Πιστωτικές κάρτες: Ευκολία ή κίνδυνος;

Ποιας τράπεζας είναι η πιστωτική κάρτα που έχετε;
Multiple votes are allowed. Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 60)
  • Τράπεζα Πειραιώς

  • Εθνική Τράπεζα

  • HSBC

  • Alpha Bank

  • Eurobank

  • Attica Bank

  • Άλλη

  • Δεν έχω


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Το ότι κανείς το 60% δεν ξέρει να την χρησιμοποιεί δεν είναι λόγος να σταματήσουμε τις κάρτες...
Οταν γίνω 18 αυτό που θέλω είναι ανοιξώ λογαριασμό και να βγάλω μια προεπληρωμένη visa... Μέτα όταν πίασω δουλεία σκοπεύω να βγάλω κανονική visa και όταν γινω διευθυντής να βγάλω μια gold visa :P
Πολλή φόρα πήρες!Κάτσε να γίνεις διευθυντής και μετά μίλα για gold visa:D.

Ελπίζω να έχεις ακούσει ότι τη alphabank την είχαν χτυπήσει χάκερ.Εστελναν e-mail σε χρήστες διαδικτύου για να τους αποσπάσουν τους κωδικούς.Το ίδιο έμαθα σήμερα ότι γίνεται και με την Εθνικη.Η δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος προσπαθεί να εντωπίσει που βρίσκονται και να τους πιάσει.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Σήμερα στο Πανεπιστήμιο είχαν έρθει και πλάσαραν φοιτητικές πιστωτικές κάρτες απ τη Citibank. Προχτές απο την Εθνική Τράπεζα ήθελαν λέει απλώς τα στοιχεία και θα μας έδιναν δώρο mousepad. Δεν είδα και πολλούς φοιτητές να ανταποκρίνονται. Μόνο μια - πολύ όμορφη- κοπελίτσα πήρε κάρτα!

Τι γνώμη έχετε γι αυτές τις φοιτητικές πιστωτικές κάρτες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Τον πατέρα μου τον πρήζουν μια φορά το μήνα στανταρ για πιστωτικες κάρτες.Κάποιους τους έβρισε διότι τον έιχαν πάρει χιλιάδες φορές και πάντα τους έλεγε το ίδιο όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil:
Πολλή φόρα πήρες!Κάτσε να γίνεις διευθυντής και μετά μίλα για gold visa:D.
μου έκοψες τα φτερά μου τώρα :baby:
:P
Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil:
Ελπίζω να έχεις ακούσει ότι τη alphabank την είχαν χτυπήσει χάκερ.Εστελναν e-mail σε χρήστες διαδικτύου για να τους αποσπάσουν τους κωδικούς.Το ίδιο έμαθα σήμερα ότι γίνεται και με την Εθνικη.Η δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος προσπαθεί να εντωπίσει που βρίσκονται και να τους πιάσει.
Το μόνο που έκανε ο hacker ήταν να εκμεταλεύτει το όνομα της τράπεζας και απλώς έστελνε e-mail, και εγώ μπορώ να το κάνω αυτό...
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Τι γνώμη έχετε γι αυτές τις φοιτητικές πιστωτικές κάρτες;
Ζήτα το σημβόλαιο που υπογράφης πάρτο σπίτι σου διάβασέ το και δες εαν σου κάνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Σήμερα στο Πανεπιστήμιο είχαν έρθει και πλάσαραν φοιτητικές πιστωτικές κάρτες απ τη Citibank. Προχτές απο την Εθνική Τράπεζα ήθελαν λέει απλώς τα στοιχεία και θα μας έδιναν δώρο mousepad. Δεν είδα και πολλούς φοιτητές να ανταποκρίνονται. Μόνο μια - πολύ όμορφη- κοπελίτσα πήρε κάρτα!

