Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Είδα χθες το "Βαβέλ" με Brad Pitt, Cate Blanchet, Gael Garcia Bernal και πολλούς άλλους, όχι τόσο γνωστούς ηθοποιούς. Πολύ ωραία ταινία. Βλέπουμε πως επιδράνε μερικές άτυχες (πολύ άτυχες!) καταστάσεις σε διάφορα άτομα, πώς επηρεάζουν τις πράξεις τους και τον ψυχισμό τους.

Και οι ιστορίες που παρακολουθούμε είναι γοητευτικές με τον τρόπο τους, και το πολυπολιτισμικό στοιχείο ενδιαφέρον (οι ιστορίες ξετυλίγονται σε ΗΠΑ, Μεξικό, Μαρόκο και Ιαπωνία). Και οι ερμηνείες πολύ καλές, από τα παιδάκια που παίζουν, μέχρι τον Brad που κάνει τον κουρασμένο μεσήλικα και τον κούκλο τον Gael που κάνει τον τελείως άξεστο. Σας την προτείνω!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
:inlove:Gael Garcia Bernal:inlove:
Συμπαθητικη η Βαβελ, αλλα μου φανηκε λιγο τραβηγμενη απ'τα μαλλια! Δες τα 21 γραμμαρια αν δεν τα χεις δει ηδη, στο ιδιο στυλ, μ'αρεσε πολυ περισσοτερο!

Ειδα το πιο παραξενο κι απο παραξενο και μου φανηκε σαχλο (και κουραστικο..).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
:inlove:Gael Garcia Bernal:inlove:
Συμπαθητικη η Βαβελ, αλλα μου φανηκε λιγο τραβηγμενη απ'τα μαλλια! Δες τα 21 γραμμαρια αν δεν τα χεις δει ηδη, στο ιδιο στυλ, μ'αρεσε πολυ περισσοτερο!

Είναι κόλαση ο άτιμος! Το "Amores peros" (αν το γράφω καλά) το έχεις δει; Τα "21 γραμμάρια" δεν μου άρεσαν τόσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Είναι κόλαση ο άτιμος! Το "Amores peros" (αν το γράφω καλά) το έχεις δει;

τι καταθληπτική ταινία! την είχα δει με το ξοτικούλι ένα φεγγάρι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
aα προχτές είδα και το murder by death ...προσκληση σε γεύμα από έναν υποψήφιο δολοφόνο με τον σελερσ
πολύ καλή ταινια
+

Χτες είδα το Cinderella Man(Russell Crowe. Renee Zellweger, Paul Giamatti).​
Πολύ καλά και τα δύο.

Είναι κόλαση ο άτιμος! Το "Amores peros" (αν το γράφω καλά) το έχεις δει; Τα "21 γραμμάρια" δεν μου άρεσαν τόσο.
Δεν έχω δει Βαβέλ. Amores peros + 21grams ότι να είναι αλλά το 21grams ήταν σαφέστατα ανώτερο.Ίσως γιατί ήταν και λίγο περισσότερο hollywood.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Sleepy Hollow με τον Johnny Depp (:inlove: ) [Ο Μύθος Του Ακέφαλου Καβαλάρη]

To είχα ξαναδει και παλιά αλλά μ αρεσε πολυ κ το ξαναπηρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Είδα για 2η φορά το "Match Point" του Woody Allen. Αν και στο τέλος το τραβάει από τα μαλλιά, είναι μια ταινία που σε κάνει να προβληματιστείς για την έννοια της τύχης, αλλά και το πόσο επηρεάζουν τις πράξεις μας οι φιλοδοξίες μας!

