Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Ετσι ειπε και ο αδερφος μου. Εγω ειδα το 1ο μονο. Χμμ....


να δεις κ το 2ο...αξίζει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
@evouli κατά τη γνώμη μου το Συνήθεις Ύποπτοι είναι μακράν καλύτερο από τα άλλα ;) Πάντως οι επιλογές πιστεύω δένουν ωραία.

"The Number 23" (2007,Jim Carrey)

Ψυχολογικο θριλερ. Δεν ηταν μαπα, αλλά ηταν αργό και σχετικα προβλεψιμο. Θετικο τελειωμα. Βοηθησε η μουσικη. 4/10

Εγώ επειδή το είχα δει στο σινεμά είχα πεθάνει aπό τη βαρεμάρα και δεν μπορούσα να ξεφύγω κιόλας. :P 3/10 από μένα. Σε αυτά που λες συμφωνώ εκτός από το ότι δεν ήταν μάπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Nαι το "μαπα" το εχω για 0-2 :P (και γω αν το βλεπα σινεμα 3/10 θα βαζα :) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Hors De Prix [7/10]

Κανονικά δεν αξίζει 7 αλλά έδεσε χτες με τη βραδιά και ήταν διασκεδαστική γενικότερα. Η Audrey Tautou αρκετά καλή και ο Gad Elmaleh επίσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Είδα το Hot Fuzz, βρετανικό, με ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Είδα σήμερις το απόγευμα το El Greco, με ένα πρόχειρο search που έκανα δεν βρήκα κάτι καλό για να καταλάβετε περί τίνος πρόκειται. Προσωπικά, την λάτρεψα! Λίγο η καταγωγή, λίγο οι συμμετοχές (Ψαραντώνης, Λουδοβίκος), λίγο η ιστορία αυτού του ανθρώπου, δεν ήθελε και πολύ για να με συγκινήσει αυτή η ταινία. Δεν μπορώ να την κρίνω αντικειμενικά, το αφήνω στον επόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Τον λαβυρινθο του Πανα.. Συμπαθητικο, αλλα τιποτα φοβερο..5/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Stardust - Αστερόσκονη
Ένα πολύ όμορφο παραμύθι. Παίζουν μεταξύ άλλων η Μισέλ Πφάιφερ και ο Ρόμπερτ Ντε Νίρο (πολύ γέλιο ο ρόλος του! :P). Πολύ γλυκιά ταινία και για μικρούς και για μεγάλους. Γέλασα και συγκινήθηκα σε κάποια φάση (αν και οι διάλογοι σε κάποια σημεία κάνουν κοιλιά).

8/10 γιατί έχει και ωραία εφέ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Το Πρώτη φορά νονός!
Πολύυυ γέλιο, πολλή Κρήτη!!! Απίθανος ο πιτσιρικάς, πολύ καλή!!!

Και καλή σελίδα στο internet, πρέπει να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dracula82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Sky captain ο κόσμος του αύριο.

Μ άρεσε γιατί ήταν "πολύ χάρτινο" και θύμιζε κόμικ. Καλές ερμηνείες ηθοποιών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Είδα σήμερις το απόγευμα το El Greco, με ένα πρόχειρο search που έκανα δεν βρήκα κάτι καλό για να καταλάβετε περί τίνος πρόκειται. Προσωπικά, την λάτρεψα! Λίγο η καταγωγή, λίγο οι συμμετοχές (Ψαραντώνης, Λουδοβίκος), λίγο η ιστορία αυτού του ανθρώπου, δεν ήθελε και πολύ για να με συγκινήσει αυτή η ταινία. Δεν μπορώ να την κρίνω αντικειμενικά, το αφήνω στον επόμενο.

Εγώ πάλι πήγα και την είδα και δεν μπορώ να πω οτι μου άρεσε ιδιαίτερα! Δεν λέω οτι ήταν χάλια αλλά ούτε με εντυπωσίασε όπως περίμενα! Βασικά περίμενα να ήταν πιο βιογραφική! Δηλαδή να μας έλεγε περισσότερα για τα έργα του, να μάθουμε και εμείς οι άσχετοι κάτι παραπάνω! Το έργο αντίθετα επικεντρώθηκε περισσότερο στις σχέσεις του με τον ιεροεξεταστή! Ίσως βέβαια και εγώ να μην πήγα πλήρως προετοιμασμένη! Άσε που η Ματσούκα έπαιζε άθλια (αναμενόμενο)! :)

