Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Ον τοπικ. Oxford Murders..
Πώς ήταν?
The Ides Of March,χθες την είδα.Ωραίο σενάριο και γενικά είχε ενδιαφέρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Προσωπικα την λατρεψα...Μου αρεσε ολο αυτο το κυνηγι του ποιος ειναι ο δολοφονος...Και το τελος πραγματικα εκπληκτικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ιn time
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
500 days of summer. True story, με καθήλωσε και μου δίδαξε κάποια πράγματα που έπρεπε ήδη να ήξερα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
paranormal activity 3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelio

Νεοφερμένος

Η vaggelio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
το Terminator 1-2,με το ζόρι γιατι τα εβαλε να τα δεί ο καλός μου.το ενα μου ηταν αδιαφορο,αλλα δεν το μίσησα κιόλας,βέβαια του ειπα οτι ήταν μπουρδα για να μην τον παραδεχτώ:PΤο 2 ήταν μακραν η καλύτερη ταινία του είδους της που εχω δει.Δεν περίμενα οτι ο Schwarzenegger θα έχει παίξει σε τέτοιο αριστούργημα.Στο τέλος δάκρυσα κιολλας εκει που κατεβάινει στην λάβα κ η προταγωνήστρια λεει---αφού μπορει να καταλαβει την αξια της ανθρώπινης ζωής μια άψυχη μηχανή,ίσως να μπορέσουμε κ εμείς'''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Tελαυταια ταινια που ειδα (αν και την εχω δει αλλες 5 φορες) ειναι το ''η χαμενη λεωφορος'' του david lynch.αξιζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Θυμάμαι όταν το είχα διαβάσει στα νιάτα μου ( :hehe: ) μου είχε αρέσει αρκετά! Την ταινία δεν είδα αλλά μου είπαν είναι καλή..

Ειδα την ταινια...Πιο γρηγορο απο το διαβασω το βιβλιο..Αλλα μου αρεσε τοσο πολυ που ειναι στην λιστα με τα επομενα που θα διαβασω...
Στην πλοκη τωρα...
Ειχα καποιες υποψιες οτι η ασθενεια ηταν ψευτικη,πρωτο hint οι ανορθοδοξες μεθοδοι που χρησιμοποιει ο γιατρος(ιδιοφυια κατα την γνωμη μου,και ο ηθοποιος εξαιρετικος) και τελικα επιβεβαιωθηκαν οταν απεφευγε να πει στην Βερονικα ακριβως ποτε θα πεθανει...

Θα ακουστει περιεργο αυτο που θα πω..Αλλα μου αρεσαν παρα πολυ οι ηχοι στην ταινια...Απο τις πατημασιες...Η αλλαγη σελιδας στο σημειωματαριο, το ρολοι που χτυπουσε. Πραγματικα ωραια λεπτομερεια...

Μια ταινια γεματη νοημα..και ατακες....Must watch and must read απο εμενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Mercury με έψησες αφάνταστα για την ταινία! :P Μακάρι να είναι τόσο καλή όσο λες! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
The Oxford Murders, Fermat's Room που κάποιος είχε προτείνει στις προηγούμενες σελίδες, πολύ καλές και οι δύο.
Επίσης είδα το The Debt που είναι action thriller με κατασκόπους και είχε ωραίο στόρι(αν είστε του είδους τότε αξίζει) καθώς και το The Perfect Host απ'το οποίο περίμενα περισσότερα.Βέβαια το έσωσε προς το τέλος γιατί εξελίχθηκε απρόβλεπτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Το mission impossible 4, η αδρεναλίνη στα ύψη μέχρι το τέλος, πολύ καλές ερμηνείες. Αξίζει να την δουν όσοι τους αρέσει η περιπέτεια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Το mission impossible 4
Δεν το ήξερα ότι έχει βγει και το 4.
Έχω δει και τα τρία (σε dvd) και μου άρεσαν, οπότε θα φροντίσω να δω και το 4 !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Δεν το ήξερα ότι έχει βγει και το 4.
Έχω δει και τα τρία (σε dvd) και μου άρεσαν, οπότε θα φροντίσω να δω και το 4 !


Είναι στους κινημαογράφους, αλλά και στο ιντερνετ θα έχει βγει αν θέλετε να το κατεβάσετε.

Ορίστε και το τρέιλερ https://www.youtube.com/watch?v=V0LQnQSrC-g
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Το colombiana μου άρεσε πολύ.

Η Cataleya Restrepo (Zoe Saldana) ήταν ένα κοριτσάκι εννέα ετών από τη Bogota της Κολομβίας, το οποίο έβλεπε μπροστά στα μάτια του τη δολοφονία των γονιών του. Σήμερα είναι μία ικανότατη επαγγελματίας δολοφόνος που δουλεύει για λογαριασμό του θείου της, Emilio (Cliff Curtis). Δεν έχει πάψει ποτέ όμως να αναζητά ανάμεσα σε διαβόητους φονιάδες, ελπίζοντας να βρει εκείνον που αποτελεί τον υπ' αριθμόν ένα στόχο της: τον gangster που ευθύνεται για τα ανεξίτηλα παιδικά της τραύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Το colombiana μου άρεσε πολύ.

Η Cataleya Restrepo (Zoe Saldana) ήταν ένα κοριτσάκι εννέα ετών από τη Bogota της Κολομβίας, το οποίο έβλεπε μπροστά στα μάτια του τη δολοφονία των γονιών του. Σήμερα είναι μία ικανότατη επαγγελματίας δολοφόνος που δουλεύει για λογαριασμό του θείου της, Emilio (Cliff Curtis). Δεν έχει πάψει ποτέ όμως να αναζητά ανάμεσα σε διαβόητους φονιάδες, ελπίζοντας να βρει εκείνον που αποτελεί τον υπ' αριθμόν ένα στόχο της: τον gangster που ευθύνεται για τα ανεξίτηλα παιδικά της τραύματα.
H περιγραφη φαινεται ωραια παντως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.




Ένα τρομακτικά τρομακτικό τρομοθρίλλερ που θα σας καθηλώσει (μάλλον απο τα γέλια).


Όπως ξέρετε φίλοι μου, μερικές φορές η ζωή σου δίνει λεμόνια.
Σημαίνει αυτό ότι δεν μπορείς να γυρίσεις ταινία;
...?
Όχι βέβαια!
Μόνο, που όπως και στην περίπτωση των λεμονιών, ενδέχεται η τελική λεμονάδα,
να μας βγεί λίγο... ξυνή. :worry:

Τι κάνει λοιπόν ένας σκηνοθέτης/παραγωγός/πρωταγωνιστής/ηχολήπτης (και καμεραμαν όταν δεν εμφανίζεται)
για να προσδώσει μια θελκτική γεύση στο κατά τα άλλα ανυπόφορο θρίλερ
που κινηματογραφεί στο σπίτι του;
Μπορώ να σκεφτώ τις ακόλουθες προφάσεις... :P

α) Στρέφεται στην βαρειά κουλτούρα, και κατηγορεί το κοινό
πως είναι ανώριμο.

β) Αδιαφορεί για την λεπταισθησία της ταινίας. Άλλωστε, η παντελής έλλειψη τέχης,
απαιτεί μια κάποια ...έφεση, η οποία αγγίζει τα σύνορα της ικανότητας.


γ) Πετάει μια ολόγυμνη γυναίκα στην οθόνη
κ ά θ ε δ υ ο κ α τ α ρ α μ ε ν α λ ε π τ α.



Δεν σας λέω τι προτίμησε εδώ ο παραγωγός :P
Πάντως, εάν δεν αποσπασθείτε από τα ...υπόλοιπα,
οι διάλογοι της ταινίας είναι απολαυστικοί σε μεγάλο μέρος τους. :P



τεσπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Good Will Hunting (1997)

Ο Will Hunting είναι ένας νέος, που όπως οι περισσότεροι εξαιρετικά ευφυείς άνθρωποι, αντιμετωπίζει προβλήματα κοινωνικής επανένταξης. Μοιάζει αλλόκοτος, απροσάρμοστος και ανίκανος να συνδεθεί και να ακολουθήσει τους κανόνες της μικρής κοινωνίας στην οποία ανήκει. Μπορεί να είναι ξεχωριστός και το ταλέντο που έχει να την καθιστά μοναδικό και άξιο όμως, ο ίδιος προτιμάει να αναλώνεται σε μια άλλη ζωή, ελεύθερη και με νομοταξικά προβλήματα καθώς, του είναια δύνατον να θέσει τον εαυτό του σε καλούπια. Ο χαρακτήρας του αυτός, από μόνος του λοιπόν, στέκεται άξιο κινηματογραφικό αντικείμενο ενασχόλησης.

Ο Will λοιπόν σε κάποια στιγμή της ζωής του βρίσκεται ανάμεσα σε δύο διαφορετικούς άντρες, τον καθηγητή των μαθηματικών του και τον ψυχοθεραπευτή του, φίλο του πρώτου που ο ίδιος του σύστησε. Όμως δεν βρίσκεται μόνο ανάμεσα σε δύο ανθρώπους αλλά, και σε δύο διαφορετικές στάσεις ζωής, σε δύο διαφορετικά θέλω που προσπαθούν να του περάσουν υποσεινήδητα, σε δύο διαφορετικούς δρόμους. Ο ένας οδηγεί στο χρήμα, την δόξα και την καταξίωση, πράγματα που πολλοί θέλουν, λίγοι μπορούν να τα έχουν και εκείνος είναι ένας από αυτούς. Ο άλλος, οδηγεί σε ένα διαφορετικό μονοπάτι, σε εκείνο της ελεύθερης βούλησης, της ελεύθερης ζωής, όπου οι σκέψεις και οι αποφάσισεις καθοδηγούνται από τα θέλω της ψυχής και όχι τα πρέπει του μυαλού.

Και αν στον ρεαλιστικό κόσμο ο ήρωας μπορεί να επέλεγε τον πρώτο δρόμο, ακολουθώντας έτσι τους κανόνες που επιτάσσε το αμερικάνικο όνειρο, η ιστορία των ονειροπόλων αυτών νέων επέλεξε τον δεύτερο, εκείνο της ελεύθερης ζωής, τον μοναδικό που θα μπορούσε να ακολουθήσει κάποιος σαν τον Will, κάποιος με ισχυρό πνεύμα και ατίθαση καρδιά. Ναι, μπορεί να είναι η προβλέψιμη πορεία αυτή που ακολουθεί όμως, είναι και εκείνη που μπορείς εύκολα να αγαπήσεις, εκείνη που δεν μπορείς να χαλιναγωγήσεις. Μπορεί ο καθένας από μας αυτόν να ήθελε να ακολουθήσει όμως, στην πραγματική ζωή, πόσο εύκολο είναι να επιλέξεις την αγάπη από την δόξα;
πηγή

Μέρες μου έλεγε ο φίλος μου να τη δω και με τελικά με έπεισε και την είδαμε! Πολύ ωραία ταινία! Μου άρεσε! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bernadette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Dracula: Dead and loving it (Δράκουλας: Νεκρός και μ' αρέσει)

:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mαγia h melicca

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
γειααα :) μολις ειδα το : waiting for forever ,ηταν πολυ ομορφη ταινια, ειχε δραμα ,ηταν συναισθηματικο, αλλα ξεχωριστο και ακαθοριστο στην πλοκη του. πιστευω πως ειχε καποια στοιχεια πραγματικοτητας οσων αφορα το πως αντιμετωπιζουμε τη ζωη. ηταν και προτινομενο για πολλα φεστιβαλ. προτεινω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top