Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Earthstorm

Wannabe "Armagedon" στυλ ταινια...αλλα το θεμα ειναι οτι ειναι τοσο χαλια....
Τοσο αισχος...
Τοσο αποτυχημενη...
Τοσα σκηνοθετικα λαθη...
Τοσες τρυπες στην ιστορια...
Τοσο χαλια casting...(ελεος!Τον Stephen Baldwin σαν πρωτο ρολο? )
Τα εφε ηταν σαν να ειχαν βγει απο το Game Cube.Το PS3 και το 360 μπορει να βγαλει καλλιτερα.(λιγο σκληρο αυτο, αλλα...)

Τεσπα, το στορυ ειναι οτι ενας μετεωτιτης που ηταν να χτυπhσει την Γη, χτυπαει τελικα το φεγγαρι.
Και κανει στην Σεληνη (οχι αυτη του Φωσκολου) μια "χαραμαδα"....ΝΑ!
Στην αρχη χαρηκαν ολοι που δεν τους καρφωθηκε ο μετεωριτης, αλλα τωρα εχουμε αλλα προβληματα! (το ξερω ανατριχιασατε ε!?!? )
Απο την μια κατι μικρα μετεωριτακια πεφτουν πανω μας, και απο την αλλη η Σεληνη ετσι οπως εγινε αλλαζει τα φωτα κλιματολογικα στην ΓΗ. (μην περιμενετε καλες σκηνες καταστροφης.Ποιο πετυχημενες σκηνες καταστροφης θα δεις στα δελτια ειδησεων)
Αρα τι θα κανουμε?
Ο Σουπερμαν ηταν στο κρεβατι με την μεση του και οι Fantastic 4 ειχαν παει σε SPA στον Αγιο Δομινικο.
Αρα...παιρνουμε καποιον σαν τον Baldwin του οποιου δουλεια ειναι να γκρεμιζει κτηρια και του ζηταμε να φτιαξει την Σεληνη...:worry::fool:

ΟΚ....δεν μπορω ομως να καταλαβω ποιος ηταν περισσοτερο ΓΚΑΟΥ!
Αυτος που το εγραψε το εργο?
Αυτος που το διαβασε και του αρεσε για να το προωθησει για να γινει ταινια?
Αυτος που τελικα τα εσκασε για να κανει την παραγωγη?
Ή εγω που καθισα και ειδα τετοια μαλ@κια?:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.

1934, Πανεπιστήμιο του Καίμπριτζ. Το ένα τέταρτο των φοιτητών και το ένα τρίτο των καθηγητών είναι ομοφυλόφιλοι. Οι ομοφυλοφιλικές και ετεροφυλοφιλικές σκηνές σεξ είναι καθημερινό φαινόμενο στο Καίμπριτζ.. Φοιτητές, ολόγυμνοι, κάνουν το μπάνιο τους στα νερά του Τάμεση. Με θεαματικότατες καταδύσεις από μια πολύ ψηλή γέφυρα. Φιλοθέαμον βρετανικό κοινό, άντρες και γυναίκες, από το διπλανό πάρκο, με τη λαγνεία ζωγραφισμένη στα πρόσωπά τους, παρακολουθούν τα γυμνά κορμιά των εφήβων να πέφτουν από ψηλά και να καταδύονται με μεγάλη χάρη στα νερά του Τάμεση.

Θα σκασω αν δεν το πω... αφου ηταν στο Cambridge δεν εκαναν βουτιες στο Ταμεση αλλα στον Cam.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Είδα το Atonement πριν μια βδομάδα. Ψιλοαπογοητεύτηκα. Αν είναι αυτή η ταινία της χρονιάς πώς είναι οι άλλες? Η Keira μετριότατη, χάλια ερμηνεία, το σενάριο ωραίο αλλά θα μπορούσε να δοθεί καλύτερα. Οι εικόνες μου άρεσαν, όμορφες, έντονες. Από εκεί και πέρα το 11χρονο κοριτσάκι ήμουν έτοιμη να το δείρω άρα μάλλον με έπεισε με την ερμηνεία της. Σαν γιαγιά ήταν ΠΟΛΥ καλή. Γενικά όμως περίμενα κάτι καλύτερο. Το τέλος της την έσωσε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsiloboy

Νεοφερμένος

Ο tsiloboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Είδα το Atonement πριν μια βδομάδα. Ψιλοαπογοητεύτηκα. Αν είναι αυτή η ταινία της χρονιάς πώς είναι οι άλλες? Η Keira μετριότατη, χάλια ερμηνεία, το σενάριο ωραίο αλλά θα μπορούσε να δοθεί καλύτερα. Οι εικόνες μου άρεσαν, όμορφες, έντονες. Από εκεί και πέρα το 11χρονο κοριτσάκι ήμουν έτοιμη να το δείρω άρα μάλλον με έπεισε με την ερμηνεία της. Σαν γιαγιά ήταν ΠΟΛΥ καλή. Γενικά όμως περίμενα κάτι καλύτερο. Το τέλος της την έσωσε...

δυστυχώς για μένα, θα συμφωνήσω. το να δεις αυτή τη ταινία σε ένα όμορφο κινηματογράφο του κέντρου σίγουρα είναι μια εμπειρία διαφορετική και οι συγκινήσεις έντονες. παρόλα αυτά, το έργο αυτό καθεαυτό δεν νομίζω ότι ήταν τόσο δυνατό όσο μας λέγανε και παρόλο που είμαι fan της Keira (του Love actually) αυτή τη φορά με απογοήτευσε.

woochoogirl, η γιαγιά σου άρεσε διότι ήταν η Vanessa Redgrave (1 βραβείο και 5 ακόμα υποψηφιότες γαι oscar)

Αν θέλουμε να μιλάμε για την ταινία της χρονιάς θα αναγκαστούμε να περιμένουμε το No country for old men των αδελφών Coen και μετά θα μπορούσε να πούμε με σιγουριά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Crank (2006)




Τρελιάρικη ταινία, αλλά τα σπάει! Έξυπνο και πρωτότυπο σενάριο, γρήγορες σκηνές δράσεις με καλή δόση εφέ και χιούμορ. Ο πρωταγωνιστής Jason Statham δείχνει για άλλη μια φορά ότι είναι ο ιδανικός για τέτοιες ταινίες.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Sleuth (2007)




Remake ομότιτλης ταινίας του 1972 την οποία δεν έχω δει και ομολογουμένως θέλω να δω πλέον, είναι μια ταινία με σενάριο που σε κρατάει και σε εκπλήσσει. Εξαιρετικές ερμηνείες από τους δύο μοναδικούς ηθοποιούς της ταινίας Michael Caine και Jude Law που κάνουν ένα τρομερό ντουέτο. Το τέλος, της μου φάνηκε λίγο ξενέρωτο όμως....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.


Atonement (Η Εξιλέωση)

Πολύ καλή!!

Πολύ δραματική (ή εγώ είμαι πολύ ευαίσθητη:/:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Εγω σήμερα πήγα να δω το Sweeney Todd. Δε ξερω βρε παιδια αλλα εμενα μου φανηκε μέτριο. Πολυ αίμα... Τελικα νομιζω πως κ εγω ισχυει οπου ακους πολλά κεράσια....
Δε ηξερα κιολας οτι ηταν μουσικαλ κ ψιλοξενερωσα...

Ο τζονι βεβαια θεος οπως πάντα!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Superbad (2007)




Ο τίτλος τα λέει όλα. Είναι superbad! Άθλια... Πραγματικά απορώ που 70.000 άτομα του βάλανε κατά ΜΟ 7.9 (!!). Είχε 3-4 καλές στιγμές δεν λέω, αλλά κατά τ' άλλα τίποτα... Σε αρκετά σημεία βαριόσουν τόσο πολύ που παρατηρούσες ότι δεν έχει σχεδόν καθόλου μουσική επένδυση! Κρίμα και ήθελα να δω καλή κωμωδία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Persepolis (2007)

Με λίγα λόγια:


Η αληθινή ιστορία της Marjane Satrapi η αλλιώς 'Marji', δια χειρός από την ιδία, σε ένα best seller comic , που η ιδία επίσης μετέφερε στη μεγάλη οθόνη.
Ξεκινώντας από το 1978 και καταλήγοντας στη δεκαετία του 90, αφηγείται την ιστορία της στο Ιράν, από την παιδική της ηλικία, μέχρι τη ενηλικίωση της.


