Πηγαίνετε στο γυμναστήριο;

Εσείς επισκέπτεστε ποτέ το Γυμναστήριο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 202)
  • Ναι (συστηματικά)

    Ψήφοι: 77 38.1%
  • Ναι (κάπου κάπου)

    Ψήφοι: 47 23.3%
  • Όχι (ούτε περνάω απ' έξω)

    Ψήφοι: 77 38.1%
  • Κουμπάκιας

    Ψήφοι: 1 0.5%

Sapphire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sapphire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Οταν μου το επιτρεπει το προγραμμα μου, εννοειται. Ειναι απιστευτη εκτονωση και σε βοηθα να νιωθεις ευεξια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Αφού δεν έχω και τι άλλο να κάνω πάω 4-5 φορές την εβδόμαδα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Δυστυχώς όχι, το έχω αφήσει, ενώ πέρυσι έκανα γυμναστική συστηματικά και είχα δει διαφορά στο σώμα μου, ήταν πιο σφιχτό.

Τώρα με το που τελειώσει η εξεταστική θα ξαναρχίσω όμως.

Γενικά βέβαια θα προτιμούσα άλλο είδος εκγύμνασης όπως χορό ή γιόγκα που μου αρέσουν περισσότερο,
αλλά κοστίζουν αρκετά σε σχέση με το γυμναστήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
[...]

Γενικά βέβαια θα προτιμούσα άλλο είδος εκγύμνασης όπως χορό ή γιόγκα που μου αρέσουν περισσότερο,
αλλά κοστίζουν αρκετά σε σχέση με το γυμναστήριο.


Για να κάνεις γιόγκα δε χρειάζεται να πληρώσεις, κάνεις και στο σπίτι.. Μια φίλη μου έκανε αυτό το πρόγραμμα https://www.youtube.com/playlist?list=PLP7Ou7uUiYzCdk89wj5ky55XUSm1lb9Nc (στην περιγραφή κάθε βίντεο έχει λινκ για το πρόγραμμα της ημέρας) και το σώμα της είχε πραγματικά αλλάξει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Για να κάνεις γιόγκα δε χρειάζεται να πληρώσεις, κάνεις και στο σπίτι.. Μια φίλη μου έκανε αυτό το πρόγραμμα https://www.youtube.com/playlist?list=PLP7Ou7uUiYzCdk89wj5ky55XUSm1lb9Nc (στην περιγραφή κάθε βίντεο έχει λινκ για το πρόγραμμα της ημέρας) και το σώμα της είχε πραγματικά αλλάξει!

Oh ευχαριστώ πολύ Τάσο! Θα το τσεκάρω! <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Kαι βίντεο χορευτικής γυμναστικής μπορείς να βρεις στο youtube :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Δεν μπόρεσα ποτέ να καταλάβω γιατί αρέσει σε κάποιους το γυμναστήριο.

Όταν κάτι δε μου αρέσει, λέω εντάξει γούστα είναι αυτά προφανώς. Αλλά λόγω περιέργειας και ερευνητικού ενδιαφέροντος συχνά δοκιμάζω τα πράγματα που δε μου αρέσουν, για να δω μήπως καταλάβω γιατί αρέσει στους άλλους.
Για παράδειγμα, πριν από λίγο καιρό πήγα για πρώτη φορά στο γήπεδο. Μπορεί να μη μου άρεσε πάρα πολύ, αλλά μπόρεσα να καταλάβω γιατί αρέσει στους θεατές.

Ε, με το γυμναστήριο αυτό δε συνέβη ποτέ. Και πήγα και 2 μήνες ολακερους. Είναι από τα πιο βαρετά πράγματα που έχω δοκιμάσει στη ζωή μου.

Θέλω λοιπόν να σας ρωτήσω το εξής: πηγαίνετε γυμναστήριο επειδή σας αρέσει να τρέχετε σε διαδρόμους και να κάνετε βάρη, ή πηγαίνετε μόνο και μόνο επειδή έτσι θα διατηρειστε σε κάποια φόρμα και για να γυμνασετε το σώμα σας/εκτονωθείτε;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Δεν μπόρεσα ποτέ να καταλάβω γιατί αρέσει σε κάποιους το γυμναστήριο.

