Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Εγώ είδα το Kick-ass και μου άρεσε πάρα πολύ. :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JennyV

Δραστήριο μέλος

Η JennyV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 735 μηνύματα.
A-team ΤΟ γελιο, δεν ξέρω αλλά εμένα μου άρεσε πολύ! τα είχε όλα!! με πολύ καλό χιούμορ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί!!!! :lol: Κύριε daemon δίκιο έχει η Ζωίτσα, θα μπορούσαμε να έχουμε άνετα και άλλους ρόλους στην ταινία! Α, και μην τον υποτιμάς τον Woody, κάτι ήξερε αυτός και άφηνε περιθώρια για περισσότερους ρόλους σε δεύτερο και τρίτο πλάνο, να τους υποδύονται εκείνοι που θα θέλανε να τους κάτσει αλλά..δεν τους κάθεται με τίποτα! :P

H δική μου η πρόταση για ταινία έρχεται από ένα άλλο κόσμο ...UNDERWORLD: Rize of the Lycans. Την είδα πρόσφατα και μου άρεσε πολύ.
Mια ταινία σκοτεινή, όπως και η επιθυμία για κυριαρχία, αλλά πάντα μέσα στη μαυρίλα και τον αλληλοσπαραγμό υπάρχει αρκετός χώρος για να ανθίσει το λουλούδι της αγάπης, και τότε όλα αλλάζουν!
Ότι δεν σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό... ;)


Χαχαχαχ αν εννοείς ότι θα πας σινεμά μαζί του, ο μόνος λόγος που θα είχα αντιρρήσεις είναι ότι θα έχανες την ταινία. Είναι σχεδόν αδύνατον να κοιτάζεις μπροστά με τον δαίμονα...δίπλα σου. Τσεκαρισμένο...:redface:



Πες τα βρε Τουλίπα μου γιατί η δική μου γνώμη είναι αμελητέα εδώ μέσα...:cry_x:
Αυτή την ταινία που είπες λέω να την δω σήμερα κιόλας!!:)

Χαχαχα.. Α ρε Δαίμονα τι κάνεις!!!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Πριν από λίγα λεπτά τελείωσε η ταινία που παρακολούθησα σήμερα.
Ήταν το A Beautiful Mind που πριν από λίγες μέρες είχε προτείνει η Δέσποινα!!!

Μπορώ να πω ότι μου άρεσε πάρα πολύ, αφού οτιδήποτε έχει σχέση με τον ανθρώπινο νου, με ενθουσιάζει. Μετά από ένα σημείο - αφού μάθαμε ότι ο τύπος έχει σχιζοφρένεια- μου θύμησε αρκετά το Proof!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.


Είδα χθες το se7en με τους Μπραντ Πιτ και Μόργκαν Φρήμαν και δεν περίμενα να είναι τόσο καλό μιας και η περιγραφή του ήταν "thriller". Αστυνομική περιπέτεια με έναν απρόβλεπτο δολοφόνο που σκοτώνει σύμφωνα με τα επτά θανάσιμα αμαρτήματα, ακολουθώντας κατά γράμμα βιβλία που γράφτηκαν για αυτές τις αμαρτίες όπως του Dante Alighieri. Θα μπορούσε να είναι μια ακόμα προβλέψιμη ταινία με έντονα τα στοιχεία της "θείας δίκης" και της κάθαρσης αλλά προχώρησαν περισσότερο στο σενάριο, φέρνοντας τον θεατή στην θέση του κριτή, καθώς ο χαρακτήρας του δολοφόνου (Κέβιν Σπέησυ) προβλημάτιζε αρκετά : παράφρων αλλά και ευφυέστατος, αιτιολογούσε κάθε κίνησή του, κινούσε τα νήματα μέχρι και την τελευταία σκηνή με απρόβλεπτο τρόπο. Εντυπωσιακό για την εποχή του (1995), δεν κάνει "κοιλιά" η ταινία σε κανένα σημείο και οι ερμηνείες είναι εντυπωσιακές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
....και με την φοβερη ατάκα στο τέλος του μόργκαν : (νομίζω κάπως έτσι πήγαινε)
<<ο χέμινγουέι έλεγε ότι η ζωή είναι ωραία και αξίζει να αγωνιζόμαστε για αυτήν . συμφωνώ με το δεύτερο>>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Είδα το Mar Adentro (ή αλλιώς The Sea Inside.) Πολύ όμορφη ταινία... Και το trailer https://www.youtube.com/watch?v=dVRnG1MddAM
Οφείλω να ομολογήσω ότι όσες ταινίες έχω δει με τον Javier bardem έχω εντυπωσιαστεί από το πόσο καλός ηθοποιός είναι. Προσωπική μου άποψη πάντα.

