Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Και εγω ενιωσα το Babel να με εξουθενωνει, αλλα οχι οτι με κουρασε, απλα ηταν πολυ εντονο συναισθηματικα! Κυριολεκτικα, εκλαιγα με λυγμους στο σινεμα. Αλλα μου αρεσε ΠΑΡΑ πολυ. Πολυ δυνατο εργο.

Ακριβως αυτο ioio μου.Περαν απο την διαρκεια του,(παραδοξως δεν σε κουραζει και κυλα αρκετα ομαλα) αυτο ακριβως εννοουσα οτι σε "τραβαει πολυ στην ταινια".
Συναισθηματικα σε φορτιζει παρα παρα πολυ.
Καλα που το εγραψες.;)
Ειχα στο μυαλο μου να το γραψω αναλυτικοτερα πιο πανω και το ξεχασα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Είδα το "Music and lyrics". ΠΟΛΥ γέλιο!:P Περνάς πολύ ευχάριστα. Ο Hugh Grant αλά George Michael όλα τα λεφτά. Βασικά η ταινία αναβιώνει πολλά στοιχεία των 80s (που κρυφά όλοι αγαπάμε:hehe: ) και είναι ιδανική για μια ανάλαφρη έξοδο.:upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cristina

Νεοφερμένος

Η Cristina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Η τελευταία που είδα ήταν το Prestige και την προηγούμενη μέρα είδα το Illusionist.
Άθελά μας τις συγκρίνουμε γιατί μοιάζουν στην θεματολογία, αν και στην πραγματικότητα προσεγγίζουν διαφορετικά το θέμα.
Καλές ταινίες και οι 2.
Ο Norton στο Illusionist είναι εξαιρετικός.
Οι δε Jackman/Bale στο Prestige, πολύ καλοί και οι δυό τους αν και αυτό που μου τράβηξε πιο πολύ την προσοχή ήταν η πλοκή παρά οι ερμηνείες.
Απίστευτη ταινία που τη σκέφτεσαι για ώρες μετά, μην πω και μέρες, προσπαθόντας να δώσεις εξηγήσεις.
Θέλει προσοχή κατά την παρακολούθησή της, σε αντίθεση με το Illusionist που απλώς περνάς την ώρα σου βλέποντας κάτι όμορφο.
Μέχρι και την τελευταία στιγμή τα ερωτηματικά αιωρούνται και νομίζω πως ξεκάθαρη απάντηση θα πάρεις, αν πάρεις, συζητώντας την.
Άψογη ταινία με μια υπέροχη έκπληξη, τον David Bowie στον ρόλο του Nikola Tesla, που του πήγε γάντι ο ρόλος ή ο Bowie πήγε γάντι στον ρόλο, σχεδόν αγνώριστο.

The Illusionist: 7/10
Prestige: 9/10

Θα προσπαθήσω να δω σύντομα και το Pan's Labyrinth. Υποψιάζομαι πως είναι πολύ καλή ταινία. Την έχει δει κανείς; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
"Η Εκδίκηση της ξανθιάς" (πήγαινα γυρεύοντας κι εγώ :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Άψογη ταινία με μια υπέροχη έκπληξη, τον David Bowie στον ρόλο του Nikola Tesla, που του πήγε γάντι ο ρόλος ή ο Bowie πήγε γάντι στον ρόλο, σχεδόν αγνώριστο.

:confused::confused::confused:
omg

και στη διάρκεια έλεγα "τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει" :P:D

καλή ταινία το prestige, αλλά το τέλος με χάλασε :/

Θα προσπαθήσω να δω σύντομα και το Pan's Labyrinth. Υποψιάζομαι πως είναι πολύ καλή ταινία. Την έχει δει κανείς; :)

είναι άψογη :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Η τελευταία που είδα ήταν το Prestige και την προηγούμενη μέρα είδα το Illusionist.
Άθελά μας τις συγκρίνουμε γιατί μοιάζουν στην θεματολογία, αν και στην πραγματικότητα προσεγγίζουν διαφορετικά το θέμα.
Καλές ταινίες και οι 2.
Ο Norton στο Illusionist είναι εξαιρετικός.
Οι δε Jackman/Bale στο Prestige, πολύ καλοί και οι δυό τους αν και αυτό που μου τράβηξε πιο πολύ την προσοχή ήταν η πλοκή παρά οι ερμηνείες.
Απίστευτη ταινία που τη σκέφτεσαι για ώρες μετά, μην πω και μέρες, προσπαθόντας να δώσεις εξηγήσεις.
Θέλει προσοχή κατά την παρακολούθησή της, σε αντίθεση με το Illusionist που απλώς περνάς την ώρα σου βλέποντας κάτι όμορφο.
Μέχρι και την τελευταία στιγμή τα ερωτηματικά αιωρούνται και νομίζω πως ξεκάθαρη απάντηση θα πάρεις, αν πάρεις, συζητώντας την.
Άψογη ταινία με μια υπέροχη έκπληξη, τον David Bowie στον ρόλο του Nikola Tesla, που του πήγε γάντι ο ρόλος ή ο Bowie πήγε γάντι στον ρόλο, σχεδόν αγνώριστο.