Η ταινία αν και Animation είναι μια γροθιά στα στομάχια μας. Σκληρό αλλά και χιουμοριστικό, μας δείχνει την κατάσταση στον Ιράν, που συνεχώς αλλάζει και μέσω αυτού αλλάζει και η ψυχολογία του λαού της. Το επιβλητικό σκίτσο του, δίνει ένα σοβαρό ύφος στην ταινία σε αντίθεση με τα προηγούμενα animation της pixar που μας είχε συνηθίσει ως τώρα. Χιουμοριστικό, αλλά και σοκαριστηκό όσο πρέπει, βατό στους διάλογους του, αλλά πολύ βαθύ στην ουσία του. Το Persepolis απευθύνετε αποκλειστικά σε ενήλικες και σκεπτόμενους ανθρώπους, διότι μέσα από την ταινία θα προβληματιστείτε και θα αναρωτηθείτε πολλές φορές γιατί έχετε ξεχάσει τόσο εύκολα βασικά πράγματα του παρελθόντος, που γίνονται γύρω σας στον κόσμο, και γιατί τα προσπεράσαμε τόσο εύκολα. Οι αλήθειες που υπονοούνται στην ταινία, είναι πολλές και πέρα για πέρα τραγικές. Εμένα προσωπικά με συγκίνησε και με συνεπήρε από το πρώτο κιόλας λεπτό μέσα απο την φοβερή ατμόσφαιρά της, με μαγεψε...
Να προσθεσω επίσης και για την πολύ καλή μουσική της.

Βαθμολογία: 9/10 και το δεκάρι το αξίζει. Μακράν από τις καλύτερες ταινίες κινουμένων σχεδίων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Superbad (2007)




Ο τίτλος τα λέει όλα. Είναι superbad! Άθλια... Πραγματικά απορώ που 70.000 άτομα του βάλανε κατά ΜΟ 7.9 (!!). Είχε 3-4 καλές στιγμές δεν λέω, αλλά κατά τ' άλλα τίποτα... Σε αρκετά σημεία βαριόσουν τόσο πολύ που παρατηρούσες ότι δεν έχει σχεδόν καθόλου μουσική επένδυση! Κρίμα και ήθελα να δω καλή κωμωδία...
βρίσκομαι στα μισά της ταινίας (πατάω το πλέι όταν θηλάζω) κι απορώ γιατί κάθομαι και το βλέπω...στις 10 λέξεις μόνο η μία είναι νορμάλ..οι υπόλοιπες είναι φακ, πούσι, ντικ, κλπκλπ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Την Τρίτη είδα τον Αστερίξ στους Ολυμπιακούς αγώνες! Πλάκα είχε, αλλά κατα τη γνώμη μου δε συγκρίνεται με τα προηγούμενα! :D Οι ρόλοι του Καίσαρα και του Αστεριξ ερμηνεύονταν από διαφορετικούς ηθοποιούς σε αυτή την ταινία και δε μου άρεσαν ιδιαίτερα... Προτιμούσα τον Καίσαρα με την πλακουτσωτή μύτη και τον Αστερίξ λίγο πιο.. γήινο! :whistle:
Δεν κάνω καν αναφορά στις ερμηνείες των δύο guest star... Είναι κάτι που θέλω να ξεχάσω... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Banlieue 13 (2004) [aka District 13]