Εκτός από αυτό η ταινία βλέπεται πολύ ευχάριστα, η ατμόσφαιρα είναι θαυμάσια, οι ερμηνείες πολύ καλές και το πρωταγωνιστικό ζευγάρι Scarlett Johansson και Jonathan Rhys Meyers πανέμορφοι κι οι 2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girlio_4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girlio_4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Είδα για 2η φορά το "Match Point" του Woody Allen. Αν και στο τέλος το τραβάει από τα μαλλιά, είναι μια ταινία που σε κάνει να προβληματιστείς για την έννοια της τύχης, αλλά και το πόσο επηρεάζουν τις πράξεις μας οι φιλοδοξίες μας!

Εκτός από αυτό η ταινία βλέπεται πολύ ευχάριστα, η ατμόσφαιρα είναι θαυμάσια, οι ερμηνείες πολύ καλές και το πρωταγωνιστικό ζευγάρι Scarlett Johansson και Jonathan Rhys Meyers πανέμορφοι κι οι 2.


πράγματι ! Και εγώ την είδα 2 φορές, είναι καλή γιατί πάνω που πάς να πεις οτι είναι μια κλασσική ταινιούλα πέρνει τρελή ανατροπή και γενικά σε άφηνει λίγο άφωνο στο τέλος !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girlio_4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girlio_4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Αν βλεπετε κινούμενα είναι καλό και το munster house . . .
είναι παιδικό που το βλεπεις ευχάριστα γιατι έχει καλά γραφικά
και έχεις και μια Χ αγωνία για το τι θα γίνει τελικά!
Υ.Γ. Αν το δει κάποιος μην αναρωτηθεί τι απέγιναν οι αστυνομικοί!!!Χιχιχιχι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Balzac et la petite tailleuse

Πολύ όμορφη ταινία, μαγευτικές εικόνες... και ο Μάο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Εγώ είδα το Ημερολόγιο (https://imdb.com/title/tt0332280/)
Είναι για πολύ κλάμμα η ταινία :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Just Friends

Ε, καλούτσικη.. Δεν θα την ξαναβλεπα 2η φορά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
το happy feet :redface:
πειράζει που συγκινήθηκα ρε? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Μόλις γύρισα από

Blood Diamond
΅Εξαιρετικό έργο με πολύ καλές ερμηνείες. Αλλά προσοχή ειδικά για τις κοπέλες είναι αρκετά ως πολύ σκληρό σε ορισμένες σκηνές. Στο σύνολο του όμως είναι σκληρό έργο.

Το προτίνω ανεπιφύλακτα πάντως. Πολύ σοβαρό έργο με τις απαιτούμενες ομολογουμένως πολύ αληθοφανείς σκηνές μάχης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Wicker Park
Πολύ ωραία ταινία, είχε ωραίο love story, ανατροπές, και φυσικά όμορφο τέλος...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Είδα ξανά το Safe Sex και το Λούφα και Παραλλαγή: Σειρήνες στο Αιγαίο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
το happy feet :redface:
πειράζει που συγκινήθηκα ρε? :redface:
Κι εγώ :redface: (η κόρη μου, μου έλεγε "Μη κλαίς μαμά, θα με κάνεις ρεζίλι... :redface: )

Μόλις γύρισα από

Blood Diamond
΅Εξαιρετικό έργο με πολύ καλές ερμηνείες. Αλλά προσοχή ειδικά για τις κοπέλες είναι αρκετά ως πολύ σκληρό σε ορισμένες σκηνές. Στο σύνολο του όμως είναι σκληρό έργο.

Το προτίνω ανεπιφύλακτα πάντως. Πολύ σοβαρό έργο με τις απαιτούμενες ομολογουμένως πολύ αληθοφανείς σκηνές μάχης.

Προσυπογράφω. Μια από τις καλύτερες ταινίες της σεζόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Προσυπογράφω. Μια από τις καλύτερες ταινίες της σεζόν.
Ευχάριστη έκλπηξη αλλά εγώ είμαι σε αναμένα κάρβουνα για 300,Shrek3,Spiderman 3 και Transformers.

Επίσης καλό φαίνεται και ένα κινέζικο από τον δημιουργώ του Ηρωα και Ιπτάμενα στιλέτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top