Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
κατεβαγορασα το 300, πολυ καλη ταινια, με τρομερες σκηνες μαχης

10/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εμ, kill bill 2. νομιζω για 4η φορα.
και το απολαυσα σα να ηταν η πρωτη!

μιλαμε, ταυτιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
εμ, kill bill 2. νομιζω για 4η φορα.
και το απολαυσα σα να ηταν η πρωτη!

μιλαμε, ταυτιση.
ρισπέκτ λέμε :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Είδα χθες το saw III.
Πάααααρα πολύ gore,απόλυτα αρρωστημένες και εμετικές σκηνές αλλά όπως και οι προκάτοχοί του,διαβολικά ευφυές σενάριο και ανατροπή στο τέλος που σε αφήνει με το στόμα ανοιχτό για κανα μισάωρο!
Με άλλα λόγια...δείτε το!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δεν αντέχω να το δω το Saw... Τουλάχιστον όχι μόνη μου...μπρρρρρ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Δεν αντέχω να το δω το Saw... Τουλάχιστον όχι μόνη μου...μπρρρρρ....


Πάντως τρομακτικό δεν το λες...gory όμως πολύ!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ε ναι... δεν τα αντέχω αυτά. Αν σε όλη την ταινία έχω κλειστά τα μάτια μου, τουλάχιστον να έχω κάποιον δίπλα μου να μου λέει τι γίνεται, κατάλαβες? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Και φιλε Αlex περιμενω τωρα το καινουργιο εργο απο τους δημιουργους του SAW I.
(το οποιο αφησε εποχη!:); )
https://www.e-steki.com/forum/showpost.php?p=205039&postcount=8

Παντως και τα τρια τα saw σαν ιδεα ειναι πολυ "απλα" (ενας μανιακος που φτιαγνει καλες παγιδες), αλλα απο εκει και περα γινονεται αριστουργημα απο αλλους λογους.
Ατμοσφαιρα, φωτογραφια, ληψεις,σκηνοθετικα τρικ,εναλαγες παλνων,"κελιστοφοβικο" συναισθημα κτλ κτλ κτλ...
απο τα καλυτερα crime/horror/thriller/mystery/gore/splatter/disgusting/raw ταινιες ή μαλλον σειρα ταινιων που εχει φτιαχτει.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Και φιλε Αlex περιμενω τωρα το καινουργιο εργο απο τους δημιουργους του SAW I.
(το οποιο αφησε εποχη!:); )
https://www.e-steki.com/forum/showpost.php?p=205039&postcount=8

Παντως και τα τρια τα saw σαν ιδεα ειναι πολυ "απλα" (ενας μανιακος που φτιαγνει καλες παγιδες), αλλα απο εκει και περα γινονεται αριστουργημα απο αλλους λογους.
Ατμοσφαιρα, φωτογραφια, ληψεις,σκηνοθετικα τρικ,εναλαγες παλνων,"κελιστοφοβικο" συναισθημα κτλ κτλ κτλ...
απο τα καλυτερα crime/horror/thriller/mystery/gore/splatter/disgusting/raw ταινιες ή μαλλον σειρα ταινιων που εχει φτιαχτει.;)

Κι εγώ το περιμένω αυτό φίλε μου Μάριε!
Επίσης να προσθέσω ότι τον Οκτώβριο θα παιχτεί στις αίθουσες το Saw IV.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλλαζα

Νεοφερμένος

Η Θάλλαζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
προχθές είδα το Brokeback mountain
πολύ δυνατές ερμηνείες από τους δύο πρωταγωνιστές

