Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Alpha Dog.

Χασμ... όχι καλό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Είδα το "Singles", μια πολύ απλή ταινία, αλλά αφορά καταστάσεις που όλοι έχουμε βιώσει (λιγότερο ή περισσότερο!).

Και την "Κόκκινη ταινία" του Κισλόφσκι που μου άρεσε, αλλά ακόμα δεν έχω βάλει σε σειρά αυτά που μου άφησε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
28 weeks later....

Έτσι κ έτσι. Όχι όσο τρομακτική θα ήθελα, όχι αρκετή περιπέτεια και με ένα πολύ απλοϊκό σενάριο. Με ένα τέτοιο budget, περίμενα κατι πολύ καλύτερο...

6/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
88 minutes (κάτι έχω πάθει με τις ταινίες που έχουν ως τίτλο αριθμούς :P)

Μετριότατο προς κακό. Υποτίθεται ότι είναι ψυχολογικό θρίλερ/αστυνομικό, αλλά μόνο αυτά δεν είναι. Ειλικρινά δεν ξέρω από που να πρωτοαρχίσω!!! Από την κάκιστη εμφάνιση του Πατσίνο στην ταινία, σε έναν από τους χειρότερους ρολους του ever; Από το μηδαμινό ενδιαφέρον που προκαλεί η πλοκή και η λύση της στον θεατή; Από τους ανούσιους διαλόγους; Από τις απροσεξίες στα γυρίσματα; (σε μια σκηνή βλέπεις μια διαλυμένη φεράρι και στο επόμενο 5λεπτο *τσουπ* είναι καινούργια! :P) Από την πολύ κακή μουσική που δεν κολλάει σε πολλά σημεία με αυτό που βλέπει ο θεατής;

Ειλικρινά δεν ξέρω...

Μια λέξη νομίζω τα λέει όλα: απογοήτευση :/:

5/10 γιατί αν προσπαθούσαν μπορούσαν να την κάνουν και χειρότερη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Είδα και την προηγούμενη και θα συμφωνήσω καθώς και την Mr. Brooks (2007), καλύτερη απ' ότι περίμενα, άξιζε τον χρόνο της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πολλές ταινίες είδα. Το "Illusionist", ρομαντικό, πολύ ατμοσφαιρικό, με πολύ ωραία μουσική μου άρεσε!

Το "Scoop". Πολύ ευχάριστη, αλλά δεν μπορώ να μην την συγκρίνω με άλλες του Woody Allen. Η Scarlet Johansson πάλι πολύ ταλαντούχα και όμορφη.

Και το "Down with love". Ωραίο σαν αισθητική, στην αρχή λες έχει κάτι διαφορετικό, μετά όμως κουράζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Όντως είναι ωραία όσα είδες.

Εγώ πάλι είδα το "Bobby" επίσης πολύ όμορφο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
ratatouilleee sooo nice :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
stardust!
πολύ ωραίο παραμύθι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
"Science des reves".. Ας ειναι καλα ο bernalakos που αντεξα να το δω στο γρηγορο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Το El Greco. Αν και δεν ξέρω τη βιογραφία του Δομίνικου Θεοτοκόπουλου πιστεύω ότι είναι μια καλή ταινία. Μ΄άρεσε αρκετά η σκηνοθεσία, αλλά και η ερμηνεία των περισσότερων ηθοποιών. Τα κοστούμια ήταν εντυπωσιακά όπως και οι πίνακες! Τέλος επιβλητικές ήταν οι τοποθεσίες που έγιναν τα γυρίσματα, αφού δεν είναι όλοι οι χώροι τους ανοικτοί για το κοινό. Το κάστρο του Κούλε στο Ηράκλειο Κρήτης και το παλάτι στη Μεσαιωνική πόλη της Ρόδου! Πραγματικά υπέροχες τοποθεσίες. Λές και είναι ξεχασμένες απ΄το χρόνο!

Κατατάσσω την ταινία στις καλές του σύγχρονου ελληνικού κινηματογράφου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
88 minutes (κάτι έχω πάθει με τις ταινίες που έχουν ως τίτλο αριθμούς :P)

Μετριότατο προς κακό. Υποτίθεται ότι είναι ψυχολογικό θρίλερ/αστυνομικό, αλλά μόνο αυτά δεν είναι. Ειλικρινά δεν ξέρω από που να πρωτοαρχίσω!!! Από την κάκιστη εμφάνιση του Πατσίνο στην ταινία, σε έναν από τους χειρότερους ρολους του ever; Από το μηδαμινό ενδιαφέρον που προκαλεί η πλοκή και η λύση της στον θεατή; Από τους ανούσιους διαλόγους; Από τις απροσεξίες στα γυρίσματα; (σε μια σκηνή βλέπεις μια διαλυμένη φεράρι και στο επόμενο 5λεπτο *τσουπ* είναι καινούργια! :P) Από την πολύ κακή μουσική που δεν κολλάει σε πολλά σημεία με αυτό που βλέπει ο θεατής;

Ειλικρινά δεν ξέρω...

Μια λέξη νομίζω τα λέει όλα: απογοήτευση :/:

5/10 γιατί αν προσπαθούσαν μπορούσαν να την κάνουν και χειρότερη :P

Προσωπικά ψιλό-ευχάριστα πέρασα. Έχω δει πολύ χειρότερες στο είδος αυτό.

Χθες ωστόσο είδα το freedom writers. Απλά 9/10 :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
tomb rider 2.
star channel rulez :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Terpsi

Νεοφερμένος

Η Terpsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
"Mysterious Skin"
https://imdb.com/title/tt0370986/
Δεν θα τη συνιστούσα στους μοραλιστές.


Από μένα 9/10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

C.M.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η C.M. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Τhe Reading Room (2005) - συγκινητική :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Jeff Dunham: Arguing with Myself (2006) (TV)
Απλά κορυφαίο. Δεν είναι ακριβώς ταινία, αλλά είναι απλά κορυφαίο. Δεν έχω ρίξει ξανά τόσο πολύ γέλιο σε show.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
παιδια εχει δει κανεις τον ελαφοκυνηγο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Halloween, αλλα ειχε διαφορετικες σκηνες απο αυτες που δειχνουν στο cinema... τι σκ@τα; Βγαλανε 5-6 εκδοσεις να εχουν να στελνουν σε καθε χωρα;...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
για πες εντυπωσεις...
μαλλον θα το δω σημερα, θελω να ξερω τα περι τινος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top