Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Μέσα στην προηγούμενη εβδομάδα είδα 3 ταινίες:

"Beyond Borders" με Clive Owen και Angelina Jolie. Έχει σχέση με ακτιβισμό για τις χώρες που βρίσκονται σε εμπόλεμη κατάσταση, σε συνδυασμό με μια ερωτική ιστορία. Αν και πέρναγε ωραία μηνύματα και το πρωταγωνιστικό ζευγάρι είναι κούκλοι κι οι 2, το στόρυ είναι απλοϊκό. Πολύ.
"L'enfant", μια βέλγικη. Ένα ζευγάρι γύρω στα 20 κάνει ένα μωρό, ο τύπος είναι μπλεγμένος σε μικροκλοπές και τυχοδιωκτισμούς ενώ η κοπέλα ονειρεύεται μια ήρεμη ζωή! Καλό ήταν, λίγο κατάθλιψη, θα το χαρακτήριζα αστικό κινηματογράφο. Αλλά και πάλι δεν ενθουσιάστηκα.
"5χ2" του Φρανσουά Οζόν. Η ιστορία ενός ζευγαριού με αντίστροφη σειρά. Από το διαζύγιο στην γνωριμία. Καλό, αν και μου άφησε την αίσθηση του ανολοκλήρωτου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Τσίου 0/10

Δεν μου άρεσε τίποτα. Έκανα ακόμα μία προσπάθεια στον ελληνικο κινηματογράφο γιατί η συγκεκριμένη ταινία ήταν απο κάποιο φεστιβάλ και είχα διαβάσει οτι "ήταν μία έκπληξη".

Οι ερμηνίες ήταν χάλια, μου θύμισε θεατρικά που παίζαμε στο δημοτικό, και συγγνώμη που δεν δέχομαι να πω "είναι ελληνική ταινία, δεν πειράζει οι ερμηνίες και να μην είναι καλές". Θέλω οτιδήποτε βλέπω να έχει τέλεια ερμηνεία, δεν θέλω αφηγητές των γεγονότων.

Η υπόθεση ήταν ηλίθια και νομίζω δεν χωρούσε τόση πλάκα πάνω σε κάτι τέτοιο. Άλλο να κάνεις πλάκα με τον κυριλέ έμπορο ναρκωτικών και άλλο με το πρεζάκι που παραπατάει στο δρόμο και είναι έτοιμο να γίνει ένα με το πάτωμα. Προς θεού δηλαδή, αν θέλουν να μιμηθούν Guy Richie γιατί δεν το κάνουν σωστά;

Τώρα τι να πω; Οτι τελείωσε τόσο απότομα που ένιωσα να κουτουλάω το κεφάλι μου στον τοίχο (Ή μπορεί και να το κουτούλησα, ήμουν σε κατάσταση νιρβάνα,δεν θυμάμαι :P) ; Αυτό θα το έλεγα για μία ταινία που είχε τα στοιχειώδη και θα της έλειπε αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μόλις γύρισα από το Spiderman 3.
Εμάς (εμένα και της θυγατέρας) μας αρέσουν οι ταινίες του είδους, κι έστι περάσαμε καλα. Για ταινία του είδους όμως υστερούσε σε πολλά σημεία. Με κούρασε ο Raimi απόψε και εύχομαι ΟΛΟΨΥΧΑ να μην ασχοληθεί να κάνει το Hobbit όπως ακούγεται!!! :mad:

7.5/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Μόλις γύρισα από το Spiderman 3.
Εμάς (εμένα και της θυγατέρας) μας αρέσουν οι ταινίες του είδους, κι έστι περάσαμε καλα. Για ταινία του είδους όμως υστερούσε σε πολλά σημεία. Με κούρασε ο Raimi απόψε και εύχομαι ΟΛΟΨΥΧΑ να μην ασχοληθεί να κάνει το Hobbit όπως ακούγεται!!! :mad:

7.5/10

οφ τοπικ τελειως, αλλα Ισι, εσυ και η κορη σου μου θυμιζετε κατι απο gilmore girls!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
^ χα χα χα!! :P:P:P