από σειρές προτείνω το Lost αν και πιστεύω στον 3ο κύκλο μερικές φορές κουράζει

Twin Peaks τρελλό κόλλημα με αυτή τη σειρά...την προτείνω ανεπιφύλακτα
υ.γ. αν και έχω δει μόνο τα πρώτα 9 επεισόδια του πρώτου κύκλου και δεν μπορώ να βρω με τίποτα τα υπόλοιπα έστω και χωρίς ελληνικούς ή με αγγλικούς υπότιτλους ..αν κάποιος ξέρει που πωλούνται ή μπορούν να βρεθούν τα υπόλοιπα ας με ειδοποιήσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Είδα μια σειρά ταινεία το 4400 πολλύ καλή ειναι ταινια με κύκλους σαν το 24 φοβερή σειρά:)
Το The 4400 είναι σειρά όχι ταινία. Απλά ο πρώτος κύκλος έχει 5 επεισόδια μόνο αν θυμάμαι καλά.
Η σειρά έχει σταματήσει στον τέλος του 3ου κύκλου και μας έχει αφήσει σε αναμένα κάρβουνα.

όχι και σαν το 24, το 4400!! καλούλα η προσπάθεια, αλλά θα το βαρεθείς, τράστ μι.
Προσωπικά την θεωρώ πολύ καλύτερη από το 24 κυρίως γιατί δεν είναι το ίδιο πράγμα όλη την ώρα.Κάνει μια μικρό κοιλιά στην 3ή χρονιά αλλά μετά την μέση επανέρχεται δρυμήτατη.

Βέβαια γούστα είναι αυτά. Πάντως έχει και σοβαρές αλληγορίες η σειρά, αλλά θέτει και έρωτήματα σχετικά με το πως η ανθρωπότητα θα αντιμετώπιζε κάτι το πραγματικά διαφορετικό.

Περιμένω τον 4 κύκλο που ξεκινά καλοκαίρι νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Είδα τους 300! Μου άρεσε πάρα πολύ, και αν σκεφτείτε ότι δεν μου αρέσουν αυτού του είδους οι ταινίες σημαίνει ότι όντως ήταν καλή.:P Κυρίως με συγκίνησε η σκοτεινή ατμόσφαιρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Και εγω το 300! Πορωθηκα λεμε!!!:P

Αφηστε που εκει που ελεγε αυτος τα δικα του "Come and get it" κλπ εγω γυρναγα ενθουσιασμενη και ελεγα στον καλο μου

Μολων λαβε!!!!!, Μολων λαβεεεεεεε!!!!!!!!

:D
έλιωσα λέμε :D:D







Είδα μια σειρά ταινεία το 4400 πολλύ καλή ειναι ταινια με κύκλους σαν το 24 φοβερή σειρά:)

to 4400 είναι καλούλι όπως είπε η doo. Για όταν δεν έχεις κάτι καλύτερο να δεις.

εμένα πάντως μου άρεσε πολύ :clapup:
είμαι βέβαια μεγάλη οπαδός της επιστημονικής φαντασίας ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Είδα τους 300! Μου άρεσε πάρα πολύ, και αν σκεφτείτε ότι δεν μου αρέσουν αυτού του είδους οι ταινίες σημαίνει ότι όντως ήταν καλή.:P Κυρίως με συγκίνησε η σκοτεινή ατμόσφαιρα.
Άλλο σου είπα να δεις :mad:
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
εμένα πάντως μου άρεσε πολύ :clapup:
είμαι βέβαια μεγάλη οπαδός της επιστημονικής φαντασίας ;)

Γιατί εγώ δεν είμαι? :beating: :P :'( :flowers:
Εγώ που άνοιξα και θέμα? :'(


Προτείνω και το Heroes από sci-fi σειρές! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Πριν από λίγο γύρισα από το "300". Εντάξει... Ως γενικό σχόλιο θα πω ότι οκ, η ταινία ήταν καλή. Αλλά, την περίμενα πολύ καλύτερη!

Από φωτογραφία σκίζει. Ειδικά το εφέ με τα χρώματα την κάνει πολύ γαμάτη!!! Και μου άρεσε που ήταν αρκετά σουρεάλ η ταινία και θύμιζε πολύ έντονα κόμικ φαντασίας, όπως έπρεπε.