Τι γνώμη έχετε γι αυτές τις φοιτητικές πιστωτικές κάρτες;


Μακρυά όσο μπορείς, είναι πειρασμός η πιστωτική ειδικά σε αυτή την ηλικία... καλύτερα πρώτα να βγάλει κανείς τα προς το ζην και μετά ας αποκτήσει πιστωτική κάρτα (τουλάχιστον δεν θα έχει δικαιολογία πια, αν τη ρίξει έξω την επιχείρηση).

Τώρα η όμορφη κοπελίτσα καλά έκανε....πρέπει να μάθει απο νωρίς πως θα χρησιμοποιεί τη κάρτα του άντρα της στο μέλλον:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Σήμερα στο Πανεπιστήμιο είχαν έρθει και πλάσαραν φοιτητικές πιστωτικές κάρτες απ τη Citibank. Προχτές απο την Εθνική Τράπεζα ήθελαν λέει απλώς τα στοιχεία και θα μας έδιναν δώρο mousepad. Δεν είδα και πολλούς φοιτητές να ανταποκρίνονται. Μόνο μια - πολύ όμορφη- κοπελίτσα πήρε κάρτα!

Τι γνώμη έχετε γι αυτές τις φοιτητικές πιστωτικές κάρτες;

Παρόλο που φοιτητικές κάρτες έχουν μικρό πιστωτικό όριο δεν παύουν να είναι "πειρασμός" στα χέρια ατόμων που δεν γνώριζουν και πολλά....Το καλύτερο θα ήταν να επιλέξει κάποιος φοιτητής μια προπληρωμένη καρτούλα για να κάνει την δουλειά του. Τις περισσότερες φορές την κάρτα την πληρώνουν οι γονείς άρα ποιό σωστό θα ήταν να γνωστοποιούν εξ'αρχής στα "βλαστάρια" τους τι έχουν να "λαμβάνουν" .
Για τους εργαζόμενους φοιτητές αλλάζει το πράγμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MavriGata

Νεοφερμένος

Η MavriGata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Αν και κάτι τέτοιο νομίζω δεν συμβαίνει στην Κύπρο, εγώ από χρόνια τώρα σταμάτησα να χρησιμοποιώ Πιστωτικές Κάρτες εκτώς από μία που την έχω μόνο για κάτι ψιλοπράγματα για το Internet. Τα υπόλοιπα σε μετρητά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Η πιστωτικη καρτα ειναι απιστευτη ευκολι, και κυριολεκτικα με εχει σωσει απο πολλες καταστασεις.
Ειδικα εγω που ειμαι φοιτητης στο εξωτερικο.
Παραδειγμα:"Eπρεπε να καταβαλουμε ενα "Α" σεβαστο ποσο, στον ιδιοκτητη ενος σπιτιου για να το "καπαροσουμε", και ηθελε τα χρηματα μεχρι Σαββατο πρωι.(Αλλιως θα το εδινε σε αλλους.)
Μας το ειπε τρεις μερες πριν το Σαββατο.
Την ιδια μερα η μητερα μου δεν προλαβε την τραπεζα να βαλει λεφτα στην "εθνοκας"(ο ρολος της δεν ειναι σαν πιστωτικη για οσους δεν γνωριζουν.Απλως σου βαζουν κι εσυ τα τραβας.Εαν δεν εχει μεσα, δεν μπορεις να βγαλεις.).
Παει να βαλει την επομενη και βλεπει οτι οι τραπεζες ειχαν απεργια...(περιεργο ε;)
Εαν δεν ειχαμε πιστωτικη μαζι μας, θα χαναμε το σπιτι το οποιο και ευκαιρια ηταν και μετα ηταν δυσκολο να βρουμε εκινη την περιοδο κατι αλλο "καλο".
Και σε πολλες αλλες περιπτωσεςι μου-μας εχει λυσει τα χερια...
Αλλα και σε διαφορες περιστασεις, εχουμε μαθει οτι ειναι πολυυυυ ευκολο να παρασυρθεις και να τις ξεσκισεις με αποτελεσμα...να μην ξερεις πως να τις ξεχρεωσεις.
Οπως και να εχει παντως οι καρτες απο μονες τους δεν ειναι ουτε θετικες ουτε αρνητικες.
Ετσι το βλεπω εγω τουλαχιστον.
Εξαρταται απο το πως τις χρησιμοποιουμε.
Εμεις πρεπει να τις χρησιμοποιουμε και οχι αυτες εμας.
Απλουστατα οι τραπεζες βασιζονται στην υπερκαταναλωτικη μανια που μας διακρινει "ολους", γι' αυτο και ανεβαζουν τα ορια και στις δινουν τοσο ευκολα.
Οπως και να εχει το μυστικο σε αυτη τη ζωη ειναι ενα..."Μέτρο και μλογικη σε οτι κανουμε".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
Παει να βαλει την επομενη και βλεπει οτι οι τραπεζες ειχαν απεργια...(περιεργο ε;)