Όταν κάτι δε μου αρέσει, λέω εντάξει γούστα είναι αυτά προφανώς. Αλλά λόγω περιέργειας και ερευνητικού ενδιαφέροντος συχνά δοκιμάζω τα πράγματα που δε μου αρέσουν, για να δω μήπως καταλάβω γιατί αρέσει στους άλλους.
Για παράδειγμα, πριν από λίγο καιρό πήγα για πρώτη φορά στο γήπεδο. Μπορεί να μη μου άρεσε πάρα πολύ, αλλά μπόρεσα να καταλάβω γιατί αρέσει στους θεατές.

Ε, με το γυμναστήριο αυτό δε συνέβη ποτέ. Και πήγα και 2 μήνες ολακερους. Είναι από τα πιο βαρετά πράγματα που έχω δοκιμάσει στη ζωή μου.

Θέλω λοιπόν να σας ρωτήσω το εξής: πηγαίνετε γυμναστήριο επειδή σας αρέσει να τρέχετε σε διαδρόμους και να κάνετε βάρη, ή πηγαίνετε μόνο και μόνο επειδή έτσι θα διατηρειστε σε κάποια φόρμα και για να γυμνασετε το σώμα σας/εκτονωθείτε;;;

Εγώ ξεκίνησα για το λόγο ακριβώς που αναφέρεις στο τέλος, δηλαδή για σωματική ευεξία και εκτόνωση. Σταδιακά, όμως, όσο συχνότερα πήγαινα τόσο πιο απολαυστική γινόταν η διαδικασία :P Κάτι παίζει με τις ενδορφίνες και στο τέλος εθίζεσαι.

Για τη βαρεμάρα που λες, δοκίμασε να πας με φίλους/φίλες σου. Εγώ πηγαίνω συνήθως με δυο φιλαράκια και παιρνάει μια χαρά η ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Δεν μπόρεσα ποτέ να καταλάβω γιατί αρέσει σε κάποιους το γυμναστήριο.

Όταν κάτι δε μου αρέσει, λέω εντάξει γούστα είναι αυτά προφανώς. Αλλά λόγω περιέργειας και ερευνητικού ενδιαφέροντος συχνά δοκιμάζω τα πράγματα που δε μου αρέσουν, για να δω μήπως καταλάβω γιατί αρέσει στους άλλους.
Για παράδειγμα, πριν από λίγο καιρό πήγα για πρώτη φορά στο γήπεδο. Μπορεί να μη μου άρεσε πάρα πολύ, αλλά μπόρεσα να καταλάβω γιατί αρέσει στους θεατές.

Ε, με το γυμναστήριο αυτό δε συνέβη ποτέ. Και πήγα και 2 μήνες ολακερους. Είναι από τα πιο βαρετά πράγματα που έχω δοκιμάσει στη ζωή μου.

Θέλω λοιπόν να σας ρωτήσω το εξής: πηγαίνετε γυμναστήριο επειδή σας αρέσει να τρέχετε σε διαδρόμους και να κάνετε βάρη, ή πηγαίνετε μόνο και μόνο επειδή έτσι θα διατηρειστε σε κάποια φόρμα και για να γυμνασετε το σώμα σας/εκτονωθείτε;;;
Εμένα πχ πάντα μου άρεσε το να τρέχω και το να αυξάνεται ο καρδιακός παλμός, με εξτασιάζει :P
Απλώς μου αρέσει, με κάνει να νιώθω παρόν, ενεργός, βγάζω την ενέργειά μου, και μου προσφέρει υγεία! (μισώ το τρέξιμο σε διάδρομο, είναι πραγματικά ό,τι πιο βαρετό υπάρχει...)

(συν ότι ένα υγιές σώμα έχει και πέραση ως display καλών γονιδίων, είναι win-win :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Εγώ ξεκίνησα για το λόγο ακριβώς που αναφέρεις στο τέλος, δηλαδή για σωματική ευεξία και εκτόνωση. Σταδιακά, όμως, όσο συχνότερα πήγαινα τόσο πιο απολαυστική γινόταν η διαδικασία :P Κάτι παίζει με τις ενδορφίνες και στο τέλος εθίζεσαι.

Για τη βαρεμάρα που λες, δοκίμασε να πας με φίλους/φίλες σου. Εγώ πηγαίνω συνήθως με δυο φιλαράκια και παιρνάει μια χαρά η ώρα.