The Illusionist: 7/10
Prestige: 9/10

Θα προσπαθήσω να δω σύντομα και το Pan's Labyrinth. Υποψιάζομαι πως είναι πολύ καλή ταινία. Την έχει δει κανείς; :)

Συμφωνω και για τα δυο.Αν κι εγω στο illusionist βαζω χαλαρα 8.5/10.

Για το Pan's Labyrinth ενα μπορω να σου πω:Εξαιρετικο.
Σεναριο,σκηνοθεσια,make up, σκηνικα, πλοκη κτλ κτλ.:D
Προσωπικα μου αρεσε παρα παρα πολυ, αλλα εχει ενα βασικο κακο αυτη η ταινια και ειναι το τρεηλερ της.
Δεν κανω πλακα.Σε παραπλανει λιγο για το τι προκειται να δεις.
Κατι αντιστοιχο με το "σκοτεινο χωριο".
Μονο που εδω η ταινια ειναι εξαιρετικη και οχι...μετρια.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Εγώ είδα το κινέζικο

man.cheng.jin.dai.huang.jin.jia

ΑΚΑ Curse of the Golden Flower

Από το κακό στο χειρότερο. Τέλειο το Hero αλλά μετά από αυτό η άβυσος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cristina

Νεοφερμένος

Η Cristina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Aaaaah...
Με ψήνετε άσχημα τώρα... Δεν κρατιέμαι! :D
Δεν έχω δει το trailer, οπότε καλύτερα να μην το δω... :P

Α! Και βρε παιδιά... Ο Jackman έμοιαζε στον Σπύρο Παπαδόπουλο ή ήταν η ιδέα μου; :lol:

Θείο Βρέφος, γιατί σε χάλασε το τέλος; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Θείο Βρέφος, γιατί σε χάλασε το τέλος; :)

γιατί ενώ σε όλη τη ταινία ότι έβλεπες ήταν "τρικ". Πραγματικότητα την οποία την παρουσίαζαν έτσι ώστε να σε γελάσουν ότι ήταν μαγεία.

Το τελευταίο κόλπο ήταν τόσο εξωπραγματικό που δε χρειαζόταν ιδιαίτερες γνώσεις για να το παρουσιάσεις αλλιώς. Ο οποιοσδήποτε μπορούσε να το κάνει δόχως να είναι πιστικός.

Αυτή η αλλαγή με χάλασε. Θα μπορούσε να έχει ένα πιο "ανθρώπινο" τέλος και όχι τόσο μεταφυσικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
γιατί ενώ σε όλη τη ταινία .........
........................................
....................
Αυτή η αλλαγή με χάλασε. Θα μπορούσε να έχει ένα πιο "ανθρώπινο" τέλος και όχι τόσο μεταφυσικό.

Αν και θα ελεγαν αεμπαινε κανα
ξες μωρε, για να μην "πιασουμε" κανεναν, μπορω να πω οτι συμφωνω μαζι σου.;)

Εξαιρετικος ο Bowie και εξαιρετικος ηταν και στο εργο Labyrinth του 1986 το οποιο ειναι απο τα καλυτερα "παραμυθια" που εχω δει και σας το συνιστω.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Εξαιρετικος ο Bowie και εξαιρετικος ηταν και στο εργο Labyrinth του 1986 το οποιο ειναι απο τα καλυτερα "παραμυθια" που εχω δει και σας το συνιστω.;)

Το Labyrinth είναι η αγαπημένη μου ταινία από πιτσιρίκι..!!!! :inlove: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Το Labyrinth είναι η αγαπημένη μου ταινία από πιτσιρίκι..!!!! :inlove::clapup:

Σοβαρα;;;;;;;;:inlove::thumbsup::clapup:
Μιλαμε κι εμενα το ιδιο!!!Καθε φορα που την εβλεπa με μαγευε μιλαμε.
Χανομουν στο "παραμυθι" και σκεφτομουν πως θα ηταν να ζουσα κι εγω μια τετοια περιπετεια!:redface:
(Η σαν αυτη των goonies...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Σε παραπλανει λιγο για το τι προκειται να δεις.
Κατι αντιστοιχο με το "σκοτεινο χωριο".
Μονο που εδω η ταινια ειναι εξαιρετικη και οχι...μετρια.;)

Το σκοτεινό χωριό είναι από τις πιο ανούσιες ταινίες που έχω δει... Και για να δεις γκαντεμια,
μου τη χάρισαν στα Ster επειδή έχω κάρτα μέλους.. :mad:

Labyrinth (το παλιό λέω) Rulez! Και το άλλο δεν είναι κακό, άλλα περίμενα και άλλα είδα όμως... Επίσης από παλιά, πολύ καλό και το Willow

Τελευταία ταινία που είδα Leben der Anderen, Das ή Οι ζωές των άλλων.
Πάρα πολύ καλή! Απλή, αλλά επουσιώδης με εξαιρετικές ερμηνείες και ενδιαφέρον στόρυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
...
Τελευταία ταινία που είδα Leben der Anderen, Das ή Οι ζωές των άλλων.
Πάρα πολύ καλή! Απλή, αλλά επουσιώδης με εξαιρετικές ερμηνείες και ενδιαφέρον στόρυ.


Τι εννοείς σύντροφε;;
Μήπως ουσιώδης;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
:redface: yup! λάθος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

δi0m

Νεοφερμένος

Ο diomidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
εγω ειδα την ''μια μελισσα τον αυγουστο''...πολυ καλο στορυ,πρωτο σεναριο του αθεριδη...πολυ καλη πλαισιωση απο ηθοποιους...αφθονο γελιο...και συγκινηση προς το τελος...πολυ καλη...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Σοβαρα;;;;;;;;:inlove::thumbsup::clapup:
Μιλαμε κι εμενα το ιδιο!!!Καθε φορα που την εβλεπa με μαγευε μιλαμε.
Χανομουν στο "παραμυθι" και σκεφτομουν πως θα ηταν να ζουσα κι εγω μια τετοια περιπετεια!:redface:
(Η σαν αυτη των goonies...)

ναιιιιιιιιιιιιι... :clapup:

α,και τα Goonies..! καλά,άλλη τρέλα από'κει..!ιδιαίτερη αδυναμία βέβαια στον Σλοθ!!! :hug:

..σκέψου πόσο τρελαμένη είμαι με το Labyrinth,που ο φίλος μου,μου πήρε δώρο το collector's edition..!!! αν δεν το έχεις στο συνιστώ ανεπιφύλακτα! έχει και ολόκληρο αφιέρωμα για το πώς γυρίστηκε η ταινία..απ'τη μία, απομυθοποιήθηκαν κάποια πράγματα στο μυαλό μου,αλλά απ'την άλλη,βλέποντας πώς γυρίστηκαν όλα αυτά,και δεδομένου του έτους που βγήκε η ταινία,μου προσέδωσε ακόμα μεγαλύτερο σεβασμό και λατρεία προς αυτήν..!!!

'E un film unico!!!
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maroula_z

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maroula_z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
MonaXoS: χθες είδα την κωμωδία "Click". Πέρασα ευχάριστα μπορώ να πω, αν και το σενάριό της δεν το βρήκα και ιδιαίτερα πρωτότυπο εν τέλη, αν και ως ιδέα ήταν καλό το να έχει ο ήρωας ένα τηλεκοντρόλ και να πηγαίνει μπρος-πίσω στη ζωή του.

7/10 γιατί πέρασα καλά. Θα του έβαζα 8 αν είχαν καταφέρει να δέσουν το σενάριο λίγο καλύτερα... :)

Δείτε το πάντως αν θέλετε απλά να χαλαρώσετε μετά από μια δύσκολη μερα ;)
Την έχω δει κι εγώ Μοναχέ...μου άρεσε αρκετά και συγκινήθηκα λίγο στο τέλος...κλάψ!


ALEX_ : Απόψε θα δω το "5 λεπτά ακόμα",έχω ακούσει τα καλύτερα!
Κι αυτή Αλεξ πολύ καλή:clapup::clapup:



Αχ...εγώ είδα μια άθλια ταινία, χωρίς καμία...καμία...καμία συνοχή!!! Πρώτη φορά βλέπω τέτοιο πράγμα! Πως έπεσε στα χέρια μου απορώ....:hmm::hmm: Γελάς πάντως, με την ηλιθιότητα της ταινίας!!!!!!!
Αν ποτέ βρεθείτε με παρέα, σε φάση ''ό,τι να'ναι'' παρ'τε τη.... ''THE UNDERGROUND COMEDY MOVIE...'' κάτι τέτοιο.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Χθες είδα το "Πέντε λεπτά ακόμα" καλή ήτανε δεν ξετρελάθηκα αλλά βλεπόταν κι αμέσως μετά είδα ξανά το "Πλατούν" που όπως όλες μα όλες τις αξιόλογες ταινίες τις θάβουν μεταμεσονύχτια:mad::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Χτες το βράδυ στη NET είχε το Ladies of Lavender με τις Judy Dench και Maggie Smith.
Καλή ταινία, χωρίς καταιγιστική δράση ε?! Ανθρώπινη και τρυφερή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top