Βρε κόλλημα με τις κρατικές...υπάρχουν και οι ιδιωτικές και ευτυχώς για τους πελάτες τους δεν απεργούν ποτε!

Σε όλα τα άλλα Μario συμφωνώ απολύτως μαζί σου!!!!!:thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Skoulikadera---:
Βρε κόλλημα με τις κρατικές...υπάρχουν και οι ιδιωτικές και ευτυχώς για τους πελάτες τους δεν απεργούν ποτε!

Σε όλα τα άλλα Μario συμφωνώ απολύτως μαζί σου!!!!!:thumbsup:


Ελα μου δυστυχως που μονο απο την Εθνικη μπορουσαμε να της βαλουμε χρηματα...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
εγω γενικα ειμαι κατα τοσο των καρτων οσο και των δανειων (εξαιρειται το στεγαστικο).. δεν ειχα ποτε και δεν θα αποκτησω ποτε (πιστευω).. ο λογος ειναι οτι το πλαστικο χρημα σε ξεγελαει και εν πασει περιπτώσει προτιμω να αγοραζω κατι όταν εχω τα λεφτα στο πορτοφολι μου και οχι να ανησυχω μετα πού θα βρω να ξεπληρωσω την καρτα..

Σημείωση από την ΟΔ: Το μήνυμα αυτό προηλθέ από το θέμα «Τραπεζικές κάρτες»
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Ας απαντήσω και γω στο θέμα.Είμαι κάτοχος χρεωστικής προτύπου VISA της Πειραιως.Την εμπιστεύομαι ως ενός σημείου αν και έχω πάρει όλα τα μέτρα μου.Το κακό είναι ότι αγχώνεσαι για το αν όλα πάνε ρολόι το καλό είναι ότι σου λύνει τα χέρια και δεν χρειάζεται να κάθεσαι στη ουρά να περιμένεις να κάνεις μια ανάληψη.Επίσης έχεις 24/7 χρήματα για ώρα ανάγκης.

Σημείωση από την ΟΔ: Το μήνυμα αυτό προηλθέ από το θέμα «Τραπεζικές κάρτες»

προτιμω να αγοραζω κατι όταν εχω τα λεφτα στο πορτοφολι μου και οχι να ανησυχω μετα πού θα βρω να ξεπληρωσω την καρτα..
Αυτό που περιγράφεις είναι η πιστωτική καρτα.Υπάρχουν και οι χρεωστικές που χρεώνεσαι απευθείας από τον λογαριασμό σου που εχεις στην τράπεζα ;)

Σημείωση από την ΟΔ: Το μήνυμα αυτό προηλθέ από το θέμα «Τραπεζικές κάρτες»
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
παρόμοιο θέμα υπάρχει ΣΙΓΟΥΡΑ γιατί με..θυμάμαι να γράφω τα ... ακόλουθα πάνω κάτω [και νομίζω να συμφωνώ με τον δεντονλένε]:

Ναι έχω. Μια VISA της citibank από τα φοιτητικά μου χρόνια την οποία την προτίμησα γιατί είναι χωρίς συνδρομή εφ'όρου ζωής και μια mastercard από τη Eurobank γιατί χρειαζόταν από την προηγούμενη δουλειά μου να έχω πιστωτική στη eurobank και δεν την διέκοψα όταν έφυγα από εκεί.

