Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Big Fish
Tου Τim Burton...
Μια απο τις καλυτερες ταινιες που εχω δει ποτε στην ζωη μου.Απιστευτη φωτογραφια,τρομερη ιστορια,απιστευτα ατμοσφαιρικη,εξυπνη πλοκη,προσεγμενη σκηνοθεσια,πολυ καλες ερμηνιες κτλ κτλ.
Μεγαλο μου λαθος που τοσο καιρο δεν την ειχα δει...
Σε αυτο το εργο ο Τ.Burton με εναν μοναδικο τροπο (οπως ξετυλιγεται η ιστορια) καταφερνει και μας δειχνει μεσα απο τις ιστοριες που λεει ο "ψευτης" συμφωνα με τον γιο του πατερας, να μας δειεξει οτι η φαντασια πολλες φορες δεν ειναι και τοσο διαφορετικη απο την πραγματικοτητα.
Δεν ξερω κατα ποσο ειναι μια ταινια για ολους.
Οπως και να εχει για εμενα εχει μπει ηδη στο τοπ 5 των ταινιων που εχω δει και μαλιστα αβιαστα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Big Fish
Tου Τim Burton...

Δεν ξερω κατα ποσο ειναι μια ταινια για ολους.

Τέλεια ταινία!:P

Αλλά νομίζω ότι είναι ταινία για όλους, χωρίς να εννοώ ότι όλοι θα πιάσουν τα νοήματά της σε τεράστιο βαθμό, αλλά σίγουρα θα ευχαριστηθούν και θα περάσουν καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Είδα μια ταινία σήμερα, πολύ ωραία όμως! Την λένε "Pan's Labyrinth" (αγγλική μετάφραση) και είναι ισπανική. Σαν παραμύθι για μεγάλους. Από την μία βλέπουμε σκληρές καταστάσεις με στρατιωτικούς την εποχή του Φράνκο, από την άλλη ένα κορίτσι που μεταφέρεται σε μια περίεργη "χώρα των θαυμάτων".
Δεν ξέρω αν έχει έρθει ή θα έρθει Ελλάδα, αλλά σας συστήνω να το βρείτε.:P

www.panslabyrinth.com το link.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Eγώ πάντως, αυτή τη στιγμή, για να μην μου αποσπά την προσοχή...,
αλλά απλώς για να ακούω κάτι..., βλέπω στο dvd, τον "Ζίκο"
και έχω πεθάνει στο γέλιο... :D:D:D

Πιο συγκεκριμένα μάλλον, ακούω την ταινία..., όχι βλέπω... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
"Ζίκοοοοοοοο!" :thumbup:

The Nightmare Before Christmas
Δεν την είχα δει, ομολογώ... :redface:
Ξετρελάθηκα! Καλά το περίμενα να ξετρελαθώ, Burton είναι αυτός, και έχω δει και το Corpse Bride, αλλά πέρα απ' αυτό, μου άρεσε πολύ η μουσική και τα τραγούδια! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

scar.lett

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η scar.lett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
ο πληροφοριοδότης............φοβερή ταινία

αν και στην αρχή στράβωσα που με σύρανε να τη δω "πολύ κλέφτες και αστυνόμοι" μου έκανε, με αποζημίωσε πραγματικά. τη συστήνω!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
To Ρεμπέτικο του Κώστα Φέρρη...
Ταινία του 1983, αλλά πολύυυ καλή... Συγκινητική, με πολλήηη ιστορία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Είδα και εγώ το The Devil Wears Prada.
Το σχόλιο μου! Φόβος και παράνοια στον κόσμο της μόδας.Και όλα τα παρελκόμενα της βιομηχανίας και του κόσμου που στοχεύει.

Πάντως η ατάκα του τύπου για τις τσάντες ήταν η καλύτερη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Για πες, γιατί δε θυμάμαι... :(
(αν τη θυμάσαι περίπου, ίσως τη βρούμε στο IMDB :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν τη βρήκα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Είδα απόψε το Equilibruim
Action-Sci-Fi αρκετά καλή με πολύ ενδιαφέρον concept. O Christian Bale πάρα πολύ καλός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Είδα το Saw 3 πριν λίγο.
Μου άρεσε πολύ, ανατρεπτικό φυσικά, πολύ μα πολύ φαντασία στα βασανιστήρια. Αγαπημένη σκηνή
η low-budget εγχείρηση εγκεφάλου στον Jigsaw με το ηλεκτρικό τρυπάνι :D
Και το φινάλε φοβερό, φυσικά.
Γενικά δεν είχε όση βία περίμενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Είδα τις Λησταρχίνες :P
ανώδυνο dvd που το βλέπεις μια χαρά αν δεν έχεις κάτι άλλο καλύτερο να κάνεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
χθες είδα το brokeback mountain....

:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Χθες είδα το deja vu.Πολύ ψέμα...:|
Δε θα το πρότεινα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
στο cinema ηταν το scoop(παλιο μεν,καλο δε;))
στη τβ δε θυμαμαι:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
See No Evil
Για το ειδος της -Ταινια Τρομου δηλαδη- το see no evil κατα την γνωμη μου ειναι παρα πολυ καλο.
Μην περιμενετε απιστευτες ερμηνειες και βαθυστοχαστα νοηματα κτλ κτλ κτλ...για ταινια τρομου μιλαμε.:D
Και για το ειδος της εχει ολα τα απαραιτητα στοιχεια ωστε να πεις "πολυ καλη φαση".
Ειναι ατμοσφαιρικο,γινεται ενας ψιλοχαμος,εχει μπολικα θυματα και πολυ καλα..."εφε"!;)
(εχει στοιχεια splatter,gore,slasher,brutal scenes...τι αλλο θελουμε δηλαδη;;;:clapup: )
Να προσθεσω οτι τον ρολο του...θα δειτε...τον παιζει ο θηριωδεις αθλητης του WWF KANE.
Κι ελεγα οταν εβλεπα την ταινια..."Ρε π@@# μου...καπου το εχω ξαναδει αυτο το ντερεκι!...":p
Με λιγα λογια εαν ειστε φαν ταινιων τρομου, το see no evil ειναι κατα την γνωμη μου μια πολυ καλη DVD-προταση...Αξιζει να του ριξετε μερικες...."ματιες"!!!:shifty: ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
για πες με λιγα(λιγα εε!!)λογακια το story
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
για πες με λιγα(λιγα εε!!)λογακια το story

Μονο το πολυ βασικο story line θα σου γραψω:;)
8 νεαρα παιδια (4 αντρες και 4 κοπελες) οι οποιες εχουν καταδικαστει για "ψιλο"αδικηματα καλουνται να περασουν ενα Σαβ/κο σε ενα ερειπωμενο ξενοδοχειο (Blackwell Hotel) με σκοπο να το καθαρισουν...(σαν μερος της ποινης τους)
Εκει ομως...τα πραγματα δεεεεεεν ειναι τοσο βαρετα και τοσο αθωα ωστε ενα ξασκονοπανο και μια σκουπα θα μπορουσε να τους βοηθησει....(για την αληθεια δεν υπαρχουν και πολλα που θα μπορουσαν να τους βοηθησουν...)
Αξιζει οπως ειπα για DVD και το παραδεχομαι γιατι για το budget του και για το γεγονος οτι εχει "αγνωστους ηθοποιους" οι σκηνες ειναι πολυ ωμες και πολυ προσεγμενες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χθες είδαμε την Πολίτικη Κουζίνα... Μπα, σε καλό μας, συγκινήθηκα!!
Και του άρεσε... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top