Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
να περιμένεις να έρθει και να πας golden village :D
εγώ αυτό θα κάνω:D

AAAAAAAA εν μπορώ να κρατηθώ:D
ευτυχώς που γύρω στις 24-26 θα μου έρθει το τελευταίο βιβλίο του χάρι και θα έχω να ασχοληθώ.
γιατί στις στις 24-26 καλό μου? Στις 21 κυκλοφορεί το βιβλίο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Flushed Away (2006)

Πολύ γέλιο!. Ταινία για παιδιά μεν, αλλά με χιούμορ που αγγίζει τους μεγάλους. Για την ακρίβεια, πιο πολύ θα γελάσουν οι μεγάλοι που θα το δουν. Πάρα πολύ καλό, trust me....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Psycho (10/10 κάθε φορά)

Την είδα ξανά, και πραγματικά δεν μπορώ να βρω τι είναι αυτό που με τραβάει στα παλια θρίλερ και "διψάω" να τα βλέπω ξανά και ξανά.

Εξού και το καινούριο αβατάρ :D

Pride & Prejudice (10/10)

Πάρα πολύ καλό με γεμάτες ερμηνίες. Το ευχαριστήθηκα ειλικρινά, αν και ήταν μία δύσκολη μέρα για εμένα σήμερα, και ήμουν φορτισμένη συναισθηματικά απο το πρωί με διάφορα ξεσπάσματα ώστε αναμενόμενο ήταν οτι δεν θα μπορούσα να αντέξω μία τόσο ρομαντική ταινία.

Την άντεξα και με το παραπάνω :D Δεν ήθελα να τελειώσει :P

Και επίσης ο Μr.Darcy αντιπροσωπεύει αυτό που ταυτίζω με το ιδανικό για έναν άντρα στο μυαλό μου :D

Ταινιάρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Zoolsnder... lol!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Psycho (10/10 κάθε φορά)

Την είδα ξανά, και πραγματικά δεν μπορώ να βρω τι είναι αυτό που με τραβάει στα παλια θρίλερ και "διψάω" να τα βλέπω ξανά και ξανά.

Εξού και το καινούριο αβατάρ :D

Λογικα το οτι στα παλια thriller επειδη για διαφορους λογους δεν μπορουσαν να χρησιμοποιησουν κουβαδες αιμα και πολυ "σκληρες" σκηνες (μια τα τεχνικα μεσα, μια οτι ο κοσμος δεν ηταν ετοιμος για πιο βιαιες σκηνες) αναγκαζονταν κι εδειναν βαρος σε αλλα πραγματα που εκαναν την ταινια να εχει μια πολυ ιδιατερη "χροια" και υφος.
Οι σκηνες,τα πλανα,η μουσικη,σεναριο κτλ κτλ.
Απο την αλλη ειναι και το οτι τετοιες ταινιες οντας "πρωτοποροι" στο ειδος τους, απομυθοποιουνται σιγα σιγα.(και καλα κανουν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Λογικα το οτι στα παλια thriller επειδη για διαφορους λογους δεν μπορουσαν να χρησιμοποιησουν κουβαδες αιμα και πολυ "σκληρες" σκηνες (μια τα τεχνικα μεσα, μια οτι ο κοσμος δεν ηταν ετοιμος για πιο βιαιες σκηνες) αναγκαζονταν κι εδειναν βαρος σε αλλα πραγματα που εκαναν την ταινια να εχει μια πολυ ιδιατερη "χροια" και υφος.
Οι σκηνες,τα πλανα,η μουσικη,σεναριο κτλ κτλ.
Απο την αλλη ειναι και το οτι τετοιες ταινιες οντας "πρωτοποροι" στο ειδος τους, απομυθοποιουνται σιγα σιγα.(και καλα κανουν)

Για εμένα πάντως, όσες φορές και αν τις δω, διατηρούν μία διαφορετική μαγεία στο είδος τους. Μου αρέσουν οι υπερβολικές εκφράσεις του προσώπου, η δυνατή και έντονη μουσική, η τρεμάμενη εικόνα, οι αντιθέσεις μεταξύ σκοτάδι-φως :D

Και επίσης μου προκαλεί φόβο ένας τυφλός άνθρωπος που παθαίνει κρίσεις (βλ. "Μετά τα μεσάνυχτα", "Σουσπίρια") ή σκυλιά που αγριεύουν (βλ."Η προφητεία", "Σουσπίρια") παρά ένας εξωγήινος ή μια τεράστια σουπιά :P