Δεν ξέρφυγα ποτέ, δεν μου δημιούργησαν πρόβλημα ποτέ [μία φορά μόνο δυσκολεύτηκα να την ξεπληρώσω αλλά με βοήθησε να σώσω την αξιοπρέπεια μου και να ξεφτυλίσω κάποιον που του άξιζε-και με είχε φεσώσει και διαβάλει στη γειτονιά μου και έπρεπε να ... καλύψω τα νώτα μου που διαφορετικά δεν θα μπορούσα-No cash!) αλλά ποτέ δεν τις χρησιμοποιήσα με τη λογική του "πάω να σηκώσω τα DKNY και βλέπουμε τι θα γίνει". Ήταν όμως πολύ βοηθητικό για να κατεβαίνω για ψώνια και αντί να κουβαλάω επί ώρες ένα σκασμό λεφτά [που μπορεί να ξόδευα αλλά μπορεί και όχι] να πληρώνω με αυτήν και ακολούθως να τα βάζω στην πιστωτική. Επίσης μου είναι πολύ βολικό να κλείνω εισητήρια για πλοία/αεροπλάνα κτλ με ένα ...κλικ και όχι με το να τρέχω δεξιά και αριστερά. :)

την χρήση για επαγγελματικούς σκοπούς την αφηνω απέξω γιατί δεν είναι θέμα δικής μου επιλογής.

Με σωστή διαχείρηση τη θεωρώ εργαλείο και την εμπιστεύομαι μιας και εδώ και 7 χρόνια που χρησιμοποιώ με έχει διευκολύνει πολύ και ουδέποτε μου δημιούργησε πρόβλημα (λάθος συναλλαγές ή να ξεφύγω και να την χρησιμοποιήσω "λάθος") :)

Σημείωση από την ΟΔ: Το μήνυμα αυτό προηλθέ από το θέμα «Τραπεζικές κάρτες»



edit: καλά για ανάληψη/κατάθεση χρημάτων σε λογαριασμούς μου δεν το συζητάμε... Εννοείται ότι όλα γίνονται μέσω των μηχανημάτων σε όλες τις τράπεζες στις οποίες έχω λογαρισμό! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έχω:
  • Μια φοιτητική πιστωτική της Citibank, η οποία αν και μεγάλη ευκολία, το έχω ψιλομετανιώσει που την έβγαλα διότι συνέχεια είναι τίγκα (με βοήθησε όμως να πάρω τον έγχρωμό laser εκτυπωτή που έχω τώρα που τον λατρεύω). Μη φανταστείτε οτι την έχω γεμίσει με ψώνια σε ρούχα κλπ, απλά ένας καφές απο εδώ, ένα supermarket απο εκεί, γέμισε..
  • Μια κάρτα ΑΤΜ (πρότυπο Maestro, παντελώς άχρηστη ως χρεωστική) της Εθνικής, συνδεδμένη με τον κύριο λογαριασμό μου στην Εθνική που χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια.
  • Μια κάρτα Visa Electron, χρεωστική, της Millenium Bank συνδεδμένη με ένα λογαριασμό που έχουμε μαζί με τον Πάνο, την οποία δεν χρησιμοποιώ εγώ καθόλου, αλλά κυρίως ο Πάνος.
  • Μια καρτα Visa Electron, χρεωστική, της Alpha Bank που δεν την έχω ενεργοποιήσει καν και έχει πέσει σε αχρηστία.
Σημείωση από την ΟΔ: Το μήνυμα αυτό προηλθέ από το θέμα «Τραπεζικές κάρτες»
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Αυτό που περιγράφεις είναι η πιστωτική καρτα.Υπάρχουν και οι χρεωστικές που χρεώνεσαι απευθείας από τον λογαριασμό σου που εχεις στην τράπεζα ;)

i know dear :) αλλα και παλι ειμαι κατά, ακομα και αυτου του τροπου.. :)

