Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Το Άρωμα! ΠΟλύυυ ατμοσφαιρικό!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Είναι στη λίστα μου με τα must see το άρωμα. Ελπίζω μόνο να μην με απογοητεύσει γιατί έχω διαβάσει και το βιβλίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Το Άρωμα! ΠΟλύυυ ατμοσφαιρικό!!!
Βασίζεται στο ομότιτλο βιβλίο; :worry:

//Απάντησε η Isi :)
Το έχω διαβάσει και τώρα θέλω να δω και την ταινία :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Demelene το clerks πριν απο ποσα...καμια 10αρια χρονια ειχε βγει;;;
Πολυ καλη κωμωδια παντως!!!!
το 1994 αλλά εγώ αναφέρθηκα ότι βγήκε και δεύτερο. Προσωπικά το ένα το θεωρώ από τα χειρότερα του Kevin Smith.

Και καθώς το έψαχνα λίγο κοίτα και μια φήμη https://www.imdb.com/title/tt0873886/
Αυτό είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
"ο πολεμος των κοσμων " με τον τομ κρουζ......
μου αρεσε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Saw ΙΙΙ
Το περίμενα πιο αγωνιώδες και με βάση τα όσα είχα ακουσει(κάτι για λιποθυμίες στο σινεμά κλπ) πιο "ανατριχιαστικό".Γενικά ήταν ικανοποιητικό αλλά πολύ κατώτερο απο τα δύο προηγούμενα.

Borrat:mpliaks::no:
Μην το δείτε,μην το δείτε,μην το δείτε.Θα το βάλω και στο αντίστοιχο θέμα για να είμαι σίγουρη πως δεν θα κάνετε το λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
χθες ειδα τον τζέιμς.. νταξ' καλός ήταν αλλα πολύ αιμα ρε παιδι μου..δεν τον ειχα συνηθίσει ετσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εϊδα το Memoirs of a Geisha.

Δέκα με τόνο!! Πολύ καλοφτιαγμένη ταινία, αν και λίγο μεγάλη. Υπέροχη φωτογραφία, πολύ καλές ερμηνείες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Evouli ποιον Τζέημς;

Εγώ είδα χθες το Vertigo, Hitchcock!!!
Αν και πολλοί γελούσαν με την 50'ς αισθητική και σκηνοθεσία, εγώ μαγεύτικα...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εϊδα το Memoirs of a Geisha.

Δέκα με τόνο!! Πολύ καλοφτιαγμένη ταινία, αν και λίγο μεγάλη. Υπέροχη φωτογραφία, πολύ καλές ερμηνείες.

+1. Καταπληκτικο!
Εγινα και λιγο γελιο με τοσο κλαμα που εριξα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ειδα τα παιδια των ανθρωπων. 2-3 σκηνες ηταν υπερκαταπληκτικες, αλλα γενικα δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιασε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
χθες ειδα τον τζέιμς.. νταξ' καλός ήταν αλλα πολύ αιμα ρε παιδι μου..δεν τον ειχα συνηθίσει ετσι...
Δεν ήταν πολύ παππούς σε φάτσα? Νομίζω είναι ο δεύτερος πιο ξενέρωτος bond μετά από εκείνο που παντρεύεται που μα τι φλώρος δλδ.
Γιαυτό αν και bond fan δεν πάω και θα το δω σπίτι.

Εϊδα το Memoirs of a Geisha.

Δέκα με τόνο!! Πολύ καλοφτιαγμένη ταινία, αν και λίγο μεγάλη. Υπέροχη φωτογραφία, πολύ καλές ερμηνείες.
καταπληκτικό πραγματικά και φίλοι που ασχολούνται ή κάπως έτσι με το θέμα μου έχουν πει ότι ιστορικά είναι ιδιαίτερα ακριβές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Δεν ήταν πολύ παππούς σε φάτσα?

:beating: παππους αυτος???????????????????

https://uk.imdb.com/gallery/ss/0381061/PK0400.jpg.html

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.

ε οχι δεν εισαι αντικειμενικη... επρεπε να διαλεξεις την αλλη που ηταν στο καροτσακι του πονου... :bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh:

παππού δεν θα τον ελεγα, οχι... απλα δεν φερνει στους αλλους μποντ, ισως γι'αυτο να σου φαινεται ετσι demelene...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.

An Inconvenient Truth

A documentary on Al Gore's campaign to make the issue of global warming a recognized problem worldwide


Έχει όλη την παρουσίαση του Gore σχετικά με το θέμα, που πραγματικά είναι απίστευτη τεχνικά αλλά και γνωσικά. Δυστυχώς την σπάει με κάτι αποσπάσματα που λέει κάποια πράγματα ο Al αλλά αν επικεντρωθείς στην παρουσίαση είναι MUST. Δείτε το και τρομάξτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
ε οχι δεν εισαι αντικειμενικη... επρεπε να διαλεξεις την αλλη που ηταν στο καροτσακι του πονου... :bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :bleh:

παππού δεν θα τον ελεγα, οχι... απλα δεν φερνει στους αλλους μποντ, ισως γι'αυτο να σου φαινεται ετσι demelene...

:P:P Που ειναι στο καροτσακι του πονου καλε??

Δεν ξερω αν θυμαστε τη σκηνη που ηταν γυμνος δεμενος στην καρεκλα! Θεος!!:redface:
(δεν βρισκω φωτο γμτ:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
:P:P Που ειναι στο καροτσακι του πονου καλε??

Δεν ξερω αν θυμαστε τη σκηνη που ηταν γυμνος δεμενος στην καρεκλα! Θεος!!:redface:
(δεν βρισκω φωτο γμτ:P)

οχι εγω εννοω αυτην μετα απο τις βουρδουλιες που εφαγε, που καθεται σε μια καρεκλα ανατομικη με μαξιλαρακι στον απαυτό του (για να μην πονανε τα μπιιιιιιιπ μαλλον)... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.

World Trade Center
Απίστευτα βαρετή ταινία. Εγώ περίμενα να δείξει περισσότερο την μάχη των σωστικών και τον πανικό πριν την κατάρευση αλλά και στην κατάρευση. Ανταυτού αναλώθηκε σε ιστορίες και αναμνήσεις δύο αστυνομικών που επέζησαν (απίστευτα τυχεροί) κάτω από τα συντρίμια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Την Πέμπτη είδα το Departed
Φλύαρο και αρκετά κουραστικό. Το τέλος ανούσιο. Βγαίνεις από την αίθουσα και...τιποτα. Κενό. Τέλειες ερμηνείες από όλο το cast! Δείτε το γιατί μάλλον είμαστει οι μόνοι παγκοσμίως που δε τους άρεσε. (Εμένα και του φίλου μου, δηλαδή...).

Χθές είδα το The Wind that Shakes the Barley
Πολύ σκληρό με έντονο προβληματισμό και καλό ρυθμό, χωρίς φανφάρες στη σκηνοθεσία. Είπε αυτά που ήθελε να πει και μέχρι εκεί.

Και σήμερα είδα το Scoop
Μέτριο σενάριο (ειδικά σε σχέση με το Match Point) αλλά εντάξει, περνάει όμορφα η ώρα και ο Woody ζωγραφίζει. :)
Μέτριο μεν αλλά δεν έχει καμία σημασία γιατί....

...ερωτεύτηκα! :inlove::inlove::inlove:
(θα μου πεις, πρώτη φορά τον βλέπεις; Όχι, αλλά εγώ σήμερα τον ερωτεύτηκα! Τι να κάνουμε τώρα!)



(άντε, πότε θα βγει το 300.... :( )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top