Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Είδα "The Golden Compass'' και μου άρεσε. Πολύ μαγικό, παραμυθένιο και βρετανικό, ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που ήθελα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
1. John Tucker must die
2. The Contract


Οκ...δεν ηταν κακες..βλεπονται ευχαριστα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apokotou1709

Νεοφερμένος

Ο Άκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Pirates of the Caribbean 3
δεν ηταν και η καλητερη απο τα αλλα 2(η χειροτερη ηταν :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δυστηχώς η Ομίχλη ήταν η τελευταία και φαρμακερή, το σινεμά είχε εξαντληθεί, χειρόκροτούσαν με τον θάνατο κάποιου ατόμου και έβριζαν τον σκηνοθέτη, άσε που΄΄ελεγε ότι έχει ένα αναπάντεχο τέλος και περίμεναν όλοι να δούν ποιό ήταν μόνο και μόνο επειδή βαριώντουσαν και μόλις το είδαμε τα νέυρα μας είχαν φτάσει στο τέρμα τους, το τί βρησίδι έφαγε η ταινία απο τους θεατές ήταν άλλο πράγμα:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Δυστηχώς η Ομίχλη ήταν η τελευταία και φαρμακερή, το σινεμά είχε εξαντληθεί, χειρόκροτούσαν με τον θάνατο κάποιου ατόμου και έβριζαν τον σκηνοθέτη, άσε που΄΄ελεγε ότι έχει ένα αναπάντεχο τέλος και περίμεναν όλοι να δούν ποιό ήταν μόνο και μόνο επειδή βαριώντουσαν και μόλις το είδαμε τα νέυρα μας είχαν φτάσει στο τέρμα τους, το τί βρησίδι έφαγε η ταινία απο τους θεατές ήταν άλλο πράγμα:mad:

Πες τα χρυσοστομη!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris883

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris883 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
American gangster
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
I AM LEGEND

αχμ... κατά την ταπεινή μου άποψη... μούφα :/:
κρίμα τον will...
3/10 κι αυτά για τον Will που μου αρέσει (μάλλον του πανε καλύτερα οι κωμωδίες :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
I AM LEGEND

αχμ... κατά την ταπεινή μου άποψη... μούφα :/:
κρίμα τον will...
3/10 κι αυτά για τον Will που μου αρέσει (μάλλον του πανε καλύτερα οι κωμωδίες :P)

Την ίδια ταινία κι εγώ, αλλά θα είμαι πιο επιεικής, χαραμίστηκε μεν ο Γουίλ, αλλά εντάξει, βλεπόταν κατά τη γνώμη μου. Ένα 6αράκι από εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Την ίδια ταινία κι εγώ, αλλά θα είμαι πιο επιεικής, χαραμίστηκε μεν ο Γουίλ, αλλά εντάξει, βλεπόταν κατά τη γνώμη μου. Ένα 6αράκι από εμένα.


οκ, να επαναδιατυπώσω :P
βλέπεται ευχάριστα μεν... στο σπίτι όμως κι αν δεν έχει κάτι καλύτερο η τιβι :P
στο σινεμά, κλαις τα λεφτά του εισιτηρίου και ευχαριστείς τον θεό που ανακάλυψε τα ποπ κορν στις αίθουσες σινεμά και δεν πήγε τελείως στράφι η βραδυά κι ας χάλασες τη δίαιτα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Μη μου λέτε τέτοια ρε παιδιά... Κ ήλπιζα ότι είναι καλή η ταινία :( Στο τρέηλερ φαίνεται ενδιαφέρουσα πάντως :(

Α! Προχθές είδα το Tears of the Sun. Κλασσική αμερικανιά, με τους καλούς αμερικάνους στρατιώτες που θυσιάζονται για να σώσουν τους συνανθρώπους τους. Ευτυχώς δεν έχει υπερβολικές δόσεις αίματος, έχει μετρημένους διαλόγους κ σχετικά καλή φωτογραφία. Η πλοκή δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο, και
ούτε υπάρχουν εκπλήξεις στο τέλος.
.

7/10 γιατί κατάφερε να μου κεντρίσει το ενδιαφέρον ως θεατή, παρόλο που τέτοιες ταινίες δεν είναι του στυλ μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Μη μου λέτε τέτοια ρε παιδιά... Κ ήλπιζα ότι είναι καλή η ταινία :( Στο τρέηλερ φαίνεται ενδιαφέρουσα πάντως :(


όταν λαμβάνετε υπόψη σας τα τρέιλερ, να έχετε κατά νου ότι έχουν ήδη βάλει όλες τις αξιόλογες σκηνές στα τρέιλερ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
οκ, να επαναδιατυπώσω :P
βλέπεται ευχάριστα μεν... στο σπίτι όμως κι αν δεν έχει κάτι καλύτερο η τιβι :P
στο σινεμά, κλαις τα λεφτά του εισιτηρίου και ευχαριστείς τον θεό που ανακάλυψε τα ποπ κορν στις αίθουσες σινεμά και δεν πήγε τελείως στράφι η βραδυά κι ας χάλασες τη δίαιτα :P