Αλλά...
1)περίμενα παραπάνω από την μουσική, τουλάχιστον κάτι ανάλογο με τα τρέιλερ. Αλλά κατά τη γνώμη μου η μουσική δεν έκανε ιδιαίτερα αισθητή την παρουσία της, στα σημεία που έπρεπε.

2)Άλλο αρνητικό ήταν οι διάλογοι. Τους βρήκα χωρίς ιδιαίτερο βάθος, λες και απευθύνονταν σε μωράκια νηπιαγωγείου ένα πράμα. Συνεχής επανάληψη των ίδιων πραγμάτων, την στιγμή που θα μπορούσαν να περνάνε τα ίδια μηνύματα, έμεσα και με λιγότερο εμφανή τρόπο γιατί κατάντησε σπαστικό.

Για παράδειγμα επανέλαβαν 10000 φορές την τεράστια αριθμητική διαφορά μεταξύ των στρατών (προφανώς για να αναδείξουν την γενναιότητα των 300), αλλά και το ότι πεθαίνουν για την ελευθερία. Αλλά όταν λέμε το επανέλαβαν, εννοώ το επανέλαβαν κατά λέξη! Θα ήταν πολύ καλύτερο να αφήσουν να φανεί όλο αυτό από την έκβαση της ταινίας, έμμεσα. Αυτό το φάτσα-φόρα ρε παιδί μου χτύπησε κάπως...

Δεν πάνε χαμένα τα λεφτά για το σινεμά, σίγουρα, αλλά από την άλλη δεν είναι και Η ταινία της χρονιάς, για εμένα. Φεύγοντας από το σινεμά δεν ένιωθα γεμάτος...

7,5/10 από εμένα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
7,5/10 σε βρίσκω πολύ επιεική για ταινία που δεν σου άρεσε! ;)

Δεν ξέρω αν έχεις λάβει υπ' όψιν σου στην κριτική σου το γεγονός πως οι διάλογοι είναι μεταφορά από το κόμικ (σε μεγάλο βαθμό ιδιαίτερα πιστή μεταφορά) και ίσως αυτός είναι ένας λόγος που δεν έχουν ιδιαίτερο βάθος αλλά και μήκος.. Φυσικά αυτό δεν δικαιολογεί την ποιότητα της ταινίας αλλά δικαιολογεί τον σκηνοθέτη! :P

Εντάξει και για μένα που της βάζω 10 δεν είναι η ταινία της χρονιάς...

(Η ταινία της χρονιάς είναι το Children of Men) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Κοίτα...

[geek mode]5 βάζω στις ταινίες που δεν μου κάνουν ούτε κρύο ούτε ζέστη. Από εκεί και πέρα ανεβαίνω ή κατεβαίνω ανάλογα με το αν μου έκανε κάποια θετική ή αρνητική εντύπωση η ταινία. Ε, η συγκεκριμένη μου έκανε θετική. Οπότε 6 για το ότι ήταν ευχάριστη. Μετά της έβαλα 7 γιατί μου άρεσε η σκηνοθεσία και η φωτογραφία και 0,5 για να μη με λιντσάρουν οι φάν :P χο χο χο (μη το πεις πουθενά, αλλά στο IMDB της έβαλα 7 γιατί δεν έχει μισά στις βαθμολογίες:P)[/geek mode]

Δεν είχα υπόψην μου αυτό για τους διαλόγους... Αλλά και πάλι δεν μου αλλάζει την τελική αίσθηση γιατί με κούρασε ως θεατή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Όσοι ξέρουν τον Frank Miller από τα κομιξ του σίγουρα εκτίμησαν τη μεταφορά στη μεγάλη οθόνη.
Να, δες πως είναι το κόμιξ:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 300-1.gif
    300-1.gif
    101.6 KB · Εμφανίσεις: 128
  • 300-6.gif
    300-6.gif
    105.8 KB · Εμφανίσεις: 139

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top