Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Καθαρά λόγω νοημάτων δε θα τη χαρακτήριζα παιδική. Όσο για ακατάλληλες σκηνές, δεν είδα καμία. Ήταν πολύ προσεκτικοί. Ούτε σεξ, ούτε ωμή βία.
Σκέψου ότι τα "σκασμένα" :P βλέπουν happy tree friends.... :mad:
Δηλαδή οι σκηνές όπου
μια αρκούδα επιτίθεται σε ανθρώπους, ή η κορυφαία με την αφαίρεση του σαγονιού του Βασιλιά των αρκούδων
είναι για παιδιά κάτω των 10 ετών;:worry:
Φυσικά το ότι βλέπουν happy tree friends είναι τραβηγμένο από μόνο του :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Ναι για το mist λεω, εχω δει αρκετα εργα βασησμενα στα βιβλια του κινγκ. και πανω κατω ξερω τι περιπου θα 'παιχτει' οταν παρουν το βιβλιο και το κανουν σεναριο. και αν το βιβλιο, κατα την γνωμη μου παντα, ειναι κατω απο τη βαση.... Φανταζομαι πως θα ειναι η ταινια.....
Δεν το εχω δει ακομη και ετσι δεν μπορω να εχω γνωμη 100% οταν το δω θα σας πω.
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
7 μέρες φαγούρα (2007) καλή κωμωδία, έχω μια πόρωση με τον συγκεκριμένο πρωταγωνιστή-κωμικό. Ήταν απολαυστική αν και θα μπορούσε να είναι καλύτερη.

αυτή είδα κι εγώ....
έχει κάνει και καλύτερες ταινίες ο Στίλερ.... με ξενέρωσε απίστευτα το τέλος της :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δηλαδή οι σκηνές όπου
μια αρκούδα επιτίθεται σε ανθρώπους, ή η κορυφαία με την αφαίρεση του σαγονιού του Βασιλιά των αρκούδων
είναι για παιδιά κάτω των 10 ετών;:worry:
Φυσικά το ότι βλέπουν happy tree friends είναι τραβηγμένο από μόνο του :)

Έλα ρε σύ... δεν υπήρχε σταγόνα αίμα και η σκηνή που λες, θα μπορούσε να είναι πολύ πιο αηδιαστική.
Γενικότερα πάντως η ταινία δεν ήταν για κάτω από 10 ετών. (Κυκλοφορεί και μεταγλωτισμένη;:hmm:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Δηλαδή οι σκηνές όπου
μια αρκούδα επιτίθεται σε ανθρώπους, ή η κορυφαία με την αφαίρεση του σαγονιού του Βασιλιά των αρκούδων
είναι για παιδιά κάτω των 10 ετών;:worry:
Φυσικά το ότι βλέπουν happy tree friends είναι τραβηγμένο από μόνο του :)

[offtopic]

Happy Tree Friends!!!!!:clapup::clapup::clapup:

Na nana nanana, nana nanana!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Έπεσα σε μια παλιά σιντοθήκη και ξαναείδα το

night over chile

το οποίο μου φάνηκε κάπως άνοστο. Καθόλου ειδικά εφέ, οι χαρακτήρες εντελώς ανθρώπινοι, η ιστορία λέει είναι αληθινή αλλά δεν λέει που και πότε, και η μουσική με τα κρουστά και τα φλάουτα είναι τόσο ρετρο. 1/10, μόνο και μόνο για την τελευταία σκηνή με τους Ινδιάνους και το πολυβόλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
αυτο τον καιρο βλεπω το THE LOST ROOM δεν ειναι ταινια αλλα σειρα 3 επεισοδειων της 1:30 ωρας το καθενα. Ειναι φοβερο δειτε το και δενθα χασετε. Αν επρεπε να το καταταξω σε μια κατηγορια θα ελεγα πως ειναι σειρα μυστηριου!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Είδα το ορφανοτροφείο. Πάρα πολύ καλό. 8/10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
My blueberry nights
ή Οι νύχτες μου μακριά σου (α λα ελληνικά)


δείτε εδώ το τρέιλερ της ταινίας
https://video.e-go.gr/default.asp?catid=12272&subid=2&tag=8345&pubid=658380

