Παρατηρώντας τη συμπεριφορά αντρών και γυναικών σε ένα club

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,808 μηνύματα.
Η σοφία αυτού του θέματος με ταπεινώνει ως άντρα... Κωλύομαι ακόμα και να απαντήσω μετά τη σωρευμένη γνώση των τελευταίων ωρών.
 

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Ναι υπάρχουν και Έλληνες "δάσκαλοι" με αντίστοιχα βίντεο σε youtube γιατί προφανώς υπάρχει και στην Ελλάδα αγοραστικό κοινό.



Ναι αυτό είναι μία από τις διδαχές, fake it until you make it. Οι μόνοι ανθρωποι για τους οποίους ισχύει αυτό το πράγμα είναι αυτοί που έχουν αξία και στημένη ζωή γενικότερα, αλλά έχουν αναπτύξει κάποια φοβία γύρω από το όλο θέμα γιατί δεν έχουν πείρα και έτσι αυτό λειτουργεί σαν exposure therapy γι αυτούς, αλλά αυτοί είναι πολύ λίγοι. Οι περισσότεροι δεν είναι έτσι και έχουν θέματα αυτοπεποίθησης που δεν λύνουν αυτά τα trickaκια καθώς η αυτοπεποίθηση γενικότερα πηγάζει από τα achievements και τις δυσκολίες που έχει περάσει κάποιος.

Αν είσαι σα στραβοχυμένος λουκουμάς γιατί δεν έχεις πατήσει ποτέ γυμναστήριο, αν σε τραμπούκιζαν και ποτέ δεν βάρεσες για να αντισταθείς, αν ποτέ στην ζωή σου δεν τα έδωσες όλα για να φτιάξεις μια δουλειά ή για να βρεις μια καλή δουλειά, αν είσαι το τυπάκος που λέει πάντα ναι και αν αρκείσαι γενικότερα στο να είσαι ένας βαρετός, γκρινιάρης, μέτριος άντρας τότε προφανώς τρέμεις όταν πας να τη πέσεις σε γυναίκα γιατί όλο σου το είναι σου λέει πως δεν έχεις καταφέρει τίποτα στη ζωή σου που να σε καθιστά άξιο προς ζευγάρωμα.



Επειδή ο μέσος αγάμητος έχει θεοποίσει τις γυναίκες και το validation που θα πάρει από το φλερτ και ειδικά από το να του κάτσει μία, κι ας το κατάφερε υποκρινόμενος τον James Bond.Είναι καλύτερο και από κοκαΐνη. Είναι οι ίδιοι τύποι που νομίζουν ότι το πρόβλημα της ζωής τους είναι πως δεν τους κοιτάνε οι γυναίκες και όχι ότι αυτό είναι απλά ένα σύμπτωμα και έτσι γι αυτούς το να αποκτήσουν γυναίκα πιστεύουν πως θα λύσει όλα τους τα θέματα. Και μετά στη σχέση προφανώς είναι οι μεγαλύτεροι μουνόδουλοι ζηλιάρηδες και όλη μέρα βράζουν στο ζουμί τους και αναρωτιούνται μα γιατί μου είπε αυτό, γιατί φόρεσε εκείνο, γιατί δεν με πήρε τηλέφωνο, σε σπαμάρουν με μηνύματα, κάνουν έλεγχο που θα πας και γιατί κτλ. Είναι η τραγική κατάληξη ενός άντρα που δεν έθεσε ποτέ σοβαρούς στόχους, ποτέ δεν θα έδωσε όλα στην ζωή και ποτέ δεν ρίσκαρε. Γιατί για να τα κάνεις αυτά προϋποθέτει να ταπεινωθείς, να καταλάβεις ότι είσαι ένα τίποτα και να πονέσεις για να αλλάξεις. Προϋποθέτει δηλαδή ανδρεία.
Μετά από αυτό το μνμ ο ρόλος του Θεού πιστεύω εναλλάσεται μεταξύ @Valder και @Hacker παρόλο που ο πρώτος αποκαλεί τον δεύτερο ως ''εν Χριστώ αδελφό''. Valder σε παρακαλώ σφίξε τα @@@ σου και δώσε μας και τη δική σου οπτική!!
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,808 μηνύματα.
Μετά από αυτό το μνμ ο ρόλος του Θεού πιστεύω εναλλάσεται μεταξύ @Valder και @Hacker παρόλο που ο πρώτος αποκαλεί τον δεύτερο ως ''εν Χριστώ αδελφό''. Valder σε παρακαλώ σφίξε τα @@@ σου και δώσε μας και τη δική σου οπτική!!

