Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
The Black Dahl...... Zzzzz Zzzzz Zzzzzz μετράει αν είδα μόνο 20 λεπτά? :hmm:
ούτε εγώ το τέλιωσα ποτέ...

με χτύπησε η ζέστη και είδα το fantastic four το πρώτο, γιατί θέλω να δω το 2, χωρίς κενά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Fantastic Four 2

Τοσο αθλιο που κατανταει αστειο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
Fantastic Four 2

Τοσο αθλιο που κατανταει αστειο.:P



Τώρα πραγματικά απογοητεύομαι που το ακούω αυτό. Είναι η καλύτερη ταινία όλων των εποχώ.

.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Τώρα πραγματικά απογοητεύομαι που το ακούω αυτό. Είναι η καλύτερη ταινία όλων των εποχώ.

.-

Το 2? Αληθεια σου αρεσε? Τι να πω, δεν εχω δει και το 1, αλλα δεν μου αρεσε καθολου. Οι ατακες ηταν τελειως ψευτικες (ειδικα οι ψευτορομαντικες, "Why are you doing this to us? Why do you want to destroy our planet?????"), εκει που το επαιζαν επιστημονες ηταν απλα για γελια, ειδικα απο την Alba απογοητευτηκα φοβερα. Τι περιμενα κι εγω να μου πεις..:P
Το ζευγαρι χαλια. Οι αλλοι δυο ηταν πιο αστειοι, ειδικα ο αδερφος της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
Το 2? Αληθεια σου αρεσε? Τι να πω, δεν εχω δει και το 1, αλλα δεν μου αρεσε καθολου. Οι ατακες ηταν τελειως ψευτικες (ειδικα οι ψευτορομαντικες, "Why are you doing this to us? Why do you want to destroy our planet?????"), εκει που το επαιζαν επιστημονες ηταν απλα για γελια, ειδικα απο την Alba απογοητευτηκα φοβερα. Τι περιμενα κι εγω να μου πεις..:P
Το ζευγαρι χαλια. Οι αλλοι δυο ηταν πιο αστειοι, ειδικα ο αδερφος της.

Εννοείται οτι έχω δει το 1 και ήταν τέλειο.
Τα πάντα στην ταινία αυτή ηταν τέλεια!!!!

χα!!!!!

τώρα περιμένουμε TRANSFORMERS! XA!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Σε αυτα τα εργα δεν ψαχνεις απιστευτες ερμηνειες και τρομερα νοηματα...λογικο ειναι.
Ειναι ταινιες action/sci-fi/fantasy...οποτε...καταλαβαινεις io io μου πως οσο δικιο και να εχεις....;)
Σε αυτες τι ταινιες πρωταρχικο ρολο εχουν τα εφε και η δραση και οχι καθ'αυτο οι υποκριτικες ικανοτητες των ηθοποιων.
Φυσικα υπαρχουν και μερικες εξαιρεσεις (συνηθως ομως σε ταινιες που ψιλοδιαφερουν απο αυτες ασχετα αν ανηκουν στην ιδια "μεγαλυτερη οικογενεια")
Γενικα ειναι αληθεια πως το F4 δεν εχει ερμηνειες επιπεδου.

Τεσπα, το Transformers που ειπε πιο πανω το Ninjaki κατα την γνωμη μου,βαση οσων εχω δει κι οσω εχω διαβασει προκειται να ανεβασει παρα πολυ τον πηχη των εφε.Mιλαμε για απιστευτο επιπεδο και οι σκηνες μαχης πιστευω πως θα ειναι απο τις καλυτερες.
Αλλα και σε αυτη την ταινια μην περιμενετε ερμηνειες αξιοσεων ή να μην εχει -.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Συμφωνω Mario, και η αληθεια ειναι οτι δεν περιμενα πολλα, αλλα μου φανηκε πολυ ψευτικο. Γιαυτο ειπα οτι καταντουσε αστειο. Ουτε αυτοι δεν τα πιστευαν αυτα που ελεγαν!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
"Just friends", βλακεία αμερικανιά. Κομεντί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Είδα το Premonition. Μια απ' τα ίδια με αλλες παρόμοιες ταινίες (που δε θυμάμαι καμία να αναφέρω αυτή τη στιγμή :redface:) πάντως βλέπεται και η Sandra Bullock είναι αρκετά καλή.

6/10


EDIT: Θυμήθηκα μια: "Η μέρα της Μαρμότας" :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fairytale

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fairytale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 881 μηνύματα.
Ο τελευταίος βασιλιάς της Σκωτίας. Πολύ καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
"Μυστικά της κρεββατοκάμαρας".:'(
Πολύ καλό, αλλά και λυπητερό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
bobby. τον φαγανε τον καημενο τον κενεντι, κριμα το παλουκαρι...
avant premiere, καλα ηταν, απο κει γυρισα τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

BadGuy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
The fast and the furious για 4η φορά χθες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Κι εγω προσπαθησα να το ξανα δω, αλλα με πηρε ο υπνος γμτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
στρέιτ στόρυ, πολλύ καλή μου άρεσε το ζήτημα της αντίθεσης με την πραγματικότητα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lala

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άσπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Fantastic 4
Δε μου άρεσε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
The Last Mimzy
Προκειται για μια ταινια η οποια εκ πρωτης οψεως φαινεται οτι ειναι "παιδικη".
Περιπετειουλα για πιο μικρες ηλικιες δηλαδη.(βλεπε Zathura: A Space Adventure)
Το καλο με αυτες τι ταινιες ειναι οτι ειναι "ελαφριες" και σε χαλαρωνουν με ευχαριστο στορυ και εφε χωρις να σε βαζουν να στιψεις το μυαλο σου.
Το Last Mimzy δεν ξεφευγει απο την ολη φιλοσοσφια, αν και το σεναριο του ειναι ελαφρως πιο..."εξελιγμενο".
Προκειτε για μια ομορφη περιπετεια δηλαδη με καλο στορυ απο το οποιο θα μπορουσαν να βγουν καλες ιδεες.Βλεπετε ανετα και ευχαριστα.

The Number 23
Ο Carrey απλως μας δειχνει οτι μπορει και εχει μια μεγαλυτερη γκαμα υποκριτικων ικανοτητων.
Η ταινια αν και δεν ειναι αριστουργημα προσωπικα την βρηκα αρκετα εξυπνη και με καλες ερμηνειες.(Ο Carrey βασικα).
Το καλο με την ταινια ειναι οτι ι καθε χαρακτηρας μεσα σε αυτην ειναι ενα ξεχωριστο κομματι του παζλ που βγαινει σιγα σιγα στην επιφανεια και ειναι αρκετα καλα "εμπλουτισμενος" σαν ξεχωριστη προσωπικοτητα στο εργο.
Αξιζει για μια βραδια στο σπιτιτ σε dvd.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Είδα 2 άθλιες ταινίες. Το ένα λέγεται 'Vacancy' με Luke Wilson και ήταν θρίλερ της πλυμμύρας, τελείως ηλίθιο.

Το άλλο το 'Zodiac' του David Finser, πήγαμε με υψηλές προσδοκίες και πλήξαμε σε τραγικό επίπεδο! Χωρίς νόημα, ηλίθια ταινία, μεγάλη σε διάρκεια χωρίς να χρειαζεται. ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
το "ocean 13" ... δεν ηταν κακό αλλά νομίζω ότι με κάθε νέο πέφτει και το επίπεδο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Το Fracture (7/10) αν και πάει καιρός..

Κλασσικά ο Αnthony Hopkins θεός (ξέρει κανείς αν στην πραγματικότητα είναι τόσο ιδιοφυία όσο οι χαρακτήρες που συνήθως υποδύεται; )

Η υπόθεση καλούτσικη, κλασσικά πράγματα:

Ο νέος ωραίος ονειροπόλος (συνήθως αστυνομικός, εδώ όμως) κατήγορος

Ο παλιός είναι αλλιώς, και είναι ο ψυχρός, πανέξυπνος, δολοφόνος που στήνει με κάθε λεπτομέρεια το παιχνίδι, κατά συνέπεια την ταινία και την χολιγουντιανή δόξα.

Η γκόμενα, η ξανθιά με τα πόδια δύο μέτρα, δρα ως ψυχολογικός παράγοντας και μπερδεύει τα κεφάλια του νέου και ωραίου.

Και το τέλος, παρόλες τις δυσκολίες που έχει ο νέος, θα τα καταφέρει και θα δοξαστεί με 500 αφίσες και 300 κονκάρδες αφού θα καταφέρει να λύσει το άλυτο μυστήριο του δολοφόνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top