμε εκτός και τα φιντάνια της νεολαίας μας) και δεν ξέρει τι είναι (ούτε και ενδιαφέρεται να μάθει).
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,239 μηνύματα.
Βασικά ποτέ δεν πίστεψα πως οι περισσότεροι είναι κεντροδεξιοί ή κεντροαριστεροί. Ο μέσος ψηφοφόρος δεν θα ψηφίσει Νέα Δημοκρατία γιατί πιστεύει στον φιλελευθερισμό, την Δημοκρατία κ.λπ. Θα την ψηφίσει λέγοντας «να ο Μητσοτάκης μόλις είπε πως θα φέρει την αριστεία και την αξιοκρατία, στην τηλεόραση». Ομοίως ο ίδιος το 2015 θα είπε «Αυτός ο Τσίπρας δυνατός και νέος με φαίνεται, να εδώ λέει πως θα χορέψει στο ταψί αυτή την παλιοΜέρκελ». Δεν νομίζω πως ο μέσος ψηφοφόρος εψήφισε ΣΥΡΙΖΑ επειδή είναι ιδεολόγος αριστερός ή ΠΑΣΟΚ επειδή είναι ιδεολόγος σοσιαλδημοκράτης. Θεωρώ πως ο λαουτζίκος πέρα από κάτι -ξεθωριασμένες πια- έννοιες όπως Αριστερά-Δεξιά δεν ξέρει κάτι άλλο (και αυτές ακόμα μάλλον ελάχιστη σημασία τις δίνει). Τώρα για φιλελευθερισμούς, σοσιαλδημοκρατίες κ.λπ αυτές είναι λέξεις που μάλλον ακούει που και που στην τηλεόραση (ή διαβάζει στο κινητό, για να μην αφήνουμε εκτός και τα φιντάνια της νεολαίας μας) και δεν ξέρει τι είναι (ούτε και ενδιαφέρεται να μάθει).
Σωστά, νομίζω πως ο περισσότερος κόσμος δε ψηφίζει ΝΔ πχ για τον οικονομικό φιλελευθερισμό κλπ. Άλλωστε μικρή σημασία έχουν οι έννοιες αυτές στην πλειοψηφία του κόσμου. Πιστεύω το κύριο σκεπτικό όσων ψηφίζουν είναι πρωτίστως η τσέπη τους και έπειτα η κυβερνητική σταθερότητα. Έτσι, εξηγείται λόγου χάρη και το ιδεολογικό fluidity, όσων ψήφισαν ΝΔ στις περασμένες εκλογές (κεντροδεξιοί, κεντροαριστεροί, απολιτίκ, κεντρώοι, δεξιοί..). Νομίζω οι περισσότερο ιδεολόγοι ψηφοφόροι, ψηφίζουν μικρότερα κόμματα που εκφράζουν περισσότερο ξεκάθαρες ιδεολογικές θέσεις και απευθύνονται σε πιο στοχευμένο κοινό. πχ ΚΚΕ, οι σκληροί αριστεροί, Νίκη και Βελόπουλο οι συντηρητικοί, Τζήμερο οι δεξιοί φιλελεύθεροι κλπ. Βέβαια, δε πρέπει να παραβλέπουμε το γεγονός ότι τα κόμματα εξουσίας, έχουν δημιουργήσει σε σημαντικό βαθμό εξάρτηση του μέσου ψηφοφόρου από αυτά, εξαιτίας των πελατειακών μηχανισμών τους κλπ. Άλλος ένας παράγοντας που τα ευνοεί, έναντι των υπολοίπων.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,281 μηνύματα.
Ομοίως ο ίδιος το 2015 θα είπε «Αυτός ο Τσίπρας δυνατός και νέος με φαίνεται, να εδώ λέει πως θα χορέψει στο ταψί αυτή την παλιοΜέρκελ».
Το βλέπω μια στο τόσο για αυτοτιμωρία, να υπενθυμίζω στον εαυτό μου το πόσο εύπιστος μπορώ να γίνω.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,239 μηνύματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σε αυτή ακριβώς την αποαριστεροποίηση του ΣΥΡΙΖΑ αναφέρεται και ο Μουμτζής και τη μεταστροφή του κόμματος σε κάτι άχρωμο και ιδεολογικά μεσοβέζικο κόμμα στυλ Ποταμιού.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,931 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ η "γιαγιά" του Κασσελάκη δεν είναι καν γιαγιά του. Γεια σου ρε Λιάγκα, δημοσιογραφάρα μου εσύ!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,562 μηνύματα.
Η Βενζίνη έχει πάει 2 ευρώ το λίτρο και ανεβαίνει.... και εμείς ασχολούμεθα με τον Κασσελάκη... τον Τέιλορ , την Αχτσιόγλου και τα σκυλιά τους.