Τρέξιμο σε κλειστό χώρο; Όπως και το στατικό ποδήλατο, μου φαίνεται αδιανόητο εντελώς ποια ακριβώς εκτόνωση προσφερουν. Στίβο ας πούμε που έχω δοκιμάσει, ναι, το τρέξιμο εκεί είναι φοβερά εκτονωτικό και σε γήπεδο και έξω στην πόλη/σε χωριά. Όπως και το ποδήλατο το κανονικό, πολύ ωραία άσκηση.

Δε βαριέσαι, άμα το χαίρεσαι εσύ τι λόγος να μου πέφτει κι εμένα :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Κάνε squat και άσε τα τρεξίματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Τρέξιμο σε κλειστό χώρο; Όπως και το στατικό ποδήλατο, μου φαίνεται αδιανόητο εντελώς ποια ακριβώς εκτόνωση προσφερουν. Στίβο ας πούμε που έχω δοκιμάσει, ναι, το τρέξιμο εκεί είναι φοβερά εκτονωτικό και σε γήπεδο και έξω στην πόλη/σε χωριά. Όπως και το ποδήλατο το κανονικό, πολύ ωραία άσκηση.

Δε βαριέσαι, άμα το χαίρεσαι εσύ τι λόγος να μου πέφτει κι εμένα :hehe:

Μα στο γυμναστήριο δεν πας για να τρέξεις :P Εκτός αν θες να χάσεις κιλά ξέρω 'γω. Εγω κάνω απλώς στην αρχή 5λεπτο ζεσταματάκι διάδρομο και μετα πάω στα όργανα, τροχαλίες, peck deck, squat κλπ κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στο γυμναστήριο πας για να φτιάξεις σώμα και φυσική κατάσταση όχι επειδή σ' αρέσει. Κάτι τέτοιο δε μπορεί να γίνει εκτός πρακτικα΄μιλώντας(η λύση να κάνεις ενόργανη γυμναστική ως ενήλικας δεν είναι λύση).

Και μετά από πολύ λίγο αρχίζει να σ' αρέσει η πρόοδος και τα αποτελε΄σματα. Οπότε σ' αρέσει και το γυμναστήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Υποθέτω λοιπόν πως εκτιμώ περισσότερο το "ταξίδι" παρά τον "προορισμό". :P
Γι αυτο και δε βρίσκω ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα ούτε τη γιόγκα ούτε το πιλατες. Χορός και πάλι χορός κι ας μην αποκτήσω πιο εύκολα και γρήγορα το σώμα που κάνεις με βάρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο χορος ειναι χομπυ οχι γυμναστικη.

Στο χωριο μου λεγαν νο πέιν νο γκέιν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά, ξεκίνα να κάνεις εντατικό χορό και πες μου μετά νο πέιν. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Αν θεωρείτε τον χορό ξεκούραση, καντε λίγο σύγχρονο και μετά εδώ ειμαι να διαβάσω ότι αλλάξατε γνωμη :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Είχα πληρώσει ετήσια συνδρομή από τον Απρίλιο!!! Πήγα ίσως 2-3 φορές μέσα στον μήνα εκείνο, και όοολους τους επόμενους δεν πατησα καν.
Ξεκίνησα αρχές Σεπτέμβρη ξανάα σε συνδιασμό με κόψιμο του βραδινού γεύματος ( δε τρώω μετά τις 8) κι έχω δει τεράαααααστια αλλαγή! Συνεχίζω φυσικά μέχρι να αγγίξω τα κιλά του 2016 :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν θεωρείτε τον χορό ξεκούραση, καντε λίγο σύγχρονο και μετά εδώ ειμαι να διαβάσω ότι αλλάξατε γνωμη :look:


Κάνε 5 προπονήσεις πυγμαχίας.

Ο χορός δεν είναι κάτι φοβερό ούτε κάτι έυκολο.

Επίσης ακόμα και αν ήταν ή και τα πιο δύσκολα ήδη χορού ΔΕΝ είναι γυμναστική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Κάνε 5 προπονήσεις πυγμαχίας.

Ο χορός δεν είναι κάτι φοβερό ούτε κάτι έυκολο.

Επίσης ακόμα και αν ήταν ή και τα πιο δύσκολα ήδη χορού ΔΕΝ είναι γυμναστική.

πες το στον φιλο απο δω αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top