Δε θα με κάνεις να τσακωθώ με τον πάνσοφο φίλο μου. Το πα και πριν. Με έχετε κομπλάρει και τώρα δε μπορώ να πω τίποτα.

Αμα βγάζει το μισό σύμπαν ο άλλος αγάμητους στραβοχυμένους αρκουδιαραίους λουκουμάδες που τους τρέχει το γλάσο από το κερί των αυτιών και τους θωπεύει τον μυρωδάτο αφαλό, ε γάμησέ με μετά ρε Παναγιώτη που θες και κόντρα.

Εκεί κουνάς το κεφάλι λες "ναι καλά τα λες χακερομουνάρα μου μουσιωτή να πούμε" του κάνεις κι ενα φλιπ φλοπ στο ματάκι πονηρό και τον αφήνεις να λέει τα δικά του. :jester:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,441 μηνύματα.
Ρε όξω ρε
Έχετε αναγάγει τις γκόμενες σε υπέρτατη ανάγκη για εσάς. Ποσό χρόνο πρέπει να έχει κάποιος να πάει σε ένα κλαμπ μέχρι να ρίξει γκομενα που φυσικά δεν είναι για σχέση; Αυτό είναι η απόλυτη μιζέρια. Πήγαινε σε κανα στούντιο να ξελαμπικαρεις και είσαι οκ
Έχετε κανει το κάθε μπαζο ψωνάρα, βλέπεις την άλλη το παίζει γκομενα Και δεν βλέπεται. Αυτό εκμεταλλεύονται και την περνάνε καλά μέχρι τα 30, από εκεί και πέρα ο άλλος τι να την κάνει πάει σε νεότερες( και μετά λένε οι άντρες μας βελπουν ως ένα κομμάτι κρέας κτλ,ενώ οι ίδιες έτσι προβάλουν τον εαυτό τους )

Εννοεις στουντιο μουσικής; για ηχογράφηση θα πάμε; :D
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δε θα με κάνεις να τσακωθώ με τον πάνσοφο φίλο μου. Το πα και πριν. Με έχετε κομπλάρει και τώρα δε μπορώ να πω τίποτα.

Αμα βγάζει το μισό σύμπαν ο άλλος αγάμητους στραβοχυμένους αρκουδιαραίους λουκουμάδες που τους τρέχει το γλάσο από το κερί των αυτιών και τους θωπεύει τον μυρωδάτο αφαλό, ε γάμησέ με μετά ρε Παναγιώτη που θες και κόντρα.

Εκεί κουνάς το κεφάλι λες "ναι καλά τα λες χακερομουνάρα μου μουσιωτή να πούμε" του κάνεις κι ενα φλιπ φλοπ στο ματάκι πονηρό και τον αφήνεις να λέει τα δικά του. :jester:

Εγώ έριξα τόσο προμελετημένο κόπο για να προκαλέσω την οργή του Θεού και θα με αφήσεις έτσι με ένα απαξιωτικό "ναι αγόρι μου, ναι, όπως τα λες είναι."? Πφφφ.:(
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,808 μηνύματα.
Εγώ έριξα τόσο προμελετημένο κόπο για να προκαλέσω την οργή του Θεού και θα με αφήσεις έτσι με ένα απαξιωτικό "ναι αγόρι μου, ναι, όπως τα λες είναι."? Πφφφ.:(

Το να εκτονώσω την οργή μου με μια λεκτική εκσπερμάτωση απότοκο συγγραφικής στύσης και οργής, θα έδινε περισσότερη αξία στα μιαρά επιχειρήματά σου, προσδίδοντάς τους τη βάση ότι για να οργίζομαι, λογικά ανήκω κι εγω εις αυτούς τους ευερέθιστους στραβοχυμένους λουκουμάδες.

Βεβαίως, καθώς δεν μου αρέσει να αποχωρίζομαι τον συνήθη αυτοσαρκασμό μου, αν και μη λουκουμάς, ένα στραβοχυμένο σα γαμω το στανιό μου ανάποδα με λες ευκολα, αλλά και πάλι έχω τα σουξέ μου και χωρίς PUA κασέτα μέθοδος του repeater.