Τελικά ειναι γεγονός... στο Ίντερνετ κυκλοφορεί πολλή ηλιθιότητα , κουτσομπολιό και άχρηστη πληροφορία.

Τελικά η ουσία ειναι μία.... όλες αυτες οι μαλακίες θα ωφελήσουν κάπου τη ζωή μας απο αύριο ; :)
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,743 μηνύματα.
Η Βενζίνη έχει πάει 2 ευρώ το λίτρο και ανεβαίνει.... και εμείς ασχολούμεθα με τον Κασσελάκη... τον Τέιλορ , την Αχτσιόγλου και τα σκυλιά τους.
Αφού οταν ασχολούμαστε με τον Μητσοτάκη δεν σ’αρέσει και πάλι μας τη λες.

Με τι να ασχοληθούμε πια αποφασίστε γιατι έχουμε και δουλειές. :pfff: Τις πταίει για την κατάντια μας;
 

Alexandros28

Δραστήριο μέλος

Ο Alexandros28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 686 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ η "γιαγιά" του Κασσελάκη δεν είναι καν γιαγιά του. Γεια σου ρε Λιάγκα, δημοσιογραφάρα μου εσύ!
Σοβαρά μιλάς; Και τα μποτ της ΝΔ τον δουλεύουν από το πρωί επειδή στο παρελθόν ήταν ΝΔ, τσάμπα; (τσάμπα = χωρίς λόγο, δεν εννοώ δωρεάν (;)))
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,819 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ η "γιαγιά" του Κασσελάκη δεν είναι καν γιαγιά του. Γεια σου ρε Λιάγκα, δημοσιογραφάρα μου εσύ!
Ε πως, ο προπάππους του Κασσελάκη ήταν αδελφός της πεθεράς της "γιαγιάς". Σαν να λέμε δηλαδή τέτοια συγγένεια:

Στιγμιότυπο οθόνης 2023-09-19, 8.22.57 μμ.png


Ελπίζω να μην μπερδευτήκατε!
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,802 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ η "γιαγιά" του Κασσελάκη δεν είναι καν γιαγιά του. Γεια σου ρε Λιάγκα, δημοσιογραφάρα μου εσύ!
Είναι ένας λόγος που πήρε τόσο μεγάλο ποσοστό. Όταν βλέπεις ότι πολλά κανάλια προβάλουν την Αχτσιόγλου κάθε μέρα (σκαι, πρωτο θεμα κλπ) ενώ ψάχνεις πρόσφατη συνέντευξη του Κασελακη με το τουφέκι, καταλαβαίνεις ότι στο μυαλό του ψηφοφόρου συριζαίου όλο το παραπάνω είναι κάτι θετικό.

Μέχρι στιγμής, βλέπουμε ότι οι ιδιοκτήτες των καναλιών, δεν τον θέλουν. Όχι επειδή είναι κανένα κουμμούνι αλλά είναι άγνωστος και το άγνωστο δεν το θέλουν. Ο προηγούμενος συριζα ειναι γνωστός, δεν τους τρομάζει ιδιαίτερα.

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν υποστηρίζω κασελάκη και γενικά τον συριζα. Ο Κασελάκης θα μπορούσε να ήταν σε οποιοδήπωτε Ευρωπαικό οικονομικά φιλελεύθερο κόμμα (με κάποιες φιλελεύθερες-αριστερές θέσεις στα κοινωνικά ζητήματα) αλλά στην χώρα που ο Τζήμερος θεωρείται φιλελεύθερος, καταλαβαίνουμε γιατί κάνει τόσο ντόρο.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,931 μηνύματα.
Βρέθηκε και μια άλλη μακρινή γιαγιά του Κασσελάκη, η οποία ψήφιζε παλιά ΛΑΟΣ.

[/SPOILER]
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top