Είδα επίσης και το Veronica Desides To Die...Που μου το είχε η προτείνει η Ζωή. Και είναι μεταφορά του βιβλίου του Paulo Coelho.
Ήταν μια καλή ταινία, με πολύ καλό μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Χτες κάθισα να δω το "The Motorcycle Diaries" που έχει να κάνει με το ταξίδι του Ερνέστο Τσε Γκεβάρα και του φίλου του στην Λατινική Αμερική. Ουσιαστικά δείχνει το ταξίδι που κυριολεκτικά ενέμπνευσε τον ίδιο ώστε να αλλάξει τον τρόπο σκέψης του...

Μου άρεσε πάρα πολύ... 8/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Terminator 3. Χτες, στο mega. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kate-Bender

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Battle in Seattle..ιδιως οι επαναστατες θα την λατρεψουν...φοβερη...10/10 Τα γεγονοτα μαλιστα συνεβησαν,απλα οι χαρατηρες ειναι αλλοι...Συγκινιτικη,εγω ανατριχιασα κιολας .:/:
οριστε ενα trailer https://www.youtube.com/watch?v=JbPufXnFOh8 αλλα αυτο δεν λεει τιποτα μπροστα σε ολη την ταινια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

t@nia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 236 μηνύματα.


Είδα χθες το se7en με τους Μπραντ Πιτ και Μόργκαν Φρήμαν και δεν περίμενα να είναι τόσο καλό μιας και η περιγραφή του ήταν "thriller". Αστυνομική περιπέτεια με έναν απρόβλεπτο δολοφόνο που σκοτώνει σύμφωνα με τα επτά θανάσιμα αμαρτήματα, ακολουθώντας κατά γράμμα βιβλία που γράφτηκαν για αυτές τις αμαρτίες όπως του Dante Alighieri. Θα μπορούσε να είναι μια ακόμα προβλέψιμη ταινία με έντονα τα στοιχεία της "θείας δίκης" και της κάθαρσης αλλά προχώρησαν περισσότερο στο σενάριο, φέρνοντας τον θεατή στην θέση του κριτή, καθώς ο χαρακτήρας του δολοφόνου (Κέβιν Σπέησυ) προβλημάτιζε αρκετά : παράφρων αλλά και ευφυέστατος, αιτιολογούσε κάθε κίνησή του, κινούσε τα νήματα μέχρι και την τελευταία σκηνή με απρόβλεπτο τρόπο. Εντυπωσιακό για την εποχή του (1995), δεν κάνει "κοιλιά" η ταινία σε κανένα σημείο και οι ερμηνείες είναι εντυπωσιακές.
σαν κριτικη κινηματογραφου ειναι ... αλλα θα συμφωνησω κι εγω με αυτην την αποψη!

χθες ειδα σε dvd Το Σπιτι Των Πνευματων με την Μεριλ Στριπ, Γκλεν Γκοουζ, Τζερεμι Αιρονς, Αντονιο Μπαντερας, Γουινονα Ραιντερ. καταπληκτικη ταινια , ειναι η αγαπημενη μου , οσοι δεν την εχετε δει να την δειτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Azimuthios

Νεοφερμένος

Ο Azimuthios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
<<Μαχαιρι στο νερο>> του Πολανσκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Gangs of New York χθες το βραδυ =P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Το Vicky Christina Barcelona. Μέτριο μου φάνηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Equilibrium
Θύμιζε matrix αλλά ήταν πολύ αξιόλογο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kateklysmos

Νεοφερμένος

Η kateklysmos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
"Salt" με την Angelina Jolie...
μετριο με πολυ γρηγορες εναλλαγες που σε μπερδευαν και εκαναν την υποθεση δυσνοητη και ρυχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lacky

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
To karate kid!!
Μούφα!!!! ιδιο με το ένα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drteddy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο drteddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Την καινούρια έκδοση του Robin Hood του Ριντλει Σκοτ με τον Ράσελ Κρόου και τη γλυκύτατη Κέι Μπλάνσετ.
Αν σας αρέσουν οι ταινίες εποχής (σαν εμένα) με κάστρα, άλογα, μάχες κτλ. κτλ. τότε σίγουρα θα σας αρέσει.
Εκτός αυτού η σκηνοθετική σφραγίδα είναι εγγύηση για μια μεγάλη παραγωγή, χωρίς απαραίτητα να είναι η κορυφαία στιγμή του σερ Ρίντλεϊ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
To Sweeney Todd (The demon barber of Fleet Street). Πολύ ενδιαφέρον και εξαιρετική ερμηνεία από τον Johnny Depp. Ίσως να μη το προτιμούσα musical αλλά κι αυτό είχε τη γοητεία του. Εξαιρετική ταινία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Το predators.

Όχι -όπως ήταν αναμενόμενο- ανάλογο της πρώτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top