Πέρα από την πλάκα, το οτι υπάρχουν απελπισμένοι ή αδύναμοι στην κοινότητα των αντρών, δεν συνεπάγεται αυτομάτως ότι δεν υπάρχουν και μη-PUA, ωραία παιδιά ή και καλά παιδιά που έχουν κάτι να μάθουν ή να προσφέρουν σε αυτή την κοινότητα. Και δεν πιστεύω πως είναι η μειοψηφία. Όλοι έχουμε ανάγκη τη συντροφικότητα και έχουμε πολλά να μάθουμε ακόμα, κυρίως για τους εαυτούς μας, πριν αποζητήσουμε τη γυναικεία συντροφιά, χωρίς την οποία κακά τα ψέμματα, είμαστε αγρίμια. Καλό το black pill/monk mode μακριά τους, αλλά όχι για πάντα. Μπορείς να είσαι redpiller και να μην είσαι ακραίος και να έχεις μια χαρά κοπέλα/ες.

Εννοεις στουντιο μουσικής; για ηχογράφηση θα πάμε; :D

Νέο Κύμα, γλυκιά μου ακροθαλασσιά αφήνεις μια ευωδία αλατισμένης άμμου στα χείλη, ω πλάση ανήλιαγη τις μέρες της πιο στερνής μαβιάς μου θλίψης. Κάνε την ψυχή πουλί, τ αρχίδια σου φτερά και την καρδιά συνάμα, με καύλα κι ηδονή πέτα... Πέτα... (Φλαπ φλαπ ακουστική τ αρχίδια να πετούν στον αγέρα)

*Κουπλέ σουτιέν*
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πέρα από την πλάκα, το οτι υπάρχουν απελπισμένοι ή αδύναμοι στην κοινότητα των αντρών, δεν συνεπάγεται αυτομάτως ότι δεν υπάρχουν και μη-PUA, ωραία παιδιά ή και καλά παιδιά που έχουν κάτι να μάθουν ή να προσφέρουν σε αυτή την κοινότητα. Και δεν πιστεύω πως είναι η μειοψηφία. Όλοι έχουμε ανάγκη τη συντροφικότητα και έχουμε πολλά να μάθουμε ακόμα, κυρίως για τους εαυτούς μας, πριν αποζητήσουμε τη γυναικεία συντροφιά, χωρίς την οποία κακά τα ψέμματα, είμαστε αγρίμια. Καλό το black pill/monk mode μακριά τους, αλλά όχι για πάντα. Μπορείς να είσαι redpiller και να μην είσαι ακραίος και να έχεις μια χαρά κοπέλα/ες.