(το τραγούσι της Norah Jones στο τέλος, απλά είναι τέλειο) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Niyia σαν ταινια καλη; Την περιμενα πως και πως, αλλα μεχρι τωρα οτι ειναι μαπα ακουω..
Ειδα το american gangster και αναρωτηθηκα γιατι.. Ο ντενζελ παρ'οτι γενικα μ'αρεσει, δε με επεισε ουτε δευτερολεπτο για μεγαλεμπορος(σαν να του πηραν το μπιφτεκι του ηταν), ο ρασελ κροου πως ασχημυνε ετσι, γενικα παιζαν κατι σκατοφατσες αλλο πραμα, και παιζαν καλα, αλλα πολυ αμερικανια ρε γμτ. Ο καλος μπατσος κι ο κακος εμπορος, based on true story με happy end. Tralari tralaro
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Είδα κι εγώ το "My Blueberry Nights" και απογοητεύτηκα. Δεν είναι χάλια, αλλά σίγουρα δεν λέει κάτι διαφορετικό, είναι 1 ταινία που σου θυμίζει αμυδρά πολλές άλλες που έχεις δει! Η Natalie Portman και πάλι καταπληκτική, και ο Jude καλός, η Norah Jones γλυκιά αλλά θα την προτιμήσω τραγουδοποιό.

Αν σας αρέσουν οι road movies πιθανώς να διασκεδάσετε αλλά ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Όπως τα λέει κ η υποβρύχια (:P)

Μέτρια ταινιούλα (η Pοrtman θεά βέβαια, δε το συζητώ)
Ωστόσο εμένα (δε ξετρελάθηκα, είπαμε) μου άρεσε η ταινία, ειδικά μερικές ατάκες μεταξύ Jode + Norah... but that's all...

Eπίσης, έχω να πω πως το τραγούδι "The Story" της Norah Jones που παίζει καθ' όλη τη διάρκεια της ταινίας...απλά φανταστικό (δε ξέρω αν συμφωνείς underwater).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ναι, το τραγούδι ωραίο, στο κλασσικό στυλ της!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Χθες είδα 2 ταινίες:

White noise 2: Μεγάλη μπούρδα κατά τη γνώμη μου. Η πλοκή είναι υπερβολικά απλή και "φάτσα φόρα", το σενάριο έχει μηδαμινό βάθος, οι διάλογοι είναι ότι να 'ναι και στο τέλος απλά... πεθαίνεις από τα γέλια (ειδικά με την φοβερή ατάκα:
"Τρία Μέρα"
:D) [5/10]

Είδα και το Weather Man. Αρκετά καλή ταινία, με κάποιο ψυχολογικό βάθος και καλές ερμηνείες. Τουλάχιστον στο τέλος σε αναγκάζει να σκεφτείς κάποια πράγματα για τις αξίες και τις προτεραιότητες στην ζωή μας :) [8/10]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
είδα το Hairspray πριν λίγο :D
αν σας αρέσουν τα μιούζικαλ.... ο Τραβόλτα είναι απλά κορυφαίος σε ρόλο γυναίκας :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ναι, το Hairspray είναι τέλειο. Και ο Travolta τέλειος και η στρουμπουλούλα κοπέλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ναι, το Hairspray είναι τέλειο. Και ο Travolta τέλειος και η στρουμπουλούλα κοπέλα!


η στρουμπουλούλα όλα τα λεφτά!
με έκανε να χτυπήσω μελομακάρονο χωρίς τύψεις :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Είδα πριν λίγο το Night On Earth :D

Απλά τέλειο, με δυναμικούς χαρακτήρες, έξυπνο, με αυθεντικές ερμηνείες, ωραίες εικόνες και καλή σκηνοθεσία. Αξίζει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ειδα την δευτερη ταινια απο την "τριλογια" του μπορν.
ειχα δει καιρο τωρα το Ultimatum, τωρα ειδα το προηγουμενο, μονο που δε θυμαμαι πως το ελεγαν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
ειδα την δευτερη ταινια απο την "τριλογια" του μπορν.
ειχα δει καιρο τωρα το Ultimatum, τωρα ειδα το προηγουμενο, μονο που δε θυμαμαι πως το ελεγαν :P

The Bourne Supremacy ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top