Σημείωση από την ΟΔ: Το μήνυμα αυτό προηλθέ από το θέμα «Τραπεζικές κάρτες»
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Ήμουν κάτοχος αρκετών πιστωτικών καρτών (συγκεκριμένα οκτώ), τις οποίες είχα καταχρεωμένες μέχρι και την τελευταία στιγμή της αποπληρωμής τους. Με είχε βολέψει υπερβολικά το πλαστικό χρήμα, σε σημείο όμως που έχασα τον έλεγχο και βρέθηκα με απίστευτα χρέη στο κεφάλι μου.
Πλέον έχω κόψει όλες μου τις πιστωτικές και διατηρώ μόνο τις cash cards μου για τους τραπεζικούς μου λογαριασμούς.

Σημείωση από την ΟΔ: Το μήνυμα αυτό προηλθέ από το θέμα «Τραπεζικές κάρτες»
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
2 πιστωτικες citibank βασικα, η μια ιδια με της xrz και η αλλη η affinity.
tτις χρησιμοποιω πολυ και τις δυο, κυριως για τους λογους που αναφερει και η xrz αλλα και επειδη μου δινουν την επιστροφη..
δλδ, χρησιμοποιωντας τη μια, μπαινουν χρηματα στο κινητο μου (μεχρι και 25ε το μηνα!) και με την αλλη κερδιζω ποντους που εξαργυρωνω σε συγκεκριμενα μαγαζια που ουτως η αλλως ψωνιζα.

συν τη διευκολυνση, το οτι ειναι συγκεντρωμενα τα εξοδα μου σε ενα λογαριασμο μπλα μπλα μπλα....

θελω αλλες δυο, την cosmote της eurobank και την alpha bonus της alpha... αν αποκτησω αυτες καποια στιγμη, επειδη ειναι υπερβολικο να εχω 4 καρτες, μαλλον θα διακοψω την affinity..

απο χρεωστικες / αναληψεως εχω γιαφορες, αλλα δεν τις πολυ χρησιμοποιω... μονο μιααα στο τοσο να καταθεσω χρηματα, αλλα πολυ σπανια... ισως μια φορα στο διμηνο!

Σημείωση από την ΟΔ: Το μήνυμα αυτό προηλθέ από το θέμα «Τραπεζικές κάρτες»
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
πιστωτική visa της εθνικής: μου την είχαν δώσει χωρίς συνδρομή εφ'όρου ζωής, τότε στις καλές εκείνες μέρες.. την χρησιμοποιώ κάργα, αλλά πάντα φροντίζω τον επόμενο μήνα να είναι το υπόλοιπο μηδέν (0):D

χρεωστική της αλφα: το άλλο μου μισό.

Σημείωση από την ΟΔ: Το μήνυμα αυτό προηλθέ από το θέμα «Τραπεζικές κάρτες»
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τις εμπιστεύεστε;Έχετε στην κατοχή σας; Αν ναι τι ειδος καρτας έχτε ,τι προτυπο και απο ποια τράπεζα;Τι ήταν αυτό που σας οδήγησε στην επιλογή αυτή;
Τι εννοείς εμπιστοσύνη; Μήπως φοβάσαι κάποιο κατάστημα σε χρέωση παραπάνω; Δεν υπάρχει λόγο να φοβάσαι. Αν πότε δεις κάποια χρέωση παραπάνω ή τπτ τέτοιο ... με μια απλή επικοινωνία με την τράπεζα το θέμα λύνεται. Είναι πολύ εύκολο να βρουν την απάτη.

Δεν υπάρχει λόγος να φοβάσαι :)

Σημείωση από την ΟΔ: Το μήνυμα αυτό προηλθέ από το θέμα «Τραπεζικές κάρτες»
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Εγώ θέλω να βγάλω μια κάρτα για αγορές από το ίντερνετ, όπου δεν θα ανησυχώ για μεγάλα ποσά αν μου την κλέψουν και θα είναι αποδεκτή παντού. Ποιά πρέπει να διαλέξω; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top