Κατά τ' άλλα, δεν ξέρω τι με τραβάει στα παλιά θρίλερ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Για εμένα πάντως, όσες φορές και αν τις δω, διατηρούν μία διαφορετική μαγεία στο είδος τους. Μου αρέσουν οι υπερβολικές εκφράσεις του προσώπου, η δυνατή και έντονη μουσική, η τρεμάμενη εικόνα, οι αντιθέσεις μεταξύ σκοτάδι-φως :D

Και επίσης μου προκαλεί φόβο ένας τυφλός άνθρωπος που παθαίνει κρίσεις (βλ. "Μετά τα μεσάνυχτα", "Σουσπίρια") ή σκυλιά που αγριεύουν (βλ."Η προφητεία", "Σουσπίρια") παρά ένας εξωγήινος ή μια τεράστια σουπιά :P

Κατά τ' άλλα, δεν ξέρω τι με τραβάει στα παλιά θρίλερ :P

Nαι....... καλα που δεν ξερεις...το ειδα!:P :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Transformers.
Πλάκα είχε. Αξίζει για να περάσεις ευχάριστα την ώρα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Transformers.
Πλάκα είχε. Αξίζει για να περάσεις ευχάριστα την ώρα σου.
θα παρω τα παιδια σημερα να το δουμε, θα κλαιω τα λεφτα μου η οχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εγώ αυτό θα κάνω:D


γιατί στις στις 24-26 καλό μου? Στις 21 κυκλοφορεί το βιβλίο
αμαζον, estimated delivery date.
ελτά, γιου νόου:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Oceans 13... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
θα παρω τα παιδια σημερα να το δουμε, θα κλαιω τα λεφτα μου η οχι;
Για παιδιά είναι καλό, για μεγάλους είναι κάπως, όχι ολοκληρωμένο και σεναριακό προσεγμένο.
Αν το είδες, φαντάζομαι θα κατάλαβες τι εννοώ.

Αλλά, πολύ καλά εφέ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lala

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άσπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
The fountain..
Περίεργη αλλά με τέεελεια φωτογραφία!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πολλές ταινίες είδα αυτές τις μέρες. Όσες μπορώ να θυμηθώ:

"Our house" ή κάπως έτσι με Drew Barrymore-Ben Stiler. Πολύ γέλιο, ευχάριστος τρόπος να περάσεις μια dvdοβραδιά.

"Batman begins". Γι' αυτούς που τους αρέσουν αυτές οι ταινίες καλή, εγώ έπληξα, την είδα σε 2 δόσεις!

"Λαβύρινθος". Παιδικό, συμπαθητικό, αν την είχα δει πιο μικρή θα είχα τρελαθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Κnife in the water (7/10)

Mου άρεσε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
"Παρθένος ετών 40". Ψιλογελοίο αλλά είχε μερικές αστείες σκηνές!:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πρόσφατα είδα τα:
  • 11:14 : Ταίνια που δεν βαρέθηκα ούτε στιγμή παρόλο την "χύμα" σκηνοθεσία της. Η φιλοσοφία του σεναρίου μοιάζει λιγάκι με αυτή του crash, αυτό δεν σημαίνει ότι την ξεπέρασε. (6/10)
  • The Thomas Crown Affair: Πολύ δυνατό σενάριο, βαρετή σκηνοθεσία (7/10)
  • Man of the Year: Στην αρχή έχει πλούσιους διαλόγους. Στο σενάριο είναι πολύ προβλέψιμο. (5/10)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
"Colour Me Kubrick" (10/10)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Cashback.
Πάρα πολυ καλή ιδέα που τελικά στο τέλος αναλλώνεται σε τετριμένες ιδέες. Παντώς είναι καλή. Απλά θα μπορούσε να είναι τέλεια.

NUmber23 Προσωπικά μάρεσε μόνο το αφηγηματικά στιλ της ιστορίας του βιβλίο. Πολύ κόμικ μου φάνηκε και εικαστικά σαν το Sin City. Κατά τα άλλα χμμμμμ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
spy hard

απιθανες περιπέτιες στο νησί πατου σαν

Και οι δύο χιλιοπεγμένες τις λατρέυω:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top