...Μόλις είδα κι εγώ το Ghost Rider. Δεν με έπεισε πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Σε κουρασε ο Ραιμι και του δινεις 7.5 στα 10 ; Θα σε ξανακουρασει και την επομενη φορα ετσι ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το 'χω αυτό...:redface: Ποτέ δε μπορώ να βαθμολογίσω πολύ αυστηρά. Πρέπει να μη βλέπεται η ταινία για να της βάλω τΓία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Phone Booth με τον Κόλιν Φάρελ. Πολύ πρωτότυπη και περίεργη ταινία, δεν σε αφήνει να βαρεθείς (είναι και μικρή, 1:20). Δεν είναι και αριστούργημα αλλά αξίζει να την δεις 7,5/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Phone Booth με τον Κόλιν Φάρελ. Πολύ πρωτότυπη και περίεργη ταινία, δεν σε αφήνει να βαρεθείς (είναι και μικρή, 1:20). Δεν είναι και αριστούργημα αλλά αξίζει να την δεις 7,5/10
Πραγματικά πρωτότυπη αλλά και για το 1:20 μου φάνηκε ότι του κούρασε. Αν ήταν μια ώρα θα μιλάγα για ταινιάρα. Αλλά αν ήταν και μια ώρα δεν θα είχε βγει και ποτέ στο cinema.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αντε ρε...για 20 λεπτακια κανεις ετσι ; Eat some pop-corn or something :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αντε ρε...για 20 λεπτακια κανεις ετσι ; Eat some pop-corn or something :P
20 λεπτάκια είναι αρκετά για να γκρεμίζουν την πόρωση. Δεν συμφωνείς? Όπως μια σκοινούλα σε μια ταινία είναι αρκετή για να τα πάρεις στο κρανίο.
Εϊδες το Sunshine? Αν ναι καταλαβαίνεις.Ένα παράδειγμα από τις πιο πρόσφατες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Για να μου χαλασει ΜΙΑ σκηνη ολη την ταινια, πρεπει να ναι φοβερα μεγαλη βλακεια. Το Phone Booth δεν προλαβε καν να κανει κοιλια και προσωπικα δε πηρα χαμπαρι για ποτε τελειωσε. Ηταν αρκετα γρηγορο/περιεκτικο. Υπαρχουν ταινιες βεβαια που 20-30 λεπτα επιπλεον που εχουν , ειναι τετοιες σκηνες, που κρεμανε το εργο και του αφαιρουν ποντους.

Παντως , επειδη καμποσα εργα εχουν καποιες κακες σκηνες, θα εκνευριστω ισως για καποια σκηνη , ή θα ξενερωσω, αλλα δε θα αφορισω ολο το εργο γιαυτο. Δλδ και η νεα τριλογια Star Wars ειχε, και το LOTR ειχε , αλλα νταξει και τα ειδα και μαρεσαν. Απλα τσαντιζεσαι μερικες φορες που κανουν ηλιθια λαθη.

Αλλα στο Phone Booth δεν ειδα κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Στιχειωμένο σπίτι ήταν ριμέικ και ήταν μάπα, της χόλιγουντ, πολλύ αργή ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairytale

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fairytale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 881 μηνύματα.
The Holiday. Πολύ γούτσου γούτσου...:P
Μου άρεσε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
The Holiday. Πολύ γούτσου γούτσου...:P
Μου άρεσε...
Και εμένα πολύ και να σκεφτείς ότι το επελεγξα για να δώ τις καραγκιοζές του μέταλου του Black.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
To Spiderman 3. Ανιαρό, δεν τελειώνε με ΤΙΠΟΤΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
δε κόπανοι είχα καιρό να την δώ άλλα δεν σταματάει να μου αρέσει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
To Spiderman 3. Ανιαρό, δεν τελειώνε με ΤΙΠΟΤΑ.


κατάρα; :( σοβαρά μιλάς; και ανυπομονούσα να το δώ τόσο καιρό :(

τώρα απογοητεύτηκα :( :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
To Spiderman 3. Ανιαρό, δεν τελειώνε με ΤΙΠΟΤΑ.

κατάρα; :( σοβαρά μιλάς; και ανυπομονούσα να το δώ τόσο καιρό :(

τώρα απογοητεύτηκα :( :(
Δεν έχει αρέσει σε κανένα από όσους έχω ρωτήσει ή έχω μάθει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
ΤΟΤΕ εμένα θα μαρέσει σίγουρα! ΧΑ!!!!!!! :teasing::teasing::teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top