Πάντως αν ήμουν και εγώ από την Κρήτη θα αισθανόμουν μια κάποια περηφάνια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
λοιπον:
ειδαμε τελικα τις εξης τρεις ταινιες:
1. Συνηθεις Υποπτοι (εμενα μου αρεσε παρα πολυ και -ναι, θα παινευτω- ειχα μαντεψει ποιος ηταν ο κάιζερ σόουζα :P- ενω οι υπολοιποι που χαζολογουσανε δεν καταλαβαν τιποτα και δεν τους αρεσε ιδιαιτερα - εγω της εβαλα 9/10)
2. Match Point (τα 88 λεπτα δεν εχουν κυκλοφορησει ακομα στα βιντεο κλαμπ και ετσι ειδαμε αυτο- δεν τρελαθηκα, νομιζω στην αρχη το παρατραβαει το θεμα και δεν ξερεις πού θα καταληξει, ενω οταν επιτελους αρχιζει η πλοκη, την ξεπαστρευει μεσα σε μιση ωριτσα και μενεις εσυ μαλακας :P - της εβαλα 4/10)
3. Music & Lyrics (θα πω καλα λογια γιατι μου αρεσουν τετοιου ειδους ταινιες :P - ευχαριστη πολύ, μου αρεσε ιδιαιτερα, ειχε και στιγμες που γελασαμε - 7/10)
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
λοιπον:
ειδαμε τελικα τις εξης τρεις ταινιες:
1. Συνηθεις Υποπτοι (εμενα μου αρεσε παρα πολυ και -ναι, θα παινευτω- ειχα καταλαβει ποιος ηταν ο κάιζερ σόουζα :P- ενω οι υπολοιποι που χαζολογουσανε δεν καταλαβαν τιποτα και δεν τους αρεσε ιδιαιτερα - εγω της εβαλα 9/10)
2. Match Point (τα 88 λεπτα δεν εχουν κυκλοφορησει ακομα στα βιντεο κλαμπ και ετσι ειδαμε αυτο- δεν τρελαθηκα, νομιζω στην αρχη το παρατραβαει το θεμα και δεν ξερεις πού θα καταληξει, ενω οταν επιτελους αρχιζει η πλοκη, την ξεπαστρευει μεσα σε μιση ωριτσα και μενεις εσυ μαλακας :P - της εβαλα 4/10)
3. Music & Lyrics (θα πω καλα λογια γιατι μου αρεσουν τετοιου ειδους ταινιες :P - ευχαριστη πολύ, μου αρεσε ιδιαιτερα, ειχε και στιγμες που γελασαμε - 7/10)
:)

Δεν είχες κατλάβει ποιος είναι ο Κάιζερ Σούζε. Το είχες μαντέψει. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Δεν είχες κατλάβει ποιος είναι ο Κάιζερ Σούζε. Το είχες μαντέψει. ;)

ναι σωστα, λαθος λεξη, το διορθωσα.. :)
(αλλα εξακολουθω να ειμαι πολυ υπερηφανη για τον εαυτο μου) :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Εγώ πάλι πήγα και την είδα και δεν μπορώ να πω οτι μου άρεσε ιδιαίτερα! Δεν λέω οτι ήταν χάλια αλλά ούτε με εντυπωσίασε όπως περίμενα! Βασικά περίμενα να ήταν πιο βιογραφική! Δηλαδή να μας έλεγε περισσότερα για τα έργα του, να μάθουμε και εμείς οι άσχετοι κάτι παραπάνω! Το έργο αντίθετα επικεντρώθηκε περισσότερο στις σχέσεις του με τον ιεροεξεταστή! Ίσως βέβαια και εγώ να μην πήγα πλήρως προετοιμασμένη! Άσε που η Ματσούκα έπαιζε άθλια (αναμενόμενο)! :)

Πάντως αν ήμουν και εγώ από την Κρήτη θα αισθανόμουν μια κάποια περηφάνια!:)

Ε μα, επίτηδες το κάνανε, για να ανοίξουμε και καμιά Wikipedia, σινεμά κάνουνε, όχι μαθήματα Τέχνης :D :P Η Ματσούκα για άλλη μια φορά άθλια, το μόνο κακό που βρήκα σε όλη την ταινία ήταν η Ματσούκα με το βλαχο-accent της και την απαίσια υποκριτική της. Γιατί δεν το γυρίζει σε σκέτη celebrity, μια χαρά κοπέλα είναι, πανέμορφη, τι την θέλει την ηθοποιία; (Ακούστηκα πολύ bitch; :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Μη μου κατηγορείτε τη Ματσούκα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ε μα, επίτηδες το κάνανε, για να ανοίξουμε και καμιά Wikipedia, σινεμά κάνουνε, όχι μαθήματα Τέχνης :D :P

Μπααα, δεν λειτουργεί σε εμένα αυτο! :P Ανάποδος άνθρωπος! :P

Η Ματσούκα για άλλη μια φορά άθλια, το μόνο κακό που βρήκα σε όλη την ταινία ήταν η Ματσούκα με το βλαχο-accent της και την απαίσια υποκριτική της. Γιατί δεν το γυρίζει σε σκέτη celebrity, μια χαρά κοπέλα είναι, πανέμορφη, τι την θέλει την ηθοποιία; (Ακούστηκα πολύ bitch; :P)

Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο! Μέχρι και η εξάχρονη βαφτιστήρα της αδερφής μου, έχει καλύτερη προφορά στα Αγγλικά :P!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Pirates of the Caribbean: At Worlds End

Καλά ευτυχώς που δεν την είδα στο σινεμά! 2 ώρες και 40 λεπτά για τι; Μετριότατη και σε κάποια σημεία τραγελαφική. Sorry αν πληγώνω τους fans...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairytale

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fairytale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 881 μηνύματα.
To Ratatouille και το Άρωμα. Καλές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Κορίτσι για σπίτι, ή αλλιώς Priceless (αν κ αγγλικός ο τίτλος, η ταινία είναι γαλλική)
πολύ χαλαρή κομεντί...που ωστόσο μας δείχνει μέχρι που μπορεί να φτάσει ένας άντρας ερωτευμένος (σύμφωνα με το σενάριο της ταινίας βέβαια...)

ευχάριστη, απλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top