Για το είδος της είναι πολύ καλή. Πραγματικά μπράβο στους πρωταγωνιστές που κάνουν όλα αυτά τα κόλπα μόνοι τους. Το ξύλο είναι πολύ αληθοφανές καθώς και τα ηχητικά εφέ που πάνε μαζί με αυτό (πραγματικά νιώθεις ότι σπάνε κόκκαλα). Για τους fan του ξύλου και των ακροβατικών είναι must.;)


Γιατί δεν εμφανίζονται οι εικόνες που έχω βάλει στις προηγούμενες ταινίες;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Είδα το Sweeney Todd, με τον Johnny Depp. Καλούτσικη ταινία, αλλά δεν με ξετρέλανε κιόλας. Ίσως βέβαια περίμενα παραπάνω λόγω Depp και Burton, αλλά και πάλι δεν ξέρω... :/:

Αρκετό αίμα, όχι και τόσο βαθιά νοήματα και οι διάλογοι έτσι και έτσι. Φυσικά η "φωτογραφία", οι ηθοποιοί και η σκηνοθεσία ήταν πολύ καλά. Επίσης μου άρεσε που ήταν μιούζικαλ, αν και δεν μου αρέσει το συγκεκριμένο είδος ταινιών :)

Αν θυμάμαι καλά νομίζω της έβαλα 7/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Θα διαφωνήσω με το προλαλήσαντα :(

Είδα χθες το Sweeny Todd και έμεινα άφωνος! Ο Burton έκανε τα δικά του απίστευτα πράγματα όπως πάντα και δημιούργησε μια ταινία αντάξια του ονόματος του. Πιο σκοτεινός από ποτέ, πιο πρωτότυπος από ποτέ, πιο βίαιος από ποτέ. Η ταινία πάει για Όσκαρ φωτογραφίας και αν δε το πάρει θα μου φανεί πολύ περίεργο. :D

Ο Depp έδειξε τι σημαίνει να είσαι επαγγελματίας ηθοποιός και ανταπεξήλθε σε ένα δύσκολο ρόλο με επιτυχία. Πρώτη φορά τον άκουσα να τραγουδάει και ήταν και καλούτσικος :)

Λίγο τραγικό κατά τη γνώμη μου το σόλο τραγούδι της κοπελίτσας. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Συμφωνω απολυτα με τον "Φαντασμενο"!;)
Απλως, πολλους (δεν μιλαω για εσενα Δημητρη) μπορει να τους ξενισε το γεγονος οτι ειχε στοιχεια μιουζικαλ η ταινια.
Προσωπικα ομως εμεινα απολυτα ικανοποιημενος.
Κι οχι γιατι ειμαι fan και του Burton και του Depp.
Αντιθετα γι'αυτο ακριβως τον λογο πηγαινα με ιδιατερο αγχος και "σκεπτικισμο" να δω το εργο.
Γιατι και οι δυο εχουν σηκωσει πολυ ψηλα τον πηχη και φοβομουν μην απογοητευτω.
Παρολα αυτα, εμειαν απολυτα ικανοποιημενος και για μια ακομα φορα εδειξε ο Βurton την ικανοτητα του στο να βγαζει το καλυτερο εαυτο και τις καλυτερες δυνατοτητες απο τον Depp, καθως και την μαεστρια του στο να φτιαγνει "σκοτεινους" και ιδιαιτερα παραμυθοατμοσφαιρικους κοσμους.
Ο δε Depp απλουστατα σε εμενα απεδειξε για μια ακομη φορα οτι ειναι ενα ηθοποιος που εχει πολυ μεγαλη γκαμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Δεν διαφωνώ τόσο μαζί σας, αφού και εγώ είπα ότι η σκηνοθεσία του Burton είναι χαρακτηριστική και πάντα όμορφη, τα υπόλοιπα όμως ήταν μέτρια. Ίσως όμως είναι και το ότι δεν τρελαίνομαι για μιούζικαλ και σε αυτό το παράκαναν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τον fantasmeno και τον Mario!!!!! :D:D:D

Το έργο μου άρεσε πάρα πολύ και όσο το θυμάμαι τρελαίνομαι ακόμη περισσότερο! :clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Έβαλες και τα κλάματα στο τέλος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top