Να το θέσω αλλίως γιατί δε πολυκαταλαβαίνω τι θες να πεις. Έστω πως έχεις έναν τύπο που πάει για μαθήματα στην εν λόγω κοινώτητα. Τι θα του μάθουν? Να έχει καλή στάση σώματος, να μην μιλάει σαν κυνηγημένος, να μην παρεξηγείται με την πρώτη εσκεμένη μαλακία που θα του πει η άλλη, να μην είναι διστακτικός, γλύφτης, κολλημένος κτλ. Το πρόβλημα εδώ είναι πως για να παρουσιάζει ο άλλος αυτές τις συμπεριφορές σημαίνει πως δεν έχει πάρει κάποια μαθήματα ζωής που θα έπρεπε να είχε πάρει, διότι αυτές δεν είναι φυσιολογικές συμπεριφορές για άντρα. Όταν θα πάει τώρα και θα εφαρμόσει αυτές τις συμβουλές στην πράξη μπορεί να καταφέρει να τον βρέξει μια και δυο και δέκα φορές. Τα μαθήματα ζωής όμως δεν θα τα πάρει. Ίσως κάποιοι να δουν το αυτό σαν ευκαιρία για να αναρωτηθούν για πιο λόγο δεν είναι έτσι εκ φύσεως και να ανατρέξουν στο παρελθόν να δούνε τι τους λείπει, αλλά οι περισσότεροι πιστεύω δεν θα το κάνουν αυτό επειδή δεν υπάρχει κίνητρο. Και αυτή είναι η παγίδα. Όταν μπορείς να έχεις το reward σου (γυναίκες στην προκειμένη) απλά υποκρινόμενος ότι έχεις τα Χ χαρακτηριστικά και παρουσιάζοντας μια συμπεριφορά η οποία δεν σου βγαίνει αυθόρμητα, τότε ποιος ο λόγος να κάτσεις να βελτιώσεις αυτές τις πτυχές του εαυτού σου που χωλαίνουν?
Ποιος ο λόγος να υποβάλλει κανείς μετά τον εαυτό του στις δυσκολίες που έχει υποβληθεί ένας άντρας που του βγαίνουν εκ φύσεως αυτά? Γιατί στην τελική όλα είναι θέμα χαρακτήρα έτσι? Αν έχεις περάσει μερικές σοβαρές δυσκολίες στη ζωή, έχεις πιέσει τον εαυτό σου στα άκρα και έχεις αποδείξει στον εαυτό σου ποιος είσαι και τι αξίζεις δεν νομίζω να θεοποιείς μετά την κάθε χαζογκόμενα σε βαθμό τέτοιο που να αισθάνεσαι κατωτερήτητα και να μην μπορείς να της μιλήσεις.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,986 μηνύματα.
Θα τείνω να συμφωνήσω και να διαφωνήσω παράλληλα και με τις δυο πλευρές. Κατά τη γνώμη μου το φλερτ είναι ένα κομμάτι της κοινωνικότητας ενός ατόμου. Το να μην είναι κάποιος κοινωνικός δε συνεπάγεται αυτόματα οτι έχει ψυχολογικά προβλήματα. Μπορεί να είναι ντροπαλός, να ανοίγεται δύσκολα ή και απλά να είναι εσωστρεφής χαρακτήρας και να επιλέγει λίγους ανθρώπους γύρω του, να μην ευχαριστιέται δηλαδή τις γνωριμίες. Αυτό από την άλλη δε σημαίνει οτι, σε περίπτωση που κάποιος θέλει να είναι πιο κοινωνικός και ζητήσει από κάποιον να τού δώσει κάποιες κατευθυντήριες γραμμές προς αυτό, δε θα τα καταφέρει. Πιστεύω οτι θα τα καταφέρει δηλαδή αλλά δε νομίζω οτι θα το μάθει βαθιά, απλά θα αντιγράψει μια συμπεριφορά που του έχει υποδειχθεί. Είναι σαν να μη γνωρίζεις μια ξένη γλώσσα, ακόμα κι αν μάθεις και λες μερικές φράσεις, θα συνεννοηθείς, αλλά με τίποτα δεν γνωρίζεις ούτε τη γλώσσα ούτε πώς να τη χειριστείς στην ολότητά της. Οπότε αν κάποιος δεν είναι από τη φύση του κοινωνικός, μπορεί μεν να αντιγράψει συμπεριφορές κοινωνικών ανθρώπων, αλλά εκ βάθους κοινωνικός δε θα γίνει ποτέ.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Πάντα μου άρεσε να παρατηρώ τους ανθρώπους όταν πήγαινα σε κλαμπ, έχει ενδιαφέρον το πώς μεταμορφώνονται μέσα σε λίγες ώρες και μερικά ποτά.

Όσον αφορά πάντως το φλερτ στα κλαμπ, έχω παρατηρήσει ότι πλέον έχουν αρχίσει να αντιστρέφονται εν μέρει οι ρόλοι. Άντρες (ιδιαίτερα οι εμφανίσιμοι) να πίνουν το ποτάκι τους στο μπαρ απορροφημένοι στο κινητό, χωρίς να ρίχνουν ούτε βλέφαρο στις γυναικείες υπάρξεις του χώρου, χωρίς να τραγουδάνε, χωρίς να χορεύουν, χωρίς τίποτα. Όρθιες αρσενικές, νερόβραστες ντίβες, δίχως ίχνος σεξ απιλ και το κορυφαίο; Τους την πέφτουν!! Πάντα θα υπάρχει μία αρκούντως εμφανίσιμη κοπέλα, συνήθως μαθήτρια ή φοιτήτρια, που θα έχει γδύσει τον εν λόγω ντίβο με τα μάτια της και θα επιχειρεί να του πιάσει κουβέντα. Και μόλις γυρίσει και της πει ένα ξερό "εεε ναι" εκείνη σιγολιώνει που αντάλλαξε κουβέντα μαζί του και τρέχει στις φίλες της κατενθουσιασμένη!!


