Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

Agaphbou

Well-known member

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 881 μηνύματα.
Είδα χθες το μπλε της τριλογίας του Kieslowski και σήμερα το λευκό.

Μέχρι στιγμής μου άρεσε περισσότερο το λευκό. Ήταν απίστευτο βασικά! Συγκινητικό και βαθύ. Το μπλε ίσως να είναι για μεγαλύτερες ηλικίες, οκ μου άρεσε αλλά δεν αισθάνθηκα ότι με συνεπήρε κιόλας.

Μου μένει μόνο το κόκκινο τώρα! Για να δούμε...

Λένω

Well-known member

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,569 μηνύματα.
Είδα χθες το μπλε της τριλογίας του Kieslowski και σήμερα το λευκό.

Μέχρι στιγμής μου άρεσε περισσότερο το λευκό. Ήταν απίστευτο βασικά! Συγκινητικό και βαθύ. Το μπλε ίσως να είναι για μεγαλύτερες ηλικίες, οκ μου άρεσε αλλά δεν αισθάνθηκα ότι με συνεπήρε κιόλας.

Μου μένει μόνο το κόκκινο τώρα! Για να δούμε...

Ωωω, η τριλογία των χρωμάτων της γαλλικής σημαίας!!!
Πάνε χρόνια που τις έχω δει!
Η μπλε μου άρεσε περισσότερο!

Agaphbou

Well-known member

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 881 μηνύματα.
Ωωω, η τριλογία των χρωμάτων της γαλλικής σημαίας!!!
Πάνε χρόνια που τις έχω δει!
Η μπλε μου άρεσε περισσότερο!
Μόλις τελείωσα και την κόκκινη, δυστυχώς δεν τρελάθηκα.

Επομένως έχουμε:

1. Λευκό
2. Μπλε
3. Κόκκινο

(Και η μπλε πολύ ωραία αλλά θεωρώ αν δεν έχεις σύζυγο και παιδί δεν μπορείς να τη νιώσεις τόσο βαθιά, να ταυτιστείς δηλαδή. Κατά τ' άλλα εξαιρετική απόδοση των συναισθημάτων.)

chester20080

Active member

Ο chester20080 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 438 μηνύματα.
Wind River και Gone Baby Gone. Αρκετή δράση στο είδος τους και περνάνε ευαίσθητα κοινωνικά μηνύματα για κακοποίηση γυναικών και παιδιών.

Agaphbou

Well-known member

Wind River και Gone Baby Gone. Αρκετή δράση στο είδος τους και περνάνε ευαίσθητα κοινωνικά μηνύματα για κακοποίηση γυναικών και παιδιών.
Το πρώτο έχω δει, καλούλι. Δε μου έμειναν και πολλά όμως, το έχω ξεχάσει σε αρκετό βαθμό, αλλά θυμάμαι ότι βλεπόταν εύκολα γενικά.

efiger

New member

Η efiger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Το Τζόκερ.Προσωπικά μου άρεσε αρκετά αν και ήταν εν μερει μια κινηματογραφική προσπάθεια να "δικαιολογηθεί" ο χαρακτήρας του Τζόκερ και τί τον έτρεψε να γίνει αυτό που έγινε. Σε βάζει σε σκέψεις γενικότερα όσον αφορά το σύνολο της κοινωνίας κτλ. Βλέπεις κάτι πιο ανθρώπινο πάνω του και είναι καλό αν και σαφώς δεν δικαιολογεί τις πράξεις που έκανε έπειτα. Ήταν ενδιαφέρουσα οπτική και ο Φοίνιξ υπέροχος. Φαινόταν πραγματικα σαν τρελός.

Agaphbou

Well-known member

Σήμερα είδα το Marriage Story στο νετφλιξ. Πολύ ωραία ταινία, συναισθηματική και άκρως αληθινή. Το μόνο κακό ήταν ότι είχα δει πρόσφατα το Kramer vs Kramer, οπότε έκανα τη σύγκριση στο μυαλό μου γιατί έμοιαζαν σε κάποια σημεία.

chester20080

Active member

Ο chester20080 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 438 μηνύματα.
Εεεε ειναι λιγο καπως αυτην η ταινια με επηρεασε αρκετα γιατι ειναι ακριβως αυτο που συμβαινει αυτες τις εβδομαδες με τον κοροναϊο.. :/

Contagion (2011)

Διομήδης Κουκουβάγιας

Active member

Ο Διομήδης Κουκουβάγιας αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Χθες είδα (επιτέλους) το 9ο επεισόδιο του πολέμου των άστρων....The Rise of Skywalker (2019) και φυσικά όχι στο netflix. Θα την ανεβάσει το 2025 όμως, είναι σίγουρο :hehe:
Αμφιλεγόμενα τα σχόλια των "ειδικών", εμένα πάντως μου άρεσε ο τρόπος που ο J.J.Abrams κρατάει ζωντανούς τους συνδέσμους με τις παλαιότερες ταινίες, είναι μια έντονα φορτισμένη ιστορία, που σε πάει πίσω και απαιτεί να γνωρίζεις το προηγούμενο υλικό, αλλιώς δεν θα καταλάβεις τίποτα :no:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια