Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Εγω νοικιασα Volver και Paris, je t'aime, και δεν ξερω με ποιο να αρχισω!

και τα δύο πολύ πολύ πολύ πολύ καλά αλλά θα συμφωνήσω με Εδάδ και θα προτιμήσω τον Almodovar :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
και τα δύο πολύ πολύ πολύ πολύ καλά αλλά θα συμφωνήσω με Εδάδ και θα προτιμήσω τον Almodovar :D

Μολις τελειωσε. Καταπληκτικο!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Ναι, οπου να'ναι! Εχω κατι κλαρινα γμτ απεξω και μου χαλανε την ατμοσφαιρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
κλαρίνα??? μήπως εννοείς klarina???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Ναι, οπου να'ναι! Εχω κατι κλαρινα γμτ απεξω και μου χαλανε την ατμοσφαιρα!

κλαρίνο offtopic:P

Εγώ σήμερα πήγα χωριό και ήθελα να διαβάσω. Όμως είχε γάμο και επειδή μένω δίπλα στην εκκλησία, επί 3,5 ώρες άκουγα το κλαρίνο-μαζί με όλα τα επιφωνήματα που συνοδεύουν τους χορούς με κλαρίνα- να πλησιάζει . Οπότε io-io υπάρχουν κ χειρότερα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
για εμένα ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΜΟΥΦΑ!

τα σχόλια που άκουγες βγαίνοντας ήταν του στυλ... "περίμενα κάτι πολύ καλύτερο", "υπερβολικά κουραστικό" και διάφορα τέτοια...

1000 φορές shrek ή simpsons...

+1
Βαρεθηκα απιστευτα ¨Χ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Και η οποία επανάσταση ήταν αποτέλεσμα του Μπιγκ Μπανγκ. :confused: Έλα τώρα, παραδέξου ότι η ταινία ήταν για όσους έχουν αϋπνίες... :rolleyes:

:P
Είδα χθες το Zodiac, το οποίο μου το είχαν πολυ-διαφημίσει ως μεγάλη εργάρα η οποία ειναι βασισμένη σε αληθινά γεγονότα και κάτι τέτοια...

κλαίω ακόμα τις 2,5 ωρες που σπατάλισα μεσα στο σινεμα....

Ναι, είναι ανιαρή και μ@λ@κί@.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Ευτυχώς που διάβασα εδώ ότι το zodiac είναι μούφα και δεν θα χάσω 2 ώρες από τη ζωή μου...

Πρόσφατα είδα το memento. Πολύ ωραία ταινία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.

scar.lett

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η scar.lett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Simpsons η ταινία..............να τη δείτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ταυτότητα, παλιά καλή και την έχω ξαναδεί, πολλύ καλή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Dead Or Alive

Τρελο poser-movie . Αν οι κλισε και poser σκηνες σας φερνουν αλλεργια, μη τη δειτε. Ειναι κατι αναμεσα σε Mortal Combat, Charlies Angels, και videogame, απλα λιγο πιο προσεγμενο, οχι τοσο βλαμμενο, και κυριως με chicks :P . Αλλα και παλι, βλεπεις κατι σκηνες και λες "αντε γεια !" Ευτυχως δε την πληρωσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
γιατι βριζετε το ζοντιακ και θελω αυριο να πα να το δω?
εγω παλι βλεπω οτι εχει πολυ καλη βαθμολογια imdb...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
"Γκοτζίλα, ο βασιλιάς τον τεράτων" ('56)


Το κόνσεπτ γνωστό. Ο Γκοτζίλα περνάει την ανδρική κλιμακτήριο και είναι κάπως ευέξαπτος, μέσα σε όλα έρχονται οι Γιαπωνέζοι με τις πυρηνικές τους δοκιμές και κάνουν την φωλιά του λαμπόγυαλα. Πόσο να αντέξει μια σαύρα;;;;

Έτσι για να ξεκ*βλώσει, ο Γκοτζίλα ισοπεδώνει (ακόμα μια φορά) το Τόκυο, μπροστά στα έκπληκτα μάτια των στρατιωτικών και των επιστημόνων (υποθέτω δεν είχαν δει την αυθεντική ταινία του '54). Μέχρι να συντονιστεί η κυβέρνηση με τον στρατό, η μισή ταινία έχει περάσει, και ένας επιστήμονας αναλαμβάνει να εξοντώσει το μπαν-τέρας με ένα θανατηφόρο σκοτωματικό όπλο, αλλά πεθαίνει και ο ίδιος γιατί δεν πρέπει η ανθρωπότητα να μάθει την ύπαρξη ενός τέτοιου όπλου, και πολλές άλλες τέτοιες ηθικολογίες του πέους που η σύγχρονη εποχή έχει προσπεράσει προ πολλού.

Εγώ λύπηθηκα πάντως τον καημένο τον Γκοτζίλα (όχι τον επιστήμονα). Το τέρας θυμίζει άνθρωπο (όχι μόνο λόγω του αποκριάτικου κοστουμιού). Η προδιάθεσή του και η ψυχολογία του είναι ένα βήμα παραπάνω του άμυαλου κτήνους, άρα πέντε βήματα παραπάνω του ανθρώπου. Και στη τελική, δεν μπορείς να βομβαρδίζεις τους ωκεανούς έτσι γιατί δεν σε νοιάζει τι γνώμη έχουν τα ψάρια! Έρχεται λοιπόν γαμωσταυρισμένο το Τέρας, και σου δίνει ένα μικρό μάθημα περί 'σχέσεων καλής γειτονίας".



Πάω τώρα να δω το "teenage werewolf". bb
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Diavoleas

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Το "εκτός ορίων" με τον jason statham γιατι 12 το βράδυ έχεις πάντα όρεξη για μια ταινί με "βάθος". Συμφωνείτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Το "εκτός ορίων" με τον jason statham γιατι 12 το βράδυ έχεις πάντα όρεξη για μια ταινί με "βάθος". Συμφωνείτε?

Nαι, όπως αυτές του Κασαβέτη. Σήμερα στις 10.00 μμ στο κανάλι της Βουλής παίζει το Nύχτα Πρεμιέρας με την Τζίνα Ρόουλαντς. Πως μ'αρέσει αυτή η γυναίκα..και αυτή η ταινία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
zodiac ...


liked it :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.

να επιτελους και σε καποιον που αρεσε... εμενα μου χει κολλησει, ολο μου ξεφευγει οταν παω να τη δω, αλλα που θα μου παει!

ηταν οντως αργη και βαρετη ξουρουζου?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
να επιτελους και σε καποιον που αρεσε... εμενα μου χει κολλησει, ολο μου ξεφευγει οταν παω να τη δω, αλλα που θα μου παει!

ηταν οντως αργη και βαρετη ξουρουζου?:hmm:

(αντιγραφω απο ποστ μου σε αλλο φορουμ)

Ενταξει εχει δυο σημαντικα μειονεκτηματα: Ειναι αδικαιολογητα μεγαλης διαρκειας (158 Μins) και δεν εχει ουσιαστικο closure.

Δεν ειναι και για υπνο, ουτε απαλευτο, αλλα δεν ειναι και οτι θα σε κρατησει να τρως τα νυχια σου απο την αγωνια καθολη τη διαρκεια της!

Σιγουρα δεν ειναι για 8, οπως ψηφιστηκε (λογω Fincher) στο imdb, αλλα δεν ειναι και για κατω απο 6, 6.5. :)

Υ.Γ: Στο πρωτο μισο της εχει και καποια σημεια που ειναι αρκετα βιαια, αν σε ενδιαφερει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top