ΥΓ: Δεν αναφέρομαι βεβαίως σε άντρες που βρέθηκαν εκεί από σπόντα ενώ στην πραγματικότητα σιχαίνονται τα κλαμπ. Που ακόμη κι εκείνοι θα προσπαθήσουν να βρουν κάποιο ενδιαφέρον, έναν λόγο για να περάσουν σχετικά καλά. Μιλάω για θαμώνες σε μαγαζιά που πηγαίνουν κάθε μα κάθε ΠΣΚ εκεί μέσα μόνο και μόνο για να στέκονται σαν γλάστρες.
 

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Πάντα μου άρεσε να παρατηρώ τους ανθρώπους όταν πήγαινα σε κλαμπ, έχει ενδιαφέρον το πώς μεταμορφώνονται μέσα σε λίγες ώρες και μερικά ποτά.

Όσον αφορά πάντως το φλερτ στα κλαμπ, έχω παρατηρήσει ότι πλέον έχουν αρχίσει να αντιστρέφονται εν μέρει οι ρόλοι. Άντρες (ιδιαίτερα οι εμφανίσιμοι) να πίνουν το ποτάκι τους στο μπαρ απορροφημένοι στο κινητό, χωρίς να ρίχνουν ούτε βλέφαρο στις γυναικείες υπάρξεις του χώρου, χωρίς να τραγουδάνε, χωρίς να χορεύουν, χωρίς τίποτα. Όρθιες αρσενικές, νερόβραστες ντίβες, δίχως ίχνος σεξ απιλ και το κορυφαίο; Τους την πέφτουν!! Πάντα θα υπάρχει μία αρκούντως εμφανίσιμη κοπέλα, συνήθως μαθήτρια ή φοιτήτρια, που θα έχει γδύσει τον εν λόγω ντίβο με τα μάτια της και θα επιχειρεί να του πιάσει κουβέντα. Και μόλις γυρίσει και της πει ένα ξερό "εεε ναι" εκείνη σιγολιώνει που αντάλλαξε κουβέντα μαζί του και τρέχει στις φίλες της κατενθουσιασμένη!!


ΥΓ: Δεν αναφέρομαι βεβαίως σε άντρες που βρέθηκαν εκεί από σπόντα ενώ στην πραγματικότητα σιχαίνονται τα κλαμπ. Που ακόμη κι εκείνοι θα προσπαθήσουν να βρουν κάποιο ενδιαφέρον, έναν λόγο για να περάσουν σχετικά καλά. Μιλάω για θαμώνες σε μαγαζιά που πηγαίνουν κάθε μα κάθε ΠΣΚ εκεί μέσα μόνο και μόνο για να στέκονται σαν γλάστρες.
Από την άλλη, άμα τους την πέφτουν γιατί να κουνησουν το παπαρακι τους;
Το ίδιο λέμε και για τις γυναίκες. Άμα της αλληνης της την πέφτουν γιατί να κάτσει να σκάει;
Τονώνει λίγο την αυτοπεποίθηση και όλα καλά.
(Άλλωστε πέρα από τη πλάκα για αυτό και πηγαίνουν στα κλαμπ χωρίς να χορεύουν, χωρίς να κάνουν το οτιδήποτε...Στέκεται και παρακαλεί να τον /την θαυμάσουν)
 

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Από την άλλη, άμα τους την πέφτουν γιατί να κουνησουν το παπαρακι τους;
Το ίδιο λέμε και για τις γυναίκες. Άμα της αλληνης της την πέφτουν γιατί να κάτσει να σκάει;
Τονώνει λίγο την αυτοπεποίθηση και όλα καλά.
(Άλλωστε πέρα από τη πλάκα για αυτό και πηγαίνουν στα κλαμπ χωρίς να χορεύουν, χωρίς να κάνουν το οτιδήποτε...Στέκεται και παρακαλεί να τον /την θαυμάσουν)
Δεν στεκεται για να προκαλεσει αλλα επειδη ειναι χαζουλης και δεν τολμαει να κουνηθει να παει να μιλησει. Το ιδιο και οι κοπελες. Βασικα οχι. Οι κοπελες πανε σε κλαμπ για να ανεβασουν στορυ στο ινστα το ξεχασα, αντε και να τους την πεσουν για να χουν να το πουν τη Δευτερα στις φιλες απο τη σχολη
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Από την άλλη, άμα τους την πέφτουν γιατί να κουνησουν το παπαρακι τους;
Το ίδιο λέμε και για τις γυναίκες. Άμα της αλληνης της την πέφτουν γιατί να κάτσει να σκάει;
Τονώνει λίγο την αυτοπεποίθηση και όλα καλά.
(Άλλωστε πέρα από τη πλάκα για αυτό και πηγαίνουν στα κλαμπ χωρίς να χορεύουν, χωρίς να κάνουν το οτιδήποτε...Στέκεται και παρακαλεί να τον /την θαυμάσουν)