Ευτυχώς δεν χρειάστηκε να κλάψω λεφτά γι' αυτήν την ταινία, αλλά έχω κλάψει τόσα λεφτά μέσα στις γιορτές, αποζημιώθηκα χτες :P

Όσον αφορά τα τρέιλερ, εννοείται ότι βάζουν τις καλύτερες σκηνές, και συνήθως όταν τα βλέπω αφότου έχω δει την ταινία, είναι σκέτα σπόιλερς! :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Είδα το ''Ορφανοτροφείο'' και φρίκαρα! Πολύ καλή ταινία, ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΗ, αλλά με φρίκαρε σε σημείο να την σκέφτομαι, να μιλάω για αυτήν και το αίσθημα δυσφορίας που μου προσέφερε απλόχερα (αυτό ήταν το ζητούμενο και το πέτυχε). Για όσους γουστάρουν θρίλερ την προτείνω ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Είδα το ''Ορφανοτροφείο'' και φρίκαρα! Πολύ καλή ταινία, ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΗ, αλλά με φρίκαρε σε σημείο να την σκέφτομαι, να μιλάω για αυτήν και το αίσθημα δυσφορίας που μου προσέφερε απλόχερα (αυτό ήταν το ζητούμενο και το πέτυχε). Για όσους γουστάρουν θρίλερ την προτείνω ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ!

Δε θα μπορουσα να συμφωνω περισσοτερο!
Αυτο που μου φανηκε απιστευτο σ'αυτη την ταινια, ειναι οτι εχω την αισθηση οτι δεν υπηρξε ΑΤΑΚΑ που να μην οδηγουσε σε κατι η να μην εκρυβε κατι απο πισω. Πολλη ανατριχιλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Ακριβώς! Τα πάντα ήταν μελετημένα από την αρχή μέχρι το τέλος. Κάθε λεπτομέρεια είχε σημασία. Πολλές στιγμές κατά τη διάρκεια της ταινίας αναρωτήθηκα γιατί κάποιος είπε ή έκανε κάτι και στο τέλος ακόμα και η παραμικρή κίνηση έχει εξηγηθεί. Επίσης είχε φοβερή ατμόσφαιρα που σε αγγίζει και μετά το σινεμά. Μην την χάσετε παιδιά. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefnef

Νεοφερμένος

Η Νεφέλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Το zero years.... Όλα τα λεφτά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gsova

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 782 μηνύματα.
"Ζωντανός Θρύλος"

(grande patata :mad: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
I am Legend

Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες!

Κλασσική Αμερικάνικη ταινία.
Η Νέα Υόρκη κατεστραμμένη, οι γέφυρες γκρεμισμένες και το εμπορικό κέντρο κλειστό. Πραγματικά τρομακτικό που από ολόκληρο τον πλανήτη επιβίωσε ένας και μοναδικός αρκετά πανηλίθιος ώστε να πέφτει στις δικές του παγίδες, να αυτομαχαιρώνεται και να ξέρει τον Shrek απ' έξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Λοιπόν... το σ/κ είδα 4 μαζεμένες:
  1. National Treasure: Book of secrets
DO NOT SEE: Εκτός κι αν σας αρέσουν οι απολύτως προβλέψιμες και εξωφρενικά αφελείς αμερικανιές που οι ανατροπές και τα κατορθώματα είναι τόσο ΑΝΑΛΗΘΟΦΑΝΗ που ούτε ένα πιτσιρίκι δεν θα τα άντεχε (είχε μια 2 καλές σκηνές όμως :))

2. The bucket list

Προσωπικά μου άρεσε, είχε κανά 2 "κλισέ" μελιστάλαχτα, απλά το θέμα του
[οι δύο πρωταγωνιστές έχουν καρκίνο]
μπορεί να "πονέσει" κάποιους. Αν έχετε κάποιο δικό σας ή κάποια προσωπική εμπειρία στο θέμα... καλύτερα αποφύγετε την :/:

3. Atonement

Προσωπικά τη λάτρεψα και τη συστήνω ανεπιφύλακτα!

4. Resident Evil: The extinction

Nice. Για το είδος της καλή. Και ειδικά μετά από 2 συνεχόμενα ψυχοπλακώματα... ήρθα κι έστρωσα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Ουπς κι εγώ ξέχασα δύο ταινίες, μου επιτρέπετε να συμπληρώσω ε;

1.Johnny Got His Gun [8/10]

Απορώ πραγματικά πως μου είχε ξεφύγει αυτή η ταινία. Την πρώτη φορά που την είδα ήμουν κάπως κουρασμένη και θυμάμαι οτι μου άρεσε χωρίς να με τρελαίνει. Την είδα άλλες δύο φορές (και αν είχα χρόνο θα ήθελα να την ξαναδω) και πραγματικά με εντυπωσίασε.

Πραγματικά αντιπολεμική ταινία.

(Αν κάποιος έχει δει την ταινία θα ήθελα μία διευκρίνιση οπότε ας μου στείλει ένα πμ :redface:)

2.Animal Crackers των Marx Brothers [8/10]

Ακόμα μια καλή ταινία τους. Φοβεροί όπως πάντα οι Marx Bros :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top