Νταξει, άσχετα με το αν έχεις κατακτήσεις και σε πλησιάζουν γενικά, μπορεί να σ' αρέσει κάποια άλλη συγκεκριμένη, ή στην τελική να μη φλερτάρεις καθόλου και να βγεις για την παρέα σου! Και εννοείται ότι το κάνουν και γυναίκες, γι αυτό είπα ότι "αντιστράφηκαν" οι ρόλοι εξάλλου. Όσο για το τονωτικό της αυτοπεποίθησης που λες, επίσης δεν το καταλαβαίνω. Συνήθως στα κλαμπ αν ρίξεις Χ σε κάποιον μετά από 5 λεπτά τον βλέπεις να μιλάει στην απέναντι, τόση επιλεκτικότητα. Πώς γίνεται να αντλείς επιβεβαίωση όταν πρόκειται για κάτι τόσο συχνό, εύκολο και επιφανειακό; (Βασικά μόλις μου απάντησα, λογικά είσαι κι εσύ επιφανειακός/ή).
 

Guest 451212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι 2 χρόνια που αποφάσισα ότι δεν έχει νόημα να πηγαίνω σε κλαμπ. Κατ' αρχήν, ποιος είναι ο σκοπός που μπορεί να πάει κάποιος στο κλαμπ; Να ρίξει κοπέλα :rofl: χορό ή το κεφάλι στο πάτωμα από το ποτό. Για το πρώτο, πιστεύω οι κοπέλες που πάνε σε κλαμπ (όχι πρώτη φορά) το έχουν αντιληφθεί, άρα πάνε για να ταϊσουν τον εγωισμό τους με τα χ που θα ρίξουν, με τα βλέμματα που θα μαζέψουν και με τα λάικ που θα πάρουν στο instagram στη φωτογραφία "Πίνω ποτάρες με τις φιλενάδες μου". Δεύτερον, τι χορό να ρίξεις, όταν όλοι οι άλλοι δίπλα σου είναι σαν κίονες, γιατί αν νοιώσουν λίγο το vibe και κουνηθούν/το ζήσουν θα γίνουν "ρεζίλι" στην κοπέλα απέναντι που τυχαία κοίταξε από την πλευρά τους. Τρίτον, να σκάσουμε σαν παρέα ένα 70αρι-120αρι, ανάλογα το μέγεθος της παρέας για να κάνουμε κεφάλι, το πρόβλημα μετά είναι ότι κάνω λάθος αγορές μετοχών...

Και μετά από αυτήν την ανάλυση, καταλήγουμε ότι αν έχεις κοπέλα πήγαινε με την κοπέλα σου και την παρέα σου, τότε μόνο αξίζει.
 

Silver Queen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (StormBorn) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Δε χρειάζεται να το κάνουμε θέμα.

Οι άνθρωποι , είτε άνδρες είτε γυναίκες, τείνουν να επιλέγουν τον πιο ισχυρό/άτομο με εξουσία.
Δε χρειάζεται να είναι κανείς μποντιμπιλντεράς ή πρωθυπουργός για να είναι ή να φαίνεται δυνατός/ισχυρός.

Έλεγχο μυαλού και ζωής να έχει κανείς, και είναι μια χαρά ισχυρός. Να μην είσαι έρμαιο της τύχης είναι ένα μείζον θέμα εδώ και από την αρχή της δημιουργίας.
 

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
τα Κλαμπς πιστεύω είναι ότι πρέπει για γνωριμίες με το άλλο φύλο,αφού για αυτό πάμε σχεδόν όλοι .Πολυ καλύτερο από το ινσταγκραμ για πάρα πολλούς λόγους .
Επίσης διαφωνώ με το ότι όσες πάνε σε κλαμπ δεν είναι για σχέση κτλπ
Μια χαρά κοπέλες υπάρχουν ,προφανώς όχι όλες .
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top